Sari la conținut

Accident La Alba


axi
 Share

Postări Recomandate

Deci... astazi din cauza unui idiot am fak accident :angryfire:

Mergeam cu scuterul cam cu vre-o 50, si am trecut prin fata unui supermarket, iar un mu.....nu s-a asigurat si a deskis portiera , si eu m-am bagat in plin in ea :angryfire:

Multumesc lui Dumnezeu ca inafar de avarierea cam mare a scuterului, a hainelor, si a unei dureri ingrozitoare de umar, nu s-a intamplat mai rau!!!

Problema e ca parintii nu stiu de accident, iar pe mine ma doare umarul de numai...orikum dak ma mai doare ma duk la doctor..

Va dati seama ce prost a fost acel om?/

Oricum nu mi-e ciuda, pt. ca portiera lui este "vai de capul ei" :hurt: ]

Dupa ca el este de vina, tot el mai comenta>>>>m-am ridicat, l-am injurat, urmat de o palma si am plecat...trebuia sa chem politia dar ...... dal dreaku de fraer!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu i-ai luat numarul, n-are sens sa mai mergi la politie, desi asta era primul lucru care trebuia sa-l faci. Mergi la doctor, ca nu poti sti niciodata ... Si data aviatoare casca bine ochii, ca de idioti dai la tot pasul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi cu Politia.. trebuia sa declari accidentu. Daca e inmatriculat scuteru (asa vad la profil) putea sa-ti fi luat numaru, iar tu poti sa "pici" pt fuga de la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca seamana a nepastrat distanta laterala fata de cel depasit...

N-ai ce distanta sa pastrezi!!el era pe dreapta, iar in stanga mea erau alte masini!!

Nu eu am fost de vina!!

 

Daca nu i-ai luat numarul, n-are sens sa mai mergi la politie, desi asta era primul lucru care trebuia sa-l faci. Mergi la doctor, ca nu poti sti niciodata ... Si data aviatoare casca bine ochii, ca de idioti dai la tot pasul

i-am luat nr>>

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca i-ai luat numarul, ce mai astepti? Mergi la politie si declara accidentul. Dupa care mergi frumusel la doctor si-ti scoti certificat medico legal, ca sa fii acoperit in caz ca ti-ai belit ceva la impact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu are nici o treaba cu distanta regulamentara in timpu depasirii, in caz ca tipu era oprit. Aici e vina lui 100% fiind obligat prin lege sa se asigure inainte de a deschide portiera.

 

O chestie din asta am patit si eu in buc mai demult cand eram pe bicicleta si m-am ales cu vreo 6 copci la cap si cu o vizita de urgentza la Floreasca ...

Vezi ca poti sa scoti si bani de la el.. adica cel putin sa iti repari scuteru si hainele ........

 

Hope it helps..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Nu are nici o treaba cu distanta regulamentara in timpu depasirii, in caz ca tipu era oprit. Aici e vina lui 100% fiind obligat prin lege sa se asigure inainte de a deschide portiera.

 

O chestie din asta am patit si eu in buc mai demult cand eram pe bicicleta si m-am ales cu vreo 6 copci la cap si cu o vizita de urgentza la Floreasca ...

Vezi ca poti sa scoti si bani de la el.. adica cel putin sa iti repari scuteru si hainele ........

 

Hope it helps..

Dal naibi....pacat de scuter ca-ii accidentat :angryfire:

 

Vezi cu Politia.. trebuia sa declari accidentu. Daca e inmatriculat scuteru (asa vad la profil) putea sa-ti fi luat numaru, iar tu poti sa "pici" pt fuga de la locul accidentului.

Ce sa pic...el e de vina sa vezi cum se ruga de mine sa-l iert!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a umplut forumul de mircari karatisti. palme, pumni, picioare-n gura. motociclisti adevarati, tineri de viitor. ka lumea mane!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca micul karatist nu a dat nici o palma dar... eu cred ca mai e ceva la mijloc de nu vrea sa declare accidentul.Are karatistul carnet ?

Asta era!!!!

Axi frate-meo :eek: NU ARE CARNET da scuterul era imatriculat cu tote actele in regula.

totusi pt. toti posersorii de masini de pe acest forum macar ii rog sa se mai uite dracu si in oglinda aia ca n-o puso constructorii aia deam .... acolo :angryfire:

ata eteeeeeeeee se intampla si la case mai mari! :angryfire: :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa citesc ca unul din trio are probleme... Aveti grija si pentru altii, mai bine sa eviti un accident si sa apuci sa-l injuri, decat sa o musti si sa suferi dupa aia. Desi asa ceva nu merge intotdeauna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui declarat accidentul pentru ca tu va trebui sa-ti repari scuterul si, legal, nimeni nu-ti va putea repeara scuterul fara o dovada (care sa constate accidentul), dovada care ti-o elibereaza politia.

