Sari la conținut

Multi Prosti


demoto
 Share

Postări Recomandate

se gasesc in targurile din bucuresti.nu ai nevoie de permis insa nu cred ca sunt tocmai legale :D .si mai tre sa l si atingi :angryfire: .as prefera mai bine un spray paralizant(bine pepper spray nu mace ca daca ai mace{se citeste "meis"} se considera arma :ok: )sau daca vreti sa va distrati faceti asa:luati o arma de vanatoare cu teava dubla -d alea vechi ar trebui sa gasiti luati legatura cu un vanator.macar mecanismul de tragere daca gasiti ca arma se fabrica usor.luati patul si modificati-l.faceti l mai mic puteti sa iy dati chiar o forma de la revolver.taiati teava cat sa fie usor de manevrat si sa poata incapea usor in geaca(sau puteti sa i faceti un toc de piele pt motocicleta daca avetzi tupeu) si faceti rost de cartuse umplute cu pelete din cauciuc sau rock salt(sare gema- ca incapaciteaza fara a provoca leziuni profunde)rezultatul final ar trebui sa arate ceva in genul fotografiiei de mai jos.cand cineva se mai ia de voi agitati un pic dracia asta si maj o sa se retraga pt ca impactul psihologic al unei arme mari e mult mai mare decat a unui pistol desi pagubele sunt uneori invers proportionale.si daca dati peste vreun mafiot sau smeker de pipera care va ameninta cu o arma trageti un cartus si o sa l vedeti cum isi pierde cunostinta fara ca voi sa avetzi pe constiinta moartea unui om fie el si rau.armele cu aer comprimat nu snt bune pt ca produc leziuni profunde insa nu l opresc instantaneu pe agresor(ceea ce si doriti) ci iy dau ragaz sa isi i a pistolul sau ce are si sa va rezolve deficientza de fier din organism cu un glontz in capatana.insa cel mai bine e sa rezolvati orice situatie cu tact si bun simt.romania nu este inca (din fericire)o tara in care armele sa fie la indemana oricui iar la noi violentza verbala primeaza in fatza celei fizice.(primeaza dar nu o inlocuieste)

:angryfire: :hurt: :eek: :lol: :lol: :moto: :( :( :crack: the best ideea i've heard this week!!

 

 

 

chiar daca n-ai 18 ani, si in loc de puscarie mergi nitel la casa de corectie, tot ti-o iei la popou. te gadila ideea? numai oameni duri si rai p-aici. stiai ca si pentru instigare poti face puscarie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre pentru goarne de tir si chestii serioase nu va ajung 2 fire si curent, va trebuie si compresor. Efectul e laser, aveam 2 astfel de goarne montate pe capota la un Mitsubishi Pajero. Deci cand se urcau mutzulanii cu spalatul de parbrize pe rotzile din fatza (ca numai asa ajungeau la parbriz) si dadeam o goarna, efectiv se vaporizau aia de langa mashina, behaie alea ingrozitor. Studiez puternic zilele astea posibilitati de montare sub carena

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca n-ai 18 ani, si in loc de puscarie mergi nitel la casa de corectie, tot ti-o iei la popou. te gadila ideea? numai oameni duri si rai p-aici. stiai ca si pentru instigare poti face puscarie?

nu sunt oameni duri si rai pentru ca daca ar(am) fi nu ar avea nevoie de mijloace de aparare atat de drastice .am peste 18 ani !unfortunatelly :lol: si instigare la ce?am vazut pe acest forum atatea instigari rasiale la adresa tiganilor incat..in fine nu poti face inchisoare pt ca pui o poza cu o arma pe un site :lol: :moto: si tre sa ai talent sa faci un sawn off shotgun nu e nici pe departe atat de simplu decat daca vrei sa ti bubuie dracia in mana.si daca stii sa faci cartuse din rock salt deja esti armurier! :( poate ideea mea e proasta(era mai mult o gluma) dar la ce psihopati umbla prin trafic ..daca te acroseaza unu si ies trei namile din masina cu bate in dotare(e destul de probabil din cate am citit din peripetiile celor de pe forum) crezi ca o sa i impresioneze spray ul lacrimogen?care e la fel de ilegal ca un cutit sau un pistol cu aer comprimat!oricum pace tuturor!cu tact si calm se rezolva majoritatea conflictelor! :hurt: :eek: :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre pentru goarne de tir si chestii serioase nu va ajung 2 fire si curent, va trebuie si compresor. Efectul e laser, aveam 2 astfel de goarne montate pe capota la un Mitsubishi Pajero. Deci cand se urcau mutzulanii cu spalatul de parbrize pe rotzile din fatza (ca numai asa ajungeau la parbriz) si dadeam o goarna, efectiv se vaporizau aia de langa mashina, behaie alea ingrozitor. Studiez puternic zilele astea posibilitati de montare sub carena

 

Se gasesc goarne si pt moto :angryfire:

Eu mi-am comandat astea :

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...me=STRK:MEWA:IT

 

Daca vizitati magazinu omului are mai multe tipuri pana la 151 db.

