Sari la conținut

Bucuresti - Bd. Turda (inainte de urcarea pe Podul Grant)


cristian2009
 Share

Postări Recomandate

Eu doar am vrut sa subliniez ca EXISTA in Codul Rutier o prevedere care spune explicit ca pietonii trebuie sa se asigure inainte de a traversa PRIN LOCURI PERMISE, nu trebuie sa alerge sau sa schimbe brusc ritmul de mers prin locurile permise. Atat.

Nu tin cu nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 480
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Intreb si eu daca "locurile permise" sunt aceleasi cu "locurile marcate", aka trecerile pentru pietoni. Eu stiu ca locuri permise sunt si colturile intersectiilor, nemarcate cu trecere pentru pietoni, unde pietonii pot intr-adevar traversa dupa ce se asigura temeinic, si soferul/pilotul nu este obligat sa incetineasca cand se apropie de un asemenea loc, si nici sa se arunce in frane cand vede ca un pieton a pus piciorul pe strada (cum este cazul trecerilor de pietoni marcate si semnalizate corespunzator).

Daca is pe langa subiect astept mustrarile voastre, da nu tre sa fie nesimtite :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai bun. dar permite-mi sa te intreb , in cazul in care ai accidentat fatal un pieton pe trecerea de pietoni poti sa invoci in fata justitiei articolul respectiv si sa susti ca pietonul nu s-a asigurat ?

 

Intrebarea ta e cam fara rost, poti sa invoci ce vrei tu - pentru ca tot la "ucidere din culpa" intri. Nu conteaza cum s-a intamplat, s-a asigurat, nu s-a asigurat, din punctul de vedere al legii tu te faci vinovat de ucidere din culpa - adica pe intelesul tuturor - ai ucis pe cineva din greseala, si mai simplu: ai ucis pe cineva fara sa vrei. Poti pur si simplu sa mergi pe strada, te impiedici si impiedici pe altcineva in mers, cade cu capul de asfalt si moare si tu tot la ucidere din culpa intri - ai ucis pe cineva fara sa vrei, din greseala.

A invoca ca persoana respectiva a incalcat legea nu-ti aduce circumstante atenuante in cazul omorului din culpa - l-ai omorat si gata, nu ai vrut, dar totusi ai luat viata unui om - platesti pentru asta. E foarte simplu.

Mesaj completat

Intreb si eu daca "locurile permise" sunt aceleasi cu "locurile marcate", aka trecerile pentru pietoni. Eu stiu ca locuri permise sunt si colturile intersectiilor, nemarcate cu trecere pentru pietoni, unde pietonii pot intr-adevar traversa dupa ce se asigura temeinic, si soferul/pilotul nu este obligat sa incetineasca cand se apropie de un asemenea loc, si nici sa se arunce in frane cand vede ca un pieton a pus piciorul pe strada (cum este cazul trecerilor de pietoni marcate si semnalizate corespunzator).

Daca is pe langa subiect astept mustrarile voastre, da nu tre sa fie nesimtite :wacko:

 

Tot de acolo adica din codul rutier:

 

Sectiunea 4, articolul 205 - aliniatul (3):

 

(3) Traversarea drumului public de catre pieton se face perpendicular pe axul acestuia, numai prin locurile marcate ori/si semnalizate cu indicatoare, iar în localitati, în lipsa acestora, pe la coltul strazii, dupa ce s-a asigurat ca o poate face în siguranta pentru el si ceilalti participanti la trafic.

 

http://instructorauto.bynet.ro/regulament-...utier-5-4-4.php

 

Ba da, conducatorii auto trebuie sa incetineasca si sa mareasca atentia cand trec prin intersectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si eu in seama...si sa zic: OK, este, exista un COD RUTIER, dar cati dintre cei care NU au carnet de sofer ( orice categorie, nu conteaza) au citit/ credeti ca au citit/ ca vor citi VREODATA fara sa le IMPUNA cineva ( oricine, profesorii la scoala, legea etc etc) acest COD?!?

Tocmai de asta zicea cineva mai sus ca se aplica mai mult legea bunului simt, adica te gandesti ca ce tie nu ti-ar place nici tu sa nu le faci altora, adica daca tu te-ai grabi si te-ar tine unul pe loc nu ti-ar place,nu? Deci nici tu la randul tau nu vrei sa disperi pe altii prin actiunile tale.