 

Daca nu ai permis poti ruga un prieten care are permis sa declare ca el a fost soferul scuterului. Daca soferul masinii declara ca nu e el poti usor spune ca nu avea cum sa observe asa de bine chipul conducatorului scuterului prin casca (pe care sigur o purtai si tu, nu? :angryfire: )

Daca nu ma insel si daca vrei sa iti repari scuterul de pe asigurarea aluia ai nevoie de aceiasi dovada de la politie.

 

Bafta!

Editat de sebby
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui declarat accidentul pentru ca tu va trebui sa-ti repari scuterul si, legal, nimeni nu-ti va putea repeara scuterul fara o dovada (care sa constate accidentul), dovada care ti-o elibereaza politia.

 

Daca nu ai permis poti ruga un prieten care are permis sa declare ca el a fost soferul scuterului. Daca soferul masinii declara ca nu e el poti usor spune ca nu avea cum sa observe asa de bine chipul conducatorului scuterului prin casca (pe care sigur o purtai si tu, nu? :hurt: )

Daca nu ma insel si daca vrei sa iti repari scuterul de pe asigurarea aluia ai nevoie de aceiasi dovada de la politie.

 

Bafta!

 

Mai da bine il mai inveti! In loc sa-l chemi langa tine si sa-i tragi cateva scatoalce ca s-a urcat pe scuter fara carnet il inveti cum sa minte si sa pacaleasca de altul. imagineaza-ti ca flacaul intra in intersectie fara sa cunoasca regulile de prioritate si il lovesti tu si-l omori...chiar daca nu esti vinovat tot o tragi! si mai plange si ma-sa dupa aia iar tu ai sa-l ai pe constiinta mult timp.

La mine in oras pute de flacai dinastia pe scutere care inca nu sunt convinsi ce sunt : biciclisti fara pedale sau motociclisti.....hai mai lasa-ma! :angryfire:

 

Ala cu masina este tolomac dar eroul nostru este inconstient :angryfire:

Editat de Marinero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca seamana a nepastrat distanta laterala fata de cel depasit...

Eu am avut un incident asemnator. Si ghici cine a fost vinovatul? Soferul, care obligat, atat in mers cat si daca stationeaza, sa se asigure inainte de a deschide usa. Nu mai stiu exact articolul dar il gasesti in codul rutier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pei de ce mergi mai fara carnet?Eu am avut motorul cu 6 luni inainte de a lua permisul dar nu am dat nici o tura cu el (doar prin fata casei sa vad cum merge ambreajul)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu axi era karatistul ci un prieten de-al lui :angryfire:

sa te faci bine baiete si sa mai exersezi acele wheally-uri :angryfire:

 

 

@marinero: nu promovez mersul pe 2 roti fara permis, da sa fim seriosi, cati dintre tineri scooteristi au permis? nu prea multi.

PS: io cred ca axi stie regurile de circulatie, si accidentul so intamplat doar din cauza neatentiei soferului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai conteaza daca soferul e vinovat sau nu, atat timp cat axi nu are carnet. Nu conteaza ca stie care sunt regulile de circulatie. N-are ce sa caute in trafic fara permis.

Pepsi, daca soferul masinii ai fi fost tu tot asa gandeai? In fiecare zi se injura pe forumul asta soferii de masini, dar se pare ca suntem experti in a vedea paiul din ochiul altuia in timp ce barna din ochiul propriu o ascundem dupa ochelarii de soare.

Axi e vinovat. Punct. Imi pare rau, dar asta e. Intrebati pe oricine cunoaste legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai conteaza daca soferul e vinovat sau nu, atat timp cat axi nu are carnet. Nu conteaza ca stie care sunt regulile de circulatie. N-are ce sa caute in trafic fara permis.

Pepsi, daca soferul masinii ai fi fost tu tot asa gandeai? In fiecare zi se injura pe forumul asta soferii de masini, dar se pare ca suntem experti in a vedea paiul din ochiul altuia in timp ce barna din ochiul propriu o ascundem dupa ochelarii de soare.

