Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

surubul de la crashpad e de 10' , iar surubul din acea pozitie e de 12' (urechiusa ) cu filet pe pas marunt. Urechiusa respectiva necesita un 12x120 (mai scurt decat cel cel initial de la crashpads) , surub pe care INCA nu l-am gasit , am gasit un 10x120 si acela a fost singurul loc in care s-a putu pune.( culcata lateral sta perfect )

 

la hornet 2008 surubul acesta e de 12

DSC_5051.jpg?t=1342305241

 

crashpads aveau surubul prea lung, prea subtire si pasul prea mare pentru modelul nostru (ne-am gandit sa il taiem sisa il refacem la strung)

DSC_5046.jpg?t=1342304897

pozitia optima in cazul nostru :

DSC_5049.jpg?t=1342305211

 

@DemonsRun - arata foarte bine toba...si mie mi-o tras cu ochiu dar ai fost mai rapid

Ma bucur ca iti plac CrashPad-urile dar cred ca le-ai montat prea in fata...ele din cate stiu se monteaza pe urechiusa care este mai in spate si de care e prins motoru pe cadru....dar se poate sa gresesc :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

no tot le-ai asezat fain....si vezi ca la drum lung poti sa iti pui picioarele pe ele sa stai ca pe chopper:-p

lasand la o parte gluma...e cea mai misto pozitie la drum lung pe Viespe :rolleyes:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi, cativa hornetisti ne intalnim la AMC, in loc de Constitutiei (unii pentru pista restul pentru suc si pizza :rusinica: )...adica aici : http://amckart.ro/pa..._ro/contact.php ...tot pe la 7-7 trecute fix ....

Daca aveti chef va asteptam cu drag !!! :cheers:

Acum vad postul tau, din conincidenta am trecut si eu aseara pe la AmcKart, cred ca ne-am intalnit din greseala, am vazut un hornet mai nou, cu o toba micuta si frumoasa si un hornet mai ca al meu :D. Voi veneati si noi plecam ( eram cu un amic cu o CBF ). Daca stiam ca sunteti motoforumisti stateam sa ne intindem mai mult la vorba :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasand la o parte gluma...e cea mai misto pozitie la drum lung pe Viespe :rolleyes:

 

week-endul acesta la drum lung cu goanga noastra :bounce: s-a uitat de pozitia aceasta, dar putem bifa sonata Akrapovic pe Transalpina si Transfagarasan

 

 

DSC_5654_1.jpg?t=1343189696

DSC_5681_1.jpg?t=1343189760

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, un intinzator de lant distributie, pentru modelul '99, PC34, de unde mi-ati recomanda sa iau ? Va multumesc.

iti pot aduce eu nou.daca te intereseaza da-mi un PM si iti dau mai multe detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate cineva vrea sa faca upgrade la suspensia spate de Hornet cu una de CBR 600 F3, care are toate setarile de preload, rebound si compresie. Am eu una de vanzare, PM daca o vrea careva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, nu stiu daca s-a mai discutat: horneta mea la franare la viteze mici, cand strang constant maneta incepe sa se impiedice usor, are o pulsatie, o simt si in maneta, si de aia o banuiesc a fi de la discuri. A mai patit cineva asa ceva?

Mentionez ca rulmentul de jug a fost strans, deci nu e de acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai probabil, cum ai zis si tu, sunt discurile de vina. Verifica planeitatea lor. A umblat vreun mecanic la roata fata si exista riscul sa fi ciocanit ceva pe acolo ? Ai dat in baltoace cand erau discurile incinse ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie misterul si mai adanc, am verificat planeitatea discurilor si sunt ok, au o abatere f mica, normal nu ar fi sa dea pulsatiile si impiedicarile astea. Aveti idee, se poate face co centrare a discurilor, exista dispozitive/meseriasi pt asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie misterul si mai adanc, am verificat planeitatea discurilor si sunt ok, au o abatere f mica, normal nu ar fi sa dea pulsatiile si impiedicarile astea. Aveti idee, se poate face co centrare a discurilor, exista dispozitive/meseriasi pt asta?

Nu ai ce sa le mai faci..le arunci si pui altele.punct

Clar este din discuri..acea mica deviatie se transforma in pulsatiile de care vorbesti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreo idee, cam cat costa discurile? An fabr. 2006

700-800 de lei bucata, cam cele mai ieftine, sunt si mai scumpe.

Daca iei la mana a doua sa verifici planietatea, grosimea, uzura, si jocul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten are de vânzare plăcuțe față spate ebc și filtru de aer pipercross. Sunt noi, i-au rămas după ce a vândut motocicleta.

0749105840

 

Un prieten are de vânzare plăcuțe față spate ebc și filtru de aer pipercross. Sunt noi, i-au rămas după ce a vândut motocicleta.

Prețul 200lei pe toate. Consumabilele se află la Tulcea.

0749105840

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am postat si la cumparari,dar intreb si aici...azi abia am constatat ca dupa tranta de acum 5 zile(in parcare sa lasat asfaltul si am gasit-o trantita),un piciorus de la pedala stanga,specific cea suport de picior,nu schimbatorul,e rupt. Are cineva de vanzare una? Multumesc..las si un nr eventual:0765 973 708...hornet model 99

Editat de Johann800
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...