Sari la conținut

Culturism si fitness


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Culturism si fitness. N-ar trebui negata partea 2-a. Crossfit e fitness. Multi din cei masivi au o conditie fizica precara, nu pot juca nici 5 minute fotbal.

 

Nu grosimea bratului e tot ce conteaza, pentru mine cel putin asta conteaza minim. Ce conteaza e sa fii sanatos si in forma si puternic, in limitele impuse de faptul esti OM si nu TAUR ( lucru compensat de anabolizante prin marirea capacitatii naturale a organismului de a produce testosteron - capacitate naturala care da limitele omenesti de crestere ). Dar nu vreau sa intru in subiectul steroizilor pt ca duce la certuri interminabile. Oricum, toata lumea stie ca n-ar trebui sa ia asa ceva.

 

Si un fizic lucrat natural, de atlet gen sprinter 100m, sau chiar si gen "Cristiano Ronaldo" mi se pare mult mai de dorit decat un jay cutler&compania. Iar ca performante sportive nici n-are rost sa ma obosesc sa-i compar

 

Desi mic, totusi :))) still better

 

50608070.jpg

Editat de adrian_mirea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

. Multi din cei masivi au o conditie fizica precara, nu pot juca nici 5 minute fotbal.

 

Nu grosimea bratului e tot ce conteaza, pentru mine cel putin asta conteaza minim.

Pe aia masivi nu ii intereseaza fotbalul...daca ii interesa se faceau fotbalisti!

La fel si fotbalistii...nu pot ridica 50 de kile!(poate doar Ronaldo......bravo lui...e constient ca ridicatul greutatilor il ajuta fiindca ii da forta)!

Pt mine conteaza grosimea bratului dar e doar o parere personala!(pt mine "barbat" inseamna sa ai muschi....dar exista si aia care considera ca e de ajuns sa ai abdomen cu patratele chiar daca in rest esti schelet)

Si in incheiere o poza frumoasa....post-17190-0-88504400-1402211965_thumb.jpg

Nu bag mana in foc ca Ronaldo nu baga in el!

Nu e mare fiindca nu mananca si nu se antreneaza ca un culturist...dar ceva pt forta si anduranta tot ia!

Este o vorba in lumea culturistilor..."daca nu esti prins dopat nu inseamna ca nu ai luat nimic niciodata"!

Lumea sportului de performanta e foarte competitiva si oamenii implicati sunt in stare de orice!

Ben Johnson a fost scos tap ispasitor...

Usain Bold e si el DOPAT urat de tot...doar o minte naiva ar crede ca nu e asa!

Dar banii vorbesc....are noroc ca nu e vreun american pe acolo care sa ii sufle in ceafa fiindca daca ar fi asa,,,in scurt timp Bolt ar fi gasit dopat!

Same shit la Johnson cu Carl Lewis!

In fotbal o GRAMADA gasiti dopati!

Nu se mai fac teste la scara larga de teama ca ce vor gasi ar putea sa omoare sportul!

De ciclism nu mai vorbesc....cei mai dopati sportivi de pe planeta fara indoiala!

Unu dinala de 65 de kg are niste coapse ca un culturist de 90 care face geno cu 200 kg!

Si cate si mai cate!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e niciun pacat!

Omul e o LEGENDA!

E in BB Hall Of Fame!

E unul din cei 13 Mr.Olympia!

Nu iti fie mila de el ca nu ai de ce!

Omul e o LEGENDA care va ramane in Istorie pt totdeauna in domeniul asta!

Nu poti face mai multe in viata decat sa faci ceva care va ramane vesnic dupa ce tu mori!

El a reusit asta!

Nu mai ganditi din perspectiva omului de rand....ei sunt PROFESIONISTI....scopul lor e sa fie cat mai mari si definiti pt concurs!

Nu ii intereseaza si nici nu vor sa fie masivi pana la 80 de ani!

Scopul lor e sa faca ceva ce va ramane mereu in urma lor atata timp cat sunt tineri!

