Sari la conținut

Ducati Multistrada 1200 2010


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uite aici nr meu: 0766274854, Cand iesi suna-ma si daca pot vin cu placere. Chiar sunt curios care sunt limitele mele si ale SUV-ului meu.

 

Ramane stabilit!

Mesaj completat

.

.

.

angy tu iar vorbesti din vorbe.

 

i-a mai studiaza ...

 

tare as vrea sa te vad in teren daca esti asa pregatit ca pe forum.

Si daca faci fata, te vom mai invita si alta data, ca si asa mai cautam un om pentru turele noastre.

 

--------------------------------------------

Nu ti se pare ca privesti omul cam de sus?

 

 

Dupa fapta, si rasplata :wacko:

 

 

 

ramane sa te sun

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne tragem de sireturi cu gen bai baiatule, ca nu ne cunoastem. Ce zici tu cu testele este foarte adevarat .

 

Dar nu poti sustine ca un 1200 nu face fata ci orice l-ai incalta in fata lui sv. Asta e o mare prostie. Corect spus . EU nu pot face fata ci un asemene motor in noroaiele alea in fata unui cu un sv . Asa da si nimeni nu poate comenta

 

Da de la asta si la a spune ce am zis mai sus si la afirmatia ca multistrada , si celelalte din clasa sa sunt niste pacaleli este drum mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mucoasa e minte ta. Omu cand nu stie ce sa zica incepe sa jigneasca. Vad ca ai 34 de ani, dar nu ai niciun drept sa ma jignesti pe mine, cu atat mai mult ca nu ma cunosti .

 

Dupa atitudinea pe care o ai , zici ca esti cel putin pilot de uzina sau ai facut turul lumii pe Bmw. Din ce ai afirmat tu mai sus, ori iti place sa fi tu zmeu , sa te tii in contre ori esti un mare habarnist.

 

Am vazut filmuletul si jos palaria in fata celui cu sv, daca tu esti cel cu Bmw , inseman ca e mai multa galagie din partea ta. Prea arunci cu noroi in niste marci extrem de mari, care aduc an de an inovatii si au castigat concursuri cred ca de 3 ori varsta ta.

 

Hai sa nu ne mai certam pentru ca nu ajungem nicaieri. Tu o tii pe a ta, de mare expert , unde celelalte motociclete sunt pacaleli si eu , motociclist obisnuit, luat de mic pe la cross cu cz- uri ( asa erau atunci) si alte marci, spun ca depinde de noi cat putem duce.

 

 

 

Mesaj completat

Daca nu ne intelegem pe un forum , ba mai mult incepem si cu jigniri sincer nu stiu cum ne putem intelege la o posibila plimbare.

 

Eu de fel sunt o persoana prietenoasa, dar imi sare tandara repede cand incearca cineva sa-mi vanda gogosi ieftine si expirate si ma ia de sus( cand nu ne cunoastem).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bla, bla, bla.........

 

te sun la prima tura si vedem atunci cat de bine ne intelegem la fire si la stilul de mers

 

cum am mai spus, sper sa nu te dai lovit, ca aici vad ca esti bataios (sper sa nu fi genul care are curaj doar la taste).............chiar mai avem nevoie de un om cu gusturi "murdare" (adica noroiala) in echipa :wacko:

 

daca nu ai deja crampoane, fa rost de niste cauciucuri macar intermediare (gen K60 sau e09)........altfel mai bine stai acasa ca esti mancat

 

 

 

 

pentru restul, scuze pentru discutia gen chat...........promit ca asta sa fie ultimul off topic

 

 

si on topic, continui sa zic ca multistrada asta e doar un "chopper" frumusel ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-a plecat de la un tourer polivalent si s-a ajuns la clipuri Youtube cu mobre in namol de 1 m... :wacko:

 

Un posibil cumparator de Ducati multistrada nu da doi lei pe capacitatea unui SV de a trece prin noroi de 1 m pt ca sunt 99% sanse ca el sa nu bage motorul iarna sau vara prin noroiul ala de 1m,voit cel putin.

