Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Pai daca cei de la RAR Dimbovita,cand am facut ipt si identificara nici nu i a interesat daca merge semnalizarea?....si cand am dat eu examenul pt catA...da,semnalizarea se facea cu mana

» Post actualizat in 10 Dec 2014 17:16

Pai daca cei de la RAR Dimbovita,cand am facut ipt si identificara nici nu i a interesat daca merge semnalizarea?....si cand am dat eu examenul pt catA...da,semnalizarea se facea cu mana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

» Post actualizat in 10 Dec 2014 16:26

Eu stiu ca motocicletele,moped,motociclu,etc.nu sunt obligate sa aibe instalatie de semnalizare

Asa stiam si eu dar nu e chiar asa.doar moto sub 250cmc(sau 125 nu mai stiu exact ca au trecut ceva ani) intra sub incidenta legii care spune ca poti semnaliza cu mana.in schimb,ce nu se poate verifica la RAR,si cei mai multi se sperie de asta,e nivelul de zgomot.doar 2/3 statii RAR din romania au incinta speciala pt asta.dar din cunostintele si experientele mele,pe la Bucuresti se leaga inspectorii la greu de tobe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

georgele ,..app da tu mai ai viespea? ca nu mai stiu nimic de tine de o caruta de ani :P

da,e inca pe numele meu,dar e data unui amic.nu a miscat-o de 3 ani,o iau inapoi probabil la anul in toamna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Multumesc. Inca mai caut. Daca nu ma descurc sa gasesc in engleza facem treaba si cu italiana :D

 

Iti dau o lada de bere daca reusesti.

 

(Am cautat si yo destul de mult, dar inafara de versiunea italiana gasitata cu ajutorul oamenilor de pe forumul asta ... nu am gasit nimic)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care ma poate ajuta si pe mine cu un manual de reparatie pentru Honda Hornet 200 ? am tot cautat pe net dar nu am gasit niciunde un pdf

Eu l-am gasit in 3 minute..

http://www.hondahornet.ro/forum/hornet-600/163-manual-reparatie-hornet-600.html

e adevarat ca e pdf scanat din carte but will do the work.

Editat de TM96UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti. Am un Hornet din 2002

Daca ma poate ajuta cineva.

Am achizitionat un suport e topcase si m-am lovit de problema prinderii. In spate la maner am rezolvat, in fata sub sezut am prins tot , dar cand sa pun sezutul la loc... nu mai puteam. poate cineva sa ma ajute cu niste poza sau cu o vorba , cum sa il montez corect, sau nu e bun suportul?

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am scos astazi filtrul de aer sa il verific si m-a lovit instantaneu un miros foarte puternic de benzina. Este normal sa fie un miros asa puternic? Mentionez ca am moto de 2 luni si nu stiu ce a facut pe acolo fostul proprietar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Am avut noroc si mi-am luat acum mai bine de un an un Hornet care a hibernat excesiv. Chiar daca e din 2000, are discurile originale dintr-o stare exceptionala si placutele care i le-a pus japonezul la fabrica. Chiar daca placutele au inca multa "carne", vreau sa le schimb pentru ca odata cu imbatranirea se intaresc. Ca sa am o frana buna si sa nu stric discurile, prefer sa-i schimb placutele. Pentru fata am gasit urmatoarea oferta de unde mi-am luat consumabilele anul trecut.

 

Brembo ceramic (albastre) -105ron /set
Brembo sinter (rosii) -120ron/set

Goldfren sinter -108ron/set
Carbone Lorraine sinter A3+ -125ron/set

 

Voi ce model imi recomandati?

Editat de LEPRONE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari! Am avut noroc si mi-am luat acum mai bine de un an un Hornet care a hibernat excesiv. Chiar daca e din 2000, are discurile originale dintr-o stare exceptionala si placutele care i le-a pus japonezul la fabrica. Chiar daca placutele au inca multa "carne", vreau sa le schimb pentru ca odata cu imbatranirea se intaresc. Ca sa am o frana buna si sa nu stric discurile, prefer sa-i schimb placutele. Pentru fata am gasit urmatoarea oferta de unde mi-am luat consumabilele anul trecut.

 

Brembo ceramic (albastre) -105ron /set

Brembo sinter (rosii) -120ron/set

 

Goldfren sinter -108ron/set

Carbone Lorraine sinter A3+ -125ron/set

 

Voi ce model imi recomandati?

Carbon lorraine xbk5 :) mai scumpe putin,nu papa discul deloc,iar cand pui frana "iti ies ochii" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Carbon lorraine xbk5 :) mai scumpe putin,nu papa discul deloc,iar cand pui frana "iti ies ochii" :)

depinde care este motivul pentru care-mi ies ochii :)) sa nu fie de mirare ca nu franeaza si ma apropii de obiect...

 

mai are cineva montate?

Editat de LEPRONE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...