Sari la conținut

Mosi Senili Vs. Purghy


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Revin pt. ca am noutati. Dupa... 3 luni am primit invitatie de la police sa ma duc la Accidente sambata dimineata. Cred ca a primit si baba si ne cheama la confruntare. Mai mult ca sigur ea nu o sa recunoasca nimic, iar eu nu am martori si nici certificat de la IML (proasta inspiratie, data viitoare - sper sa nu fie!! - o sa stiu ce trebuie facut). Singura mea pretentie este sa ii ia permisul nebunei. Ce se va intampla? Cine a trecut prin asta sa imi zica si mie, please! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 216
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Revin pt. ca am noutati. Dupa... 3 luni am primit invitatie de la police sa ma duc la Accidente sambata dimineata. Cred ca a primit si baba si ne cheama la confruntare. Mai mult ca sigur ea nu o sa recunoasca nimic, iar eu nu am martori si nici certificat de la IML (proasta inspiratie, data viitoare - sper sa nu fie!! - o sa stiu ce trebuie facut). Singura mea pretentie este sa ii ia permisul nebunei. Ce se va intampla? Cine a trecut prin asta sa imi zica si mie, please! :angryfire:

daca vrei martori gasesti cativa voluntari care "am fost la fata locului si am vazut tot" :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei martori gasesti cativa voluntari care "am fost la fata locului si am vazut tot" :angryfire:

 

 

Cum? Nu ai vazut ca eram la 2 masini in spate, la semafor? Eram cu Dacia mea (cu motorul e prea batator la ochi). In cel mai rau caz faci rost de adresa exacta a babei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

(cu motorul e prea batator la ochi)

De ce?Te plimbai cu domnisoara si erai 2 masini mai in spate(trafic aglomerat).Te-ai oprit sa vezi ce a patit tovarasa de drum.Baba a fugit... :angryfire: .Plus ca tu nu esti un justitiar care sa isi faca singur dreptate, ai incredere in politia romana si in legile tarii. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce?Te plimbai cu domnisoara si erai 2 masini mai in spate(trafic aglomerat).Te-ai oprit sa vezi ce a patit tovarasa de drum.Baba a fugit... :angryfire: .Plus ca tu nu esti un justitiar care sa isi faca singur dreptate, ai incredere in politia romana si in legile tarii. :angryfire:

 

Ai dreptate, dar ar bate la ochi dintr-un singur motiv: pe permis, la data obtinerii categoriei A scrie 08.06, examenul l-am sustinut pe 23.08.06, deci as intra la penal, avand in vedere ca accidentul s-a produs pe 22.06.06...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, dar ar bate la ochi dintr-un singur motiv: pe permis, la data obtinerii categoriei A scrie 08.06, examenul l-am sustinut pe 23.08.06, deci as intra la penal, avand in vedere ca accidentul s-a produs pe 22.06.06...

Atunci alt motociclist! :angryfire:

Nu esti singur in tara asta. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Înțeleg că moÂşii au făcut ceva rău, dar să faci ceva Âşi mai rău ca să îi pedepseÂşti nu e corect. Falsul în declarații (martor fals) e ilegal Âşi foarte urât. Săptămâna viitoare ce urmează, 10 "martori oculari" care declară că o maÂşină nemiÂşcată din parcare de trei luni aparținând unuia pe care are cineva pică a accidentat 3 motociclete care mergeau regulamentar?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin pt. ca am noutati. Dupa... 3 luni am primit invitatie de la police sa ma duc la Accidente sambata dimineata. Cred ca a primit si baba si ne cheama la confruntare. Mai mult ca sigur ea nu o sa recunoasca nimic, iar eu nu am martori si nici certificat de la IML (proasta inspiratie, data viitoare - sper sa nu fie!! - o sa stiu ce trebuie facut). Singura mea pretentie este sa ii ia permisul nebunei. Ce se va intampla? Cine a trecut prin asta sa imi zica si mie, please! :angryfire:

