Sari la conținut

Ivan Dnepr


Ivan Dnepr
 Share

Postări Recomandate

na ca am comis-o si eu ...

 

putea fi si mai rau, asa ca nu va speriati ...

 

m-am dat pe circuitul din lacul Bucov, destul de putin [nici macar nu am apucat sa ma incalzesc] pentru ca am luat un ciot in roata fata. din cauza panei, am decis sa scot motorul din lac si sa ii rezolv pana. mi-am luat ceva avant si am intrat pe rampa de iesire din lac [pe langa scara], roata fata a fugit si motorul s-a trantit cu crash-guard-ul pe piciorul meu stang care era luat din scara ca sa incerc sa echilibrez motorul...

 

am sperat ca am doar o contuzie, dar nu a fost asa ... culmea este ca fractura care o aveam deja de anul trecut a rezistat, dar s-au rupt oasele de langa [ma intreb ce se intampla daca nu aveam cizmele de enduro incaltate]

 

vreau sa multumesc tuturor care m-au ajutat: slabutzu & family, demostene & family, kombat, escu & many many more, pe care mi-e imposibil sa-i mai numesc din simplul motiv ca au fost extrem de multi care au ajutat sau macar au vrut sa ajute ... [multumesc mult si lui norway_gl pentru ca a incercat sa ma prinda chiar in momentul caderii, dar, omule, nu mai incerca asta ... dr-ul de 800 nu e motor de trial sa-l poti tine si nici eu nu sunt micutz ;) ]

 

acum am de stat o saptamana cu atela gipsata pana se dezumfla piciorul si apoi imi pune cizma de gips pentru inca trei saptamani.

 

am o mare rugaminte - daca are cineva o pereche de cârje de imprumut, va rog sa ma sunati la 0722.208.807

 

ride smart

bafta extremala

post-429-1148286520_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 60
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ivan, te intristez si iti spun ca nu poti merge in cirje din cauza greutatii tale. Cele pe care le poti cumpara sint de aluminiu si nu rezista la mai mult de 100kg. Si nu cred ca ai vrea sa afli ca cedeaza.

Imi pare rau de ce s-a intimplat, am aflat destul de tirziu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multzam de urari

eh, las' ca trece ... bine ca nu e mai grav

 

Am eu 2 carje de aluminiu. pe ele scrie 90 kg. Eu le-am folosit 7 saptamani cu 100kg si au tinut.

Daca sunt OK, ti le aduc deseara. Da-mi un PM

 

Hai ca nu e grav. Se repara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bafta la insanatoshire grabnica! :lol: Se mai intampla shi pe la case mari... Io azi mi-am dat ghipsu' jos ;) dupa 28 de zile.. cica mai am 2 saptamani in care, deshi n-am ghips, n-am voie sa calc pe picior... in mod normal cica m-ash fi vindecat mai repede (am avut doar fractura de peroneu), da' la tonaju' meu cica tre' sa stau mai mult fara sa calc pe picior... probabil shi la tine ii cam aceeashi situatzie...

 

In carje potzi sa mergi... eu merg in carje, deshi ii foarte greu... carjele tzin... mushkii mei nu prea.. :ok:

 

Bafta!!! DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa aflu asta, ivanule... :ok: ieri cand am vorbit cu tine nici nu mi-am dat seama ca erai accidentat, din cauza zambetului. asa sa zambesti si de acum incolo, o sa fie totul bine, ai sa vezi! :lol:

ai grija de tine si sa te refaci repede! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ursuuulleee Maria Ta!!!

Of,of mai,maii ...hai ca parca mi s-a asezt inima la loc amu dupa ce am citit .. :lol: .. ai grija mare la recuperare si sa fii ascultator si cumintel ...

 

Hai sa ne vedem cu bine si mai sanatosi!

;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vlad, daca te ajuta cu ceva am eu carje de aluminiu. Nu stiu pentru cate kg, dar oricum, daca iti pot fi de folos, da un Pm si vorbim. Stau si relativ aproape de tine - Ozana cea limpede si frumos curgatoare.

 

Sanatate multa! ;)

 

Cristina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...