Sari la conținut

Chopper de la Zero


tudyyy
 Share

Postări Recomandate

Azi am TERMINAT-o :friends: B) :friends:

 

Pot sa spun ca a iesit mai bine de cat ma asteptam. Culorile sunt intr-o armonie perfecta, rosu aprins dominand partea spate si negru dominand in fatza... iar detaliile care fac chopperu atat de interesant... sunt elementele "cromate"....telescoapele (fatza si spate) care sunt cromate din fabrica si ghidonu, pedala frana, alte cateva piese care le-am "cromat" eu cu vopsea (si chiar au iesit cum e capacu:D) si elementele grafice de pe rezervor si laterale..."cromate" si ele.

 

Bine mai am cateva maruntzisuri..... un cablu de frana nestrans, o pilutza nevopsita....

 

 

poze in curand. Ca trei sa gasesc locu potrivit si vremea potrivita pentru o sedinta foto:D

 

 

Salut!!!

:hug: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 161
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un custom chopper facut cu cea mai mare pasiune si cu cea mai mare placere, undeva in Pitesti, unde piese se gasesc mai greu:d, un chopper de care m-am apucat in iulie, pentru ca nu prea aveam ce face:), si care l-am termint acum.

 

Pozele sunt facute azi in graba, nu am parghiile de frana puse, nici cureaua de transmisie si nici lantu'. :X

 

Miercuri seara o sa postez poze de la prezentare, poze care o sa fie cu moto completa.

 

post-46617-1257438352_thumb.jpgpost-46617-1257438379_thumb.jpgpost-46617-1257438365_thumb.jpgpost-46617-1257438389_thumb.jpgpost-46617-1257438395_thumb.jpgpost-46617-1257438406_thumb.jpgpost-46617-1257438422_thumb.jpg

post-46617-1257438430_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oi de LANTERNA MEA!!! Sarime-ar unghile de la picioare, FAINA treaba ai facut! Te felicit, chiar meriti o lada de bere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce misto a iesit!

 

BRAVO! Tudyyy

 

imi place mai ales ghidonul si rezervorul, dar si "partea artistica" ti-a iesit excelent! (vopsitul)

 

hai, pune-i saua si la drum! B)

 

ce treaba ar fi sa avem si noi mai multi "copii" cu pasiunea asta in tara noastra! eu una nu m-as mai gandi sa-mi cumpar vreun motor stock.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelenta treaba. Vrem sa o vedem pe strada!!! Apropo, are nevoie de omologare?

 

 

 

Motorul e de 49 cc, deci teoretic, am facut defapt un moped B) (dupa cum spune legea). Tot ce trebuie sa fac este sa ma duc cu cartea la primarie.... sa-mi de a certificatul si palcutele de inregistrare. Si gata inscrierea :friends:. Da numai am bani sa fac treaba asta, deci...poate sa mai astepte.

 

 

P.S Multumesc tuturor pentru aprecieri. Ai o sensazie super tare cand faci ceva ce nu ai mai facut, si iti iese ceva ce place multor persoane.

Mesaj completat

imi place mai ales ghidonul si rezervorul, dar si "partea artistica" ti-a iesit excelent! (vopsitul)

 

 

Rezervoru cred ca a fost piesa care mia dat cele mai mari batai de cap, inca de la faza decand era doar niste linii pe o coala:D. Dar a iesit extraordinar dupa parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere felicitari, bre!! B) Arata exceptional!! Sigur e primul proiect?? :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul e de 49 cc, deci teoretic, am facut defapt un moped B) (dupa cum spune legea). Tot ce trebuie sa fac este sa ma duc cu cartea la primarie.... sa-mi de a certificatul si palcutele de inregistrare. Si gata inscrierea :friends:. Da numai am bani sa fac treaba asta, deci...poate sa mai astepte.

 

 

P.S Multumesc tuturor pentru aprecieri. Ai o sensazie super tare cand faci ceva ce nu ai mai facut, si iti iese ceva ce place multor persoane.

Mesaj completat

 

 

 

Rezervoru cred ca a fost piesa care mia dat cele mai mari batai de cap, inca de la faza decand era doar niste linii pe o coala:D. Dar a iesit extraordinar dupa parerea mea.

 

 

Da-mi un pm cu datele tale si ti-ai rezolvat problema cu banii de inregistrare. De felicitat nu te mai felicit, ca vad ce de felicitari ai buzunarele pline :friends:

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte tareeeeee tudy, sper sa te vad in trafic ca sigur nu ai cum sa scapi neobservat! :friends:

 

este clar un lucru, asta este modul tau de viata din care iti castigi existenta fericirii si va trebui sa nu te lasi niciodata

 

felicitari si te asteptam la party-ul de maine seara la excalibur club. B) dupa atata munca meriti si tu ceva beri, slana, palinca...

 

/index.php?...6070&st=190

 

ps: Sherbann a pomenit de numele tau, asa am aflat de creatia ta in materie de custom bike

Editat de d_paulo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Very very smooth bike! Cine a zis ca un custom trebuie sa fie mereu un V-Twin de cilindree mare? :P

 

Hai cu ea finalizata si... lasa pozele mai mari!

Bravos! :)

Editat de Mr.Watt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere felicitari, bre!! :) Arata exceptional!! Sigur e primul proiect?? :P

 

 

Da. :(

Mesaj completat

Dupa prezentarea de miercuri, dau cateva ture cu ea prin cartier... sa vad reactiii.

 

Acum.. ca proiectu asta e gata, ma pot apuca de urmatoru. Urmatorul va fi un lowridwe in adevaratul sens al cuvantului, foarte lung si foarte jos. Am invatat o gramada de chestii in timp ce faceam chopperu asta, anumite lucruri care o sa le aplic la urmatorul custom (care o sa-l incep in primavara)

Mesaj completat

Asa arata moto cand era la stadiul de "idee" :kiss:

 

post-46617-1257548774_thumb.jpg

Mesaj completat

Si ala din poza e constructoru'... moi adica. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...