Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

eh, in curand o sa am ceva de aratat... pana atunci, mult de munca la sv. dar o sa iasa un motor unic... technic si estetic vorbind.

 

va tin la curent!

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare de curand am intrat in randurile voastre SVistilor .Primul meu motor de peste 50 cc .

Dar am probleme daca ma poate ajuta cineva , motorul este adus din anglia si a fost cumparat la un super pret deaceia ma si tentat sa il cumpar fara sa ma gandesc ca la rar o sa ma respinga .

RAR ma respinge pt ca am farul de UK si bate invers oglinzile din far fiind invers fata de cele de restul lumii .

CER AJUTORUL VOSTRU DACA EXISTA CINEVA CARE ARE UN FAR SH SV 650 S (2003-2005) SAU MA POATE IMPRUMUTA CU FARUL PT CATEVA ZILE CAT FAC RARUL .

Am ramas cam paduche cu bani si nu pot da pe un far nou 1200 ron , de cumparat o sa il cumpar ca sunt constient ca ii orbesc pe cei de pe sensul opus dar daca intr-o luna nu ma duc la rar cu motorul ok o sa ma coste si mai mult .

Sper sa imi daii idei sau un ajutor MS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu SV 650 S 2003 achizitionat acum 3 sapt la care nu ii pot face RARul pt ca este far de UK montat (anterior Yamaha tzr 50 2 ani ).

Culoarea este originala special edition.

 

Da REDPIK acum cateva minute am scris un mail la omul lor din oradea sa vad daca mai il au pe stoc .Ma uit acum sa vad daca codurile lor de piesea sunt identice(1000 cu 650) daca sunt identice al meu este ca 1200 ron nu ma bate gandul sa dau pe unul nou

post-11415-1244890645_thumb.jpg

post-11415-1244890664_thumb.jpg

post-11415-1244890678_thumb.jpg

post-11415-1244890694_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu SV 650 S 2003 achizitionat acum 3 sapt la care nu ii pot face RARul pt ca este far de UK montat (anterior Yamaha tzr 50 2 ani ).

Culoarea este originala special edition.

 

Da REDPIK acum cateva minute am scris un mail la omul lor din oradea sa vad daca mai il au pe stoc .Ma uit acum sa vad daca codurile lor de piesea sunt identice(1000 cu 650) daca sunt identice al meu este ca 1200 ron nu ma bate gandul sa dau pe unul nou

tare ciudata problema ta

incerca la alt rar, nu stiu cat de greu se mai obtin programarile acum

spun sa incerci in alta parte pentru ca eu am facut 4 moto la rar si nu au acordat mare atentie. cred ca acolo in bucuresti sunt mai al dracu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi de ce-i bine sa ai un singur far :bounce:

in mod normal nu dau atentie la RAR la chestiile astea, dar probabil si mai mult ca sigur nu e prima motoreta ce vine din anglia si acolo datorita modului de condus geometria farurilor e cunoscuta, de aici si problema.

Singura solutie, ar fi, ca doar traim in .ro - spaga sau o cunostinta pe la rar.

Multa bafta cu ea, grija mare ca nu se compara cu vechiul motor de 50 si sa ne vedem cu bine la urmatoarea SV meeting.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca traim in romania dar nici spaga si nici relatiile nu au putut sa rezolve problema >Mai multe relati si nimic nu se poate domne daca nu imi da ok pe aparatul de far ca este alt far cu fanta inversa nu dau ok .

Astept acum un raspuns de la http://www.racsidepo.com/ sper sa il aiva inca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai ce mi-am luat si io un SV1000 din 2005 si vreau sa schimb tobe aftermarket cu tobe stock, cei interesati va rog PM sau YM

 

merci

 

post-2419-1244909316_thumb.jpg

Editat de theBD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare SV-isti!

 

Din decembrie '08 sunt fericitul posesor al unui S din 2005, negru si stralucitor. Pana acum am parcurs ~2500 km impreuna, majoritatea prin imprejurimile Campinii si prin Bucuresti si ne intelegem de minune!

