Sari la conținut

vacaresti


AlecZ
 Share

Postări Recomandate

si gata marea....

a fost.... ok am stat in camera ( atentie .. nu dormit) dureri la greu.... ... ai dreptate xander mi-am invatat lectia ... si poate pare stupid dar m-am gandit si eu la geaca .... cam ce grad de zgarieturi ar fi suportat dar oricum mai bine o aveam pe mine ..si manusile la fel... imi tremura picioarele cand trebuie sa iau ceva in mana.... .. ciudata durere in palma acolo ... nu recomand :lol:

 

:D Tare asta! Ce e de facut in cazul asta?Simplu!Nu mai lua nimic in mana! O saptamana rezisti si fara, nu? :D

Scuze, nu m-am putut abtine! :laugh:

 

Sanatate maxima si refacere rapida! Meriti, pentru ca esti haios si nu te superi usor! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

iti recomand betadina, la mine a trecut mai repede cand s-a intamplat. bineinteles, eu nu de la datul pe o roata m-am belit dar nu conteaza. plec mereu echipat, nu se stie niciodata.

asfalt uscat si daca aveai o armura pe tine, te scufundai in apa rece ieri.

sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut odata o pata din asta, tot de la contactul cu asfalt, insa era cauza de costum si avea cam 1cm2 pe genunchi. si cu aia ma dureau toate de numa numa, si nici nu eram julit. imi dau seama ca nu poti dormi. dar puii mei, obisnuieste-te cu o geaca omule, ca maine poimaine e si mai rau. nu cred ca e insuportabila caldura daca ai o geaca de piele perforata si conduci normal. n-are cum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a oprit un tip caruia ii multumesc (pe aceasta cale) era cu masina... a mentionat ca este si el motociclist si un tip cu scuter.... foarte de treaba amandoi .. au sarit cu trusele de prim ajutor pe mine ...si m-au ajutat sa scot motorul de pe strada .... numai ca eram prea panicat ca sa reactionez intr-un fel diplomat si sa le iau numerele de telefon sa-i scot la o bere fara alcool --mersi mult !

 

:lol: veneam de la munca ..aveam blugi .un tricou ( a fost cam scurt tricoul se pare ) si protectie... doar casca .. :laugh: ..mi-am pus geaca pe mine de dimineata dar am transpirat instant asa ca am dat-o jos gandindu-ma ca vor fi iar 50 grade ( proasta alegere ) daca aveam geaca si manusile ... era cu totul altceva,,,,( sau daca stateam cu ambele roti pe "partea carosabila" :laugh: .... smecherie ieftina ... care costa scump,,, abia ma tin .. nici sa dorm nu pot....nu vorbim de durere.... e 2:57 am........

purtati echipamentul de protectie fratilor ... indiferent cat e de greu de cald ..de ...incomod...

respect ! si aveti grija de voi !

 

MINTI .... era 2.48 AM .

 

Bine ca nu ti-ai rupt ceva ... desi nici nu vreau sa ma gandesc ce durere e cand misti si simti ca ti se rupe rana in doua dupa ce prinde coaja . Insanatosire grabnica .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: mersi... :D

ma simteam mai cul cand nu ma strangea pielea de pe mine..... as da-o jos :laugh:) !

ai dreptate era buna si o armura de enduro... de fapt ..era mai bine sa am orice fel de protectie... numai tricou ..nu .. mi-am amintit... aveam si ghiozdan in spate.,,, numai ca mi s-a ridicat si am franat cu soldul stang si cu partea dreapta jos a spatelui :| ..

trist...!

repet :

PUNE FRATE GEACA PE TINE CAND PLECI CU MOTORU , manusi... alea alea .... ! ( aka sfat ) :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baetzeii, aveti mare grija , hai sa va arat ce am patit azi.. invatasem sa o dau pe o roatamai bine de ceva timp ... numai ca la un moment dat :laugh: am dat-o prea sus .... aveti grija de voi !.. si nu fiti egoisti,,, ganditi-va si la cei apropiati voua !

 

 

fotografii0004a.th.jpg

fotografii0003.th.jpg

 

respect

asta e....s-a intamplat...daca un singur motociclist isi va purta geaca la 30grade efortul tau de a posta nu a fost in zadar..insanatosire grabnica....mai ieseam si eu cu un echipament sumar dar am primit lectia fix la a2-a purtare primei geci serioase.....in ziua aceea am zis sa nu imi iau mai iau plasa si sa imi iau geaca ca e mai practica la foitul printre bancile facultatii si asa mi-am luat geaca si ....zbuf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh:) adevarat :D

 

concediu.th.jpg

 

cam asa a aratat concediul meu :laugh:

-- am vorbit azi cu un cunoscut (motorist si el ) --a aflat ca am avut accident si a avut o parere putin diferita..m-a uimit :lol: ( in loc de ... bah de ce n-ai avut frate echipament de protectie sau de ce n-ai stat frate cu ambele roti pe asfalt ) imi zice ... ti-am zis frate sa-ti pui wheelie-bar !!! :D)...

"radem glumim dar nu parasim incinta " ...

