Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Sunt nou printre voi aici pe forum si as vrea sa stiu si eu daca exzista un topic dedicat hornetistilor , despre intilniri , discutii.......? :)

 

maaaaama ce galerii lustruite are. Cred ca o sa ma chinui o gramada sa le fac si eu asa. Neaaaaaaah.

 

Cat despre faza cu placutele cam cat timp ar scartai dupa ce puneti noi? Eu am pus SBS pe spate si dupa 1000 km+ inca mai scartaie uneori.

Ce soc am avut cand le-am schimbat ca nu tineau aproape deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

maaaaama ce galerii lustruite are. Cred ca o sa ma chinui o gramada sa le fac si eu asa. Neaaaaaaah.

 

Cat despre faza cu placutele cam cat timp ar scartai dupa ce puneti noi? Eu am pus SBS pe spate si dupa 1000 km+ inca mai scartaie uneori.

Ce soc am avut cand le-am schimbat ca nu tineau aproape deloc.

 

eu am SBS pe fata(care sunt de vanzare apropo) si in primii kilometrii ma dadeam cu sania...dupa care,dintr-o data,au inceput sa prinda..era sa ma arunc in cap de cateva ori pana m-am obisnuit.... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nou printre voi aici pe forum si as vrea sa stiu si eu daca exzista un topic dedicat hornetistilor , despre intilniri , discutii.......? :)

 

 

Bine ai venit !

Cam tarziu, dar merge!

Sa o stapanesti sanatos, si sa ne vedem la o bere! Eu cu alcool :), tu fara :).

Numai bine. :)

Editat de stel_ice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaaama ce galerii lustruite are. Cred ca o sa ma chinui o gramada sa le fac si eu asa. Neaaaaaaah.

 

Cat despre faza cu placutele cam cat timp ar scartai dupa ce puneti noi? Eu am pus SBS pe spate si dupa 1000 km+ inca mai scartaie uneori.

Ce soc am avut cand le-am schimbat ca nu tineau aproape deloc.

No, trebuiesc rodate putin, si nu prind asa bine la inceput, dar daca le iei incetisor la inceput, dupa aia trebuie sa franeze f bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moaaaa ce frumusica e aia 2006, cat a fost?

 

Despre placute eu stiu asa, cand sunt noi nu prea tin dar se rodeaza repede, iar cele care au mai mult fier in ele (si nu e vb neaparat de ieftine) scartaie ca marfarul in gara. Am facut si eu greseala sa pun racing sau nu mai stiu cum pe alt motor si au scartait pana le-am schimbat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnii hornetisti! Eu sunt vecinul acestei pagini dedicat Motocicletelor de strada, dar de la rubrica Yamaha XJ- Diversion.

Voiam sa va spun ca sunteti cei mai activi din acesta pagina si nu numai.... toata stima pt Honda Hornet.

Am mers de cateva ori cu acest motor (un naked albastru de 600 cc) ,ultima data acum vreo 5 zile, undeva prin M-tii Vrancei, am facut schimb de motoare cu un fost coleg.

Trage bine, te scoate foarte frumos din curbe, are vana si e simpatica. M-am indragostit tare de ea... de la 6000-7000 ture trage la adevarata valoare...nu se mai aude nimic.. merge de vrb prietenului care mi-a imprumutat-o... de parca ar fi electrica.

Vorbind de zgomote... nu se compara cu Diversionul care trancaneste, vibreaza de parca ai fi calare pe o duzina de stupi de albine si e domol, da are si el calitatile lui.

Asfalt uscat cat mai este , asadar din partea unui Diversionist incantat de acest motor meserias.

 

 

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnii hornetisti! Eu sunt vecinul acestei pagini dedicat Motocicletelor de strada, dar de la rubrica Yamaha XJ- Diversion.

Voiam sa va spun ca sunteti cei mai activi din acesta pagina si nu numai.... toata stima pt Honda Hornet.

Am mers de cateva ori cu acest motor (un naked albastru de 600 cc) ,ultima data acum vreo 5 zile, undeva prin M-tii Vrancei, am facut schimb de motoare cu un fost coleg.

Trage bine, te scoate foarte frumos din curbe, are vana si e simpatica. M-am indragostit tare de ea... de la 6000-7000 ture trage la adevarata valoare...nu se mai aude nimic.. merge de vrb prietenului care mi-a imprumutat-o... de parca ar fi electrica.

Vorbind de zgomote... nu se compara cu Diversionul care trancaneste, vibreaza de parca ai fi calare pe o duzina de stupi de albine si e domol, da are si el calitatile lui.

Asfalt uscat cat mai este , asadar din partea unui Diversionist incantat de acest motor meserias.

 

 

:) :)

 

 

 

Haaa! Multumim, foarte elegant!

Prima mea motoreta japo pe care am mers a fost un xj din 1900 toamna dar mi s-a parut naveta spatiala la vremea aia :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat eu pe vremuri la cb, aveam de la Thomas. Cred ca gasesti la my moto la Cotroceni, parca era motorex. In ciuda parerilor era f buna, am dat-o pe toba

Hmm, o sa trec pe la ei sa vad daca au si la ce pret.

