Sari la conținut

Accident Pe Autostrada


marmota
 Share

Postări Recomandate

@marmota stai linishtit ca io aveam cam 3000 km la bord cand am furat-o exact la modul asta... sunt inerente fazele astea, iar virajul ala e destul de dubios, itzi da impresia ca e larg + ca vii dupa o ora de mers drept shi cu viteza. Te fura trecerea de la viteza mare la mica shi parca eshti shi anchilozat un pic dupa autostrada.

 

@4000 km/zi ... la cat de infumurat eshti cred ca nu ai avea tupeu sa scrii daca ai lua vre-o tranta. Sa shtii ca un sfat se poate da shi intr-un mod mult mai prietenesc shi nu neaparat la modul "proshtii mei, ascultatzi la mine ca va egsplica io, ca's jmecher!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

bzzzzzz!!!!sunt infumurat????? :D :D :D 4000km zi??????

am avut o atitudine neprieteneasca????????

 

 

imi cer scuze!!!!

dar nu sunt infumurat iar tu nu stii sa citesti !!!

 

 

 

 

ps:de ce te ataci????? B)

 

bzzzzzz!!!!sunt infumurat????? :D :rose: :rose: 4000km zi??????

am avut o atitudine neprieteneasca????????

imi cer scuze!!!!

dar nu sunt infumurat iar tu nu stii sa citesti !!!

ps:de ce te ataci????? :P

 

 

 

 

am luat ce-i drept o tranta de m-a luat mama dracu anu trecut ,era in papuci pantaloni scurti si tricou(fara casca)si ma dadeam pe o roata cu una de viteza(mai veche)pe pavaj

am ramas cu semnepe toata dreapta

:rose: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah care e virajul cu pricina mai exact? Este la iesirea de pe autostrada, spre Constanta, sau inainte de iesire? Am facut si eu autostrada si nu imi aduc aminte de nici unu atat de grav precum spuneti voi. :cheers:

 

Later EDIT: aaaaa gata gata il stiu, este chiar la iesire . . .

Editat de crisluca1985
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@marmota stai linishtit ca io aveam cam 3000 km la bord cand am furat-o exact la modul asta... sunt inerente fazele astea, iar virajul ala e destul de dubios, itzi da impresia ca e larg + ca vii dupa o ora de mers drept shi cu viteza. Te fura trecerea de la viteza mare la mica shi parca eshti shi anchilozat un pic dupa autostrada.

 

@4000 km/zi ... la cat de infumurat eshti cred ca nu ai avea tupeu sa scrii daca ai lua vre-o tranta. Sa shtii ca un sfat se poate da shi intr-un mod mult mai prietenesc shi nu neaparat la modul "proshtii mei, ascultatzi la mine ca va egsplica io, ca's jmecher!"

 

 

a... si nu imi pot explica cum ti-ai ''furat-o '' la o asemenea experienta vasta de 3000 de kilometri

!!

daca ai patit-o tu -vorba aia- ailalti ce dracu sa mai faca????---testament???? :cheers: B) :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a... si nu imi pot explica cum ti-ai ''furat-o '' la o asemenea experienta vasta de 3000 de kilometri

!!

daca ai patit-o tu -vorba aia- ailalti ce dracu sa mai faca????---testament???? :P :D :D

 

sa-tzi raspund? nah... nu meritzi oboseala... mai bine ia un mar B)

 

Fiecare intzelege ce poate... asta e :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

:cheers:

 

a... si nu imi pot explica cum ti-ai ''furat-o '' la o asemenea experienta vasta de 3000 de kilometri

!!

daca ai patit-o tu -vorba aia- ailalti ce dracu sa mai faca????---testament???? :D :D :D

 

 

sa-tzi raspund? nah... nu meritzi oboseala... mai bine ia un mar :P

 

Fiecare intzelege ce poate... asta e B)

 

Rafuielile personale pe circuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori erai baut???? :P ?ca altfel nu stiu cum poti sa cazi cu 60 70 pe orice fel de viraj!!!banuiesc ca nu era viraj mai mare de 90 de grade asa ca ..... :D B) :D :cheers: :D :rose: :rose: :D

 

Acel viraj este un viraj de maxim 60km/h, din simplul fapt ca virajul se strange foarte mult si este si un usor pietris acolo. Plus ca virajul nu este semnalizat.

