Sari la conținut

Bucuresti - Bucuresti


BlackDirt
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 852
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

eu am mai pus ulei pe lant, cu un burete de vase, si nu a arunat. nu trebuie sa pui mult. prefer totusi spray de lant.

 

ai cric central ? daca nu, sa iti pui. repari mai usor orice pana, dai rotile mai usor jos, ungi lantul mai bine, inspetezi motoreta mai bine si nu in ultimul rand o pui pe cric central, te rezemi de bagaje pui picioarele pe ghidon si iti tragi sufletul.

 

downloadeaza de pe net si fa o lista cu rulmentii si simeringurile, cu cotele lor, in caz de nevoie sa nu disperi.

 

ia cu tine, daca modelul e problematic, un releu de incarcare.

 

si vezi ca trece timpu al dracului de repde :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca exista google pentru tradus yandexu-ul.

 

deci cand pleci?

 

O sa incerc, dar scopul meu e sa invat rusa ASAP. Pe drum nu am Google Translate pentru semnele rutiere si numele oraselor :)

 

Am 2 luni sa ma pun la punct. Din motive personale, as dori sa plec dupa 22 iunie. Daca vizele ies mai repede si e totul gata, insa, n-o sa ezit sa plec mai devreme. Daca nu ma pun la punct pana atunci, plec oricum si... Dumnezeu cu mila!

 

Am facut sambata o tura tapana, sa vad cum ma simt dupa: Bucuresti - Brasov - Buzau - Bucuresti. In total, cam 500 km, rotund vorbind. Am plecat la 10:00 si m-am intors la 20:00. Pauze mici, pe la benzinarii + o pauza de masa de 40 de min. La plecare, trafic INFERNAL pe DN1, m-am miscat cu viteza melcului (3 ore pana la Valenii de Munte). S-a compensat insa cu bucata Buzau - Bucuresti, unde am mers cu 130 in medie (am facut-o in mai putin de 2 ore). Un drum superb, insa...

 

Concluzii: trebuie sa fac miscare si pauze mai dese (si mai scurte). Mancare: ciocolata, graunte, uscaturi. Multa apa. Fara Red-Bull sau cafea e o idee mai buna. Ma doare gatul de la casca de 1500g. Ma dor salele. Ma doare soldul (am o mica problema la sold... ma rog, la ambele, am facut niste operatii, dar n-a reusit decat una...). Cand m-am intors, pe centura, era cat pe ce s-o scap (de pe loc), ma dezobisnuisem de ideea de picior pe asfalt.

 

Am gasit un site foarte interesant: http://www.ironbutt.com/tech/aow.cfm

 

In rest, dorm, citesc, planuiesc, dau telefoane, scriu emailuri, dorm, citesc...

Mesaj completat

eu am mai pus ulei pe lant, cu un burete de vase, si nu a arunat. nu trebuie sa pui mult. prefer totusi spray de lant.

 

ai cric central ? daca nu, sa iti pui. repari mai usor orice pana, dai rotile mai usor jos, ungi lantul mai bine, inspetezi motoreta mai bine si nu in ultimul rand o pui pe cric central, te rezemi de bagaje pui picioarele pe ghidon si iti tragi sufletul.

 

downloadeaza de pe net si fa o lista cu rulmentii si simeringurile, cu cotele lor, in caz de nevoie sa nu disperi.

 

ia cu tine, daca modelul e problematic, un releu de incarcare.

 

si vezi ca trece timpu al dracului de repde :laugh:

 

Ma descurc cu ungerea lantului. Daca nu fac rost de eco-oiler, o sa stau cu seringa, periuta de dinti si uleiul de motor. Sunt cateva zale ceva mai ruginite, dar nu arata foarte rau.

 

Am cric central, asa a venit motorul. Nu prea pot sa-mi pun picioarele pe ghidon, am un windshield destul de mare. Dar imi trantesc izoprenul pe jos si ma intind oriunde :lol:

 

O sa incerc sa iau de pe net si lista cu cotele rulmentilor si semeringurilor... Nu prea m-am prins la ce-mi trebuie, totusi. Sa le-o dau rusilor sa-mi faca rost de rulmenti...?