Dar cum printre noi traiesc atatia oameni care sunt analfabeti, abia se iscalesc cu un X, nu ai cum sa le ceri sa citeasca sau sa cunoasca prevederile acestui COD. Decat poate din auzite.

Parerea mea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca minim 68% dintre participantii la trafic merg pe regulile bunului simt sau se orienteaza in functie de situatie... Codul Rutier se citeste fix cand ai dat de dracu, si vrei sa vezi cine are dreptate :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa ma bag si eu in seama...si sa zic: OK, este, exista un COD RUTIER, dar cati dintre cei care NU au carnet de sofer ( orice categorie, nu conteaza) au citit/ credeti ca au citit/ ca vor citi VREODATA fara sa le IMPUNA cineva ( oricine, profesorii la scoala, legea etc etc) acest COD?!?

Tocmai de asta zicea cineva mai sus ca se aplica mai mult legea bunului simt, adica te gandesti ca ce tie nu ti-ar place nici tu sa nu le faci altora, adica daca tu te-ai grabi si te-ar tine unul pe loc nu ti-ar place,nu? Deci nici tu la randul tau nu vrei sa disperi pe altii prin actiunile tale.

Dar cum printre noi traiesc atatia oameni care sunt analfabeti, abia se iscalesc cu un X, nu ai cum sa le ceri sa citeasca sau sa cunoasca prevederile acestui COD. Decat poate din auzite.

Parerea mea!

Pai codul se refera in primul rand la soferi/piloti.

Ca noi folosim arme, nu pietonii. La noi ies scantei daca dam de altcineva sau altceva. Si noi dam examenul din el.

 

No ofence, chiar mi se pare o imbecilitate cand cineva spune ca pietonul accidentat pe trecerea de pietoni ii vinovat, indiferent de circumstante. Poa sa fie si mort de beat, atata timp cat se afla pe trecere si nu ii rosu la semaforul lui. N-ai voie nici macar sa-l claxonezi daca face misto de tine si trece incet, ca tot tu iei amenda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai codul se refera in primul rand la soferi/piloti.

Ca noi folosim arme, nu pietonii. La noi ies scantei daca dam de altcineva sau altceva. Si noi dam examenul din el.

Codul rutier se adreseaza tuturor! De unde v-a intrat ideea asta in cap - ca se adreseaza numai conducatorilor auto??? Complet fals.

Se adreseaza "PARTICIPANTILOR LA TRAFIC" - si din momentul in care ai pus piciorul pe un drum public esti PARTICIPANT la TRAFIC!

De aceea se organizeaza in scoli ore de EDUCATIE RUTIERA - orice invatator/profesor diriginte - trebuie sa aiba in programa scolara pentru ora de dirigentie sau cei din ciclul primar o ora dedicata macar o data pe trimestru/semestru( sau ce-o mai fi acum!)

 

Se presupune ca nu suntem OI, si odata ce am absolvit macar 4 clase am avut parte macar o data de 1 ora de educatie rutiera!

Orice om cu 4 clase trebuie sa stie aceste reguli din CODUL RUTIER ca de aia exista un cod rutier!

 

Ce arme, ce tampenii aberati mai oameni buni, ideea e simpla in TRAFIC toti PARTICIPANTII LA TRAFIC (Conducatori auto, pietoni, oameni cu carucioare, in esenta oricine foloseste drumul public) - trebuie sa o faca RESPONSABIL! - Asta e tot. RESPONSABILITATEA TREBUIE SA FIE DIN PARTEA TUTUROR.

 

Si ca sa nu fie confuzii - conducator auto inseamna conducator de AUTOVEHICUL - iar motocicleta este autovehicul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Codul rutier se adreseaza tuturor! De unde v-a intrat ideea asta in cap - ca se adreseaza numai conducatorilor auto??? Complet fals.

Se adreseaza "PARTICIPANTILOR LA TRAFIC" - si din momentul in care ai pus piciorul pe un drum public esti PARTICIPANT la TRAFIC!

De aceea se organizeaza in scoli ore de EDUCATIE RUTIERA - orice invatator/profesor diriginte - trebuie sa aiba in programa scolara pentru ora de dirigentie sau cei din ciclul primar o ora dedicata macar o data pe trimestru/semestru( sau ce-o mai fi acum!)