Yates si ceilalti 12 au reusit asta!

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

M-am recuperat in sfarsit 100% in urma busiturii luate la umar, acum pot sa trag normal. Tot citesc Muscle&Fitness si aia ii tot dau cu ce minunata e proteina din zer (whey protein).

 

Aveti un produs bun pe care il folositi, sa aiba proteina din zer sau combinata, de la o firma buna si care a dat rezultate? Parca mi-as face si eu inainte si dupa antrenament sa "ajut" refacerea pe acolo...


» Post actualizat in 24 Jul 2014 09:18

Vad ca tot de la Optimum Nutrition ar fi in top asta:

 

http://www.megaproteine.ro/Proteine/ON-100-Whey-Gold-Standard-2-27-kg/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A incercat cineva GFX-8? Are efect la ectomorfi?

Eu sunt putin dezamagit, la cat de mult e laudat produsul.

Munca si efort sustinut si constant pe timp de ani de zile, (minim 5), alimentatie corespunzatoare si obisnuieste-te cu gandul ca niciodata nu vei fi la fel de masiv si nu vei creste la fel de repede precum un mezomorf. Daca ai trecut de 30 de ani, e si mai greu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe gold standard Mentalistule, e incercata de prieteni cu rezultate si am inceput sa folosesc si eu. In shakeul de dupa poti sa bagi si ceva dextroza/maltodextrina ca sa'ti refaci zaharul din muschi.

http://fittshop.ro/suplimente-nutritive-408_100--Whey-Gold-Standard.html la 265 de lei, eu cam de aici iau.. sau cam la acelasi pret la magazinul din spate de la Horoscop/unirii, pret bun dar stoc relativ mic(nutrishop).

 

@Flavius - GFX8 e strutocamila lui 2014, toata lumea ia dintr'ala, toata lumea recomanda. Pui grasime si ai impresia ca ai facut muschi, e cam urmasul lui "Gain Fast" doar ca are ceva creatina in plus. Eu in locul tau as merge pe ce intreaba mr Mentalist, si mananca bine. Necesarul de proteina il calculezi la 1,5g/kg corp, iar calculul trebuie sa includa si pieptul de pui de la pranz, si proteina din untul de arahide de dimineata, si proteina pura din scoop'ul din shake(o masura de 30g de praf nu are 30g de proteina). Dupa ce faci un calcul corect, muncesti in sala fara sa te supraantrenezi si dormi minim 7 ore pe noapte, n'o sa mai fi asa dezamagit(nici chiar de GFX). Astia nu sunt steroizi, inca trebuie sa tragi cu cap si cand iei suplimente.

 

:cheers:

 

LE tot pt Falvius, pt mine ca ecto a functionat f bine programul Blood&Guts desi nu'ti prea vine sa pleci din sala dupa atat de putine seturi. Ala e genul de antrenament pt astia ca noi ;)


» Post actualizat in 28 Jul 2014 12:10

*Nutriland, nu nutrishop


» Post actualizat in 28 Jul 2014 12:33

Hai sa intru putin si in discutia despre steroizi desi nu stiu prea multe despre chestii de genul. Uitati'va la "Bigger, Stronger, Faster", este un film despre steroizi si cu oameni care fac abuz. O sa vedeti de ce sunt pareri pro si contra, iar in 2 cuvinte subliniaza faptul ca exista riscuri si efecte adverse dar nu e dracu' asa de negru. Mie mi'a placut si imi pare cat se poate de sincer subiectul filmului.

 

Cat despre Dorian Yates, sunteti naivi daca spuneti ca omul nu mai e pe steroizi :crack:

Editat de hardKnot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca dupa orice program. La inceput te rupe, odata obisnuit organismul.. din ce in ce mai putin. Atentie, e un program HIT cu pauze de 1 min intre serii.

