Sari la conținut

Accident grav la intrarea in pasajul Unirii


Roxynel
 Share

Postări Recomandate

merge si cu bulanu.pe bune. eu n-am facut accident niciodata.era sa fiu lovit de niste tiruri la un moment dat dar de fiecare data am scapat fara o zgarietura.si am mers mult de tot nu trei km pana la munca. am noroc d'ala prostesc.

ex: ma intorc de la munte iarna.fuge curu masinii.se redreseaza. ala din spatele meu nu se mai redreseaza.cu 4 oameni inauntru se rastoarna in sant.

ex: avionul cu care trebuia sa plec din olanda anul trecut a cazut.nu stiu cati morti.nu mi-au acceptat plata cu cardu in ziua aia.

ex: la 18 ani , beat mort venind dinspre vama ratez o curba.in loc sa intru in sant rup o poarta de lemn si intru in curtea unei fabrici.nici o zgarietura pe masina.ma dau jos , ma desfac la slitz , imi fac treaba si plec spre bucuresti.

ex: continuu asa o ora.

eventual si norocul se infunda dar 3 accidente intr-un an e cam mult.daca te stii nenorocos si stii ca tot ti-o iei mai bine renunti la hobbyuri care te pot baga sub pamant :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 79
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Adevarat... geaca era destul de soft, iar prietenul lui spunea ca are permisul de anul trecut si a fost implicat in 3 accidente grave. ghinion...

Cand cineva are 3 accidente grave intr-un an normal e ca cei din jurul sau in loc sa-l incurajeze si sa-i spuna cand este in recuperare ca se va reface si va fi mai mult decat a fost, sa-l ia de mana, sa-l duca la biserica, la psihiatru sa vada daca e normal, apoi sa-i faca un test de IQ si in final daca nu accepta ca motociclismul e un domeniu ptr care nu are deloc "aplecare", sa faca o cheta din care sa plateasca un psiholog care sa-l convinga pe motociclist ca nu trebuie sa se mai suie niciodata pe motor intr-un trafic in care, desi el conduce perfect nu poate supravietui datorita tuturor celorlalti care nu stiu sa conduca.

Eventual sa-i spuna bancul cu blonda care mergand pe autostrada aude la radio ca un nebun perge pe contrasens pe autostrada pe care era si ea si suna la politie sa spuna ca nu-i doar 1, ci sunt f multi.

 

Sanatate si sa-i dea Dzeu mintea de a merge cu mijlocele de transport in comun.

Editat de Preacuviosul_Mihail
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In primul rand sanatate motociclistului ca si el e om.

Nu ati zis nimic de faptul ca e incepator pe 600rr = apa la moara pt unii.

Asta e, se mai intampla si la case mai mari.

Numai bine,

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca o nota colaterala: Nepotrivit titlu de topic ! De cand au renovat astia pasaju' trec cu frica prin el sa nu dau peste vreun canal deranjat sau peste o bucata de ceva desprinsa din lucrare. Mai rau, conservele alearga al dreaq de tare pe acolo ...

Una peste alta, am crezut ca s-a izbit vreun motorist de pereti. Cand colo, o intoarcere nefericita in afara pasajului. Sanatate si atentie distributiva pe viitor, riderului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In primul rand sanatate motociclistului ca si el e om.

Nu ati zis nimic de faptul ca e incepator pe 600rr = apa la moara pt unii.

Asta e, se mai intampla si la case mai mari.

Numai bine,

Alex

 

On topic, omu' asta ar trebui sa se gandeasca bine daca "se merita" sa se mai suie la ghidonul unei motociclete.

Sa speram ca se va recupera 100% si nu va ramane cu sechele.

 

Offtopic: ma indoiesc ca 600rr-ul este de vina in acest caz, greseala fiind una de atentie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatate motoristului...

Aku daca tot a cazut nu cred k tre sa il facem in toate felurile...asta e...shit happens!