 

Se presupune ca nu suntem OI, si odata ce am absolvit macar 4 clase am avut parte macar o data de 1 ora de educatie rutiera!

Orice om cu 4 clase trebuie sa stie aceste reguli din CODUL RUTIER ca de aia exista un cod rutier!

 

Ce arme, ce tampenii aberati mai oameni buni, ideea e simpla in TRAFIC toti PARTICIPANTII LA TRAFIC (Conducatori auto, pietoni, oameni cu carucioare, in esenta oricine foloseste drumul public) - trebuie sa o faca RESPONSABIL! - Asta e tot. RESPONSABILITATEA TREBUIE SA FIE DIN PARTEA TUTUROR.

 

Si ca sa nu fie confuzii - conducator auto inseamna conducator de AUTOVEHICUL - iar motocicleta este autovehicul.

 

am scris in primul rand, nu doar la. Daca era doar la, atunci pietonii nu ar mai fi primit amenzi cand traverseaza aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am scris in primul rand, nu doar la. Daca era doar la, atunci pietonii nu ar mai fi primit amenzi cand traverseaza aiurea.

Nu ma adresam neaparat tie.

 

Eu cred ca se adreseaza IN EGALA MASURA si nu in primul rand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata o dati aiurea la greu!

 

ce e mai greu de inteles?

luata in plin pe trecerea de pietoni si omorata??

cum dreacu numiti voi asta?

nu urma de franare sau vreo alta intentie de a evita... ucidere din culpa au ba..tot omor se numeste!

 

eu nu stiu ce incercam sa dovedim?

cat de buni suntem noi la cititul codului rutier?

cati dintre voi aplica codul rutier atat de strict cum il aplicati aci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai tata o dati aiurea la greu!

 

ce e mai greu de inteles?

luata in plin pe trecerea de pietoni si omorata??

cum dreacu numiti voi asta?

nu urma de franare sau vreo alta intentie de a evita... ucidere din culpa au ba..tot omor se numeste!

 

eu nu stiu ce incercam sa dovedim?

cat de buni suntem noi la cititul codului rutier?

cati dintre voi aplica codul rutier atat de strict cum il aplicati aci?

 

Nu o dam aiurea deloc trebuie explicate niste lucruri clar pe care vad ca si domnul Petru Moldovan (in necunostinta de cauza) le sustine vehement.

Pietonii TREBUIE sa se asigure inainte de a traversa prin locuri permise.

Si ca sa nu-mi dea ban 30 de zile i-am dat si citat din codul rutier. De dragul contrazicerii si al adevarului - nu are nici o legatura cu cazul de fata.

 

Nimeni nu stie daca femeia s-a asigurat sau nu dar repet NU ARE NICI O RELEVANTA!

Legea e facuta asa pentru a responsabiliza lumea - sa NU MOARA OAMENI DEGEABA nu neaparat pentru a pedepsi pe cineva.

Nu trebuie interpretata legea in sensul ca: omul e sfant pe trecere, trece ca Isus pe apa and shit. Nu e adevarat.

Pe de alta parte nici conducatorii nu trebuie sa se creada zmei pe strada, nu e trecere de pietoni ma doare la basca, trec ca nu patesc nimic, e trecere de pietoni nu s-a asigurat - il calc - ce pana mea ca nu s-a asigurat!

Si conducatorii auto trebuie sa fie atenti si cu ochii in patru si pietonii trebuie sa fie atenti cand traverseaza. Asta e ideea codului.

 

Nu iau apararea drogatului in nici un caz, dar nu trebuie sa se ramana cu ideea ca orice om are dreptul sa se arunce pe trecere ca "trecerea e sfanta", "taram magic", sau mai stiu eu ce.

Da, te calca/te omoara, plateste - vatamare din culpa, omor din culpa.. etc... dar daca si tu ca pieton te uiti inainte de a traversa - poti evita un accident - cu ce te incalzeste ca face ala puscarie daca tu esi in ghips de la gat in jos sau mort.

 

Si sa nu va mirati ca baiatul respectiv va primi 2 ani cu suspendare cumulat, pentru ca asa se da pentru ucidere din culpa.