 

cu riscu de a deveni iritant / obositor si stresant..... purtati echipamentul de protectie ! AMIN !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. concediu de odihna ...( chiar m-am odihnit acolo.... .. de dormit nu prea am dormit .,,dar am ars-o numai in camera mai mult intins ca in poza aia :laugh: ) si de luni am intrat in concediu de odihna.( era programat de mult..... - am cazut la fix vineri... parca stiam ) :laugh:) .. ma gandesc sa-l schimb in medical

... da , m-am ars ceva ... nu stiu pe ce distanta m-am polizat de asfalt dar stiu ca atunci aveam impresia ca nu ma mai opresc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.. concediu de odihna ...( chiar m-am odihnit acolo.... .. de dormit nu prea am dormit .,,dar am ars-o numai in camera mai mult intins ca in poza aia :laugh: ) si de luni am intrat in concediu de odihna.( era programat de mult..... - am cazut la fix vineri... parca stiam ) :laugh:) .. ma gandesc sa-l schimb in medical

... da , m-am ars ceva ... nu stiu pe ce distanta m-am polizat de asfalt dar stiu ca atunci aveam impresia ca nu ma mai opresc

 

Este un nene matei care pune niste hartie cerata pe tine si nu raman cicatrici. + ca se vindeca foarte repede. (incercata pe pielea mea cand eram mic si pe pielea unui amic mai de curand)

 

Daca vrei, te pot ajuta pentru ca e prieten de familie cu ai mei. Da un pm.

http://www.formula-as.ro/2008/813/medicina...-arsurilor-9408

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baetzeii, aveti mare grija , hai sa va arat ce am patit azi.. invatasem sa o dau pe o roatamai bine de ceva timp ... numai ca la un moment dat :laugh: am dat-o prea sus .... aveti grija de voi !.. si nu fiti egoisti,,, ganditi-va si la cei apropiati voua !

 

 

fotografii0004a.th.jpg

fotografii0003.th.jpg

 

respect

 

n-are rost sa iti zic ca esti fraier, probabil ti-ai dat seama deja. dar, asa suntem toti :lol: . Ca sa fii sigur ca la piele nu ramane cicatrice trebuie sa nu o cojesti cand o sa faca crusta. Julitura d-asta am avut shi io.

 

in primele 2-3 zile , cat timp musteste pielea de lichid, e esential sa o tii cat mai bine aerisita. deasemenea, seara tre curatzata cu betadeina shi facut injectii cu penicilina ca sa te invetzi minte :laugh:

 

Dupa aia, cand pielea face crusta ca si o rana, da-i cu crema pentru rani, cu levantzica, galbenele shi ceara de albine (crema asta se gaseste la plafar)

 

Daca faci asa, esti functional in 1 saptamana, iar ~ intr-o luna pielea e vindecata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cazi, te ridici, o dai p'o roata mai departe :lol: Nu esti primul nici ultimul, dar macar poarta ceva echipament data viitoare :laugh: Hai succesuri! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai cazi, te ridici, o dai p'o roata mai departe :D Nu esti primul nici ultimul, dar macar poarta ceva echipament data viitoare :D Hai succesuri! :laugh:

 

 

:laugh:

 

 

Naspa rau faza asta cu increderea in sine. La inceput pana nu cazi nu apreciezi protectiile, apoi cand vezi ca mergi bine zici ca poti si fara si atunci se intampla sa pupi asfaltul. :lol:

Editat de Black_horse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mare folos topicul tau, man!

Si eu ma foiesc prin oras in tricou si blugi, da de-acum cred ca n-o sa mai uit armura acasa. E drept ca nu ma dau p'o roata, da' orishicat...

 

E bine ca n-ai patit ca si colegu' Viespu, care a ramas si fara permis la o faza similara.

 

Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De mare folos topicul tau, man!

Si eu ma foiesc prin oras in tricou si blugi, da de-acum cred ca n-o sa mai uit armura acasa. E drept ca nu ma dau p'o roata, da' orishicat...

 

E bine ca n-ai patit ca si colegu' Viespu, care a ramas si fara permis la o faza similara.

 

Insanatosire grabnica!

 

ontopic: sanatate multa si foloseste mult bephanten :laugh:

 

halfgoddess: ai trecut ieri pe stirbei voda pe la 8 si aveai in picioare o pereche de cizmulitze cu toc crem??

Editat de costin_hammer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai ies fara echipament... dar intai sa mi se refaca mana... ca sa pot sa iau ceva in mana :laugh:) cum zicea Kassu mai sus

halfgoddess ai luat o decizie mai mult decat isteata :laugh: zic eu........

nu se merita sa slefuim asfaltu' ,,,,

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima nene... Pagubele tale le-am aflat deja, dar cu mobra ce s-a inamplat ? Presupun ca dupa ce te refaci cat de cat, te apuci de mesterit la ea... E groasa rau sau numai tu ai avut de suferit ?

 

Sanatate inca o data ! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc !

motoreta e un honda 929 rr din 2000 .. si nu a suferit mari pagube.. i-am spart stopul si codita ....

.. am avut mare noroc cu bumperii si buloanele de ghidon si-au facut datoria :bounce: au tinut motorul in viata.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...