Sari la conținut

A Inceput Sezonul


orestte
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 549
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut

Eu sunt Alex , am un dnepr dar inca nu e gata de drum...

Sper sa-l pun pe picioare (roti) si sa-l aduc in iasi cat mai curand...

Bafta multa..

Salut Alex,

abia astept sa mai vad o nepra pe strazile Iasului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva daca se inchiriaza motociclete in Iasi? Dati`mi cateva detalii va rog: pret, modele..

 

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rolleyes: :banana: Eu pe o roata? vai doamne...eu cu 400? nu stiu de ce se lanseaza asemenea ipoteze la adresa mea...eu sunt cel mai cuminte, cel mai linistit si sa nu uitam cel mai silentzios participant din trafic...

 

O da...are si cea mai cuminte motocicleta...roata sa fata nu a vazut niciodata cerul :kali: ...Cat despre vitezometru sta constant sub limita legala!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In curind, ne va mai insoti cineva.

Asteptam sa se prezinte.

 

Poate nu are cont pe forum. Sa fim atenti in fundatie ... mai bine. Superb GS-ul :rolleyes:

Editat de g3rmanoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Buți sunt, sucevean mutat acum 9 ani in Iasi, aproape 30 ani, manager, ma dau cu mare veselie pe-un Transalp 600. cei care asculta metale posibil sa ma stie sub numele de Crivăț, de la trupa Bucovina.

 

cum nu am prea multe poze pe motor, iaca una din mers:

crv-2.jpg

 

PS: frumos cata gashca s-a adunat ieri pentru Fleica. \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ai venit crivat.... si poate ne canti si noua ceva prin fundatie.

 

eu zic sa ne cante butzi o manea fremoasa, unplugged!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa ne cante butzi o manea fremoasa, unplugged!

 

da da da ca bine zici... ca oricum butzi e cam scump la ochi... auzi domnu butzi cand mai tragem o bauta in barul ala din spatele parcului copou..... nu de alta dar sa stiu cand mai aduc vin de la tara :))..... dar de asta poate reusim sa nu mai spargem pahare ca sa ne goneasca de acolo :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma numesc Vlad, locuiesc in Iasi, implinesc 21 de ani.. in cateva zile :rose: si sunt student la Facultatea de Geografie si Geologie, sectia Geografia turismului. Motoarele au inceput sa-mi placa odata cu vizionarea unor filmuletze pe youtube, iar faptul ca va vad pe voi cum urcati copoul zilnic (atunci cand este sezon) m-a facut un mic obsedat al acestor "masinarii". :unsure: Nu am o motocicleta inca, nici carnet macar.. dar sper ca in viitor imi voi permite una si sigur va fi asa.. deoarece imi doresc foarte mult. Imi plac motoarele din clasa sport/super sport si sunt uimit de puterea pe care acestea pot s-o dezvolte.

Am observat ca exista o mare, frumoasa si unita comunitate de motociclisti in Iasi; pe 29 mai ma aflam intamplator in biblioteca de la fundatie, incercand sa invat... ca doar e sesiune ! :D V-am auzit.. vedeam ca sositi din ce in ce mai multi si nu am rezistat sa nu ies afara.. de altfel ma regasesc si eu, ca spectator, in cateva poze facute de voi acolo; nu stiam care este scopul adunarii.. abia seara am reusit sa citesc pe forum despre accidentul prietenului vostru. Foarte frumoasa atitudinea voastra, felicitari ! Oricum am ramas impresionat de .. numarul vostru :)) Foarte tare !!!

Sper sa ma incadrez bine si repede printre voi, macar pe forum.. pentru ca motor nu am inca.. Asta nu inseamna ca nu am sa mai fiu prezent prin fundatie sa va privesc si sa sper la o tura pe copou cu un motociclist care-si va face mila de mine. :))(nu m-am dat niciodata!).

Bafta si.. asfalt uscat fara incidente nedorite !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma numesc Vlad, locuiesc in Iasi, implinesc 21 de ani.. in cateva zile :D si sunt student la Facultatea de Geografie si Geologie, sectia Geografia turismului. Motoarele au inceput sa-mi placa odata cu vizionarea unor filmuletze pe youtube, iar faptul ca va vad pe voi cum urcati copoul zilnic (atunci cand este sezon) m-a facut un mic obsedat al acestor "masinarii". :) Nu am o motocicleta inca, nici carnet macar.. dar sper ca in viitor imi voi permite una si sigur va fi asa.. deoarece imi doresc foarte mult. Imi plac motoarele din clasa sport/super sport si sunt uimit de puterea pe care acestea pot s-o dezvolte.

Am observat ca exista o mare, frumoasa si unita comunitate de motociclisti in Iasi; pe 29 mai ma aflam intamplator in biblioteca de la fundatie, incercand sa invat... ca doar e sesiune ! :( V-am auzit.. vedeam ca sositi din ce in ce mai multi si nu am rezistat sa nu ies afara.. de altfel ma regasesc si eu, ca spectator, in cateva poze facute de voi acolo; nu stiam care este scopul adunarii.. abia seara am reusit sa citesc pe forum despre accidentul prietenului vostru. Foarte frumoasa atitudinea voastra, felicitari ! Oricum am ramas impresionat de .. numarul vostru :)) Foarte tare !!!