In cazul de fata femeia nu are nici cea mai mica vina, a murit nevinoavata, si motociclistul va plati pentru asta cu acei 2 ani de inchisoare cu suspendare care ii vor afecta viata mai mult decat credeti. Va plati cu varf si indesat toata viata lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

absolut de acord cu tine..

dar ce remarc eu la tine e ca totusi ai un cui impotriva lor.. a pietonilor, crede-ma si eu i-as claca un pic in picioare cand ii vad cum traverseza ca idioti si da uni se arunca si pe trecere cu capu inainte insa hai sa delimitam oleaca cu ce s-a intamplat aici si cu ce as face eu alora de trec aiurea.. aici o femei a trecut strada prin loc permis cu zebra desenata si din cate am inteles era deja trecuta de mijlocul strazii.. asta condamn eu, greseala, neatentia, viteza si urmarile acestor lucruri.. ce va pati in continuare D-zeu cu mila..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si orbii cum se asigura ? :wacko:

 

Aia pot trece pe oriunde, da' tre sa aiba un baston alb pe care il ridica in fata daca tin bine minte (sa ma corecteze cineva daca gresesc). Si ca sofer (de trotineta, avion, auto-tren, atv, etc) ai obligatia sa opresti. Da' cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o dam aiurea deloc trebuie explicate niste lucruri clar pe care vad ca si domnul Petru Moldovan (in necunostinta de cauza) le sustine vehement.

Pietonii TREBUIE sa se asigure inainte de a traversa prin locuri permise.

Si ca sa nu-mi dea ban 30 de zile i-am dat si citat din codul rutier. De dragul contrazicerii si al adevarului - nu are nici o legatura cu cazul de fata.

 

Nimeni nu stie daca femeia s-a asigurat sau nu dar repet NU ARE NICI O RELEVANTA!

Legea e facuta asa pentru a responsabiliza lumea - sa NU MOARA OAMENI DEGEABA nu neaparat pentru a pedepsi pe cineva.

Nu trebuie interpretata legea in sensul ca: omul e sfant pe trecere, trece ca Isus pe apa and shit. Nu e adevarat.

Pe de alta parte nici conducatorii nu trebuie sa se creada zmei pe strada, nu e trecere de pietoni ma doare la basca, trec ca nu patesc nimic, e trecere de pietoni nu s-a asigurat - il calc - ce pana mea ca nu s-a asigurat!

Si conducatorii auto trebuie sa fie atenti si cu ochii in patru si pietonii trebuie sa fie atenti cand traverseaza. Asta e ideea codului.

 

Nu iau apararea drogatului in nici un caz, dar nu trebuie sa se ramana cu ideea ca orice om are dreptul sa se arunce pe trecere ca "trecerea e sfanta", "taram magic", sau mai stiu eu ce.

Da, te calca/te omoara, plateste - vatamare din culpa, omor din culpa.. etc... dar daca si tu ca pieton te uiti inainte de a traversa - poti evita un accident - cu ce te incalzeste ca face ala puscarie daca tu esi in ghips de la gat in jos sau mort.

 

Si sa nu va mirati ca baiatul respectiv va primi 2 ani cu suspendare cumulat, pentru ca asa se da pentru ucidere din culpa.

In cazul de fata femeia nu are nici cea mai mica vina, a murit nevinoavata, si motociclistul va plati pentru asta cu acei 2 ani de inchisoare cu suspendare care ii vor afecta viata mai mult decat credeti. Va plati cu varf si indesat toata viata lui.

"Si ca sa nu-mi dea ban 30 de zile i-am dat si citat din codul rutier. De dragul contrazicerii si al adevarului - nu are nici o legatura cu cazul de fata."

Bravo, domnule!!! Jos palaria in fata ta!!!

Mi-am dat seama inca de la inceput ca ai priceput post-ul meu la adresa domnului Moldovan.

Ma apuca rasul cand vad cum tocmai noi doi, care suntem critici inversunati ai motociclistilor, suntem acum acuzati ca i-am tine partea mobristului.

Cred ca pentru unii este cu adevarat filosofie ce facem noi aici. :wacko: Greu la deal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am baut un fund de pahar de visinata si imi permit sa intreb si eu asa;voi ce faceti cand vedeti un pieton pe carosabil,ca eu de obicei reduc.

Mesaj completat

Sau iau distanta.

