Sari la conținut

Propunere Campanie In Forta


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Ne tot plangem ca astia uda strazile.

 

Faceti urmatorul experiment: testati aderenta cu bocancul (in mers) pe asfalt si testati din nou cu bocancul cand dati de portiune uda lasata de masinile de la primarie.

 

E JALE.

 

Eu nu inteleg scopul udarii asfaltului. Ca doar nu il freaca cu peria ca sa ia praful.

 

BUN. Aceasta manevra de flescaire a strazilor ne poate cauza damage (si la corp si la motor). DE BANII ARUNCATI IN AER ca nu te despagubeste nimeni.

 

Nu vreti voi sa ne adunam intr-o zi cu soare si sa blocam masinile de stropit? Un protest instant?

 

Ca daca nu ne plangem, cum sa stie primaria ca ne doare?

 

 

Sunt 100% de acord cu Baiazidu.Asta pentru ca saptamana trecuta era sa-mi rup gatu' pe Pantelimon facand(in prostia mea,ca trebuia sa vad ce e pe jos!!!!) o frana de motor cu Mambo.Asta una.Adoua:era s-o comit in acelasi fel a doua zi cu papucu'(tractiune spate,usoara de kooor,nasol) numai ca pe o franare un pic mai brusca.

 

 

 

BTW:io imi pariez si motoretele si papucu', ca protestul nu v-a avea nici un fel de impact. :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu am alunecat de'a binelea cand am pus picioru' jos la un semafor si de abia am reusit sa tzin motoru' sa nu ma fac de kko, iar dak e pe piatra cubica e criminal, sa nu mai zic de ce'tzi sare pe vizau de la masinile din fatza. Cand ii vad pe astia d la adp cum imprastie apa disper - idiotzii uda si pe ploaie :goodposting:

Si eu SUNT PENTRU orice actiune impotriva astora.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-dupa mine ar trbui sa spele,ude,cum vreti,noaptea,pt.ca:

1.ingreuneaza traicul si asa infernal

2.pun in pericol participantii la trafic

3.actiunea lor nu are nici un efect

-ma indoiesc sa renute la stropit,pt.ca se scot bani grei,dar macar sa o faca noaptea.

 

-ca actiune cred ca doar un prieten ziaris sau din tv,sa faca sapaturi,sa afle cat cascaval iau astia pe stropit si sa faca totul public,poate asa isi vor schimba atitudinea(atac la cascaval,decat deloc mai bine noaptea)

 

-ca actiune cred ca doar un prieten ziaris sau din tv,sa faca sapaturi,sa afle cat cascaval iau astia pe stropit si sa faca totul public,poate asa isi vor schimba atitudinea(atac la cascaval,decat deloc mai bine noaptea)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa va dati foc in fata primariei in semn de protest

P.s-sa nu uitati si de gropi,praf,caini vagabonzi etc daca tot va sacrificati

 

Tu poti sa sugi _pula in fata primariei drept protest

 

Bre, tu sa iti motor si dupa aia sa comentezi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteti sa va dati foc in fata primariei in semn de protest

P.s-sa nu uitati si de gropi,praf,caini vagabonzi etc daca tot va sacrificati

tu ai fost abuzat in copilarie? sau inca mai esti? ...asa s-ar explica oarecum reactia ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cu ce uda astia strada in Bucuresti da sigur nu e apa obisnuita are si altceva in ea pt ca e mult mai alunecoasa decat apa de ploaie. Am reusit sa fac "burnout" cu Ij-ul cand plecam de la semafor , si asta total involuntar, nici n-am vrut sa plec tare macar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu poti sa sugi _pula in fata primariei drept protest

 

Bre, tu sa iti motor si dupa aia sa comentezi

 

aoleu :goodposting: baiazide .. parca nu erai asa violent.. mie imi spun prietenii sa nu mai fiu violent ca nu e buna voilenta. da crezi ca vei reusi ceva cu protestul asta adicxa iti dai seama cam ce ai vrea sa faci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ WANNABE

Baiazid a fost deplasat in comentariul sau, dar nici eu nu te-am uitat cu comentariile tale anti moto si anti motociclism. Inca nu inteleg ce cauti aici pe forum, doar la scandal?

 

 

 

Azi am plecat de la semafor un pic mai tare si eram pe udatura din aia, a dansat mobra de spate dar senzatia a fost placuta. Banuiesc ca totusi pt ceilalti nu e chiar asa.