 

Pe un drum prost,forestier bla bla, mergi cu orice...Conteaza f mult si felul in care ajungi la destinatie.

 

Stiu ca in romania Ducati este o motocicleta f iubita, chiar si de catre cei ce n-au pus mana vreodata pe una dar totusi, hai sa pastram o limita a decentei... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai chestia cu chopperul este a ta personala si nimeni nu are ceva de comentat. fiecare avem voie sa ne exprimam liber parerile.

 

Pentru plimbare nu ma dau la o parte, nu am facut nicodata asta.pentru cam a motoru acesta de putin timp si imi place sa vad cat ma duce pe mine la noroi cu el.

 

Chiar acum cautam un e09 pe dimenisiune dar nu prea vad. Daca stii ceva sh , pune aici .

 

Cu astea de le am acum nu merge , ma chinui f tare pentru ca se umple cu pamant si devin slickuri.

 

Totdeauna este bine sa-ti faci noi prieteni.

 

 

Imi parere rau ca nu pot testa multistrada , cu ocazia asta :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca la Caponord gumele sunt 110 si 150, gasesti TKC, Karoo T ca gume cramponate serios, dar care se mananca repede, si K60, care deocamdata nu se mai fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai s-ar putea sa ramai indoit. Priveste aici ...cam ce poate sa faca un NAKED, SV650, MOTOCICLETA DE STRADA CU CURSA MICA SI TOT CE MAI TREBUIE CA SA MERGI PE ASFALT!

Fac pariu ca nu prea o sa vezi motoare gen multistrada sau supertenere 1200 pe "drumuri mai proaste, de pamant..." ca astea pe unde merge SV-ul asta!

 

Eu nu inteleg cum poti sa fii atat de sigur fara sa testezi tu personal ambele motociclete in conditiile respective. Daca unii isi bat joc de motocicletele lor si le folosesc unde nu e cazul nu inseamna ca sunt (mult) mai capabile. Asa poti sa faci chestii extreme si cu o Yamaha R1, ca dementul ala olandez ce a facut inconjurul lumii cu unul, dar nu stiu ce iti mai ramane din el dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.motorcycle-usa.com/766/Motorcyc...First-Ride.aspx

 

Toate parerile de pana acum a celor care au testat-o sunt pozitive!

 

 

La sfarsitul filmuletului e ceva interesant. Se pare ca are si abilitati offroad. Asta pana cazi cu ea si ii spargi motorul. Sa fi fost suspensiile generoase, sa fi fost roata fata de 17"? Sau poate tipul a uitat-o setata in modul superbike.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sfarsitul filmuletului e ceva interesant. Se pare ca are si abilitati offroad. Asta pana cazi cu ea si ii spargi motorul. Sa fi fost suspensiile generoase, sa fi fost roata fata de 17"? Sau poate tipul a uitat-o setata in modul superbike.

Eh,asta cu mucificarea motoarelor la teste e de cand lumea! Sisteme complete antiprost nu exista! La inceput am crezut ca a crapat ea si am zis :'ia uite,binecunoscuta fiabilitate Ducati!", dar apoi mi-am dat seama ca era cazuta! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum poti sa fii atat de sigur fara sa testezi tu personal ambele motociclete in conditiile respective.

 

Este adevarat ce zici. Dar eu macar vorbesc despre o motocicleta pe care am vazut-o in actiune, live. Tu despre ce vorbesti??? Vorbesti cumva "din carti"?

Mesaj completat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Am vazut si eu ceva filmulet de la cursa. Parca zicea ca e 60% asfalt si 40 nisip. Oricum, faina treaba :smoke:

 

Da da, asta l-am vazut

Editat de Dan Cata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult mai elegant decat un GS, iar chestia cu hartile de putere intersanjabile din fabrica mi se pare o chestie de bun simt la o motocicleta top-end.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

orgasmatic arata mobra asta :smoke:

Daca as avea 20.000E in mana azi si n-as sti ce sa fac cu ei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...