Sari la conținut

Suzuki V-Strom Dl 650/1000


Postări Recomandate

Intrebare: are cineva un stator de 650 (preferabil dupa 2010) ars? Fac recallul si as tine statorul de pe mobra mea ca si rezerva. La recall trebuie dat statorul inlocuit.

» Post actualizat in 11 May 2017 08:33

Nimeni?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa inca o tura "de foc" duminica si alte cateva plimbareli de cca 70-90 km, observ ca nivelul de ulei e unde il stiam, adica undeva aproape de nivelul superior. Deci e bine. Sau asa cred.

 

Musai trebuie sa iau alt kit de lant, actualul parca trage in suturi la ture putine. Placutele inca nu le-am montat, n-am avut timp sau chef. Actualele mai merg, nu e bai, franeaza bine, insa trebuie sa le schimbe CINEVA. Cand gasesc chef, le-oi schimba. Saptamana asta nu am chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de aia sunt buni mecanicii, meri la ei, le zici ce vrei, ii platesti si gata. Daca face vreo greseala ai cui sa ii scoti ochii :)

 

Daca mai poti :P

Greu mai gasesti mecanici buni in ziua de azi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi:

- schimbat buson ulei magnetic cu altul care avea şaibă de cupru.

- suduit 😂 scutul, modificat o prindere pentru demontare rapida.

- spălat şi gresat lanţul.

- bibilit un pic vopseaua, bascula, aripile, că nu am chef să spăl agregatul.

Ultima poză e de de acum două săptămâni.

post-92464-0-14415300-1494953896_thumb.jpg

post-92464-0-93738500-1494953907_thumb.jpg

post-92464-0-18253300-1494953951_thumb.jpg

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai deci io chiar vreau sa scap de asta, si ar fi fain sa ajunga la cineva care sa-l si foloseasca. Pretul parbrizului scade la 150 de lei, in continuare negociabil (dar nu pana la moka).

 

/index.php?/topic/746371-vand-parbriz-suzuki-v-strom-650-2012-2016/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E făcut de fostul proprietar, din tablă chioară de 1 mm. Cam zbârnâie, sudurile slăbuţe, le-am mai întărit eu. Aş vrea totuşi să îmi fac unul din ceva aliaj de 3 mm, dacă găsesc placă.

Oricum, şi-a făcut treaba. Aşa păţeşti când uiţi că ai reglat suspensia faţă "pe moale". 😒

» Post actualizat in 21 May 2017 18:35

Mă uit mâine de şuruburi şi îţi zic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Cat umbli sa cumperi tabla de 3, sa faci sablon, sa o indoi, decupezi, sudezi, etc iti iei unul sh de aluminiu, dedicat. Probabil este plin internetul de ele, la cat de raspandit este modelul.

Nu stiu cum arata, pe unde sunt pozitionate, respectiv cat de solide sunt prinderile scutului (unu la mana), dar eu nu as pune inca 3 pana la 5 kg in plus pe motor (doi).

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roby, cu alea de plastic chiar nu am ce face.

 

De Vazut Tm, cauta pe net, sa iti faci idee de preturi. SH se gasesc foarte greu, le preturi similare unora noi. Daca nu erau prinderile bune la al meu, acum cautam evacuare, in cel mai fericit caz.


» Post actualizat in 22 May 2017 16:19

Zilele urmatoare ma apuc de fabricat si ungatoarele pentru lant, daca sunt persoane interesate, pretul va fi 50 lei cu tot cu transport (daca se pun banii in cont).


» Post actualizat in 22 May 2017 16:31

Horia, surubul este metric 6.


» Post actualizat in 22 May 2017 19:15

O chestie am si eu pe chelie: cum pot afla cand a fost produs lantul (sau pinioanele) de la motorul meu? E doar o curiozitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai deci io chiar vreau sa scap de asta, si ar fi fain sa ajunga la cineva care sa-l si foloseasca. Pretul parbrizului scade la 150 de lei, in continuare negociabil (dar nu pana la moka).