Deci sunt pro petitie si scrisorele,dar impotriva proetsetelor idioate si violente.

In primul rand trebuie sa afle ca deranjeaza pe cineva cu ceva ca sa poata lua masuri

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Udatura dauneza grav motociclismului!!! Asta e clar!

 

Eu cred ca se uda strazile pt ca in felul asta nu se mai ridica praful! Si se mai si racoreste... strada!!! In cazul asta... putem noi face orice, ca de oprit nu se vor opri! Si pe langa asta mai sunt si o gramada de bani in joc! Seamana un pic (doar un pic - la scara muuult mai redusa) cu incercarea de a opri poluarea atmosferei de gazele de esapament! S-au gandit unii sa nu se mai comercializeze benzina/motorina!!! INUTIL!!!

 

Ce ne ramane de facut??? Sa avem grija de noi

 

P.S. - si ca sa nu zic ca asta este si o metoda de a-i incetini pe motociclistii kamikadze... Circuland cu viteza legala nu cred ca sunt probleme, nici chiar pe udatura! Io una, nu am avut necazuri dar este adevarat ca si pe mine ma enerveaza stropitorile astea!

 

Grija maxima!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io una, nu am avut necazuri dar este adevarat ca si pe mine ma enerveaza stropitorile astea!

 

 

Ps: uniii au motoare de viteza la care profilul cauciucurilor nu are aderenta unui enduro pe asa ceva.

 

2 la mana: daca sare ceva in fata (minge, copil sau pisica ... ) nu poti frana eficient!!! Iti fuge fata instantaneu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ps: uniii au motoare de viteza la care profilul cauciucurilor nu are aderenta unui enduro pe asa ceva.

 

2 la mana: daca sare ceva in fata (minge, copil sau pisica ... ) nu poti frana eficient!!! Iti fuge fata instantaneu!

 

 

Ai perfecta dreptate!!!

 

:goodposting: Ideea mea este ca nu cred ca se poate face ceva in privinta asta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

P.S. - si ca sa nu zic ca asta este si o metoda de a-i incetini pe motociclistii kamikadze... Circuland cu viteza legala nu cred ca sunt probleme, nici chiar pe udatura! Io una, nu am avut necazuri dar este adevarat ca si pe mine ma enerveaza stropitorile astea!

 

 

 

 

Ia treci pe sub un pom din care curg tot felul de petale si frunzulite (foarte multe) si sa vezi ce combinatie minune iese din chestiile alea zdrobite si apa. Aluneca mai ceva decat mazga de asta iarna. Acelasi lucru cu o pata proaspata de ulei. Asta ca sa nu mai zic ca pot sa uit de a mai spala motorul, pentru ca un drum de acasa la firma face cat o iesire pe tarla. Plus ingreunarea traficului din cauza unei cisterne care merge cu 10 kmph pe mijlocul strazii, iar masinile incearca sa o ocoleasca pe cat mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Auto-stropitorile" sunt asa de enervante ...chiar si ca pieton(prietenii stiu de ce) tot esti expus la un dus cu apa coclita.... iar cespre cum aluneca pe strazile noastre.....nu mai pot spune nimic... plus ca daca ei pun in functiune asa zisele perii macar sa le coboare fratre la nivelul asfaltului nu sa le invarta la 20 de cm de asfalt.....deci cu cea mai mare placere semnam sau trimitem scrisori (daca nu facem nimic sigur nu o sa se schimbe nimic...iar indoctrinarea clar nu a disparut inca la unii care considera ca nu merita sa incerci....)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Auto-stropitorile" sunt asa de enervante ...chiar si ca pieton(prietenii stiu de ce) tot esti expus la un dus cu apa coclita.... iar cespre cum aluneca pe strazile noastre.....nu mai pot spune nimic... plus ca daca ei pun in functiune asa zisele perii macar sa le coboare fratre la nivelul asfaltului nu sa le invarta la 20 de cm de asfalt.....deci cu cea mai mare placere semnam sau trimitem scrisori (daca nu facem nimic sigur nu o sa se schimbe nimic...iar indoctrinarea clar nu a disparut inca la unii care considera ca nu merita sa incerci....)

 

 

Numai incercand ceva (orice) poti afla daca reusesti sau nu!!!

