Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

de ce nu???

dar trebuie sa faci pauze cam dese! Vrei sa faci si cu pasager???

Am vazut ca ai modelul S, deci...probleme cu vantul la viteze mai mari, nu o sa ai ca si pe modelul N

 

Cat despre revizia la Honda....sunt ok!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

buna!

fara pasager , caci sunt incepator si egoist, vreau sa ma bucur numai eu :)

am mai auzit de un atelier cu japonez unde cica sunt seriosi si preturile de manoper nu dubleaza pretul pieselor

drumuri bune!

 

 

Si eu planuiesc o excursie ceva mai lunga de aproape 2000km. In principiu atata timp cat tu stai bine pe motor nu ar trebui sa ai mari probleme. De ex eu is mai inalt, am 1.82 si tre sa indoi genunchii destul de tare si poate fi obositor la drum lung. Windshieldul care il am e foarte bun, chiar am descoperit un punct unde pot merge cu viziera deschisa fara sa ma bata v :hug: antul in ochi , tu s-ar putea sa stai si mai bine cu semi-carena aia de la mama ei. Iti doresc o calatorie placuta si fara incidente!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, am si eu o intrebare, de unde pot cumpara o toba originala pentru Hornet 600 din 2002?

Va salut cu respect :D

 

--- Mesaj completat în 27 Nov 2007 22:08 -------------
Si un far original la ce pret il pot gasi si unde,astept raspuns

 

Va salut cu respect :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ! Ma bag si eu in gasca Hornetarilor ! :baldy: Am achizitionat-o de curand, este din 2001 si ......... este pentru nevasta-mea ! Ea nu intra pe forum, dar acum........poate se mai gandeste !

Am bagat-o in profilul meu pentru ca eu ma ocup de ea ! Adica ... am data banii pe ea, intretinere, benzina ... tot ! Muierea este doar cu plimbarea ! Asta e' ..... muierea e' muiere ! O sa invete si ea, deocamdata este incepatoare !

 

..... si poze !

 

Cu bine ! :finger:

post-10224-1196226804_thumb.jpg

post-10224-1196226833_thumb.jpg

post-10224-1196226852_thumb.jpg

post-10224-1196226874_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut ! Ma bag si eu in gasca Hornetarilor ! :baldy: Am achizitionat-o de curand, este din 2001 si ......... este pentru nevasta-mea ! Ea nu intra pe forum, dar acum........poate se mai gandeste !

Am bagat-o in profilul meu pentru ca eu ma ocup de ea ! Adica ... am data banii pe ea, intretinere, benzina ... tot ! Muierea este doar cu plimbarea ! Asta e' ..... muierea e' muiere ! O sa invete si ea, deocamdata este incepatoare !

 

..... si poze !

 

Cu bine ! :finger:

Si inca 2 poze de la mine.

Bafta Super Motor!

post-20339-1196358159_thumb.jpg

post-20339-1196358215_thumb.jpg

Editat de adysme55
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca 2 poze de la mine.

Bafta Super Motor!

 

M-am tot gandit cine ar putea fi @adysme55 !!! :finger: Acum, m-am prins ! ... dupa ce am vazut casca si manusile, mi-am adus aminte cand am iesit cu motorul si cu cine m-am intalnit ! :baldy:

 

Bafta ! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Hornetul ,printre cele mai reusita motoare.Defecte?Pai n-are 300cp nu prinde decit 250la ora,nu dureaza decit vreo 200.000km si asmai baga defecte de nu-mi vin in minte acum.Este un excelent tovaras de calatorie si pe scurte si pe lungi,are un consum bun si in oreas si afara,este foarte aspectuos adica nu ti-e rusine cu el nicaieri.

Daca nu aveam un fel de Hornet de 1300cc fiti siguri ca aveam unul de 900cc si tot albastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un hornet nou pe strazi :blink:

azi am luat si eu unul ... nu stiu exact daca o sa imi placa,eu de felul meu sunt chopperist ,dar mi-am dorit si un motor pentru oras + ca imi plac super mult streetfighterurile .o sa i fac nr rosii un timp,sa vad daca ma obisnuiesc ca azi m-a cam surprins. poze :

post-11386-1200862236_thumb.jpg

post-11386-1200862308_thumb.jpg

post-11386-1200862324_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un hornet nou pe strazi :blink:

azi am luat si eu unul ... nu stiu exact daca o sa imi placa,eu de felul meu sunt chopperist ,dar mi-am dorit si un motor pentru oras + ca imi plac super mult streetfighterurile .o sa i fac nr rosii un timp,sa vad daca ma obisnuiesc ca azi m-a cam surprins. poze :

 

Felicitari pt achizitie! O sa iti placa in draci crede-ma:D E super fun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornetul ,printre cele mai reusita motoare.Defecte?Pai n-are 300cp nu prinde decit 250la ora,nu dureaza decit vreo 200.000km si asmai baga defecte de nu-mi vin in minte acum.Este un excelent tovaras de calatorie si pe scurte si pe lungi,are un consum bun si in oreas si afara,este foarte aspectuos adica nu ti-e rusine cu el nicaieri.

Daca nu aveam un fel de Hornet de 1300cc fiti siguri ca aveam unul de 900cc si tot albastru.

 

 

 

Cu tot respectul, nu am priceput nimic. Hornet 600 in profil, dar nu e hornet si nu e de 600?

 

 

Felicitari pentru achizitii noilor proprietari de viespi. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cu tot respectul, nu am priceput nimic. Hornet 600 in profil, dar nu e hornet si nu e de 600?

Felicitari pentru achizitii noilor proprietari de viespi. :bigstar:

la profil la bunu poti vedea un Hornet de 1300CC.Cel de 600 aste al fiului meu. :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la profil la bunu poti vedea un Hornet de 1300CC.Cel de 600 aste al fiului meu. :bigstar:

 

Cum e aia, Hornet de 1300? :bigstar: :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu e nici Hornet nici CB 1300 dar asa ii place omului sa ii spuna, pt ca o considera versiunea mai mare a motoretei fiului. E Honda X4, un powerbike mai rar, destinat la vremea lui sa se ia la trante cu Yamaha V-Max.

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_x4_1997.php

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut! :what:

 

 

 

Am si eu o intrebare. E folositor scutul ala de sub motor si mai exact ala care acopera tevile? Si daca da de ce nu il au toate motoarele? ca am vauzt la foarte putine si arata misto si cred k si protejeaza tevile de pietre care sar si alte chestii....

 

 

Astept raspuns :kiss: merci :kiss:

 

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! :what:

Am si eu o intrebare. E folositor scutul ala de sub motor si mai exact ala care acopera tevile? Si daca da de ce nu il au toate motoarele? ca am vauzt la foarte putine si arata misto si cred k si protejeaza tevile de pietre care sar si alte chestii....

Astept raspuns :eek: merci :kiss:

:kiss:

 

Cred ca vb de bugspoiler. :kiss: E total nefolositor. Pur decorativ. Strange nisip si gunoaie in interior, nu protejeza nimic si arata de cele mai multe ori bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...