Tare sunt curios de rezultat. Si eu tocmai am trecut prin ceva similar. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu fac pariu ca te-au chemat sa-ti spuna ca nu s-a rezolvat nimic si sa te intrebe daca nu vrei sa declari ca nu mai ai pretentii la continuarea cercetarilor si sa le iei AN-ul de pe cap. Eu asa am patit la 3 luni dupa ce depusesem o plangere ca mi-a dat un nebun c-o sticla in cap pe strada si dupa aia s-a tirat. Numa ca le-am cerut o foaie de hartie si am scris o cerere prin care sustineam ca insist ca cercetarile sa continue pana la identificarea si trimiterea agresorului in judecata. De-al dracu'...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politia Romana=fix PARTZ :angryfire: Eu cam prin iulie,mergeam sa platesc o factura, cu un amarat de scuter Piaggio(dinala naspha) pe bulevardul 30 Decembrie din Cj si pe langa grupul de pompieri(cine i din Cj stie) ma trezesc cu o durere de spate imensa si de picior si m-am trezit ca ma uit la cer.Cred ca vreo 20-30 de secunde am ramas pe jos.Se aduna lumea de pe margine...ma ridic de jos incet-incet si ia ghici?Un nenorocit de sofer de firma,cu numere de Dolj, nu s-a asigurat cand a vrut sa iasa din masina si m-am lovit cu portiera in spate(defapt in roata).Eterna faza:"tu de unde *utai ai aparut, ma handicapat, ca nu te-am vazut!!!" si isi ia actele din masina, nici macar sa ma intrebe cum is si o ia la sanatoasa pe jos.Imi ridic scuterul,ma duc la sectia 2 si acolo dau o declaratie si "va sunam noi cand il prindem".Pana in ziua de azi n-am mai auzit nimic de *utincu*istul ala.Asa ca eu consider ca mai bine va faceti voi dreptate decat sa asteptati sa rezolve nenea politistu'...eu consider ca politistele is bune numai in trafic ca iti mai clatesti ochii..in rest :angryfire:

Purghy,bine ca esti u bine si sanatoasa.sa speram ca rezolvi one way or the other ;)

Cand treceti careva prin Cluj,sa-mi spuneti sa va fac o :angryfire:

Asfalt uscat si belitzi bine uachii prin trafic

Editat de Lexus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la politie si am mii de spume pt. ca bineinteles ca nu am castig de cauza. Cucoana a fost si a dat declaratie la doua saptamani dupa accident si nimic din ce a declarat acolo nu este adevarat, nici macar banda pe care se afla! Idioata a zis ca a fost pe banda 1 cand ea a facut stanga in intersectie si ca eu am venit in dreapta ei si am intrat in ea si apoi i-am agresat sotul nevinovat. Niste ineptii fantastice! La politie erau doi agenti sau cum le spune dintre care unul mi-a tinut partea, iar celalalt a facut gat la mine ca lasa ca a vazut el cum circulam noi... I-am zis si eu sa nu mai generalizeze pt. ca am vazut si eu multi politisti care iau mita dar asta nu inseamna ca iau toti. La faza asta s-a facut ca ploua.

Nu am vrut sa aduc martori mincinosi, nu am fost sa iau certificat de la IML aiurea si iata ca mor cu dreptatea in mana. POlitaii sustineau sus si tare ca masina nu avea nimic si ca nu a fost impact, doar o altercatie in trafic.

Au zis ca ma mai suna dar degeaba, singura sansa este in instanta si poate nici acolo asa ca o sa o las balta. Nu am ce face...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai am venit de la politie si am mii de spume pt. ca bineinteles ca nu am castig de cauza. Cucoana a fost si a dat declaratie la doua saptamani dupa accident si nimic din ce a declarat acolo nu este adevarat, nici macar banda pe care se afla! Idioata a zis ca a fost pe banda 1 cand ea a facut stanga in intersectie si ca eu am venit in dreapta ei si am intrat in ea si apoi i-am agresat sotul nevinovat. Niste ineptii fantastice! La politie erau doi agenti sau cum le spune dintre care unul mi-a tinut partea, iar celalalt a facut gat la mine ca lasa ca a vazut el cum circulam noi... I-am zis si eu sa nu mai generalizeze pt. ca am vazut si eu multi politisti care iau mita dar asta nu inseamna ca iau toti. La faza asta s-a facut ca ploua.

Nu am vrut sa aduc martori mincinosi, nu am fost sa iau certificat de la IML aiurea si iata ca mor cu dreptatea in mana. POlitaii sustineau sus si tare ca masina nu avea nimic si ca nu a fost impact, doar o altercatie in trafic.

Au zis ca ma mai suna dar degeaba, singura sansa este in instanta si poate nici acolo asa ca o sa o las balta. Nu am ce face...