Lasati-l in pace pe saracul k nu cred k ar vrea sa fie careva in locul lui....el spart, motorul praf....

Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi poate spune si mie cineva care si cum a fost de vina? din ce am citit, tot ce am inteles e laptele ZUZU, gip, si blonde. deci pana la urma care e de vina?

 

sanatate baiatului.

 

Cel mai probabil el , pentru ca vrand sa faca dreapta a iesit cu roata prea mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum naiba a ajuns bmw-ul in halul ala ,daca ei aveau viteze egale(cum scria cineva mai sus)?Cu siguranta au fost vr-o 40 de km dif intre vitezele lor daca auto arata cum arata, doar in urma unei coliziuni cu o moto.Mai este ceva neclar.Oricum ii doresc insanatosire rapida motociclistului nelinistit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il stiu din vedere pe motociclist,l-am mai vazut prin oras (circul des prin oras) dupa numar il stiu

Sanatate si refacere fara sechele

Azi era sa ma faca si pe mine un gunoier cu un camion dala de gunoi mai mic(se uita in ochii mei(casca mea) vede ca vin si.....face stanga sa intre pe o straduta .... tipic nu? frana+ claxonul de rigoare si... pana mea el trece ca nesimtitul) \

Va dati seama ce nervi aveam ca imi venea sa ma iau dupa elsi sa-i dau o casca in usa dar am dat o caciula de bani pe casca (flip-up) si am si 2 copii acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde au disparut postarile? nu mai vad nici postarea mea? :laugh: poate cineva sa-mi dea un PM daca stie? ADMIN?

Unele replici ne-au parasit, ca era prea multa Tnuva/Zuzu cu aroma de injuraturi pe aici, si ca in orice razboi exista si victime colaterale.

 

Va rog sa va concentrati mai mult asupra accidentului si a accidentatului (de exemplu are nevoie de ceva ajutor?) si sa dezvoltati celelalte discutii la "Motociclisti in timpul liber".

Editat de pmoldovan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator moshnegutzu
Unele replici ne-au parasit, ca era prea multa Tnuva/Zuzu cu aroma de injuraturi pe aici, si ca in orice razboi exista si victime colaterale.

 

Va rog sa va concentrati mai mult asupra accidentului si a accidentatului (de exemplu are nevoie de ceva ajutor?) si sa dezvoltati celelalte discutii la "Motociclisti in timpul liber".

:laugh: pai eu intrebasem despre accident, ca din ce citisem intelesesem doar cum ai zis tu Tnuva ZUZU si gip cu jeep. cei drept o luase cam razna topicul. pana la urma cum si din vina cui sa intamplat accidentul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: pai eu intrebasem despre accident, ca din ce citisem intelesesem doar cum ai zis tu Tnuva ZUZU si gip cu jeep. cei drept o luase cam razna topicul. pana la urma cum si din vina cui sa intamplat accidentul?

Din ce am inteles eu motocicleta vroia sa faca stanga de pe banda 2 (care intra in pasaj) pe banda 3 (care nu intra) si BMW-ul pe 4 roti exact invers, ca masina a tras o frana de circa 18 metri si ca motocicleta dupa ce a lovit masina a decolat si s-a dezmembrat (si probabil nu a franat). Inca nu am vazut un citat dintr-o declaratie oficiala a Politiei, asa ca nu e prea clar ce s-a intamplat acolo in afara faptului ca motocicleta s-a imprastiat in toate directiile si aripa dreapta fata de la BMW arata rau de tot, asa ca eu as zice ca e destul de sigur ca motocicleta (R6) nu circula foarte incet, dar in mod si mai cert ca motociclistul nu s-a uitat bine in stanga. Dar am mai vazut si accidente la viteze relativ mici unde motocicleta s-a facut varza, asa ca eu as astepta parerea celor de la rutiera...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am inteles eu motocicleta vroia sa faca stanga de pe banda 2 (care intra in pasaj) pe banda 3 (care nu intra) si BMW-ul pe 4 roti exact invers, ca masina a tras o frana de circa 18 metri si ca motocicleta dupa ce a lovit masina a decolat si s-a dezmembrat (si probabil nu a franat). Inca nu am vazut un citat dintr-o declaratie oficiala a Politiei, asa ca nu e prea clar ce s-a intamplat acolo in afara faptului ca motocicleta s-a imprastiat in toate directiile si aripa dreapta fata de la BMW arata rau de tot, asa ca eu as zice ca e destul de sigur ca motocicleta (R6) nu circula foarte incet, dar in mod si mai cert ca motociclistul nu s-a uitat bine in stanga. Dar am mai vazut si accidente la viteze relativ mici unde motocicleta s-a facut varza, asa ca eu as astepta parerea celor de la rutiera...

