Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!si de la mine cateva poze :peace:

Iuliane u vindeai motorul sau u esti noul proprietar? Ma mai uit din cand in cand la vanzari si mi-l amintesc de pe acolo :D BTW saptamana asta comanda de echipament de pe Louis imi fac...bye bye vreo 650 iepuroi :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viespea este de vanzare dar pana se da o folosesc de naveta..asa ca ma bag si eu la miss

Pfua , chiar ca are o culoare speciala foc! Me gusta!!!! :cheers: ....Bafta la concurs !

 

Sorin, ce-ti mai face viespea? Vad ca nu te-ai inscris, esti ok?

Foarte, foarte bine e viespea mea, tnx de intrebare bog . Sunt fff ok si eu si mobra.....Nu esti singurul care imi zice sa o inscriu :D ...Am sa ....

 

Salutare!si de la mine cateva poze

Niceeee..."Ochioasa" - daca imi permiti .... :friends:

 

BTW saptamana asta comanda de echipament de pe Louis imi fac...bye bye vreo 650 iepuroi

Sa-l porti degeaba :moto: (adica fara sa ii "testezi" duritatea :P ) zeci de mii de kilometri !

 

Miss Viespea 2012

 

:s4284:

 

Inscrisi/inscrise:

 

1. George05 - Carbon Beauty

2. Straic - Orange Dream

3. Jelzah - White Wonder

4. Zyonbv - Black and Proud

5. Kristy - Classic White

6. Tm06ufo - Yellow Bad

7. Chivu - Blue Magic

8. Thunderbyte - Alien Lime Green

9. Tunning - Massive Black

10. Raduku - Clyde Blue

11. Vlm450 - Burgundy Fast

12. Zebru - Loudest Grey

13. Danny_nt - Old Black

14. Gergely - Classic Yellow

15. Borsulica - DPM Newest Black

16. B46Ank - Gipsy Black

17. Metalwarrior - Red Socks

18. Ninja_skija - Pink Love

19. Adolf_SS - Electric Blue

20. Todea - Crazy Yellow

21. Stancu_Iulian - Blue Eyes

 

Mult succes tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iuliane u vindeai motorul sau u esti noul proprietar? Ma mai uit din cand in cand la vanzari si mi-l amintesc de pe acolo :D BTW saptamana asta comanda de echipament de pe Louis imi fac...bye bye vreo 650 iepuroi :bounce:

 

 

Salutare!inca nu,astept doritori :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrea cineva o sa personalizata pt modelul >2007? este modificata de darian, are gel pt un plus de confort si design-ul care se vede in poza. schimb cu sa stoc, in stare f buna, pt modelul respectiv.

 

 

 

 

Poate ne vedem joi, la Piata Constitutiei. Daca imi place, poate facem un schimb...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are cineva nevoie de aripa fata ? Am vorbit cu george05 sa imi faca una de fibra dar ma ajunge prea mult ca ar trebui sa faca si matrita de la 0. Cautand arip din alta sursa ca sa zic asa, am dat peste DKWraith2Anen care avea un hornet la dezmembrat, anuntul nu mai e valabil dar am aflat ca si lui ii trebuie o aripa fata ... deci pana acum am fi 2 care vor aripa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intru si eu la miss

Super!

 

 

Miss Viespea 2012

 

:s4284:

 

Inscrisi/inscrise:

 

1. George05 - Carbon Beauty

2. Straic - Orange Dream

3. Jelzah - White Wonder

4. Zyonbv - Black and Proud

5. Kristy - Classic White

6. Tm06ufo - Yellow Bad

7. Chivu - Blue Magic

8. Thunderbyte - Alien Lime Green

9. Tunning - Massive Black

10. Raduku - Clyde Blue

11. Vlm450 - Burgundy Fast

12. Zebru - Loudest Grey

13. Danny_nt - Old Black

14. Gergely - Classic Yellow

15. Borsulica - DPM Newest Black

16. B46Ank - Gipsy Black

17. Metalwarrior - Red Socks

18. Ninja_skija - Pink Love

19. Adolf_SS - Electric Blue

20. Todea - Crazy Yellow

21. Stancu_Iulian - Blue Eyes

22. Mishu76 - Dark Flash

 

Mult succes tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are cineva nevoie de aripa fata ? Am vorbit cu george05 sa imi faca una de fibra dar ma ajunge prea mult ca ar trebui sa faca si matrita de la 0. Cautand arip din alta sursa ca sa zic asa, am dat peste DKWraith2Anen care avea un hornet la dezmembrat, anuntul nu mai e valabil dar am aflat ca si lui ii trebuie o aripa fata ... deci pana acum am fi 2 care vor aripa ...

