Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Felicitari pentru munca depusa. De polisat nu e chiar greu daca ai tot ce iti trebuie insa sa ne zici si noua cat o sa te tina asa curate si frumoase, mai ales daca mergi in forja.

Chiar sunt curios :scratch:

 

de polishat crede-ma ca e greu ca dracu.....daca nu ai flex,bormasina sau aparat de polishat....ii a dracului de grea pozitia in care tre sa stai sa freci...:P......mie cine mi-a zis,mi-a zis ca tine cam 3-4 saptamani apoi dai din nou,dar timp mai putin ca se duce mai usor....si pe ploaie cica se face la loc cum erau,dar daca dai cu polishul dupa ce se racesc galeriile iese iute...:lol:..acuma ramane de vazut...sanatate numai bine

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da un search "PGM" ; e o firma italiana care vinde obiecte sanitare si fac si duplicate de pe chei - si o fac foarte serios.

aveau candva - acu cativa ani - un sediu pe grivita in apropierea garii si unul in intersectia de la socului cu pantelimon.

 

http://www.pgm.ro/ L-AM GASIT EU.

http://www.pgm.ro/pgmsite/mas_chei.htm

http://www.pgm.ro/index_adres.html

 

 

sper sa te ajute - incearca si la parter sau subsol (?) in mall vitan; dar aia sunt mai ageamii...

 

 

Mersi mult de tot. O sa ma interesez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , ale mele cam asa arata dupa un pic de lucru cu ele (manual)...supa nu am mancat in ziua aia ca nu puteam sa tin lingura... :scratch:

 

frumos frumos...:P....cand vine vremea buna ii mai dau si eu o tura...dar cu flexu sau cu aparatu de polishat..:D..sa mai scot si ce o ramas...:P...apoi oricum o sa le refac lunar....ca merita... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am comandat din greseala de la Louis, in plus, un kit de lant Regina z-ring (cod:10041701).

Comanda vine pe luni-marti (16-17 feb).

Daca e cineva doritor lasati un semn. Il dau la 100 de euro.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratii mei....

Mi-am luat o pereche de mansoane ariete, cu capete aurii ca de rromi, gen rizoma, ce sa zic, foarte incantat de ele...

Problema a venit cand le-am desfacut si mi-am dat seama ca cel de la acceleratie este din plastic, nu din cauciuc si ca sa-l pun trebuie sa dau jos gripul de plastic de pe ghidon si sa prind cablul de acceleratie de asta. Pe site la ariete.com zic, cica, sunt universale, numai ca mie imi da cu virgula :scratch:

 

Heeelp me please!!! care a pus asa ceva pe horneatza, ca parca nu le-as vinde...

 

Aaaa... si care si-a schimbat ghidonul si si-a pus de streetfighter si mai are de la cel vechi greutatile din ghidon de care se prind capetele de ghidon.... cumpar eu!!!

 

Multam mult,

 

stau in bucuresti,

raspund la 0741042669 sau pe mess la buleteion

si ma striga mama Ion iar tata Jhon, ca cik da mai bine pe doi roti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello pple, am si eu o rugaminte la voi, in curand sper sa imi ajunga si mie hornetul din Italia ( http://www.bikez.com/motorcycles/honda_cb_...hornet_2001.php ), intrebare de baraj:

 

pt acest hornet Honda CB 600 S Hornet 2001 are cineva un manual de service, la toate motoarele ce le-am avut mi-am gasit manual pe torente, mai putin pt acestea. Multumesc anticipat pt ajutor in caz de gaseste cineva un pdf pe calculator

 

ym: ripper964

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello pple, am si eu o rugaminte la voi, in curand sper sa imi ajunga si mie hornetul din Italia ( http://www.bikez.com/motorcycles/honda_cb_...hornet_2001.php ), intrebare de baraj:

 

pt acest hornet Honda CB 600 S Hornet 2001 are cineva un manual de service, la toate motoarele ce le-am avut mi-am gasit manual pe torente, mai putin pt acestea. Multumesc anticipat pt ajutor in caz de gaseste cineva un pdf pe calculator

 

ym: ripper964

 

si eu am manualul.daca il vrei da un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andrei...daca vrei...iti pot da si cateva poze cu un Fazer 1(2007) cu accesorii Barracuda montate pe el! Este al unui prieten! Arata super misto! Bugspoiler, semnale, suport de numar, husa rezervor!

chiar te rog!

 

merci :cheers:

 

vorbim in privat, ca stricam topicul barzaunilor aci... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar te rog!

 

merci :cheers:

 

vorbim in privat, ca stricam topicul barzaunilor aci... :)

 

hehehee...secretosilor....:)..ma bag si eu in discutie..:)...ca dupa ce maestru stephon a pun site-ul barracuda pe aici,cred ca trec si eu pe la ei....:)...sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva care e temperatura maxima la care ajunge Hornetul? Adica care-i temperatura peste care nu trebuie sa treaca cand stau prin blocaje. Si care e temperatura la care fierbe motorul? Am un Hornet 2008.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor vispari....e gata si mobra mea......99%(saptamana viitoare vin crash-pad-urile si peste 2 sapt vin oglinzile).....deci,e gata vopsita,polishata si aranjata...:burnout:....am scos-o la o tura dupa aproape 2 luni,pe un pic de frig si printre cativa fulgi de zapada.....;)...nu-i sanatos da-i frumos......zilele astea,sa prind un pic de soare si lumina buna revin cu poze cu ea gata ansamblata....sanatate numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...