Axi e vinovat. Punct. Imi pare rau, dar asta e. Intrebati pe oricine cunoaste legea.

peretene eu cu axi suntem frati gemeni

noi avem motore de pe la 13 ani, incepand cu mz125...........jawa vreo doua....... simsonuri........minsk,......ij vreo 3 sau 4........yamaha dt.. si altele.

in materie de condus nare rost sa mai vb. pt. ca avem 5 ani pe motoare si nici nu stiu cati km.,.........

iar cartea "galbena" am citito de vreu 3 ori...

deci va rog nu va mai dati voi cu parerea despre noi ca habarn nu aveti...............

multzam!!!!! :angryfire: :angryfire: :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu comentez decat asta:

Problema e ca parintii nu stiu de accident, iar pe mine ma doare umarul de numai...orikum dak ma mai doare ma duk la doctor..

....dute omule la doctor (dak n'ai fost deja) nu zice "las' ca'mi trece"...sa nu te trezesti mai incolo cu cine stie ce chestie care nu mai trece.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu axi era karatistul ci un prieten de-al lui :eek:

sa te faci bine baiete si sa mai exersezi acele wheally-uri :lol:

@marinero: nu promovez mersul pe 2 roti fara permis, da sa fim seriosi, cati dintre tineri scooteristi au permis? nu prea multi.

PS: io cred ca axi stie regurile de circulatie, si accidentul so intamplat doar din cauza neatentiei soferului.

Multumesc ...

Va spun eu cum sta treaba cu carnetul..

deci aku o sapt. a venit la noi la scoala cineva de la politie, si eu l-am intrebat clar:"am voie sa conduc scuter FARA PEDALE, dar de 49,?" si el a spus ca da, dar sa am acte>>

Deci in legatura cu semnele de circulatie si decret, nu ma laud, dar le stiu! :angryfire:

Iarna trecuta am vrut sa imi iau A1, si le-am invatat, dar intr-e timp am renuntat! :angryfire:

Cum zice pepsi, in alba din 50 de scuteristi 7 au carnet... pe bune.

:hurt:

Mai bine sa nu ne mai certam si sa ne vedem de motoarele noastre!!!

Asfalt uscat!

Editat de axi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine sa nu ne mai certam si sa ne vedem de motoarele noastre!!!

desigur, cei care au motoare. cine are moped, sa-si vada de mopedul lui. si de lectii desigur. si sa nu mai vorbeasca neintrebat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desigur, cei care au motoare. cine are moped, sa-si vada de mopedul lui. si de lectii desigur. si sa nu mai vorbeasca neintrebat.

POAtE nu stii, dar am si "motoare", de la comuniste la altele: yamaha, honda si altele. :hurt:

In acest topic vorbesc cand vreau si cum vreau :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acuma, fara suparare, fara permis NU AI CE CAUTA PE STRADA cu scuterul. Esti vinovat din start, pentru ca circuli. Si daca te loveste fugerul, cade copacul sau deschide unul usa, tot tu esti de vina...plus ca-l mai bagi si pe altul in ecuatie...

Si, asa cum mai spunea cineva, nu mai scrie ca mircuistii....

 

 

PS Daca aveai 50, asta e peste 45, deci clar nu conduceai un vehicul la care nu trebuie permis.

Afara e misto, vine Politia cu un ministand de testat viteza maxima pentru scutere, si imediat te salta daca nu esti in regula...

Editat de cristi-mic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La faza cu infiptul in portiera conservei si cu durerile de care vorbesti esti suspect de FRACTURA CLAVICULARA. Osul ala se rupe cel mai usor. Vb din experienta (infipt cu bicicleta lateral intr-un taxi). Du-te si fa o radiografie ca daca e rupt se poate vindeca (lipi) stramb (daca nu te imobilizeaza cu un "corset") si e de naspa.

Cat despre faza cu "fara carnet". No comment. S-a mai discutat la infinit faza cu pt ce vehicule trebuie carnet A1 si pt care nu. Credeam ca a priceput lumea. La Peugeot-ul tau AI nevoie de cartnet cat. A1 chiar daca are doar 49cc pt ca NU ARE pedale (nu e ciclomotor). Nu va mai luati dupa toti garcea de cartier expirati ca la o adica nu faceti nimic cu "o zis un nenea militian ca...." pt. ca nu intereseaza pe nimeni si nenea avocatul consevarilor criminali care va iau pe capota o sa speculeze TOT. Te nenoroceste si tot tu te lipesti de un dosar penal.

 

Bafta si bulan exagerat... si min. 1,5m fata de masinile parcate pe dreapta!

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...