Tocmai tu dintre toti pmoldovane? tocmai tu? R6 tata? honda R6 cu evacuare sub codita? sunt dezamagit, in semn de protest nu mai postez nimic azi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cititi de la inceput topicul daca vreiti sa aflati ce si cum s-a intamplat. E foarte simplu (am aflat inceputul povestii de la un prieten de-al motociclistului care a venit la spital dupa accident). Deci, Riderul a fost la un concert in Fire, si a vrut sa iasa de la strada Gabroveni (aia cu piatra cubica chiar de la intrarea in pasaj), sa taie toate benzile si sa faca stanga spre Universitate (pe linia dubla continua). BMW, conform urmelor de franare, venea pe banda a doua, l-a vazut, a inceput sa franeze, a tras stanga de volan, dar motociclistul a continuat sa mearga si asa a fost lovit in roata din fata. (asa se explica si de ce roata cu jumatate de furca era aruncata in pasaj, si motociclistul are picioarele intregi).

 

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai tu dintre toti pmoldovane? tocmai tu? R6 tata? honda R6 cu evacuare sub codita? sunt dezamagit, in semn de protest nu mai postez nimic azi...

Credeam ca motocicleta mergea spre pasaj, nu ca mergea perpendicular pe strada. In general eu nu am nimic impotriva sa mergi pe SS daca ai calificarea necesara, dar ar trebui ca lumea sa stie ca diferente intre a conduce alta motocicleta si SS e cam ca atunci cand pilotezi avioane de la Tarom relativ la avioane de vanatoare. Si daca te uiti mai bine pe aici pe la accidente, in ultimul an cred ca cele mai multe au fost facute pe R6 de persoane calificate necorespunzator, de multe ori chiar si fara permis de conducere.

 

Cititi de la inceput topicul daca vreiti sa aflati ce si cum s-a intamplat. E foarte simplu (am aflat inceputul povestii de la un prieten de-al motociclistului care a venit la spital dupa accident). Deci, Riderul a fost la un concert in Fire, si a vrut sa iasa de la strada Gabroveni (aia cu piatra cubica chiar de la intrarea in pasaj), sa taie toate benzile si sa faca stanga spre Universitate (pe linia dubla continua). BMW, conform urmelor de franare, venea pe banda a doua, l-a vazut, a inceput sa franeze, a tras stanga de volan, dar motociclistul a continuat sa mearga si asa a fost lovit in roata din fata. (asa se explica si de ce roata cu jumatate de furca era aruncata in pasaj, si motociclistul are picioarele intregi).

 

Ciao!

Poti sa il citesti de la inceput de cate ori vrei (eu l-am citit pana acum de 2 ori) ca nu rezulta de loc ce spui tu aici. Asta explica in sfarsit de ce motocicleta nu are urme de franare si de ce desi motocicleta a cam explodat motociclistul nu a fost lovit la picioare rau.