 

Oricum e demonstrat stiintific ca n'are de'a face febra musculara cu "ruperea" fibrelor pt construirea masei musculare :)

 

:cheers::

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi pe gold standard Mentalistule, e incercata de prieteni cu rezultate si am inceput sa folosesc si eu. In shakeul de dupa poti sa bagi si ceva dextroza/maltodextrina ca sa'ti refaci zaharul din muschi.

http://fittshop.ro/suplimente-nutritive-408_100--Whey-Gold-Standard.html la 265 de lei, eu cam de aici iau.. sau cam la acelasi pret la magazinul din spate de la Horoscop/unirii, pret bun dar stoc relativ mic(nutrishop).

 

@Flavius - GFX8 e strutocamila lui 2014, toata lumea ia dintr'ala, toata lumea recomanda. Pui grasime si ai impresia ca ai facut muschi, e cam urmasul lui "Gain Fast" doar ca are ceva creatina in plus. Eu in locul tau as merge pe ce intreaba mr Mentalist, si mananca bine. Necesarul de proteina il calculezi la 1,5g/kg corp, iar calculul trebuie sa includa si pieptul de pui de la pranz, si proteina din untul de arahide de dimineata, si proteina pura din scoop'ul din shake(o masura de 30g de praf nu are 30g de proteina). Dupa ce faci un calcul corect, muncesti in sala fara sa te supraantrenezi si dormi minim 7 ore pe noapte, n'o sa mai fi asa dezamagit(nici chiar de GFX). Astia nu sunt steroizi, inca trebuie sa tragi cu cap si cand iei suplimente.

 

:cheers:

 

LE tot pt Falvius, pt mine ca ecto a functionat f bine programul Blood&Guts desi nu'ti prea vine sa pleci din sala dupa atat de putine seturi. Ala e genul de antrenament pt astia ca noi ;)

» Post actualizat in 28 Jul 2014 12:10

*Nutriland, nu nutrishop

» Post actualizat in 28 Jul 2014 12:33

Hai sa intru putin si in discutia despre steroizi desi nu stiu prea multe despre chestii de genul. Uitati'va la "Bigger, Stronger, Faster", este un film despre steroizi si cu oameni care fac abuz. O sa vedeti de ce sunt pareri pro si contra, iar in 2 cuvinte subliniaza faptul ca exista riscuri si efecte adverse dar nu e dracu' asa de negru. Mie mi'a placut si imi pare cat se poate de sincer subiectul filmului.

 

Cat despre Dorian Yates, sunteti naivi daca spuneti ca omul nu mai e pe steroizi :crack:

 

 

Mersi!

Acum vreau sa trec pe Gold Standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ca sa'i iau putin partea lui Sergiu28, pun niste citate de pe wikipedia. Repet nu stiu mare lucru despre steroizi&CO, dar cine e curios poate gasi multe articole si info:

 

"Another 2007 study found that 74% of non-medical anabolic steroid users had secondary college degrees and more had completed college and fewer had failed to complete high school than is expected from the general populace. The same study found that individuals using anabolic steroids for non-medical purposes had a higher employment rate and a higher household income than the general population."

 

"Anabolic steroid users tend to be disillusioned by the portrayal of anabolic steroids as deadly in the media and in politics."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

terminati ma cu prostiile astea de programe si puneti mana si faceti ca la carte...uitati-va pe youtube la crossfit fails, si o sa va dati seama de ce toate astea sunt niste mizerii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Price?

 

Pe de alta parte, a intrebat cineva ce parere avem despre GFX-8. Fugiti de Pronutrition, produsele lor au sucraloza in componenta, este asimilat de corp cam de 10x cat e zaharul, nu are decat sa afecteze in timp. Cam acelasi rahat cu fenilalanina.

Editat de Ciprian-Yamaha
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Price?

 

Pe de alta parte, a intrebat cineva ce parere avem despre GFX-8. Fugiti de Pronutrition, produsele lor au sucraloza in componenta, este asimilat de corp cam de 10x cat e zaharul, nu are decat sa afecteze in timp. Cam acelasi rahat cu fenilalanina.

1 leu plicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • Kristian K changed the title to Culturism si fitness

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...