 

Electrica, din cate stiu eu, e impecabila la acest motor. E modelul din '95, deci facut de japonezi. Ma bazez destul de mult pe chestia asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia ceva piese cu tine, din ce am vazut pe aici toti cei care au fost la drumuri f lungi au avut probleme mecanice. gume, manete, kit reparatie cablu, kit lant...de-astea. scule bune iti trebuie, spray de pana + kit de pana mai bine cu dopuri si butelii mici co2, au la bmw, banuiesc ca gasesti oriunde. trusa e ff mica. eu am si un minicompresor touratech. in afara de cele de protectie hainele nu sunt importatante, o zdreanta sa pui pe tine mai iei si din drum. daca tehnic esti bine echipat mai complicat mi se pare sa tot incarci/descarci motorul. atentie sunt niste reguli, nu trebuie sa aiba in el fluide, nici benzina nici ulei. unii sunt mai indulgenti si poate scapi cu ulei in el dar regula asta e. vezi cum faci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atentie sunt niste reguli, nu trebuie sa aiba in el fluide, nici benzina nici ulei. unii sunt mai indulgenti si poate scapi cu ulei in el dar regula asta e. vezi cum faci.

Era vorba de ulei vs spray...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa-ti tai din elan, dar motocicleta nu mi se pare potrivita, bugetul nici atat, iar durata calatoriei va fi mult mai lunga. Totusi, iti urez tot succesul din lume si la timpul potrivit voi dona cat pot de mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multa bafta, man! O sa urmaresc topicul si pe parcursul calatoriei site-ul. Te sustin si sper sa duci calatoria la bun sfarsit. Cum a mai spus cineva, dau si eu un plin contra o poza si cred ca-s multi care mai vor. Inca o data bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am luat motorul ca sa fac drumul asta. Am inceput sa fac planificari prin 2008, insa le-am pus pe pauza o vreme de atunci. Asta nu inseamna ca am renuntat, nici gand. Vreau sa vad lumea, sa cunosc oameni, sa am parte de aventura inainte sa ma inglodez in tot felul de probleme sociale.

 

Insa 3 luni mi se pare putin, in 3 luni il faci daca ai bani suficienti pentru toate cheltuielile... si atunci cam prea pe graba pentru gustul meu. Eu ma gandeam mai degraba la un an - doi, cu vreo 2 opriri mai mari in tari mai dezvoltate ca sa mai lucrez pentru bani(sa fac rost de ei) si sa vizitez. De exemplu noua zeelanda este o tara fantastica, prin care as vrea sa calatoresc, nu doar sa trec. Acolo ma gandesc sa fie un punct de oprire pentru o vreme.

 

In mare, ma gandesc la ceva de genul: plec spre est, incerc sa ajung pana in Noua Zeelanda cu banii initiali. Acolo ma opresc sa mai fac ceva bani (spun fac, pentru ca stiu nu o sa adun prea multi doar din munca mea, nu cred ca o sa-mi gasesc asa repede cine stie ce job, ma bazez si pe alte ajutoare). De acolo, America de Sud (trebuie sa vad cat de scump este transportul Noua Zeelanda - Chile), si urc frumos inspre USA, Canada, apoi Anglia si la sfarsit europa, prin care nu o sa pierd vremea, pentru ca o sa o vad cu alte ocazii, pe bucati.

 

Uite, poate te ajuta ceva raspunsuri de aici, daca nu sunt outdated:

 

/index.php?...276286&st=0

 

In rest, multa bafta. Daca cumva amani plecarea, si nu te grabesti asa tare pe traseu (3 luni e putin), poate plecam impreuna. Altfel e sa ai pe cineva sa-ti dea o mana de ajutor, sau cu care sa mai comentezi o faza, sa zici o poveste, sa te ajute cand dai de greu etc

 

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot vrei sa pleci chiar daca numai prin Rusia, hai ca te mai sfatuiesc in legatura cu cateva lucruri la care nu ai primit raspuns,iti spun numai lucruri din experienta:

 

- Ai intrebat de sray de pana, se gaseste la fiecare benzinarie MOL,probabil si la altele, dar nu te baza 100% pe el, pt ca daca ai o taietura mai mare nu face nimic (te mai duci max 5km) in rest daca e o pana normala(o gaura mai micuta) te tine fara probleme mult si bine, un prieten a venit acasa cu spray din asta din Slovacia cam 700 km erau 2 persoane de 90 de kg pe motor. Cel mai bine sa ai si un kit pt pana,gasesti la orice firma care comercializeaza produse pt moto.