 

/index.php?/topic/746371-vand-parbriz-suzuki-v-strom-650-2012-2016/

Salutare! Caut un parbriz inalt si daca e si putin mai lat ar fi perfect pentru v-stromul meu. Am incercat sa deschid linkul tau dar nu vrea sa se deschida. Daca il mai ai, te-as ruga sa imi trimiti o poza doua cu el, pe mail (belciugadrian@yahoo.com) sau eventual pe whatsapp (0724051585), poate te scap eu de el... Mersi frumos!

 

Salut cu aceasta ocazie toti V-stromistii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Caut un parbriz inalt si daca e si putin mai lat ar fi perfect pentru v-stromul meu. Am incercat sa deschid linkul tau dar nu vrea sa se deschida. Daca il mai ai, te-as ruga sa imi trimiti o poza doua cu el, pe mail (belciugadrian@yahoo.com) sau eventual pe whatsapp (0724051585), poate te scap eu de el... Mersi frumos!

 

Salut cu aceasta ocazie toti V-stromistii!!!

Salut, ti-am raspuns​ si pe privat, parbrizul a fost dat deja, probabil de aia nu mai merge nici link-ul..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Da.. acum am vazut ca mi-ai raspuns.. Mersi frumos! Pacat.. cred ca te-am "descoperit" umpic cam tarziu... (Nu prea obisnuiesc sa scriu pe forum-uri, de cateva zile am inceput sa le "perii"). Am tot cautat pe net un parbriz si nu mi-a placut ce am gasit si sincer cam scumput pentru mine.. Mai caut. Cu toate astea imi permit sa te rog daca auzi ceva de vreunul de vanzare sa ma anunti si pe mine.

Mersi frumos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am iesit la plimbare si, inevitabil, m-a prins ploaia. Am tras sub un copac, imbracat costumul de ploaie, apoi la drum. Mai mult de 125/h nu i-am dat, turna binisor, deflectorul isi face bine treaba. Prin costum nu a intrat deloc apa, iar cizmele si manusile au ramas uscate.

Ce m-a surprins placut: Metzeler Tourance fac fata asfaltului ud cu brio. Nu cat sa ma inclin la meserie pe curbe, dar nici nu m-am trezit pe jos. Sunt curios cat m-or tine, dar cred ca, daca ajung la 20k cu ele, tura viitoare tot asa ceva iau.


» Post actualizat in 29 May 2017 19:24

4900 km din septembrie. Nu e rau. Zilele urmatoare fac schimbul de ulei si filtru.


» Post actualizat in 02 Jun 2017 15:30

O intrebare: cum s-ar potrivi pe V-strom niste Givi maxia 50 ca si side-cases? Ca topcase merge de minune, am deja unul, dar ma gandesc sa mai pun inca doua, le-as gasi la preturi oarecum decente, in stare potrivita (unul necesita vopsire). Sau altceva, de capacitate peste 45 litri, maxim 1000 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand filtru ulei nou,filtru aer folosit max 500 km.ramase de la vstromul meu.italianul de la care am luat o mi a spus k este nou , si cel de ulei si uleiul ,dar nu am crezut,când am desfacut avea dreptate,dar operrtiunea de schimbare fiind mai grea am decis sal pun nou .restul nu am mai schimbat.Pretul este de 60 lei ambele.0722318215.

» Post actualizat in 04 Jun 2017 11:37

Vand filtru ulei nou,filtru aer folosit max 500 km.ramase de la vstromul meu.italianul de la care am luat o mi a spus k este nou , si cel de ulei si uleiul ,dar nu am crezut,când am desfacut avea dreptate,dar operrtiunea de schimbare fiind mai grea am decis sal pun nou .restul nu am mai schimbat.Pretul este de 60 lei ambele.0722318215.am uitat ,mai am si un set placute fata de frana tot 500 km folosite,deci c am noi.70 lei.

post-25517-0-71570900-1496575985_thumb.jpg

post-25517-0-87698800-1496576002_thumb.jpg

post-25517-0-28202700-1496576052_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...