 

 

 

Cand am avut,nu cerea nimeni :crack: legile lui Murphy

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai are cineva nevoie de aripa fata ? Am vorbit cu george05 sa imi faca una de fibra dar ma ajunge prea mult ca ar trebui sa faca si matrita de la 0. Cautand arip din alta sursa ca sa zic asa, am dat peste DKWraith2Anen care avea un hornet la dezmembrat, anuntul nu mai e valabil dar am aflat ca si lui ii trebuie o aripa fata ... deci pana acum am fi 2 care vor aripa ...

in cazul asta...vorbiti-va voi doi,eu iau aripa,trag matrita,si ne intelegem sa iasa un pret decent sa nu sarim calul :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o intrebare catre voi legata de echipament pt ca tot urmeaza maine sa imi dau comanda....daca ati dispune de bani pt ambele articole ce ati recomanda: Welsons sau Probiker :bounce:

 

In plus care ma poate lamuri de ce Nolan N85 este 1125 ron si aceeasi casca acelasi model este Nolan N85 895 Ron....confused :kick:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garantez spusele lui chivu.. am hornet luat de curand, am dat niste ture in bucuresti, am fost o zi dus intors la sinaia din bucuresti, iar acu cand dau reply sunt la spital cu infectie in urechea dreapta pt ca m-a tras rau curentu in casca si nu am actionat la primele simtome fiind si o persoana f sanatoasa de fel, iar maine ma opereaza sa-mi scoata infectia ca sa nu mi se sparga timpanul... si toate asta din cauza ca am o casca kronau luata de la kronaumoto .. acu trag consecintele neinvestirii in intr-un echipament si casca bun, dupa ce ma refac, oricum deja aveam in plan, casca cea mai izolata si silentioasa .. schuberth S1 pro .. o caruta de bani dar o stiu pe pielea mea ce inseamna lipsa ei.. asa ca ai grija ce iti iei ca si casca pt ca aia conteaza cel mai mult .. de exemplu am inteles de la george ca shark rsr 2 e si pe la banii care ziceai tu si el zicea ca e si f multumit de ea, decizia luand-o dupa ce s-a interesat, a testat de la prieteni .. pana sa se hotarasca ce isi cumpara.. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vin si eu cu o intrebare catre voi legata de echipament pt ca tot urmeaza maine sa imi dau comanda....daca ati dispune de bani pt ambele articole ce ati recomanda: Welsons sau Probiker

 

In plus care ma poate lamuri de ce Nolan N85 este 1125 ron si aceeasi casca acelasi model este Nolan N85 895 Ron....confused

DPDV estetic iti recomand prima geaca :D . Calitativ nu o cunosc. Probiker e la categoria entry-level - medium.... Vezi ca aveau reducere mare la Kronau la Vanucci de la vreo 12mili la vreo 6 mili la niste geci de piele foarte faine (si-a luat un prieten acum o saptamana)...

In ceea ce priveste pretul la casca - cred ca e greseala de site....saaaaaau : in functie de unde dai click comanzi cu ce pret vrei - neatenti sunt multi :)....

 

Caută pe ebay xr1000 sau ceva asemănător ca și calitate. Nu se compară cu nolan-ul ăla. Casca e foarte importantă pe hornet pentru că dacă nu-i o cască bună te sparge la creieri la drum lung.

Nu neaparat la Hornet iti trebuie o casca buna - la orice motor - dar cu precadere la orice naked. XR 1000 e o casca super ok si existand deja o generatie peste (XR1100 - casca pe care o am eu) preturile sunt acceptabile. Intr-adevar, de ar fi sa aleg la aprox aceeasi bani intre Nolan (fost posesor) si Shoei alegerea ar fi foaaarte usor de facut :D ... Castile trebuie probate (preferabil la mers lung) - unii se impaca cu anumite forme de casca , altii cu altele - exista riscul ca ce e bun formei capului meu sa nu se potriveasca formei lui Ionut_BV.