Asta a mea cu tot cu transport ma costa 40 usd si pt ca e cu valoare sub 50 nu mai platesc vama :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intamplare de a mea ... E si reala sa nu credeti ca aberez !

 

Intr-un week-end , cu motorul la o mica plimbare , dau sa merg pe un drum normal, fara gropi fara nimica , viteza maxima 60 km /h

Fac niste depasiri , frumos , fara nici o problema ... toti m-au vazut ca ii depasesc ,asa era si intentia mea ...

In fine , dau pe drum de un prost , cu o skoda neagra superb , il vad pe (cuvant urat) ca nu sta locului , merge aproape de linia discontinua dupa aceea aproape de margina si iar o ia de la capat procesol asa pana la un semafor , eu cu farul aprins ,clason scurt, idiotul nu ma vede , cand sa-l depasesc , se baga si el frumos pe stanga sa vada cum e sens opus ...atunci m-am enervat ,rau , la semafor ma duc pe dreapta cu motorul ii verific oglinda dupa dreapta , asta se uita la mine , eu ii dau un picior in oglinda , smucesc puternic oglinda si ii dau cu oglinda pe pamant , apoi ii mai zic si ceva de dulce , si plec dupa aceea in tromba de nervi .

Editat de Valmotor2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti viteaz prietene ! :)

Multzi ar merita in loc de carnet doar bilete de autobuz sau tramvai.

Din pacate prostii sunt peste tot, dar parca in Romania e pepiniera !!!

De multe ori itzi vine sa-ti iei campii cand vezi cata prostie incape intr-o singura dacie papuc sau alte rable..

Nu exista o data sa ies cu motorul si sa nu-mi taie calea vre-un imbecil, sau sa nu intre unul din fata pe sens opus in depasire, chiar daca ma vede ca sunt aproape si am aprinsa si faza lunga. Dar nu va spun nici o noutate.

Grija maxima !

Roli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

N

Traiasca claxonul! Deja nu ma mai enervez.

 

- Vad ca se baga (stiu ca nu s-a uitat) ... claxon si am rezolvat.

- Masina parcata pe dreapta cu sofer in ea: claxon ca sa nu deschida portiera

...

apropo de goarne si toata gama...daca ar fii posibil mi-as monta pe motor(daca as avea) o goarna de vapor....B))=))

Editat de antemiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toti ne confruntam cu aceleasi probleme zilnic in trafic... Pe mine era sa ma acroseze azi o vita, in fata la ARDAF in Primaverii... Faceam stanga dupa ce semnalizasem inca de cu 10 m inainte si ma asigurasem, si ma trezesc cu botu masinii la 20 cm de picioru meu, pe partea mea stanga, cand incepusem sa virez deja... Ceea ce m-a scos din sarite n-a fost faza asta, ci faptul ca tot idioata de la volan, impreuna cu pasagera au inceput sa tipe si sa gesticuleze... Macar daca stii ca ai comis-o, faci ciocu mic si bagi capu' intre umeri, nu?

 

PS: Tocmai ma duceam sa fac poze la motor pentru CASCO. Nu vreau sa ma gandesc ce-i faceam daca ma "varsa" pe jos, cat era ea de femeie... Asa ca dragi tovarasi, cascati ochii, ca ei n-o fac...

Nu te speria, fazele aste is cele mai intalnite. De acuma sa semnalizezi cu 50 m inainte, cum zice regulamentul, nu de alta dar sa te vada toti fraierii care nu stiu cu ce se mananca soferia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in legatura cu goarnele

 

am vazut asa ceva la selgros: aprox 700.000 lei, 2 goarne, un compresor de dimensiuni umane

(un cilindru de 20- 25 cm lungime si 10 ? cm in diametru) pare OK

 

 

am revazut modelul si in cora-pantelimon. este intr-adevar claxon pneumatic, 12 V insa

compresorul este mult mai mic decat am zis initial. este cam cat un tub de deodorant (din ala scurt) si mai mic decat el (n.b.-deodorantul) in diametru. eu zic ca e rezon dar nu stiu cati decibeli scoate---musai macar 120 (112 au astea obisnuite) altfel nu merita. B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de acord cu sprayul (eu am unul in geaca si sper sa nu il folosesc)

Dar propun pentru situatii mai...delicate... PIOLETUL... nu e ilegal, nu e arma, arata foarte urat si amenintator si pentru politisti putem spune ca "... il duceam la garaj ca imi ocupa prea mult loc in sifonier si imi agata hainele... ce sa fac daca a iesit marlanul la bataie... eu am incercat sa il potolesc su spray...".

