Sari la conținut

Detinatori de Suzuki GSX-R


crazy_frog
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 13,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

iti recomand hyperpro.

 

sa, sunt fooarte bune, in special cele progresive, pentru care insa ar trebui sa ai si o ciclistica pe masura.

ptr ciclistica originala, pui modelul de baza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu si manual de intretinere original si cartea service pdf, daca vrei ti le imprumut ca doar ne cunoastem :cheers:

 

Da un tel !

 

:burnout:

 

 

Salut!

 

As avea si eu nevoie de cartea service pdf daca se poate.Manualul il am de pe net, insa ceva de service nu am gasit inca.Daca ai putea sa trimiti pe mail as ramane dator de cinste!Adresa mea este scara_211084@yahoo.com.

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Cine ma poate ajuta si pe mine cu un set de cauciucuri pentru identificare rar ca am fost respins din cauza cauciucurilor.Am un SRAD de 750 din 97 si am nevoie de 120/70 zr 17 fata si 190/50 zr 17 spate. Nu am bani sa le cumpar ca altfel le luam de mult.Nu conteaza daca sunt uzate, sa respecte marimile din carte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare ciudat ca pe spate ai cauciuc de 190. esti sigur ca nu e de 180/55??

Sigur e 190 pe spate.Asa mi-a scris ala pe foaia de la rar cand m-a respins.Mi-a spus sa vin cu 190 pe spate.Pe fata cica am un cauciuc care are indicele de viteza mai mic decat viteza maxima a motocicletei si tre sa il schimb si pe ala.Din motive pur financiare momentan nu imi permit sa imi cumpar un set de cauciucuri.Daca cineva ma poate imprumuta cu un set raman dator :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, va cer si eu parerea in legatura cu srad '98. vreau sa imi iau unul cat de curand si inca nu sunt convins.

am incercat sa citesc topicul asta, dar nu am gasit ce imi trebuie.

va rog, vreau doar 2-3 pareri despre el.. ce probleme apar cel mai frecvent (lasand la o parte consumabilele si etc.) de ce ar trebui sa ma feresc.. orice informatie este utila

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur e 190 pe spate.Asa mi-a scris ala pe foaia de la rar cand m-a respins.Mi-a spus sa vin cu 190 pe spate.Pe fata cica am un cauciuc care are indicele de viteza mai mic decat viteza maxima a motocicletei si tre sa il schimb si pe ala.Din motive pur financiare momentan nu imi permit sa imi cumpar un set de cauciucuri.Daca cineva ma poate imprumuta cu un set raman dator :)

 

 

La SRAD-ul de 750 janta spate e mai lata decat la cel de 600.E diferenta de 0.5 si atunci automat si cauciucul e mai lat.

E nasol ca sunt astia la RAR asa exigenti, eu la identificare am scapat in 10 min.Au facut poze la serii (motor+cadru ) si o poza motocicletei, si gata.Am inteles ca difera de la judet la judet, iar in Bucuresti am inteles ca sunt cei mai exigenti (probabil asteapta spaga )...

 

Bafta si toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, va cer si eu parerea in legatura cu srad '98. vreau sa imi iau unul cat de curand si inca nu sunt convins.

am incercat sa citesc topicul asta, dar nu am gasit ce imi trebuie.

va rog, vreau doar 2-3 pareri despre el.. ce probleme apar cel mai frecvent (lasand la o parte consumabilele si etc.) de ce ar trebui sa ma feresc.. orice informatie este utila

multumesc

 

fara sa se supere proprietarii de astfel de model, parerea mea e ca mai urat de cum l'au facut nu se putea, dar e vorba de gusturi, deci nu se discuta prea mult.

 

ps. pai daca are canal de 6" atunci da, guma potrivita e cea de 190. credeam ca monteaza janta de 5,5" ca si sora mai mica (600)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine ma poate ajuta cu un melc ambreiaj...nu stiu daca chiar asa ii zice dar pun niste poze ca sa va dati seama. Il vreau nou, nu sh. Pentru GSX R600 din '97

Imi poate spune si mie cineva cum fac sa scot cablul de ambreiaj din cutie, ca nu pot sa imi dau seama.Moto Gsx R 750 din '97

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arunca-ti o privire pe aici pt piese http://www.pieces-suzuki.com/E o reprezentanta Suzuki ca ori care alta in Franta(langa Lorient) dar cu site internet- nu stiu la cat ar reveni costurile de posta pana in Romania dar deja poti avea o idee despre piese si cost. Intru des pe acolo ca sa vad cum sunt facute unele modele. Daca nu stiu unul american(dar nu mai eftin) http://www.bikebandit.com/oem-parts.

Salut

Editat de pinionunebun
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arunca-ti o privire pe aici pt piese http://www.pieces-suzuki.com/E o reprezentanta Suzuki in Franta, langa Lorient - nu stiu la cat ar reveni costurile de posta pana in Romania dar deja poti avea o edee despre piese si cost.

 

Mersi pentru site

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca nu e sectiune de vanzare,dar poate auziti pe prieteni de ai vostri ca i-ar interesa motoreta mea.O vand cu 3100E,este fabricatie sf anului 99,si km reali 27.000.Accept orice test,nu se poate reprosa nimik.Am pus-o si aici,ptr ca stiu ca iubiti si sunteti fan Suzuki.Va multumesc frumos:)

post-17527-1195810008_thumb.jpg

post-17527-1195810028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...