 

garantez spusele lui chivu.. am hornet luat de curand, am dat niste ture in bucuresti, am fost o zi dus intors la sinaia din bucuresti, iar acu cand dau reply sunt la spital cu infectie in urechea dreapta pt ca m-a tras rau curentu in casca si nu am actionat la primele simtome fiind si o persoana f sanatoasa de fel, iar maine ma opereaza sa-mi scoata infectia ca sa nu mi se sparga timpanul... si toate asta din cauza ca am o casca kronau luata de la kronaumoto .. acu trag consecintele neinvestirii in intr-un echipament si casca bun, dupa ce ma refac, oricum deja aveam in plan, casca cea mai izolata si silentioasa .. schuberth S1 pro .. o caruta de bani dar o stiu pe pielea mea ce inseamna lipsa ei.. asa ca ai grija ce iti iei ca si casca pt ca aia conteaza cel mai mult .. de exemplu am inteles de la george ca shark rsr 2 e si pe la banii care ziceai tu si el zicea ca e si f multumit de ea, decizia luand-o dupa ce s-a interesat, a testat de la prieteni .. pana sa se hotarasca ce isi cumpara.. bafta!

Oioioioi....dar tu chiar esti un caz special : sincer e prima oara cand aud de asa consecinte - de obicei vorbim de niste ochi injectati sau minime dureri de cap....imi pare rau sa aud ce ai patit....insanatosire grabnica !

 

 

In alta ordine de idei : mai avem tot restul de saptamana pentru inscrierile la Miss . Nu fiti sfiosi ! ;)

 

Miss Viespea 2012

 

:s4284:

 

Inscrisi/inscrise:

 

1. George05 - Carbon Beauty

2. Straic - Orange Dream

3. Jelzah - White Wonder

4. Zyonbv - Black and Proud

5. Kristy - Classic White

6. Tm06ufo - Yellow Bad

7. Chivu - Blue Magic

8. Thunderbyte - Alien Lime Green

9. Tunning - Massive Black

10. Raduku - Clyde Blue

11. Vlm450 - Burgundy Fast

12. Zebru - Loudest Grey

13. Danny_nt - Old Black

14. Gergely - Classic Yellow

15. Borsulica - DPM Newest Black

16. B46Ank - Gipsy Black

17. Metalwarrior - Red Socks

18. Ninja_skija - Pink Love

19. Adolf_SS - Electric Blue

20. Todea - Crazy Yellow

21. Stancu_Iulian - Blue Eyes

22. Mishu76 - Dark Flash

 

Mult succes tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garantez spusele lui chivu.. am hornet luat de curand, am dat niste ture in bucuresti, am fost o zi dus intors la sinaia din bucuresti, iar acu cand dau reply sunt la spital cu infectie in urechea dreapta pt ca m-a tras rau curentu in casca si nu am actionat la primele simtome fiind si o persoana f sanatoasa de fel, iar maine ma opereaza sa-mi scoata infectia ca sa nu mi se sparga timpanul... si toate asta din cauza ca am o casca kronau luata de la kronaumoto .. acu trag consecintele neinvestirii in intr-un echipament si casca bun, dupa ce ma refac, oricum deja aveam in plan, casca cea mai izolata si silentioasa .. schuberth S1 pro .. o caruta de bani dar o stiu pe pielea mea ce inseamna lipsa ei.. asa ca ai grija ce iti iei ca si casca pt ca aia conteaza cel mai mult .. de exemplu am inteles de la george ca shark rsr 2 e si pe la banii care ziceai tu si el zicea ca e si f multumit de ea, decizia luand-o dupa ce s-a interesat, a testat de la prieteni .. pana sa se hotarasca ce isi cumpara.. bafta!

pfoaaaaiaiii...cum spunea si sorin,esti primul la care aud ca a patit asa ceva :( insanatosire grabnica,apoi cheltuiala placuta pe noua casca.e smecherie s1 pro,un pic cam grea dupa gusturile mele dar e liniste de cimitir inauntru :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...