Sper sa ma incadrez bine si repede printre voi, macar pe forum.. pentru ca motor nu am inca.. Asta nu inseamna ca nu am sa mai fiu prezent prin fundatie sa va privesc si sa sper la o tura pe copou cu un motociclist care-si va face mila de mine. :rose:)(nu m-am dat niciodata!).

Bafta si.. asfalt uscat fara incidente nedorite !

 

Eu plimb pasionatii de moto :D deci cand ma vezi pe la fundatie vino si dam o tura pe copou sau pe undeva sa vezi cum e. Prin acest gest sper ca eforturile celor care isi doresc cu adevarat o motocicleta sa fie mai asidue si sa intre in aceasta minunata comunitate mai repede!

:unsure: ce am scos-o ptiu doamne

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu plimb pasionatii de moto :) deci cand ma vezi pe la fundatie vino si dam o tura pe copou sau pe undeva sa vezi cum e. Prin acest gest sper ca eforturile celor care isi doresc cu adevarat o motocicleta sa fie mai asidue si sa intre in aceasta minunata comunitate mai repede!

:unsure: ce am scos-o ptiu doamne

 

 

Oo da Emil, si acu mai visez la tura aia imaginara cu tine:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !

Ma numesc Vlad, locuiesc in Iasi, implinesc 21 de ani.. in cateva zile :D si sunt student la Facultatea de Geografie si Geologie, sectia Geografia turismului. Motoarele au inceput sa-mi placa odata cu vizionarea unor filmuletze pe youtube, iar faptul ca va vad pe voi cum urcati copoul zilnic (atunci cand este sezon) m-a facut un mic obsedat al acestor "masinarii". :) Nu am o motocicleta inca, nici carnet macar.. dar sper ca in viitor imi voi permite una si sigur va fi asa.. deoarece imi doresc foarte mult. Imi plac motoarele din clasa sport/super sport si sunt uimit de puterea pe care acestea pot s-o dezvolte.

Am observat ca exista o mare, frumoasa si unita comunitate de motociclisti in Iasi; pe 29 mai ma aflam intamplator in biblioteca de la fundatie, incercand sa invat... ca doar e sesiune ! :D V-am auzit.. vedeam ca sositi din ce in ce mai multi si nu am rezistat sa nu ies afara.. de altfel ma regasesc si eu, ca spectator, in cateva poze facute de voi acolo; nu stiam care este scopul adunarii.. abia seara am reusit sa citesc pe forum despre accidentul prietenului vostru. Foarte frumoasa atitudinea voastra, felicitari ! Oricum am ramas impresionat de .. numarul vostru :)) Foarte tare !!!

Sper sa ma incadrez bine si repede printre voi, macar pe forum.. pentru ca motor nu am inca.. Asta nu inseamna ca nu am sa mai fiu prezent prin fundatie sa va privesc si sa sper la o tura pe copou cu un motociclist care-si va face mila de mine. :rose:)(nu m-am dat niciodata!).

Bafta si.. asfalt uscat fara incidente nedorite !

 

Gata! Te-ai infectat cu virusul motociclismului....nu ai incotro frate, e clar ca o sa-ti iei curand motor . :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh.. salutare din nou. Sincer sa fiu nu ma asteptam la raspunsuri atat de prompte din partea voastra, multumesc. :(

Eu plimb pasionatii de moto :) deci cand ma vezi pe la fundatie vino si dam o tura pe copou sau pe undeva sa vezi cum e. Prin acest gest sper ca eforturile celor care isi doresc cu adevarat o motocicleta sa fie mai asidue si sa intre in aceasta minunata comunitate mai repede!

:) ce am scos-o ptiu doamne

Oh.. sounds nice ! Nu va cunosc personal pe niciunul dintre voi, dar dupa cum am zis mi-ar face placere sa cunosc cat mai multi.. si in viata reala, nu doar aici pe forum. Iar daca propunerea ta ramane valabila.. am sa te caut prin fundatie. :rose:) Nu mai scapi de mine pana nu ma dai cu motorul (we'll have a beer then, I promise). Sper sa-ti aduci aminte.. si sa nu te intrebi mirat cand voi da de tine.. cine mai e si asta?! :D) Eventual comunicam printr-un mesaj privat.

 

Gata! Te-ai infectat cu virusul motociclismului....nu ai incotro frate, e clar ca o sa-ti iei curand motor . :unsure:

 

Nellu.. se pare ca m-am infectat destul de tare.. si nu gasesc antidotul. Caut materiale despre diferite tipuri de motociclete, mai citesc si eu.. deci chiar sunt la inceput. Nu cunosc foarte multe lucruri, dar ma documentez pentru a le afla. Am observat foarte multe CBR-uri in Iasi.. si stiu ca aceasta motocicleta e foarte populara.. peste tot. Cat despre achizitionarea unui motor in perioada imediat urmatoare.. nu poate fi vorba. (not enough money, many other things.. ya know :D). Dar peste cativa ani sper din tot sufletul sa turam motoarele pe copou, umar la umar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...