Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare,

Cum pot lua legatura cu Mathe. Nr de tel sau id daca se poate. Vreau sa il intreb daca ma poate ajuta cu o piesa pt Hornetul meu.

Merci

Salut , cu ce pot sa te ajut? 0745438700 asta e nr meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor...pana la urma mergeti la predeal? Eu incerc sa plec azi (vineri) pana in pranz...nu vreau sa prind multimea de conserve agitate pe drum. Mai las odata nr meu de tel (0731 113 401) in caz ca vrea careva sa plece tot asa. Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari. Are cineva de vanzare un cadru pentru genti laterale Givi?

Imi trebuie urgent!

Multam

 

Ma puteti gasi la 0728 20 48 48 sau id: oqdrapt

Editat de omunegru22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit mi-am terminat si eu mobra , :) in afara de scarita si pedala frana... inca nu pot sa va pun poze acum ,sper ca maine sa fac si sa o vedeti :lol: .

 

Mathe ai cumva si bugspoiler-e ? daca da, cam cat m-ar duce unul? ai mai multe modele ? ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt proaspat proprietar de "viespe" de 600 cmc, din 2000.

M-ar interesa sa ii pun niste crash-paduri.

Ma poate ajuta cineva?

 

Multumesc si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut am o problema. Saptamana asta au inceput sa apara niste probleme la motor. Imi face niste zgomote in stanga. Lantul e reglat si uns ok... zgomotul/vibratia apare doar la accelerare. Cum bag mana in gaz cum incepe sa-mi trozneasca ceva. Se comporta ca si cum mi-ar patina ambreiajul doar ca face si un zgomot ca si cum ar scapa pinionul din cutie. Ma gandesc sa nu fie ceva de la distributie. Zgomotul este identic ca si cum pinonul care antreneaza lantul ar scapa in gol. Motorul functioneaza foarte bine cand este pe liber....se tureaza foarte usor, doar ca in sarcina imi apare problema asta.

M-as duce la un mecanic sa se uite putin la ea, sa vad care e problema. Daca stiti mecanici care stiu cu ce se manaca mecanica as aprecia. Vreau sa evit service-urile de renume dar care au amatori ca mecanici si cer o gramada ca manopera. Poate aparea problema asta din cauza lantului? Se simte foarte tare la o turatie de 3-4000 dupa aceea se mai amortizeaza cumva...singurul efect asupra motorului e ca nu mai am acelasi demaraj :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit mi-am terminat si eu mobra , :) in afara de scarita si pedala frana... inca nu pot sa va pun poze acum ,sper ca maine sa fac si sa o vedeti :lol: .

 

Mathe ai cumva si bugspoiler-e ? daca da, cam cat m-ar duce unul? ai mai multe modele ? ms

Salut ,din pacate deocamdata nu am bugspoiler de vinzare.

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sunt proaspat proprietar de "viespe" de 600 cmc, din 2000.

M-ar interesa sa ii pun niste crash-paduri.

Ma poate ajuta cineva?

 

Multumesc si asfalt uscat!

Salut , eu pot sa-ti ofer asa ceva.

post-6555-1247338345_thumb.jpg

post-6555-1247338379_thumb.jpg

post-6555-1247338407_thumb.jpg

post-6555-1247338442_thumb.jpg

post-6555-1247338470_thumb.jpg

post-6555-1247338496_thumb.jpg

post-6555-1247338537_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Doar ce m-am intors de la "3 Brazi - inundati".

A fost foarte ok, organizare si cat de cat dixstractie, dar PLOAAAIIAAAAAA... ne-a omorat.

Azinoapte am dormit in cort si in balta in acelasi tim, si cand ajunsai acasa, la buc. si chilotii imi erau uzi.

Ne vedem in 2 saptamani la P-ta Constitutiei, eu sapt viitoare nu sunt in buc.

Bafta la toata lumea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors acum de la ploiesti...face un zgomot de parca mi se rupe lantul. e posibil sa faca asa ceva daca mi s-a blocat vreo za din lant? Am oprit pe drum, am demontat si capacul de la pinionul din cutie..era ok...nu se rupsese nici un dinte, nu calca pe linga..si totusi facea ca toti dracii. Cand am ajuns acasa am gasit un spray de curatat lantul si i-am dat o tura. 90% din problema a disparut, mai se aude doar foarte putin. Voi ce ziceti..ar trebui sa-l demontez si sa-l tin cateva ore in motorina...si sa-l iau la mana za cu za? Se merita efortul? Sau sa-l schimb de tot ca e cam la limita.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Spune-mi te rog un pret pt crash-paduri.

 

Multumesc.

 

Salut , pretul e de 200 lei , e din aluminiu (iti apara motocicleta la sigur, a fost testat.....)

post-6555-1247479545_thumb.jpg

post-6555-1247479576_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cat de intins este lantul? ca...poti pica si in extrema cealalta: sa il intinzi foarte mult si sa stea tensionat!

 

i-am mai dat drumul azi pe drum, ca m-am gandit ca poate fi prea intins dar nici o schimbare. o sa ii mai dau drumu diseara dupa ce il spal ca lumea. Ma gandesc sa nu se fi intins aiurea pe un sector desi nu l-am fortat deloc. Daca-i asa kit de lant scrie pe mine. Lantul merge uns si cu ulei de motor? ca nu mai gasesc sticla cu ulei de transmisie pe care il foloseam.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , ati schimbat careva cablu de ambreaj ? de unde ati cumparat si cat a fost , sau cum ati rezolvat problema?

Editat de mathe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , ati schimbat careva cablu de ambreaj ? de unde ati cumparat si cat a fost , sau cum ati rezolvat problema?

 

 

in arad a costat 25 euro cablul ,am gasit doar de 600rr si a tre scos distantorul de la manerul de ambreiaj pt ca era mai scurt! dai rezervorul jos si vezi k vine printre carburatoare! succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde pot sa imi cumpar niste piese...

 

Mi-am julit capacul din stanga de la motor si a inceput sa imi supureze ulei..

Suportul in care se prinde oglinda in stanga rupt (cred ca s-ar putea lipi dar m-ar interesa sa vad si cat costa unul nou)

Si bineinteles inevitabila scarita de la pilot de pe stînga..

 

Voi de unde va luati piese? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , ati schimbat careva cablu de ambreaj ? de unde ati cumparat si cat a fost , sau cum ati rezolvat problema?

 

eu am schimbat,l-am luat de pe ebay,la 65 de lei am iesit cu el acasa.din anglia. :laugh:

 

sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde pot sa imi cumpar niste piese...

 

Mi-am julit capacul din stanga de la motor si a inceput sa imi supureze ulei..

Suportul in care se prinde oglinda in stanga rupt (cred ca s-ar putea lipi dar m-ar interesa sa vad si cat costa unul nou)

Si bineinteles inevitabila scarita de la pilot de pe stînga..

 

Voi de unde va luati piese? :laugh:

da ce patisi bre ? ai facut buba ? :D esti ok?!? :D

 

eu cred ca trec putin pe acolo...in schimb pt tine arycy-ule tough chioce :lol:

pai pana la urma am venit , am vorbit , si dupa aia , din cate imi aduc aminte tu ai plecat la somn , iar eu sa termin berile ca am rabdat destul fara ele :laugh:

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...