Sari la conținut

Accident Arad


reptile
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 73
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:moto:

 

Am aflat cum s-a intamplat...

O colega de servici a vazut totul live!

Ea era prima in coloana oprita la trecerea de cale ferata fara bariera. Venea dinspre Vladimirescu spre Arad. In timp ce astepta trecerea trenului, motociclistul a depasit toata coloana oprita si s-a bagat in fata ei. buuun, trece trenul motociclistul trece de calea ferata si ii da blana... ea mi-a povestit ca in maxim 5 secunde ala depasise in mod cert suta la ora... Pe sensul celalalt un destept cu o Astra de bihor, s-a gandit ca ar fi cazul sa intoarca si el masina exact in momentul cand motociclistul venea din fata.. . Si a intors masina, motocicleta s-a izbit violent de astra, s-a rupt in 2 si a luat foc. Motociclistul a murit pe loc. A ars si o parte din astra.

Pe sofer il stiam, luni a descarcat la noi ceva marfa, maine trebuia sa mearga iar in cursa.

 

 

Din nou, neatentia soferilor combinata cu viteza motorului au facut inca o victima.. .

 

Odihneasca-se in pace!

 

Repet a mia oara: Mergeti fratilor mai ponderat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca din rubrica asta de accidente nu retine nimeni nimic inafara de RIP si trandafiri.. :moto:

Trebuie sa ai si o doza de ghinion sa se intample unele nenorociri, insa in majoritatea cazurilor ele ar putea fi evitate sau diminuate efectele.. mergeti cu grija oameni buni!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca din rubrica asta de accidente nu retine nimeni nimic inafara de RIP si trandafiri.. :moto:

Trebuie sa ai si o doza de ghinion sa se intample unele nenorociri, insa in majoritatea cazurilor ele ar putea fi evitate sau diminuate efectele.. mergeti cu grija oameni buni!

 

Bine spus.

 

Ghinionul inseamna cind te impiedici pe strada, cazi, iti rupi gitul si mori sau iti cade o caramida in cap de la un bloc. Aici nu a fost ghinion...

 

Va urez tuturor sa nu aveti nici evenimente si nici ghinioane. Motociclistul sa se odihneasca in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odihneasca-se in pace si liniste motociclistul! :) :blink: :crack:

 

CONDOLEANTE FAMILIEI SI PRIETENILOR! :crack:

 

cat despre ratati :moto: (nu toti) pe 4 roti ca mai ia cu el unul si mai ales motociclist, mai bine sa se spanzure! :ok:

cat merg eu cu masina am grija de motociclisti ..le mai fac si loc :crack:

nu stiu ce sa mai cred va vad posturi noi in sectiunea asta "accidente"->ma bate gandul sa ma las de 2 roti sau sa iau un enduro si sa ma dau prin vai si rapi de imi sare adrenalina din mine!

 

numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Pacat, pacat, pacat.... RIP :moto:

 

Ganditi-va si la familie cand bagati mana in acceleratie.

 

Maica-mea a auzit la radio si m-a sunat, era speriata si de-abea putea vorbi. Nu-mi imaginez cum se simt acum parintii lui si restul familiei ...

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

 

Am aflat cum s-a intamplat...

O colega de servici a vazut totul live!

Ea era prima in coloana oprita la trecerea de cale ferata fara bariera. Venea dinspre Vladimirescu spre Arad. In timp ce astepta trecerea trenului, motociclistul a depasit toata coloana oprita si s-a bagat in fata ei. buuun, trece trenul motociclistul trece de calea ferata si ii da blana... ea mi-a povestit ca in maxim 5 secunde ala depasise in mod cert suta la ora... Pe sensul celalalt un destept cu o Astra de bihor, s-a gandit ca ar fi cazul sa intoarca si el masina exact in momentul cand motociclistul venea din fata.. . Si a intors masina, motocicleta s-a izbit violent de astra, s-a rupt in 2 si a luat foc. Motociclistul a murit pe loc. A ars si o parte din astra.

Pe sofer il stiam, luni a descarcat la noi ceva marfa, maine trebuia sa mearga iar in cursa.

Din nou, neatentia soferilor combinata cu viteza motorului au facut inca o victima.. .

 

Odihneasca-se in pace!

 

Repet a mia oara: Mergeti fratilor mai ponderat!

 

 

:ok: Mda, nu mai am cuvinte....asta e cu totul altceva decat s-a relatat initial :) Mai schimba datele problemei, desi saracul baiat este tot dus pe lumea cealalta. Soferul ala (cuvant urat) cel mai probabil nu si-a imaginat ca poate un "ceva" sa vina de pe contrasens cu asa viteza intr-un timp atat e scurt de la ridicarea barierei , si a intors sau a intrat nerabdator in depasirea coloanei fara sa se mai asigure, in graba pana sa nu vina "ceilalti" . Ghinionul motociclistului, el a fost acel "ceva" care nu repecta tiparele gandirii ingradite a unui sofer de rand. :crack:

 

 

Fratilor, dupa mine singura logica a existentei sectiunii "accidente" este de a invata din greselile altora si a ne mai aduce cu picioarele pe pamant, nu pentru a transmite urari si condoleante, nici pentru a injura cu indarjire soferii, nici pentru satisfacerea nevoilor unora de stiri "senzationale" morbide, asta gesesti destul la TV. :crack: Poate si pe mine ma mananca palma sa ii dau gaz cat duce dupa ce am asteptat la o bariera sau la semafor, si tot poate, stiind ce se poate intampla dintr-o situaite similara, imi trece cheful si nu mai rasucesc sarma aia pana la capat :blink: Cine are cap, sa-l foloseasca.

