Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

pai eu as vrea sa traga si mai tare, nu cred ca scot tot din ea, dar un asemenea upgrade nu ar putea sa faca rau...d-aia sunt curios la ce consum ar ajunge...

n-o sa-ti traga mai tare ci va fi doar mai agresiva.cai nu vei castiga(e praf in ochi dynojetul),ci doar raspuns la acceleratie mai rapid.despre consum?eu fara dynotjet(mi se pare investitie inutila) si lucrand la amestec am ajuns in full cox la un consum de 12l/100km(carburi curate,sincronizate,filtru sport BMC,bujii normale ngk.toba scurta MGP exagerat de "libera").in rest,daca nu sari in ture mari nu iti va afecta consumul.zic si eu :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!nu stiu daca ati auzit de aceea razie facuta de politisti,cica este de o luna,adica opresc toti motociclistii si verifica sunetul,adica daca toba mai are sitele din interior si la capatul tobei,cine nu are asa ceva se ridica talonul timp de 15 zile,pana la rezolvarea problemei sau amenda si ridicarea talonului,una peste alta daca aveti sitele ar trebui sa le puneti pana se limpezesc apele.Acum cine stie pe cineva care se pricepe sa puna site la toba,eu nu mai am sitele originale,asa am cumparato,apropo am ramas fara talon timp de 15 zile,asta seara au fost prin zona favorit.

Multumesc.

post-58886-0-38363500-1315598384_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5-7 litri

 

Daca mergi legal 4.6 l/100km; daca vrei sa vezi cum e sa te batzai la viteza maxima apreciez un 12 l/100km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mergi legal 4.6 l/100km; daca vrei sa vezi cum e sa te batzai la viteza maxima apreciez un 12 l/100km.

 

Omu zicea un consum mediu. 4.6 scoti daca mergi legal in afara fara pasager, bagaje si fara vant din fata. Eu il ating destul de rar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Omu zicea un consum mediu. 4.6 scoti daca mergi legal in afara fara pasager, bagaje si fara vant din fata. Eu il ating destul de rar.

 

Pt mine a fost un consum mediu pt plimbarea pe Transfagarasean (Ploiesti-Campulung-Curtea De Arges-Balea-Fagaras 326km 15l benzina) deci mediu 4.6 cu pasager mers pana in 100 km/h. Stiu ca greu se poate scoate, dar se poate. Pe autostrada la 130-140 , deci tot cam legal consuma cam 5.5. Pot sa zic ca mi-a scazut consumul de cand mi-am montat un parbriz mai maricel de la Givi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...