Eu accelerez si daca-l ratez pe carosabil incep vanatoarea pe trotuar. :wacko:

...

Nu cred ca este cineva care-si doreste sa aiba un om pe constiinta. Eu nu-mi doresc sa dau nici macar peste un animal...

Editat de --=HD=--
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic: Pai tocmai asta e problema, chiar si motociclisti care uneori au la profil ceva de peste 100CP si care se dau pe forumul asta de mai mult de 1-2 ani mai sustin ca pietonul e obligat sa se asigure la trecerea de pietoni. Ca sa nu mai mentionez ca unul din politistii care au fost acolo (la constatare, nu la accident) sustine mai sus cu cateva posturi ca doamna era spre sfarsitul traversarii, nu la inceputul ei... Pur si simplu a venit racheta si a cules-o inainte sa apuce sa tremine de traversat, si diversi isi dau cu parerea aici ca pietonii sunt obligati de lege sa se asigure temeinic ca nu cumva sa nu aterizeze de urgenta un MIG23 fix acolo pe trecerea de pietoni ca in cazul asta ala cu MIG nu mai poate frana...

P.S. Pentru cei care nu au citi tot topicul: Va mai amenint inca odata, cine indrazneste sa mai spuna ca pietonul e obligat de lege sa se asigure la trecere de pietoni si nu posteaza paragraful respectiv de lege ia pauza la postat macar pana luna viitoare.

 

 

Nu este obligat, dar tu nu te uiti cand traversezi strada?

 

la cati betivi , proaste cu permisul luat pe spaga, manelisti plini de tupeu ( vezi cel din CRAIOVA), eu imi sfatuiesc familia sa se ASIGURE cand trece si pe verde! fiindca multi nu vad nici culoarea rosie, nu ma vorbesc de zebre!

 

sa treci pe zebra fara sa te asiguri = Ruleta ruseasca!

 

poate nu esti obigat de lege. dar in RO mori cu dreptatea in mana.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Vorbeati de codul rutier, de participantii la trafic... Este adevarat, pietonii trebuie de se asigure la traversare (vorbesc de locurile permise), dar pe trecerea de pietoni ei au prioritate.

 

Femeia totusi era deja angajata in traversare, terminase de traversat banda 1, si era pe la mijlocul benzii 2 (asa am inteles), posibil sa se fi asigurat, iar pe motociclist (care avea viteza asa mare) sa nu-l fi vazut la momentul ala.

 

Apropo...cand s-a intamplat accidentul, mai erau si alte masini in trafic, care sa fi oprit la trecere, cand traversa femeia? Sau doar motociclistul era singurul de circula la momentul acela?

 

Se mai stie ceva de motociclist, despre cursul cercetarilor etc? Vreo stire, ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Vorbeati de codul rutier, de participantii la trafic... Este adevarat, pietonii trebuie de se asigure la traversare (vorbesc de locurile permise), dar pe trecerea de pietoni ei au prioritate.

 

Femeia totusi era deja angajata in traversare, terminase de traversat banda 1, si era pe la mijlocul benzii 2 (asa am inteles), posibil sa se fi asigurat, iar pe motociclist (care avea viteza asa mare) sa nu-l fi vazut la momentul ala.

 

Apropo...cand s-a intamplat accidentul, mai erau si alte masini in trafic, care sa fi oprit la trecere, cand traversa femeia? Sau doar motociclistul era singurul de circula la momentul acela?

 

Se mai stie ceva de motociclist, despre cursul cercetarilor etc? Vreo stire, ceva?

 

cum adica pietonii trebuie sa se asigure, DAR pe trecerea de pietoni ei au prioritate ? trecerea de pietoni nu-ti asigura trecerea ta in siguranta, si daca tii la viata ta, te vei uita in stanga si in dreapta, si eventual daca vezi/auzi ca vine ceva... mai stai pe trotuar pana trece acel ceva... solutia ar fi educatia rutiera pentru pietoni, poate nu e prea tarziu pentru asta. inteleg ca esti grabit vreodata, cu capul in nori etc, dar sa treci strada fara sa te asiguri, aruncandu-te pur si simplu pe trecere cand ai ajuns la ea, inadmisibil. generalizez, nu vorbesc despre acest caz in parte. sunt si altfel de legi, legile supravietuirii in jungla urbana.