 

Iar celor care nu mai sunt, sa le fie tarana usoara :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :moto: :ok: Condoleante.

 

 

Clasic... majoritatea conservelor te observa, si te respecta. Marea majoritate, dar nu e destul. Ajunge 1 conserva neatenta si clipa de adrenalina se transforma in R.I.P.

 

 

Condoleante familiei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!!! B) :blink: :lol:

 

Ce nu inteleg...... am vazut azi la stiri foarte scurt ceva imagini si masina ela lovita in partea stanga........daca intorca 180 cum s-a relatat mai devreme ar fi trebuit sa-i "ofere" motociclistului partea dreapta... nu?

 

Inca o data condoleante!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.i.p.- dupa ce apr o luna si ceva am muncit la motoreta mea,o aveam gata de 5 zile ca imi frana un conservar brusc,aceeasi faza azi cu conserva care imi franeaza brusc.am spart iar carena si tb revopsit,chit de fibra de sticla si iar pieton sa ma foot ca m-am saturat.data viitoare sper sa ma duc draq ca si asa traiesc de pomana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca!!! B) :blink: :lol:

 

Ce nu inteleg...... am vazut azi la stiri foarte scurt ceva imagini si masina ela lovita in partea stanga........daca intorca 180 cum s-a relatat mai devreme ar fi trebuit sa-i "ofere" motociclistului partea dreapta... nu?

 

Inca o data condoleante!

 

Intr-adevar nu se leaga iarasi ceva in descrierea accidentului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) condoleante familiei si prietenilor si cred ca daca si motociclistu era un pic mai ponderat cum bine a zis cineva sa fim mai ponderati si conducatorul auto era atent se putea evita macar decesul, dar asa a fost scris in ceruri si asa s-a intamplat :blink: :lol: :lol: Editat de bikerboy-iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut la National TV cum au spus ca a murit pentru ca "a intrat intr-un autoturism ", iar un martor spunea ca "...avea 200 la ora sau nu stiu cat..." B)

 

Vedeti, de-asta murim noi: ne bagam ca tampitii in autoturisme! :blink:

 

Saracul! Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca! :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, dupa mine singura logica a existentei sectiunii "accidente" este de a invata din greselile altora si a ne mai aduce cu picioarele pe pamant, nu pentru a transmite urari si condoleante, nici pentru a injura cu indarjire soferii, nici pentru satisfacerea nevoilor unora de stiri "senzationale" morbide, asta gesesti destul la TV. :lol: Poate si pe mine ma mananca palma sa ii dau gaz cat duce dupa ce am asteptat la o bariera sau la semafor, si tot poate, stiind ce se poate intampla dintr-o situaite similara, imi trece cheful si nu mai rasucesc sarma aia pana la capat :lol: Cine are cap, sa-l foloseasca.

 

Iar celor care nu mai sunt, sa le fie tarana usoara :crack:

 

B) :blink: :lol:

 

E pacat ca mai am mai pierdut un om care ne semana. Am mers si mai merg toata saptamana cu scaritele jos in onoarea lor.

Precum vedem si condusul preventiv poate aduce valuri de adrenalina dar nu neaparat moartea. Suntem oameni si gresim si tot ca oameni trebuie sa iertam ce nu a fost facut cu intentie (malefica). Grav este daca nu gresim de la o atitudine normala ci adoptam mandrii o atitudine gresita.

 

Sa ii fie tarana usoara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B) Odihneasca-se in pace! Ieri am stat mai bine de 2 ore pe trotuarul din fata TVR - Calea Dorobanti. Traficul era infernal. Cu toate astea am vazut zeci de scutere ( nu exagerez deloc ) care erau conduse nebuneste printe randuri si coloane de zeci de asa zisi piloti motoGP de cartier, fara un minim de protectie ( majoritatea nu aveau nici macar casca ). Un tip de aproximativ 25 ani cu parul lung, putin cret, legat in coada de cal, a facut stanga spre liceul Jean Monet, fiind ratat la mustata de un vrajnic conducator auto . Casca lui exista, dar era legata de manerul de sustinere al pasagerului , frumos atarnand pe partea dreapta.

Concluzia:

Eu nu ma mai enervez atunci cand ,,anumiti'' soferi ma fac ,,motociclist nebun'', pentru ca imaginea si NECAZURILE ni le facem cu mana noastra, si a ,,altora''! Sunt doar foarte trist! :blink:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai inteleg B) parca trebuia sa fie o pasiune, o placere, un brake-away de toate nu sa pleci la o plimbare si sa te gandesti ca poate asta este ultima plimbare

R.I.P :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...