 

- a pomenit cineva de topcase, e bine sa ai, dar ai grija daca pui multe lucruri in el, sa-i faci macar 2 gauri si sa-l prinzi cu 2 suruburi cu placi metalice sub saiba/piulita altfel se rupe mai ales daca o sa ai parte si de offroad, daca te descurci si fara topcase e si mai bine.

 

- un set de cauciucuri cu "crampoane" sa ai neaparat

 

- foarte important un cort care se deschide si se aduna in cateva secunde vezi este de la Quechua sau Nordkapp pe Louis la preturi rezonabile, eu dupa cateva zile de pus si strans dadeam foc la un cort normal/traditional

 

-cumpara sau fa-ti cutii de aluminiu, sau macar de plastic, alea din mat textil dupa cateva trante si o sa ai parte de cazaturi sigur se distrug, e foarte importannt sa ai un loc unde poti sa-ti tii un rand de haine ferit de apa

 

- nu te baza pe consumul ce-l stii la mobra, ca pe off mai ales daca e mai dificil si trebuie sa mergi o juma' de zi sau chiar o zi cu a intaia si a 2-a o sa ai o mica surpriza

 

Deocamdata astea mi-au venit in minte dintre lucrurile esentiale,la care tin eu neaparat, in rest cu probleme cu mobra,sanatate, dormit,igiena,echipament moto,mancare,bautura te descurci, eventual poti sa te uiti pe blogul meu am acolo o lista cu chestii ce car eu cu mine de obicei: http://csegediszabolcs.blogspot.com/search/label/Equipment si o lista cu link-uri utile acelea mai cunoscute: http://csegediszabolcs.blogspot.com/search.../Useful%20Links

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca vis e de admirat, cei mai multi ne "plimbam" intre serviciu si casa, uneori cu derapari de cateva sute de km in week-end.

Ori esti nebun ori esti..nebun, dar daca pleci ai un plin si de la mine.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma descurc cu ungerea lantului. Daca nu fac rost de eco-oiler, o sa stau cu seringa, periuta de dinti si uleiul de motor. Sunt cateva zale ceva mai ruginite, dar nu arata foarte rau.

 

daca tot ai de gand sa folosesti ulei pe lant, foloseste ulei de transmisie, 80W90(T90)... e mai gros, sta mai mult si mai bine pe lant, ungi la ~300 km si de spalat daca vrei, speli mai rar, folosind ulei, ca nu se incarca precum spray-ul. recomand sa ungi c-o pensula mica, dureaza mai putin si ungi mai bine. Un bidon de 1 lintru creca iti ajunge jumatate din intreaga tura.

 

Vezi ca pe topicul de intretinere a lantului, sunt baieti care au facut scott-oilere 'home made'. Ori iti faci tu unul, ori convinge unu' din baietii care au reusit sa faca unul sa-ti faca si tie... unul simplu, cu robinet, nu cu vacuum sau mai stiu eu ce, tre' sa fie cat mai 'ruseasca' treaba. Daca pui un d-asta scapi si de spalatul lantului...va fi mereu 'fresh'

 

Pana acum ti-au donat cam 6 insi cate-un plin, teoretic, deja ai ajuns in Germania :cheers: .

 

BAFTA!

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum ti-au donat cam 6 insi cate-un plin, teoretic, deja ai ajuns in Germania :cheers: .

 

BAFTA!

 

Multumesc pentru toate sfaturile de pana acum. (exact cu 80W90 l-am uns eu mereu pana acum si n-am avut probleme).