 

Este prima mea motocicleta, am ales-o dupa multe ore de cautat / citit / comparat. Initial eram destul de hotarat sa incep cu un 250cc si sa urc apoi spre aceasta bijuterie. Am sarit peste prima etapa din lipsa de optiuni solide si... nu-mi pare rau. Este tot ceea ce mi-am dorit, and then some...

 

Mi-ar fi placut sa ajung la intalnirea pe care ati organizat-o in mai, dar, din pacate nu am reusit, asa ca astept cu nerabdare o alta intalnire SV... prin august-septembrie poate? :bounce: Pana atunci, mi-ar face placere sa va intalnesc pe cei din Bucuresti, la un suc (bere fara alcool mi-am promis demult ca nu voi bea vreodata) si un schimb de impresii, sugestii si neaparat la plimbari.

post-45816-1244980352_thumb.jpg

post-45816-1244980380_thumb.jpg

post-45816-1244980431_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vai, cate sv-uri noi :bounce: Felicitari tuturor. Cei din Bucuresti sunt asteptati astazi la Biker's Otopeni pe la 20.30-21:00.

Trebuie sa ne gandim la cea de-a doua intrunire nationala . Timpul trece repede . Bagati voturi la semnatura mea, e blogul lui Pepsi .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am avut parte de-o surpriza placuta: m-o vizitat dihania + prietenu la servici. Mai doamna, 1 la mana scuze ca tocmai plecam, dar anuntati si voi din vreme sa nu-mi fac alte planuri(work #2) si b. scuze ca nu-mi aduc aminte cum il cheama, dar la mine memoria numelor e o chestie mai volatila decat alcoolu' sanitar (sau vodka); circumstante atenuante - nu stiu cum il cheama, dar stiu care are SV(deci e de-al nostru) S - sper sa se puna la punctaj ca altfel al urmatoarea intalnire cred ca mi-o iau :) \

saltare tuturor, ca n-am mai dat pe aici de ceva vreme - busy :bounce:

@aolekos - ba', bine ca n-ai murit, chiar ma gandeam zilele trecute ca nu te-am mai vazut de ceva vreme. sa-ti traiasca amortizoru', dar mai ales jantele alea, ca mi s-au imprimat pe retina :D

 

 

:D) stai linistit, nu trebuie sa iti ceri scuze... noua ne-a facut placere sa te vedem. nu aveam nimic programat , dar daca tot am ajuns la zoo am zis sa te salutam. pe prietenul meu il cheama florin si stai linistit...e pasnic. :P

 

ps. noilor posesori de 2v ...sa le stapaniti sanatosi!!

Editat de dihania
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca traim in romania dar nici spaga si nici relatiile nu au putut sa rezolve problema >Mai multe relati si nimic nu se poate domne daca nu imi da ok pe aparatul de far ca este alt far cu fanta inversa nu dau ok .

Astept acum un raspuns de la http://www.racsidepo.com/ sper sa il aiva inca

 

Parerea mea este ca daca vede pe acte ca este adusa din Anglia automat baga ochiu peste tot.

Banuiesc ca s-au uitat daca nu ai ghidonul pe dreapta, sau schimbatorul pe dreapta si acceleratia pe stanga :bounce:

Felicitari pentru noua achizitie si bafta in continuare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Cine imi recomanda si mie un service OK unde pot face si eu o revizie de 25mii km"?!

Nu intentionez sa schimb nimic,poate doar lichidul de frana sau cel putin aerisit pt ca imi prinde greu frana de cateva zile atat fata cat si spate.

Merci anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare SV-isti!

 

Din decembrie '08 sunt fericitul posesor al unui S din 2005, negru si stralucitor. Pana acum am parcurs ~2500 km impreuna, majoritatea prin imprejurimile Campinii si prin Bucuresti si ne intelegem de minune!

mult succes alaturi de ea si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...