Sari la conținut

Suzuki Sv 650s/1000


Delia
 Share

Postări Recomandate

Eu am a doua generatie si astept pana se ridica temperature la cel putin 60 de grade, nu conteaza ca e vara sau iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

amotizorul de ghidon l-am mutat pe varadeo ca e mai inalta. si totul e ok

Nu mai stiu in ce stare era amortizorul de ghidon. Mie imi parea ca se cam slabise fata de starea initiala si vroiam sa ii fac o reumplere cu ulei ;)

(are o valva pe lateral pe unde poti completa/schimba uleiul)

Editat de Cap0ne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa schimb cauciucul pe spate. Acum am metzler dar imi pare cam scump la 540 lei.

Ceva decent pot lua la 200 - 300 habar nu am care sunt preturile.

 

M-am uitat in Bv pe moto24.ro si ebay.de - la metzler pret apropiat

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@adiandrei - vezi ca in bv e frig si stau mult timp reci gumele. Nu lua touring. Scoate niste bani din buzunar de'acum ca sa nu'i scoti pe scarite si alte elea sparte in urma vreunei cazaturi.

 

Ia din clasa Michelin Pilot Power3, Pirelli Diablo Rosso Corsa, Dunlop Sportsmart1-2, Continental Sport Attack sau Metzeler Sportec M5. Nu o dai in bara cu niciunul din cauciucurile astea.

 

Sunt si SHuri bune, dar putine si trebuie sa stii sa le alegi. Daca nu te pricepi, mai bine strange bani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc,

 

Azi vreau sa ies un pic, pana acum am facut cam 40 km.

In oras a fost in regula dar cand am iesit in afara orasului am inghetat bine la picioare.

Am mers cu 80 la ora maxim, mai am pana ma obisnuiesc cu curenti de aer.

Merg ca un mosulica pentru inceput. :)

 

Cauciucul cred ca o sa-l iau nou pana la urma, oricum merg incet mai merge asta pe care il am.

Editat de adiandrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si io astept sa urce temperatura pana la 40C, in lunile astea asta inseamna lejer 3-5 min de stat pe loc. Tin la motorul ala ca la inimia din piept :)

 

Ieri a fost penulitma zi de asigurare si am scos-o sa sarbatorim prima mie de km.

 

Cum ar zice un alt SVist: Global warming, yehaaaa!

 

post-45285-0-26315600-1393588323_thumb.jpgpost-45285-0-06300100-1393588410_thumb.jpgpost-45285-0-97529400-1393588471_thumb.jpgpost-45285-0-95392200-1393588621_thumb.jpgpost-45285-0-43590000-1393588669_thumb.jpgpost-45285-0-96810600-1393588720_thumb.jpgpost-45285-0-87184800-1393588753_thumb.jpgpost-45285-0-09364400-1393588858_thumb.jpgpost-45285-0-40093500-1393589065_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

F0RCE: Respect :) imi place pe unde duci SV ul ala. Poza aia pe marginea prapastiei e epica. Aia merge de picture of the day pe bikepics (in caz ca n-ai uploadat-o)


Se poate face touring peste tot si cu SV 650, nu doar cu DL 650 :) Iar tu demonstrezi din plin asta:)

PS: ce gume aveai prin zonele inzapezite? si cum s-au comportat? (mai baga poze)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers cu 80 la ora maxim, mai am pana ma obisnuiesc cu curenti de aer.

Pai ti-ai luat motor sau planor ? :laugh:

 

Glumesc, mergi cum te simti tu ok :)

 

 

PS: ce gume aveai prin zonele inzapezite? si cum s-au comportat? (mai baga poze)

Mai bine sa nu puna poza cu guma, ca se ia lumea de el cum s-au luat si de tine :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A! mentiune: 650S are calcatura mai scurta decat 650N-ul, insemnand ca cel din urma demareaza mai tare dar are top speed ceva mai micut. Eu am S si vorbesc din prisma mobrei mele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cu sv ul o singura data, cu vant din spate pe autostrada cu 235 km pe ceas, dar in rest mai mult de 225 km nu ia nici daca o bati.

am inteles ca are ceva limitari electronice care nu I dau voie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde foarte mult de cauciuc, mai putin de specificatiile suzuki.

 

de exemplu Ntec de la Dunlop merg pe presiuni joase, chiar prea joase ai putea spune ... , dar se lipesc super bine de asfalt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...