 

Referitor la ce-ai zis tu, ii bine, dar eu o iau spre Est, in ideea ca daca o sa raman "stranded", macar sa raman pe continent. Mai un autostop, mai un tren, mai un tren de marfa (intre vagoane), oi ajunge eu acasa... In plus, e si factorul vreme: prefer sa ma prinda vremea rea in Europa si nu in Rusia (Siberia).

 

Sunt atat de multe de pregatit, incat zau ca ma doare capul (si portofelul). Iar eu n-am fost niciodata un tip organizat, dimpotriva.

 

Sa vedem ce iese.

Mesaj completat

Dupa o zi coplesitoare (cea de ieri), in care entuziasmul meu a scazut pana la renuntare, primele vesti bune pe ziua de azi si entuziasmul mi s-a ridicat la loc!

 

1. Am vorbit cu Mihai Barbu a.k.a. Bizoo_n (mama, ce emotii aveam!) si mi-a spus ca nu am nevoie de Permis International de Conducere pentru Rusia (uraaaa! 6 milioane economisite!); am inteles si faptul ca in Rusia Permisul International de Conducere arata cam asa:

 

10dollarbill.jpg

 

M-am uitat foarte atent si nu mi-am identificat numele pe dansul! Oare o sa fie bine?

 

2. M-au sunat cei de la Heidenau si o doamna tare draguta m-a anuntat ca imi ofera cauciucurile cramponate de care ii intrebasem (care-mi vor fi tare de folos pe portiunea Chita - Khabarovsk!), in schimbul unui sticker pe cutiile de aluminiu in care-mi voi pune toate cele.

 

3. Mi-am platit taxele pentru renumitul pasaport biometric, iar maine ma voi duce sa-mi depun actele. Gata, voi fi insemnat de Satana! (blestematul de pasaport binecredincios pe care-l am acum expira in iunie, anul curent...)

 

Toate cele bune!

 

PS: Stie cineva unde mi-as putea monta o priza de 12V, izolata la apa, pe motoretul meu?

Editat de BlackDirt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Stie cineva unde mi-as putea monta o priza de 12V, izolata la apa, pe motoretul meu?

Oriunde, inclusiv la ghidon. :cheers:

 

Au la louis, ~50 ron am dat eu pe ea asta vara si se monteaza f simplu, o poti monta singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca aproape oricine a citit aventurile lui Mihai in Mongoloia ,isi doreste sa plece prin lume asta toata la un moment dat....mult succes iti doresc, DAR nu cred ca astea trei luni sunt suficiente pentru pregatiri ;bine acum,daca doar vrei sa te afli in treaba si sa vezi pana unde poti ajunge cu mijloacele pe care le ai pana acum....este si asta o experienta ,dar cam atat !

 

Acum,da-mi voie sa te intreb cateva lucruri...

 

-Ce/Cum vei face pentru a obtine vizele de trecere prin atatea tari(unele dintre ele se acorda contracost si nu ma refer la spaga),treaba asta dureaza mult si implica multa birocratie,timp si dureri de cap.

 

-Stiai ca prin anumite zone(Africa Centrala,Asia,America de Sud) sunt necesare anumite imunizari,care pot dura pana la 6 luni pt administrare si care costa,bineinteles ? Poate vei spune ca nu te intereseaza dar fara dovada efectuarii acestora nu poti intra sau nu poti obtine viza pt tara X,Y,Z....pur si simplu!

 

Sunt multe de spus si de facut,gandeste-te bine inainte....nu ai vrea sa ai o calatorie de cosmar,nu?!Daca totusi vei pleca ,iti garantez si eu un plin de rezervor,bafta!

Editat de DarkDrac
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca aproape oricine a citit aventurile lui Mihai in Mongoloia ,isi doreste sa plece prin lume asta toata la un moment dat....mult succes iti doresc, DAR nu cred ca astea trei luni sunt suficiente pentru pregatiri ;bine acum,daca doar vrei sa te afli in treaba si sa vezi pana unde poti ajunge cu mijloacele pe care le ai pana acum....este si asta o experienta ,dar cam atat !

 

Acum,da-mi voie sa te intreb cateva lucruri...