 

Dupa ce l-am adus acasa pe mormota a 2-a zi am plecat eu la mare si am incercat acel viraj pe fzr-ul meu si pot sa zic ca la 60km/h este serios virajul, nu as recomanda mai mult de 50km/h acolo, dar fiecare cu damblaua lui.

 

@maromata: Insanatosire grabnica si next time mai atent, abordeaza virajele cu viteza mai mica si apoi accelereaza usor progresiv si o sa te si poti inclina frumos, dar nu te grabii.

 

Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot respectul!!! Bine ca ai scapat numai cu atata, motorul se face, iar echipamentul se inlocuieste. Multa bafta in continuare. Sa auzim numai de bine. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: cand te-am vazut duminica in targ si am auzit ce trasnaie ai facut , te-am masurat din cap pana in picioare - dupa ceva gips B) .

Este excelent ca ai scapat doar cu daune materiale.

 

Iar pentru cei care cred ca numai din cazaturi se invatza vreau sa le spun ca si din "TENTATIVE" de cazaturi se invatza - si chiar este mai bine asa.

Nu vreau sa credeti ca ma laud , dar in 13mii km am avut doar "tentative" din care am invatzat. Oricum de cazut o sa cad si eu - sper sa fie fara urmari grave.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bzzzzzz!!!!sunt infumurat????? :D :D :D 4000km zi??????

am avut o atitudine neprieteneasca????????

imi cer scuze!!!!

dar nu sunt infumurat iar tu nu stii sa citesti !!!

ps:de ce te ataci????? :D

am luat ce-i drept o tranta de m-a luat mama dracu anu trecut ,era in papuci pantaloni scurti si tricou(fara casca)si ma dadeam pe o roata cu una de viteza(mai veche)pe pavaj

am ramas cu semnepe toata dreapta

:rose: :cheers:

 

 

4.000 de km pe luna zici ? Da' ce faci nene ? O lasi noaptea sa ruleze pe cric ? B)

Omu' se "tavaleste", isi paradeste motoru', vine si recunoste in fata natiunii si il mai "tavalesc" si altii ca de ce nu a luat curba cu 58 km/h inclinat la 39 de grade.Fiecare conduce cum il duce capul si in functie de abilitatile proprii.Chiar nu trebuia sa te superi ca am "sarit" pe tine, dar nu cred ca de morala avea nevoie marmota .Uite , puteai de exemplu sa te superi pe mine ca te-am numit "comandant" in loc de "capitan".... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

4.000 de km pe luna zici ? Da' ce faci nene ? O lasi noaptea sa ruleze pe cric ? :cheers:

Omu' se "tavaleste", isi paradeste motoru', vine si recunoste in fata natiunii si il mai "tavalesc" si altii ca de ce nu a luat curba cu 58 km/h inclinat la 39 de grade.Fiecare conduce cum il duce capul si in functie de abilitatile proprii.Chiar nu trebuia sa te superi ca am "sarit" pe tine, dar nu cred ca de morala avea nevoie marmota .Uite , puteai de exemplu sa te superi pe mine ca te-am numit "comandant" in loc de "capitan".... B)

 

 

:P :D :D hai ca esti tare,chiar m-ai facut sa rad(serios)

mai oameni buni,nu stiu de ce va suparati pe mine.eu nu vreau sa fac morala nimanui,dar m-am saturat sa aud de cazaturi de-astea aiurea si de piciaore si maini rupte de frica.imi cer scuze daca am fost prea moralist

 

ps.aia 4000 de km ii fac lunar pentru ca asta presupune serviciul meu! :rose: :D :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marmota - sanatate si nu te lasa!

 

Se intampla, nu esti primul nici ultimul, intr-adevar curba e grea pentru ca vii dupa o ora de mers teapan pe autorstrada, curba te surprinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marmota - sanatate si nu te lasa!

 

Se intampla, nu esti primul nici ultimul, intr-adevar curba e grea pentru ca vii dupa o ora de mers teapan pe autorstrada, curba te surprinde.

 

 

Hehe fato nici gand sa ma las :D Deja am intrat in sevraj fara motobrisca mea B) Sper sa ma ajute George cat mai repede cu reparatiile, desi nu de el tine ci de felul in care reusesc sa repar blestemata aia de roata... Nu-mi vine sa cred cat de greu este sa reconditionez roata aia...