Multam! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie de unde se poate cumpara vopsea termorezistenta neagra??? Eventual spray sa fie. Ca tot suntem pusi pe transformari de viespi :)

La orice magazin de vopsele, au si pentru temperaturi foarte ridicate. Eu mi-am luat din targ de la Vitan cu 25 lei tubul culoare alba. Dar aici au preturi mai mari decat in magazinele obisnuite de vopsele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmm, o sa trec pe la ei sa vad daca au si la ce pret.

Multam! :)

 

mane,eu am luat termorezistenta neagra din real.17lei/tub.....nota 10+.am dat pe galerii cu ea,si stii cum a tinut?mooooama.... :D ..acuma si la hornet,dup;a ce incep sa ii pun noile piese ma gandesc sa ii fac galeriile asha negre,ori cu "panza" de aia termorezistenta.tre sa vad unde gasesc si cat costa :)

Mesaj completat

Salutare domnii hornetisti! Eu sunt vecinul acestei pagini dedicat Motocicletelor de strada, dar de la rubrica Yamaha XJ- Diversion.

Voiam sa va spun ca sunteti cei mai activi din acesta pagina si nu numai.... toata stima pt Honda Hornet.

Am mers de cateva ori cu acest motor (un naked albastru de 600 cc) ,ultima data acum vreo 5 zile, undeva prin M-tii Vrancei, am facut schimb de motoare cu un fost coleg.

Trage bine, te scoate foarte frumos din curbe, are vana si e simpatica. M-am indragostit tare de ea... de la 6000-7000 ture trage la adevarata valoare...nu se mai aude nimic.. merge de vrb prietenului care mi-a imprumutat-o... de parca ar fi electrica.

Vorbind de zgomote... nu se compara cu Diversionul care trancaneste, vibreaza de parca ai fi calare pe o duzina de stupi de albine si e domol, da are si el calitatile lui.

Asfalt uscat cat mai este , asadar din partea unui Diversionist incantat de acest motor meserias.

 

oho....chiar frumoase aprecieri :) ...sa ai bafta la Diversion,si poate treci la noi in stup someday :)

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo alo baietii, nu ma uitati si pe mine, vreau si eu un tricoi... aaa un tricou cu sigla clubului, sau nu ma primiti? Serios, imi face si mie careva ? Sa imi trimita prin posta ramburs binenteles, nu moca, haideti ca doar am fost la prima intrunire a cuibului si la ultima :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie de unde se poate cumpara vopsea termorezistenta neagra??? Eventual spray sa fie. Ca tot suntem pusi pe transformari de viespi :)

Bricostore, vreo 16-17 RON, spray, rezistă la 800 grade. Am dat pe tobă, a prins bine, s-a uscat foarte repede și rezistă excelent (dat în vreo 3 straturi).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaaama ce galerii lustruite are. Cred ca o sa ma chinui o gramada sa le fac si eu asa. Neaaaaaaah.

 

Uite cu putin munca se poate face :)

 

 

Pentru tricou si abtibild as fi si eu interesat.

post-6555-1254916449_thumb.jpg

Editat de mathe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alo alo baietii, nu ma uitati si pe mine, vreau si eu un tricoi... aaa un tricou cu sigla clubului, sau nu ma primiti? Serios, imi face si mie careva ? Sa imi trimita prin posta ramburs binenteles, nu moca, haideti ca doar am fost la prima intrunire a cuibului si la ultima :)

 

 

nu te uitam nu, mai ales partea valceana ^^ ( Vali sper ca te simti si tu, nu doar eu, ca daca uit eu sa nu uiti tu:))))) )

 

Ti se pune deoparte tricoias cu viespe;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu caut, dar ceva de calitate... vazusem ceva klumea dar nu mai stiu la cine.... parca la andrei - (indispus) ?

 

bau,

are cineva idee unde pot gasi o priza de bricheta auto cu prindere pe ghidon? pentru montat rapid un gps, detector, ...

 

Mesaj completat

LE: la razvinte am vazut. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am repus lista. Iar cei noi, daca vor, sa se adauge in continuare.

:)

 

1. Sorin - sorin 128 - ID mess: sorin128, Telefon: 0721.240.806

2. Cristi - cristigh - ID mess: cristigh2002, Telefon: 0726.676.355

3. Andrei - indispus - ID mess: andrei.susanu, Telefon: 0729.012.862

4. Marius - bohagon - ID mess: xenioasa, Telefon: 0755.033.672

5. Stefan - Stephon - ID mess: stephonf8, Telefon: 0723355896

6. Dan - danny_nt - ID mess: danny_nt, Telefon: 0722369455

7. Cristi VL - rookie22 - ID mess: crisit21, Telefon: 0752318428

8. Thea - thea, ID mess: snake_obsidian, Telefon: 0723379764

9. Adi - cappac44 - ID mess: cappac44, Telefon: 0723307154

10. Razvan - Orcul - ID mess: razvinte, Telefon: 0723.170.878

11. George - george05 - ID mess: rusgeorge05, Telefon: 0751413371

12. Alexandru - Alex_ander - ID Mess: alex_andru25, Telefon: 0766700115

13. Nicu - darkbay - ID Mess: nmurgu, Telefon: 0722574794

14. Dan - dankey - ID mess: maddog14dan, Telefon: 0744153172

15. Valentin - MetalWarrior - ID mess: nvsrockman, Telefon: 0724841545

16. Marian marianpavelmm - ID mess: marianpavelmm, Telefon: 0740237887

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...