Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Eu si prietena putem si vrem de vineri, la fel vad ca s-au mai anuntat si catamenia + prietena, Algabone si Horhellito + sotia. De asta am zis sa anuntati care cum puteti sa veniti. Cativa tot suntem si de vineri, cine vrea sa vina vineri cat mai pe seara nu vad de ce ar fi probleme, banuiesc ca este non stop intrarea in campus.

 

Cristi, ne vedem zilele astea sau mai mult ca sigur joi la intalnire sa-ti dau si eu banutzi. Si apropo, vezi ca esti singurul care ai zis duminica :bounce: , cred ca ai vrut sa zici doar sambata seara cazare si duminica retur spre casa :rock:

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai eu unul as veni de vineri seara, dar mi-e sa nu ajung pe acolo cu prietena singuri cuci. Mie imi place foarte mult sa merg noaptea, as pleca vineri pe la 20 din bucuresti daca stiu ca mai gasesc pe cineva pe acolo. Varianta oficiala la noi e: plecat sambata la prima ora (11-12 :bounce: ) si stat pina duminica seara dar dupa cum ziceam ne putem intinde de vineri seara. Astept mai multe pareri si o sa ma consult cu prietena sa vedem cum facem.

 

 

Eu unul vreu sa plec sambata dimineata.... si poate pe la 9-10 ajung acolo,

sau chiar mai devreme... depinde cum ma organizez !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai eu unul as veni de vineri seara, dar mi-e sa nu ajung pe acolo cu prietena singuri cuci. Mie imi place foarte mult sa merg noaptea, as pleca vineri pe la 20 din bucuresti daca stiu ca mai gasesc pe cineva pe acolo. Varianta oficiala la noi e: plecat sambata la prima ora (11-12 :bounce: ) si stat pina duminica seara dar dupa cum ziceam ne putem intinde de vineri seara. Astept mai multe pareri si o sa ma consult cu prietena sa vedem cum facem.

Eeee... si ti-ai consultat consoarta? :rock:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eeee... si ti-ai consultat consoarta? :bounce:)

 

Pff ...Dupa intense consultari,negocieri si scandal :rock: consoarta mi-a dat voie sa postez pe forum. O sa mergem de vineri seara. Daca mai vrea cineva sa plece in jur de ora 20 vineri seara...si vrea sa mergem impreuna ne adunam pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. candea_cipri + sotia -

9. Stephon - la casuta

10. cappac44 + prietena - la casuta

11. grigu & pitica - la cort, daca vin

12. hornet_basic + prietena - la casuta - sambata

13. thea + prieten -

14. Orcul -

15. indispus + prietena - la casuta

16. darkbay + prietena - la cort

17. sorin128 + sotia - la cort

18. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

19. Cristi_G - la cort

20. Algabone - casuta - vineri & sambata

21. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

________________________________________________

ieri la constitutiei am primit avans/integral de la cateva persoane (andrei,danny,thea,sorin,adi si nicu). vreau ca pana sapt viitoare VINERI cel tarziu sa trimit un avans prin banca in contul lor. deci joia viitoare ar fi bine cine mai vrea sa dea un avans sa vina la constitutiei sau sa ne intalnim pe undeva. (mai ales cine vrea sa fie sigur ca apuca loc la casutza).

ma gasiti la 0726.676.355 sau 0746.132.976 daca e nevoie.

legat de plecare, eu vreau sa plec sambata dimineata (la 7 sa ies din bucuresti) si nu pot sta decat pana duminica seara. daca mai pleaca cineva atunci putem merge impreuna.

pentru cei din provincie cum se procedeaza cu plata? :bounce: :moto: se descurca fiecare sau ne dai un nr de cont in care sa-ti viram banii? sa stiu cum ma organizez sa nu raman fiul ploii :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O mica schimbare pentru AlGabone si Horhellito: de fapt vrem sa plecam sambata dimineata spre Brasov si sa ne intoarcem duminica seara. Deci numai o noapte de cazare. Greseala mea ...

 

Plecat cat mai devreme, din Bucuresti.

Editat de AlGabone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin de vineri, si stau pana duminica si plec din Valcea daca mai este cineva care pleaca de pe traseu pe care il parcurg eu sa zica si ne intalnim. Cred ca mam hotarat sa stau la cort, am sa raman la casuta doar daca vremea nu se anunta favorabila, altfel cortu ca e mai fun. traseu: valcea-sibiu-brasov...

Editat de rookie22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

si eu ca tot omul vin cu o rugaminte.daca are cineva sau stiti centre de dezmembrari va rog sa ma ajutati cu o adresa de mail sau un numar de telefon.

 

am si eu nevoie de cateva piese pentru un hornet din 2000.

 

- rezervor (de preferat albastru)

- maneta ambreiaj + oglinda stanga originala pe model 2000

- ceasurile de bord

- codita (preferabil albastra)

- ghidonul

- capac alternator

 

culoarea pana la urma nu e o problema si doar de cateva em nevoie urgenta (ceasuri, rezervor, oglinda). eu sunt mai nou asa si nu prea am cunostinete si contacte. sper sa ma poata ajuta cineva.

 

multumesc pentru timpul acordat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la ceasuri sa iti iei gandul! :lol: cred ca primul lucru care se strica la un hornet la o cazatura(cat de mica este ea) sunt ceasurile! eu merg fara bord din februarie si nu am gasit nicaieri bord original!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la ceasuri sa iti iei gandul! :D cred ca primul lucru care se strica la un hornet la o cazatura(cat de mica este ea) sunt ceasurile! eu merg fara bord din februarie si nu am gasit nicaieri bord original!

