Sari la conținut

Muzica - Subiect Moto


Postări Recomandate

Manowar - Return of the Warlord, featuring un solo la acceleratie de mare exceptie, dupa parerea mea...

Ar mai fi si "Wheels of Fire" de la Manowar... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

;)

cine stie cum se numeste si cine canta melodia asta - http://www.bullbikers.ro/download/motogp.wmv (e un filmulet cu ultima tura de circuit a lui rossi in nu stiu ce an la jerez parca)

 

Iron Maiden - 1984 - Powerslave - Aces High

Editat de BAlanuS-u'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...si la Billy Idol se gasesc o gramada...basca ca e motorist inrait...era sa o mierleasca si el cu motorul,genul ala rar de accident in care Harley se face zob si conducatorul mai respira...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un mod concret propun urmatoare piese

-Highway to hell<AC/DC>

-Riders on the storm<Doors>

-Painkiller <Judas Priest>

.................... si cam atat....Nu stiu exact ce conteaza in Discutia asta ...gustul personal sau gradul de cultura<ca din punctul meu astea 2 pot fi si distincte>

For those about to rock we salute you!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

 

da e aia a lui DMX- ruff rider's anthem

 

Ai dreptate...Mai este si "piesa" lui kid rock ceva combinat cu niste hip hoperi...cica despre motoare.Nu pot sa inteleg de ce pe tipul ala il chiama kid rock...Mie mi se pare prostitutie muzicala incercarea asta de a combina doua stiluri care nu au nici un punct in comun...Bine...este un rezultat normal si nevolnic al unor incercari patetice de a face muzica,din partea unor oameni care nu au nici o legatura cu muzica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate...Mai este si "piesa" lui kid rock ceva combinat cu niste hip hoperi...cica despre motoare.Nu pot sa inteleg de ce pe tipul ala il chiama kid rock...Mie mi se pare prostitutie muzicala incercarea asta de a combina doua stiluri care nu au nici un punct in comun...Bine...este un rezultat normal si nevolnic al unor incercari patetice de a face muzica,din partea unor oameni care nu au nici o legatura cu muzica.

 

Total de acord cu tine!! :D :peace: :)

 

PS: Eu votez pentru (REAL) MetallicA - Motorbreath!!! \m/ \m/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Da ma...Kid rock - America's bad ass. fain videoclipu. Cu asta am trezit intr-o noapte :) vecinii pe la 3 asha, cand era somnu (lor) mai dulce :) :)

Mai e o piesa noua Comandorul Hoisan, ceva cu "Motocicleta mea / E artilerie grea" am ascultat-o la snagov

Nu prea are lagatura cu motocicleta, da e tot motor si Prodigy - Diesel Power

se pune si Queen - Bycicle race? :angry: :ok:

Editat de sharpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nush de melodii cu motoare/motociclisti in ele, insa cateva care merg ca unse in conditiile anterior descrise (evident, parere proprie si personala).

 

Queens of the Stone Age - Go With the Flow (videoclipul merita de asemenea)

Soundgarden - Jesus Christ Pose (as zice ca se potriveste la crosetat A2-ul cu 200+, pe langa asta si videoclipul este interesant intr-un homo-erotic late '80s, early '90s twisted kind of way)

Si ca sa echilibram, inca un Soundgarden ceva mai linistit: My Wave (numa buna de un naked :angry: ) (in plus, apare biciclete in videoclip - se pun?)

Eagles of Death Metal -

(este live, se aude nu grozav insa as zice ca se potriveste grozav cu o turuiala de chopper)

 

Si asta la sfarsit cand ai ajuns acasa cu bine, muzica linistita si frumoasa de iti vine sa o iei snop si sa o indesi in urechi sa nu mai iasa:

Desert Sessions -

(Josh Homme & PJ Harvey + the merry band) (este live si excelenta - sunet curat, frumos, melodia curge mai bine decat cea inregistrata)

 

/misionary mode off

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

:P :) :moto: :moto:

George Thorougood and the Destroyers - Bad to the Bone !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:eek: -_- :D

 

Melodia din Terminator 2 cand se face Schwartzie motorist. Asta mi-a marcat mie copilaria. Si cred ca si adolescenta, tineretea si va merge si la middle age crisis, bosorogie a.s.o. :angry:

:) :ok: :) :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry: :ok: :) :) :) :moto: :moto:

 

Ai auzit tu vre-o data o melodie hip(shit)hop despre motociclete pana acum?

 

Cat tupeu ordinar...

Te-a jignit cineva pentru ce asculti? Cum iti permiti sa jignesti tu pe altii? Ai senzatii de superioritate...lay off the booze jerk!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dmx - Ruff Riders anthem - nu este despre motociclete, doar are motociclete in videoclip.

Exista si melodii rap despre motociclete, dar nu imi amintesc acum numele (e un grup mai obscur).

 

Pentru baiatul frustrat care crede ca hip-hop-ul este naspa: think before you say stupid shit. Eu ascult orice muzica facuta cu sufletul si cu capul si care nu are ca principal scop vanzarea de albume in numar cat mai mare (de la rap la rock, la jazz, acid-jazz, trip-hop, punk si cate si mai cate). Imi mai place si cate un artist mai deosebit din mainstream, chiar daca este mai .. pop ( :angry: ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...