 

Am urlat la service, la coltul enduristilor, la vanzari si cumparari si nimic :P Ma asteptam sa sara unul altul, dar nimik... Parca vad ca pierd Brasovul :cheers: Pe calea asta lansez inca un apel (disperat) la ajutor. Imi trebe o roata de 19x2.15

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D

:cheers: B) :P hai ca esti tare,chiar m-ai facut sa rad(serios)

mai oameni buni,nu stiu de ce va suparati pe mine.eu nu vreau sa fac morala nimanui,dar m-am saturat sa aud de cazaturi de-astea aiurea si de piciaore si maini rupte de frica.imi cer scuze daca am fost prea moralist

 

ps.aia 4000 de km ii fac lunar pentru ca asta presupune serviciul meu! :rose: :D :D :D

[/quot

 

Esti motociclist de la "rutiera" ? Legionar.... ? :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

""Esti motociclist de la "rutiera" ? Legionar.... ?""

 

:cheers: - Tarka tati :| o dai in alte alea care nu au nici o legatura. Omul este probabil curier in cel mai rau caz sau poate este un alt job care necesita deplasare. Stiai ca la DHL au motoristi care duc pachetele? Daca iti arde s-o iei pe mistouri fa altceva, vede-te cu prietenii, iesi la un suc.

 

RESPECT !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4000 km lunar B) :P :D o socoteala simpla 4000 km : la 26 zile lucratoare = 153.84 km pe zi concluzia ........................ tataia legionarul este .......................... politist la circulatie pe motocicleta . eeeeeeeeeeeeee nici unul nu v-ati gindit la asta :cheers: sauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu lucreaza in afara bucurestiului diametrul bucurestiului este de aproximativ 36 km pe partea cea mai lata a lui darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ffff bine ca face 4000 de km lunar la cit mai multi fara probleme si mai ales asfalt uscat ptr el

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti intreg si nu fi suparat ca fierul se repara, costa dar e mai ieftin decat sanatatea ta!

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! B) :cheers:

 

PS - Data viitoare cand anticipezi ca se creeaza acele conditii care pot duce la o situatie similara, reduci viteza, sau la nevoie o inclini ceva mai mult, scapi cu bine si data viitoare iei virajul cu viteza mai mica. Nici nu banuiam cat de mult te poti lasa cu scuterul pana nu am fost pus in situatia de a "fi obligat de imprejurari sa incerc".De atunci am un slogan "Gata cu viteza prea mare in curbe!" Bafta (ca succesul presupune munca) si multa sanatate. Nu uita ca asa noroc nu ai tot timpul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnule petrescu, eu zic ca mai bine lasati sfaturile legate de derapaje controlate celor care chiar stiu despre ce vorbesc, si sa reveniti la fz 250 cu care faceti 4000km lunar.

 

marmota, parerea mea este ca prima si cea mai mare greseala a fost cand te-ai hotarat sa pleci la mare, si singur, desi nu prea erai obisnuit cu motoreta sau cu mersul pe motoreta. Oricum, fierul se repara, important e ca esti tu intreg.

Editat de samolapraga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine a mai citit posturi d'ale mele probabil si-a dat seama ca NICIODATA nu fac misto de nimeni.Mai vorbim pe aici, mai glumim,mai punem un emoticon sa exprime pentru "fraierii" care inteleg mai greu cam ce-ai vrut sa comunici......Dar vad ca unii s-au nascut , mai nene, incruntati rau.....

 

@tudor@manowar.ro Fii amabil, ai rabdare, citeste tot topicul ca sa ai o logica a dialogului ,ca sa nu te mai bagi asa ca musca in poponeata calului.

Si mai ales nu ingrosa randurile celor care bat campii pe aici cu "informatii" aiurea.La DHL NUUUUUUUUU au curieri motociclisti sau pe scutere......

 

@ victor petrescu "Capitane", credeam ca esti baiat.....no comment....

 

P.S. Promit ca este prima si ultima polemica pe forumul asta.Restul pe PM , nu cred ca mai intereseaza pe cineva de aici incolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti cumva profesor derapaje controlate???daca nu esti destul de intelugent sa intelegi o fraza si sa deduci ca fz -ul din moment ce e de vanzare nu merg cu el te rog frumos nu te mai samesteca.

nu o sa dau explicatii nimanui acu ce fac ce dreg ,mi se rupe de ce cred unii ca tine pseudo motociclisti fara motoare si experimentati in fata calculatorului.

 

 

ps:nu mai scriu numic aici asa ca astept acelasi lucrudin partea dumneavoastra!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...