Sari la conținut

Campanie pro motociclisti


herras
 Share

Postări Recomandate

Cum facem sa o adoptam si noi, sau macar sa facem una asemanatoare? Chiar daca nu se pot schimba mentalitatile inguste, macar ne observa pe viitor mai multi..sper! orice propunere e bine-venita! Slogane am gasit cu duiumul la alt toppic, dar ce este mai dificil de realizat este o strategie care sa aiba un oarecare efect! Cine se baga? Eu sunt pentru, 100%!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai cu cine sa faci campanii, pentru ca am vazut comentarii la filmulet unde toti incultii isi dorec sa bage un motociclist sub roti, toti generalizeaza si toti sunt frustrati. (si ca sa nu generalizez, nu toti, ci majoritatea din cei ce lasa comenturi la un subiect care nu ii include)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi pana nu venim cu niste statistici sa ii aratam lu gheorghe de la curte ca mai mult de jumatate din accidente nu se intampal din vina noastra nu o sa schimbam nimic.plus ca trebuie sa veni msi cu niste 'povesti' care sa sensibilizeze lumea si sa fim vazuti ca si victime si nu ca si niste teribilisti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu ne vor vedea indiferent de ce vom face noi, pana nu vom fi probabil tanchisti in loc de motociclisti. Nu vom fi vazuti in trafic pana nu vor avea ei de suferit in locul nostru, eu fac educatie rutiera zilnic in trafic. Cand schimbi benzile si nu te asiguri daca iti dispare o oglinda data viitoare inainte sa schimbi banda cu siguranta iti amintesti sa verifici daca e acolo...

 

Eu sunt adeptul educatiei rutiere prin spart oglinzi, indoit usi, aripi...

 

Tu ca motociclist, daca schimbi banda fara sa te asiguri ce patesti ? esti lovit, cazi, iti rupi o mana, un picior si te considera toata lumea , inclusiv tu, un norocos... inca mai respiri. Masina daca face acelasi lucru ?? il doare la salam...

 

Lasa-i sa vada cum e, daca nu il doare fizic, macar sa il arda la portofel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cat imi cunosc io conationalii, spotul asta ar provoca ilaritate in randul maselor. Multora li se va parea "funny". Iar funny nu e asa de rau. Unii, deranjati noaptea de-o toba goala, ar incepe chiar sa viseze frumos la un astfel de scenariu.

 

Pentru Romania, spotul asta ar fi foarte prost. La fel ca si ala cu estraterestrii.

Ce ma mira e ca singurul spot de profil care a fost bun a fost ala cu ciocanu in casca. Adica de atentionare a motociclistilor. In rest, regizorasii nostri isi dau corigenta pe campanii finantate de stat. Vad ca si la altii. Indraznesc totusi sa cred ca la norvegieni isi poate atinge scopul.

 

sweet dreams

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai cu cine sa faci campanii, pentru ca am vazut comentarii la filmulet unde toti incultii isi dorec sa bage un motociclist sub roti, toti generalizeaza si toti sunt frustrati. (si ca sa nu generalizez, nu toti, ci majoritatea din cei ce lasa comenturi la un subiect care nu ii include)

 

atunci indicat ar fii sa ne facem tir-isti si sa ne prefacem ca nu`i vedem pe conservari

 

 

 

 

eu cred ca asta ar fi campania ideala :))))))))))

post-18872-1253817115_thumb.jpg

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost chiar aici pe forum. Un sclav Prost TV (se stie el care) a preluat ideea de aici. Nu e prima oara. Diferenta e ca atunci cand le pui tu o bucata de captura pe Youtube, fac scandal si materialul e sters urgent. Cand ciordesc ei de oriunde prind, e totul ok.

 

Scarbos....

 

Buna observatia. Clipul a aparut acum 2 saptamani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, nu ne vor vedea indiferent de ce vom face noi, pana nu vom fi probabil tanchisti in loc de motociclisti. Nu vom fi vazuti in trafic pana nu vor avea ei de suferit in locul nostru, eu fac educatie rutiera zilnic in trafic. Cand schimbi benzile si nu te asiguri daca iti dispare o oglinda data viitoare inainte sa schimbi banda cu siguranta iti amintesti sa verifici daca e acolo...

 

Eu sunt adeptul educatiei rutiere prin spart oglinzi, indoit usi, aripi...

 

Tu ca motociclist, daca schimbi banda fara sa te asiguri ce patesti ? esti lovit, cazi, iti rupi o mana, un picior si te considera toata lumea , inclusiv tu, un norocos... inca mai respiri. Masina daca face acelasi lucru ?? il doare la salam...

 

Lasa-i sa vada cum e, daca nu il doare fizic, macar sa il arda la portofel...

 

 

 

so we meet again weeman :)

tu ii rupi oglinda si pleci, iar omul cand mai aude ca se apropie vreun motor ii trage brusc de volan in fata .. crede-ma pe cuvant :|

cel mai corect ma gandeam sa-mi iau un aro si in fiec zi sa ies cu el la o tura prin oras si care nu se asigura sau schimba banda aiurea sau intoarce fara sa se asigure, etc etc .. buf in el .. daca de insecte nu le e frica, daca ii busesti zdravan cu siguranta ca data viitoare se vor asigura de mai multe ori. si nu as mai sta pe nici-o cale amiabila, direct la politie ca sa ramana si fraierul fara permis .. si uite asa mai scapam si de trafic si de imbecilii care se cred prea zmei ca sa se mai uite in oglinda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

so we meet again weeman :D

tu ii rupi oglinda si pleci, iar omul cand mai aude ca se apropie vreun motor ii trage brusc de volan in fata .. crede-ma pe cuvant :|

cel mai corect ma gandeam sa-mi iau un aro si in fiec zi sa ies cu el la o tura prin oras si care nu se asigura sau schimba banda aiurea sau intoarce fara sa se asigure, etc etc .. buf in el .. daca de insecte nu le e frica, daca ii busesti zdravan cu siguranta ca data viitoare se vor asigura de mai multe ori. si nu as mai sta pe nici-o cale amiabila, direct la politie ca sa ramana si fraierul fara permis .. si uite asa mai scapam si de trafic si de imbecilii care se cred prea zmei ca sa se mai uite in oglinda

We meet again ??? CAND ? :)

Sorry pt off, dar nu ma puteam abtine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu

nu mi se pare sadica, ba din contra foarte realista. ar trebui folosita ca un imn la scolile de soferi, in special pt acele specimene de bani-gata care merg pe ideia, is intre fiare n-am nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca cea mai buna campanie pentru constientizarea existentei motociclistilor in trafic este una orala. fara gluma :)

eu de cand am motocicleta bat la cap toti taximetristii pe care-i intalnesc , toate rudele , toti prietenii etc. am un prieten care are permis de 10 ani si-mi spunea zilele trecute : "bre , de cand ti-ai luat kawasakiu ala ma uit de 3 ori in oglinzi numa sa nu te iau pe tine pe bord".

de asemenea mi-a trecut prin minte imaginea a doua blocuri de marmura neagra in mijlocul bucurestiului.numele tuturor motociclistilor decedati sa fie inscriptionate pe ele. flori si lumanari tot timpul. acu' nu stiu cine are bani de un asemenea proiect si daca comunitatea sau primaria sau politia s-ar implica.dar cred ca ar avea un impact mult mai mare decat o reclama cu un motociclist lovit cu ciocanu in cap sau ce ruleaza la noi la teveu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...