Editat de PainRedefined
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica pietonii trebuie sa se asigure, DAR pe trecerea de pietoni ei au prioritate ? trecerea de pietoni nu-ti asigura trecerea ta in siguranta, si daca tii la viata ta, te vei uita in stanga si in dreapta, si eventual daca vezi/auzi ca vine ceva... mai stai pe trotuar pana trece acel ceva... solutia ar fi educatia rutiera pentru pietoni, poate nu e prea tarziu pentru asta. inteleg ca esti grabit vreodata, cu capul in nori etc, dar sa treci strada fara sa te asiguri, aruncandu-te pur si simplu pe trecere cand ai ajuns la ea, inadmisibil. generalizez, nu vorbesc despre acest caz in parte. sunt si altfel de legi, legile supravietuirii in jungla urbana.

wtf???

Si pe langa asta, iar ajungem sa gasim solutii pe forumul de motociclism, care sa le implementeze altii, care n-au nici o treaba cu motociclismul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai fratilor.. mie mi se ridica paru in cap de aberatile care le citesc..

 

ce nu e va clar?

 

femeia tocmai termina de traversat!!!!!

 

si da, cand treci strada te asiguri ca e normal!! dar asta nu te absolva de faptul ca lovesti un pieton pe trecere!!! ca nu s-a asigurat eu pot sa dau peste el.. dovedeste tu apoi politei ca pietonul tau care se afla pe trecerea de pietoni si cu creieri pe caldaram ca el nu sa asigurat!

 

e pe trece l-ai lovit esti vinovat..

 

si faptul ca in apropirea treceri de pietoni codu rutier zice ca trebuie circulat la limita evitari oricarui pericol.. tocmai de aceea sa bagat lucrul asta.. pt pietoni care trec aiurea si cineva mai zicea de cei orbi.. cu aia ce mai faceti? aia doar ridica bastonul iar tu trebuie sa opresti ca asta e legea! ala saracu nu se mai asigura ca n-are cum...

 

frate daca nu l-ati luat in brate pe acest "sa se asigure" de parca tot codu rutier e numai scris din cuvantul asta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si orbii cum se asigura ? :laugh:

 

Daca ai avea habar de legea aia ai sti ca un orb trebuie sa faca doar un semn si are prioritate absoluta.... :wacko:

Mesaj completat

Aia pot trece pe oriunde, da' tre sa aiba un baston alb pe care il ridica in fata daca tin bine minte (sa ma corecteze cineva daca gresesc). Si ca sofer (de trotineta, avion, auto-tren, atv, etc) ai obligatia sa opresti. Da' cam atat.

 

Uite cineva care e sofer adevarat si stie...

Mesaj completat

Buna seara!

 

Vorbeati de codul rutier, de participantii la trafic... Este adevarat, pietonii trebuie de se asigure la traversare (vorbesc de locurile permise), dar pe trecerea de pietoni ei au prioritate.

 

Femeia totusi era deja angajata in traversare, terminase de traversat banda 1, si era pe la mijlocul benzii 2 (asa am inteles), posibil sa se fi asigurat, iar pe motociclist (care avea viteza asa mare) sa nu-l fi vazut la momentul ala.

 

Apropo...cand s-a intamplat accidentul, mai erau si alte masini in trafic, care sa fi oprit la trecere, cand traversa femeia? Sau doar motociclistul era singurul de circula la momentul acela?

 

Se mai stie ceva de motociclist, despre cursul cercetarilor etc? Vreo stire, ceva?

 

Stimata doamna/domnisoara, as avea si eu o rugaminte - si cred ca aceeasi rugaminte o au marea majoritatea a participantilor la discutie: daca asa ati inteles si nu ati fost acolo sa vedeti, nu mai postati. Dezinformarea este cea mai frumoasa distractie in RO dar nu avem nevoie de ea. Iar pentru informatii suplimentare va invit sa va uitati la reportajele tv si sa ne spuneti dumneavoastra daca se mai putea circula p`acolo sau nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai avea habar de legea aia ai sti ca un orb trebuie sa faca doar un semn si are prioritate absoluta.... :wacko:

Eram ironic bre, vad ca esti inclestat incat ti se intuneca gandurile :laugh:

Editat de andreic21
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...