 

Eu am zis numai ca incercarea de a opri aceste stropitori enervante (mai ales blocandu-le cu motorul) este o utopie!

 

Mai intai faceti si voi socoteala cati bani se dau de la buget pentru asa ceva, cate salarii se platesc pentru asa ceva, ce comisioane au firmele respective, si abia dupa aceea ganditi-va cum sa le oprim!

 

Trebuie gasita o solutie alternativa la aceste stropitori, nu pur si simplu stoparea lor... ca asa vrem noi motociclistii!

 

Pentru cei ce vor sa incerce, BAFTA!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Bun topic, sa frece mai mult decat sa ude.

Pe mine ma seaca sistemul lor de defrisat strazile in reparatie, este de multe ori periculos, mai ales atunci cand este adanc. Cand este greblat mai finut nu-i problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Baiazide!si eu am vrut sa deschid un topic cu tema asta dar la cat de saritori sunt forumistii de profesie mi-a fost frica de mustruluiala.

Intradevar e o problema foarte grava asta cu apa .am patit-o de nu stiu cate ori sa intru in vreo curba si sa ma trezesc cu balta in fata de m-am (cuvant urat) pe mine ,era sa cad de nu stiu cat5e ori.plus ca te faci ca dracu pe viziera instant de la masinile din fata .

 

CEL MAI BINE AR FI SA SESIZEZE CLUBURILE.UN PROTEST PERSONAL NU CRED CA ADUCE VREUN REZULTAT.

SAU LA ARC MIERCUREA SA STRANGEM SEMNATURI....NU STIU PROPUNETI SI VOI!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super buna ideea! Pai hai s-o facem! Eu am o prietena la radio se intoarce din concediu saptamana viitoare si putem organiza cu ea ceva. Prin intermediul ei bagam ceva si la un ziar, daca poate ceva si la teveu. SI oricum petitii la Primaria Generala, cele de sector si la Politia Rutiera, neaparat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai bine facem o cheta cu banii de plicuri si timbre si le dam banii alora care se uita acasa la plasme fericiti ca au mai castigat o licitatie de preluare a unei lucrari de flescaire a drumurilor :cheers: ... eu incep sa strang bani ptr ala care umezeste drumul taberei ca sunt la a-2 a tranta din cauza lui :lol: si bv aleko si aia cu defrisarile mi-au mancat ficatzii , ce scormonesc ei in asfalt de nebuni ...sa-i frek

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa le stricam locurile de unde iau apa, sa le aruncam cuie la roti cand trecem pe langa ei. Daca e de semnat sa-mi spuneti si mie!!!

 

Drum bun!

:lol:

Editat de morarugeorge
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui luata foarte in serios chestia asta shi tratata k orice lucru care ne pune viatza in pericol, potzi s'ajung sub rotzile mashinilor sau sa te'nfigi in mai shtiu eu ce din cauza k namolesc ashtia strazile. Cred k e foarte serioasa shi importanta faza dar probabil k va trebui sa se'ntample ceva foarte rau (shi repetat - k romanu nu'nvatza din prima) k sa se gandeasca cineva sa opreasca mizeria asta.

Editat de AlexLau_81
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super buna ideea! Pai hai s-o facem! Eu am o prietena la radio se intoarce din concediu saptamana viitoare si putem organiza cu ea ceva. Prin intermediul ei bagam ceva si la un ziar, daca poate ceva si la teveu. SI oricum petitii la Primaria Generala, cele de sector si la Politia Rutiera, neaparat.

 

Ar fi bine. Macar daca am repara TOATE motoarele pe banii lor. Genul, orice zgarietura, oglinda sparta sau semnal sa fie pusa in carca primariei. Chiar daca nu s-a cazut acolo :lol:

 

Sa dea banu'. Eu merg pe o sosea cu o anumita aderenta si dau brusc de o portiune fleasca care zici ca e patinoar. Nu poti frana cum trebuie. Nu poti evita mai nimic brusc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu administratorul drumului e obligat sa asigure ca drumul public indeplineste anumite conditii de siguranta,adica sa asigure circulatia fluenta si in siguranta a participantilor la trafic....Iar prin udarea strazilor cu apa si detergent nu inteleg cum asigura ei asta!!!!!!

Parca vezi ca si la iarna o sa faca la fel!!!!apa si sapun cat cuprinde,ca doar banu conteaza......Nu viata altora

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...