 

Era de asteptat daca nu ai vrut sa te duci cu martori. La politie fiecare declara ce vrea, martorii si urmele de pe masini fac diferenta. Deci dacie albastra B68MIL pe Stanjeneilor nr.2, da? Poate trec pe acolo diseara ca stau prin berceni si le rup din greseala o oglinda. :crack:

Editat de ace20male
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am notat nr masinii. dc ii vad, ii nenorocesc! promit ! :crack:

 

 

 

Numai bazati pe aici... Patetic! :crack:

 

@Purghy... respect pentru decizia de a NU lua martori mincinosi! In primul rand pentru ca te-ai fi coborat la nivel de "infractor" (pentru ca este infractiune sa aduci martori mincinosi, sa ma ajute cu ceva litere de lege, cei din domeniu), iar cei care ar fi depus marturie mincinoasa ar fi fost de asemenea pasibili de ani buni de temnita! :crack: (sperjur?!?)

 

 

 

Nu am cuvinte sa comentez mai departe, spuneam un topic mai devreme ca puterea adevarata inseamna sa IERTI aduci cand poti pedepsi! Din baba/mos tot nu ai prea multe de castigat, iar ca sa semeni ura si dorinta de razbunare in stanga si-n dreapta, inca mi se pare aiurea... Oricum, rezultatul de la Poolitie era previzibil. Iti doresc sa poti ierta si sa poti merge mai departe zambind.... ai mai scapat o data! :crack:

 

 

 

Ochi mari, multi & bine deschisi!

 

HXX

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am cuvinte sa comentez mai departe, spuneam un topic mai devreme ca puterea adevarata inseamna sa IERTI aduci cand poti pedepsi! Din baba/mos tot nu ai prea multe de castigat, iar ca sa semeni ura si dorinta de razbunare in stanga si-n dreapta, inca mi se pare aiurea... Oricum, rezultatul de la Poolitie era previzibil. Iti doresc sa poti ierta si sa poti merge mai departe zambind.... ai mai scapat o data! :crack:

Nu e vorba de iertat, nici de pedepsit, nici de razbunare, e vorba sa scoti din trafic niste nebuni care ar putea sa faca si alte victime. Asta e scopul (sau ar trebui sa fie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era bine ca atunci sa gasesti masina si sa-i faci poze la avarii.

dar asta e...multe erau bine daca...

sa fim sanatosi...

si io alaltaieri era sa ma infig intr-o dacie cu o femeie la volan.aveam prioritate,

am franat de mi-a blocat spatele,am pedulat grav,dar noroc ca m-am tinut.

femeia a oprit dupa aceea,se vedea ca s-a speriat,am oprit si io, m-am uitat la ea,

si am plecat.nu am injurat,ci am luat-o ca invatatura ptr ea.dc nu oprea, ii lasam cizme

pe masina.ii respect pe cei ce isi recunosc vina,cu conditia sa nu te omoare.

 

asfalt...cum vreti voi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e! Eu zic sa cumperi o sticla de bere si sa le-o duci...umpluta cu benzina si cu dop de carpa aprins. Asta daca gasesti masina parcata in fata blocului. Sau 2 caramizi in parbriz&luneta. Ai nevoie de ajutor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci este incredibil ce se intampla, oameni buni! :crack:

Am fost la confruntare cu aia la politie si politistii i-au dat dreptate ei in tot. Aia a negat vehement ca a fost accident in conditiile in care in declaratie scrisese ca eu am intrat in ea si multe alte aberatii.

 

Au pus motorul langa masina incercand sa imite accidentul si desi masina are numeroase zgarieturi si alte urme nu au vrut sa imi dea dreptate, m-au prostit in fata cand eu stiu foarte bine ce a fost si am constatare de unele avarii.

 

Ca sa nu mai spun ca politaiul ma punea sa declar ca zgarieturile de pe masina ei au fost produse de copii, cu un cui, in fata blocului!!!... :crack: Ei, si dupa ce am dat declaratii din nou, politistii s-au spalat pe maini de tot si au zis sa ne dam in judecata. Deci ei practic nu fac nimic, dar absolut nimic! Au zis ca asa suntem noi motociclistii ca dam peste altii si ca sigur nu a fost nici un accident. Deci niste aberatii fantastice! Si mai erau acolo inauntru o gramada care erau trimisi, tot asa, in instanta.

 

Si mai are rost sa mai adaug ca EA a zis ca ma da in judecata?... Cat tupeu pe taranca!...

 

In concluzie, mori cu dreptatea in mana. Oricum, eu renunt ca nu are nici un rost sa ma duc in instanta si sa ne tiganim si acolo in halul asta... :crack:

 

 

Ii multumesc mult lui Aky ca a fost cu mine ca avocat si ca m-a ajutat si ii raman dator cu o lada de bere!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...