Totusi e cam mare si agabaritic... sper sa nu ajungem sa folosim nici unul din aceste lucruri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-a buÂşit o domniÂşoară drăguță. Cum să te răsteÂşti (eÂşti Âşocat Âşi nervos, îți vine să te răsteÂşti) la ea? Dar să ieÂşi cu pioletul, asta e barbarie curată.

 

Dar a fost Âşi o parte pozitivă, mi-a smuls bara din față Âşi acum claxonul meu se manifestă mult mai puternic (e montat undeva sub bară, acum are câmp liber spre stradă). Cred că o să amân reparațiile până la limita legală, e interesant să am claxon puternic Âşi număr doar pe spate. Mai ales că nimeni nu mai e tentat să îmi taie fața când mă vede cu metalul gol pe bot B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

demoto!

 

si eu ma "chinui" cu treaba asta deja de mult, dar nu cred sunt singurul...

pistolul NU e bun, pentru ca dac ai, o si folosesti...si merita?

fii linistit, daca ar fii dupa mine, populatia ar fideja pe jumatate, asa ca te inteleg, dar incearca sa te controlezi cat de cat...nu avem ce face. cultura generala in tara asta (acuma vorbesc despre trafic) e egal cu ZERO!!!

cea mai buna metoda e ca sa-ti cumper un ARO frumos si mare, plin cu fiare sudate. hehe... asta e si scopul meu, dar mai am rate la motor, asa ca mai astept, pana ce o sa am un pic de bani.

 

linistetste-te un pic, ca nu avem ce face, daca te pui cu ei, numai tu ai de pierdut, crede-ma. daca i-l bati, are martori, tu esti de vina...daca el ii mai tare, iar' ai belit-o...deci nu avem ce face. asteptam, pana ce o sa fim noi mai tari (ARO!!!) :blink:

 

numai bine, si ai grija de tine! B)

 

a, inca ceva, uite pojectul meu :lol:

 

/I-mi-Cumpa...d33-t44099.html

Editat de bh99mes
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata..bd timisoara. mai spre valea cascadelor este un omw pe partea dreapta. linistit cu 60 km/h,savuram plimbarea. dupa cum bine stiti orice benzinarie are o intrare dar si o iesire. in fine,trec de partea cu intrarea, si cand ma apropii de locul unde ar trebuie sa iasa domnii(sau doamnele) cu masinile,imi tasneste in fata,din benzinarie un mercedes e 220. chestia nasoala pt mine era ca rulam pe banda din dreapta mai spre bordura,cum s-ar spune.

frane,claxoane,flash-uri din partea mea..imi venea sa ii arunc cu casca in luneta..cand ma apropii..domnisoara din dreapta radea la mine..

cam frustrant...ori mi-am pierdut eu simtul umorului..ori.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata..bd timisoara. mai spre valea cascadelor este un omw pe partea dreapta. linistit cu 60 km/h,savuram plimbarea. dupa cum bine stiti orice benzinarie are o intrare dar si o iesire. in fine,trec de partea cu intrarea, si cand ma apropii de locul unde ar trebuie sa iasa domnii(sau doamnele) cu masinile,imi tasneste in fata,din benzinarie un mercedes e 220. chestia nasoala pt mine era ca rulam pe banda din dreapta mai spre bordura,cum s-ar spune.

frane,claxoane,flash-uri din partea mea..imi venea sa ii arunc cu casca in luneta..cand ma apropii..domnisoara din dreapta radea la mine..

cam frustrant...ori mi-am pierdut eu simtul umorului..ori.. :lol:

cat e ea de domnisoara tot merita una in parbriz. imputita ;) macar daca si-ar fi cerut scuze. am mai vazut fraiere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata..bd timisoara. mai spre valea cascadelor este un omw pe partea dreapta. linistit cu 60 km/h,savuram plimbarea. dupa cum bine stiti orice benzinarie are o intrare dar si o iesire. in fine,trec de partea cu intrarea, si cand ma apropii de locul unde ar trebuie sa iasa domnii(sau doamnele) cu masinile,imi tasneste in fata,din benzinarie un mercedes e 220. chestia nasoala pt mine era ca rulam pe banda din dreapta mai spre bordura,cum s-ar spune.

frane,claxoane,flash-uri din partea mea..imi venea sa ii arunc cu casca in luneta..cand ma apropii..domnisoara din dreapta radea la mine..

cam frustrant...ori mi-am pierdut eu simtul umorului..ori.. :lol:

 

 

Era draguta?

 

poate platea pagubele in natura ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...