 

-Ce/Cum vei face pentru a obtine vizele de trecere prin atatea tari(unele dintre ele se acorda contracost si nu ma refer la spaga),treaba asta dureaza mult si implica multa birocratie,timp si dureri de cap.

 

-Stiai ca prin anumite zone(Africa Centrala,Asia,America de Sud) sunt necesare anumite imunizari,care pot dura pana la 6 luni pt administrare si care costa,bineinteles ? Poate vei spune ca nu te intereseaza dar fara dovada efectuarii acestora nu poti intra sau nu poti obtine viza pt tara X,Y,Z....pur si simplu!

 

Sunt multe de spus si de facut,gandeste-te bine inainte....nu ai vrea sa ai o calatorie de cosmar,nu?!Daca totusi vei pleca ,iti garantez si eu un plin de rezervor,bafta!

 

pai el trece prin 3-4 tari, nu va ajunge in africa, america de sud,iar din Asia doar Rusia e in plan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Presupun ca aproape oricine a citit aventurile lui Mihai in Mongoloia ,isi doreste sa plece prin lume asta toata la un moment dat....mult succes iti doresc, DAR nu cred ca astea trei luni sunt suficiente pentru pregatiri ;bine acum,daca doar vrei sa te afli in treaba si sa vezi pana unde poti ajunge cu mijloacele pe care le ai pana acum....este si asta o experienta ,dar cam atat !

 

Acum,da-mi voie sa te intreb cateva lucruri...

 

-Ce/Cum vei face pentru a obtine vizele de trecere prin atatea tari(unele dintre ele se acorda contracost si nu ma refer la spaga),treaba asta dureaza mult si implica multa birocratie,timp si dureri de cap.

 

-Stiai ca prin anumite zone(Africa Centrala,Asia,America de Sud) sunt necesare anumite imunizari,care pot dura pana la 6 luni pt administrare si care costa,bineinteles ? Poate vei spune ca nu te intereseaza dar fara dovada efectuarii acestora nu poti intra sau nu poti obtine viza pt tara X,Y,Z....pur si simplu!

 

Sunt multe de spus si de facut,gandeste-te bine inainte....nu ai vrea sa ai o calatorie de cosmar,nu?!Daca totusi vei pleca ,iti garantez si eu un plin de rezervor,bafta!

 

Salut si multumesc pentru gandurile bune!

 

Poate fi de necrezut, dar dorinta de a pleca nu a fost in niciun fel determinata de blogul lui Mihai (mongolia.ro), insa admit ca l-am citit cu mare placere si pentru a ma documenta putin. De asemenea, am mai citit nenumarate minunatii de pe advrider sau horizonsunlimited.

 

Nu vreau sa ma aflu-n treaba. Iti marturisesc sincer ca asta e visul meu si cred ca (cu exceptia obstacolelor numite "bani", generic), el este perfect realizabil.

 

Bineinteles, daca totul merge extrem de rau, iau in considerare si abandonul motorului prin cele coclauri si intoarcerea acasa cu trenul. Dar asta doar ca solutie extrema. Tin foarte mult la calutul meu si nu vreau sa-l impusc in cap.

 

Si acum, sa-ti raspund la intrebari:

 

1. Trebuie sa obtin vize doar pentru doua tari: Rusia si Canada. Alte formalitati: trebuie sa-mi eliberez pasaportul. Timp estimat:

- pasaport biometric: 10 zile lucratoare (2 saptamani calendaristice)

- viza Rusia: maxim 18 zile (calendaristice), daca platesc dublu, se injumatateste timpul

- viza Canada: undeva in jur a 2 saptamani calendaristice.

In total, daca totul merge bine sunt aproximativ 2 luni. Adica exact cat mai am (ma rog, mai putin).

 

2. Bineinteles ca stiu aceste lucruri. Chiar si pentru Rusia se recomanda cateva vaccinari (anti-tetanos, anti-hepatita, anti-gripal, anti-rabic), insa nu sunt obligatorii pentru emiterea vizei. Asigurarea de sanatate, insa, este! Din fericire, asa cum am mai spus, nu calatoresc prin tari exotice (Rusia, putin Coreea de Sud, insa doar tranzit, cu motorul in container, pentru ca nu am drept de conducere cu permisul romanesc, Canada si Europa).