E clar, nu mergea tare, dar mergea intr-o directie gresita. Daca nu i-ar fi fost lene ar fi iesit undeva pe Calea Victoriei sau pe cheiul Dambovitei, s-ar fi plimbat o tura pe la arteziene si probabil nu ar mai fi avut topic pe aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off Topic : E primul accident in care nimeni nu da vina pe conservar dar nici atat sa zica cineva MOTOCICLISTUL A GRESIT !!! Intradevar motociclistii sunt cei mai sfinti dintre SFINTI ! :laugh:

On Topic : Sanatate tie motociclistule SI ATAT !

Editat de CeZ_Ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui ca lumea sa stie ca diferente intre a conduce alta motocicleta si SS e cam ca atunci cand pilotezi avioane de la Tarom relativ la avioane de vanatoare. Si daca te uiti mai bine pe aici pe la accidente, in ultimul an cred ca cele mai multe au fost facute pe R6 de persoane calificate necorespunzator, de multe ori chiar si fara permis de conducere.

 

Off topic

Cu scuzele de rigoare, sa inteleaga si lumea de ce nu esti potrivit la subforumul asta, si de ce iti dai cu mucii in fasole in timp ce incerci sa pari un tip de treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urat accident ... la prima impresie vazand motocicleta cu roata fata smulsa din furca la 50 m de motocicleta am crezut tot ce este mai rau ... multa sanatate motociclistului si mai multa atentie pe viitor la astfel de manevre

 

iata cateva poze :

din poze se pare ca domnul cu BMW'ul a incercat sa intoarca pe linie dubla continua, nimic nou sub soare, baietii acestia de banuti gata au impresia ca absolut totul li se cuvine

eu vin dupa un accident, pe 21 iulie m-a trantit un idiot care nu s-a asigurat si a facut stanga cu mine, fractura de clavicula, placa de tinanium cu 6 suruburi, etc...

domnul sofer nu a cheltuit 1 leu pana acum si se plimba bine mersi cu masina si dovada

 

tara de doi bani!

sanatate fratelui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca motocicleta mergea spre pasaj, nu ca mergea perpendicular pe strada. In general eu nu am nimic impotriva sa mergi pe SS daca ai calificarea necesara, dar ar trebui ca lumea sa stie ca diferente intre a conduce alta motocicleta si SS e cam ca atunci cand pilotezi avioane de la Tarom relativ la avioane de vanatoare. Si daca te uiti mai bine pe aici pe la accidente, in ultimul an cred ca cele mai multe au fost facute pe R6 de persoane calificate necorespunzator, de multe ori chiar si fara permis de conducere.

 

 

Poti sa il citesti de la inceput de cate ori vrei (eu l-am citit pana acum de 2 ori) ca nu rezulta de loc ce spui tu aici. Asta explica in sfarsit de ce motocicleta nu are urme de franare si de ce desi motocicleta a cam explodat motociclistul nu a fost lovit la picioare rau.

E clar, nu mergea tare, dar mergea intr-o directie gresita. Daca nu i-ar fi fost lene ar fi iesit undeva pe Calea Victoriei sau pe cheiul Dambovitei, s-ar fi plimbat o tura pe la arteziene si probabil nu ar mai fi avut topic pe aici.

insisti? e o honda. r6ele este fabricatie yamaha. eu asta incercam sa iti zic. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din poze se pare ca domnul cu BMW'ul a incercat sa intoarca pe linie dubla continua, nimic nou sub soare, baietii acestia de banuti gata au impresia ca absolut totul li se cuvine

eu vin dupa un accident, pe 21 iulie m-a trantit un idiot care nu s-a asigurat si a facut stanga cu mine, fractura de clavicula, placa de tinanium cu 6 suruburi, etc...

domnul sofer nu a cheltuit 1 leu pana acum si se plimba bine mersi cu masina si dovada

 

tara de doi bani!

sanatate fratelui!

 

Care parte din..."fratele" a facut stanga peste multe benzi n-ai priceput?

Mesaj completat

insisti? e o honda. r6ele este fabricatie yamaha. eu asta incercam sa iti zic. :laugh:

 

El are scuter si Kawasaki,2 "marci" consacrate...Restul e can can, ce nu intelegi? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...