 

Nu as dori sa am o calatorie de cosmar. Vor fi, sigur, accente cosmaresti, dar planul meu e sa ajung acasa sanatos, intreg si cu tolba plina de povesti pentru voi si indubitabil viitorii mei copii si nepoti.

 

Vreau sa fiu un bunic misto (si un tata si mai misto!).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze,nu am vazut ca ai drept obiectiv doar aceste ,"cateva" tari.Intradevar asta simplifica destul de mult lucrurile cu vizele si restul de chestii.Si eu am in vedere o astfel de tura doar ca ma gandesc la ceva mai amplu.Eu am de gand sa plec cam in doi ani si ,din pacate, nu cu motorul ci cu o masina 4x4. Mi-ar placea sa gasesc insotitori indiferent de mijlocul lor de transport.Probabil ca voi lansa si un topic dar nu este in cazul inca.Salut si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRAVO! Tot inainte! Nu te uita inapoi sau in jos.Asculta sfaturile tuturor si ia decizia cea mai buna pt tine.Impinge si fa mare bulgarele asta pe care l-ai aruncat,urca-te pe el si pleaca sa-ti implinesti visul.Dumnezeu are un fel al Lui de a te pune la incercare.Vrea sa vada ce-ti doresti cu adevarat,daca tu crezi in tine.Poate ai sa fi un globetrotter mai putin pregatit anul asta,dar sigur vei fi f pregatit la anul.Eu sper sa pleci si sa termini calatoria anul asta.Voi contribui cu cateva "permise internationale".

Fa o prioritate din obtinerea vizelor,pregatirea fizica si a motorului.

Astazi esti o posibilitate,dar cu cat data plecarii se apropie,si devii o certitudine,cu atat ti se vor alatura mai multi sponsori.Jos palaria pt HAIDENAU.Nu te multumi cu raspunsul lui Honda,intra pe geam data viitoare(recomand,fara motocicleta).Daca totusi te refuza,du-te la "independenti",au mai mult suflet decat corporatiile.Am inteles ca in privinta ungatorului de lant esti pe drumul cel bun.O sa-ti faca tie,si lantului,viata mai usoara.Poate apar si ceva baieti priceputi in a confectiona niste coburi pt motocicleta.

Recomand obtinerea vizei (si)pt Statele Unite.Ai mai multe optiuni de transport din Coreea,si apoi spre EU.

Pana una alta vino pe la Arc sa te faci cunoscut.

Aderenta maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Recomand obtinerea vizei (si)pt Statele Unite.Ai mai multe optiuni de transport din Coreea,si apoi spre EU.

Pana una alta vino pe la Arc sa te faci cunoscut.

Aderenta maxima.

 

Multumesc pentru idee... Nu stiu daca mai e timp pentru ambele vize, iar la viza de Canada am ceva mai mari sanse, avand un prieten acolo. O sa incerc!

 

Referitor la ideea cu Arcul, nu stiu ce sa zic... Sunt un tip destul de timid. Stiu ca nu pare, dar...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ungator de lant, home made, contacteaza-l pe user-ul yuk.

la cum il stiu, daca nu iti face unul, ti-l da pe al lui.

si chiar functioneaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ungator de lant, home made, contacteaza-l pe user-ul yuk.

la cum il stiu, daca nu iti face unul, ti-l da pe al lui.

si chiar functioneaza.

 

Am vorbit deja cu Bogdan Harea si ma ajuta el cu un ungator de lant, prilej cu care ii multumesc.

 

Ii multumesc si lui Melciu, care mi-a adus cauciucurile taman de la Timisoara, unde-si are salasul Heidenau...

 

De asemenea, ii voi face si revizia tehnica completa la un service, pentru a nu avea surprize pe lungul drum (sincronizare carburatoare, schimb lant, schimb placute de frana, lichid de frana, lichid de racire si alte cateva mici prostioare).

 

Am trecut astazi prin calvarul cozii de la pasapoarte. Antrenament bun pentru vamile din Rusia, presupun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...