 

 

au la reprezentanta la honda bord cu 4.500 de lei :lol:

s-a interesat un hornetist de curand si asa am aflat si eu... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au la reprezentanta la honda bord cu 4.500 de lei :lol:

s-a interesat un hornetist de curand si asa am aflat si eu... :D

Cat fratica?!?!?! Mi-a stat maru-n gat cand am citit :P Asta inseamna 45 mil lei vechi. F@ut*a-i dracu de hoti! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. candea_cipri + sotia -

9. Stephon - la casuta

10. cappac44 + prietena - la casuta

11. grigu & pitica - la cort, daca vin

12. hornet_basic + prietena - la casuta - sambata

13. thea + prieten -

14. Orcul -

15. indispus + prietena - la casuta

16. darkbay + prietena - la cort

17. sorin128 + sotia - la cort

18. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

19. Cristi_G - la cort

20. Algabone - casuta - vineri & sambata

21. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

din pacate nu voi putea veni ma puteti sterge de pe lista :lol:

poate alta data

distractie placuta tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au la reprezentanta la honda bord cu 4.500 de lei :lol:

s-a interesat un hornetist de curand si asa am aflat si eu... :)

 

 

:D ultima data il dadeau cu 900 de euro! :P) deci nesimtitii astia nu tin cont de absolut nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine iti iei un motor la fel mai rupt si-l tii ca piese ...decat sa dai 1000 de euro pe un bord nou...borduri din alea universale de pe louis nu se potrivesc?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit bord in Ungaria.

M-a costat 300 de euro.

Si eu am mers 0 luna si ceva fara bord, si nou era 900 de euro.

Daca esti interesat da-mi un PM si iti spun de unde l-am luat.

Bordul e de la un hornet 98 dar s-a potrivit la al meu care e din 2002.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: 4500 ron un bord ?? omfg pai la banii astia caut un hornet mai troznit si-l cumpar doar pt ceasuri.

 

acum trecand peste socul asta despre celelalte piese ce-mi puteti zice? vreo sansa sa le gasesc la niste preturi mai rezonabile?

 

ca pana la urma ceasurile nu le vreu noi, le vreu doar functionale si nu ma prostit foamea sa dau la aia la honda atatia bani pe ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , daca e cineva interesat am o toba pt Hornet de vanzare e un pic zgariat in partea din spate , interiorul tobei e modificat sport (scoase filtrele , pus teava cu gauri ca in cele sport dintr-o bucata , pus vata de sticla pt reducerea zgomotului )suna un pic mai tare ca cel original. Pret 100 lei.

post-6555-1248171059_thumb.jpg

post-6555-1248171083_thumb.jpg

post-6555-1248171109_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@stel_ice...nu ai nicio problema la cutie, distributie sau mai stiu eu ce la motor! :) se aude cum calca lantul pe pinion! nu calca perfect pe el si de acolo si cloncane!

 

 

Astazi am mai facut cateva poze cu "mica racheta"! vineri dimineata...mi-au furat semnalele spate de pe ea! in plina zi...in fata unui magazin! :lol: astazi am montat o pereche noua, un set de rimstripes albe si placutele de frana pe spate(SBS)! am curatat, intins si uns lantul si am mai completat cu lichid de racire in vasul de expansiune!

 

Salut vad ca ai fata la motor,cum lumineaza farul si de unde il ai ?

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angryfire: 4500 ron un bord ?? omfg pai la banii astia caut un hornet mai troznit si-l cumpar doar pt ceasuri.

 

acum trecand peste socul asta despre celelalte piese ce-mi puteti zice? vreo sansa sa le gasesc la niste preturi mai rezonabile?

 

ca pana la urma ceasurile nu le vreu noi, le vreu doar functionale si nu ma prostit foamea sa dau la aia la honda atatia bani pe ele.

 

imi cer scuze pentru dezinformare baietzi... m-a luat si pe mine valul

deci bordul este la 3600 ron (900 euro - intr-adevar) si cablul de kilometraj este 450 ron(aici am facut confuzia - m-a derutat rau "si" pretul la cablu).

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare daca nu va suparati, poate o sa radeti dar sunt tare curios : toba plasata asa sus si aproape de piciorul pasagerului nu prezinta nici un pericol pentru acesta? :angryfire:

 

 

Ba da, reprez. un pericol... dar pentru cine?

Sa-ti explic:

Hornetul pe la 5.000 rpm (turatia optima de schimbare a vitezelor) intra intr-o vibratie totala (si la fel si toba - pe care sta piciorul pasagerei... pulpa in genere).

Acum imagineaza-ti:

viteza 1 (5000rpm) - toba vibreaza pe pulpa - si urca

viteza 2 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca (vibratia)

viteza 3 (5000rpm) - toba vibreza iar urca (vibratia)

viteza 4 (5000rpm) - toba vibreza, inca mai urca(vibratia), adrenalina picura

viteza 5 (5000rpm) - toba vibreza, vibratia nu se mai simte, adrenalina curge

viteza 6 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca, si urca, si ghici pana unde?

 

Si aceasta vibratie + adrenalina + pasagera buna = te strange intre picioarele ei, se lipeste cu pieptul de tine si... cum draq sa mai poti conduce, deci PERICOL! :D

 

P.S.: e ok insa, nu-i arde piciorul la pasager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, reprez. un pericol... dar pentru cine?

Sa-ti explic:

Hornetul pe la 5.000 rpm (turatia optima de schimbare a vitezelor) intra intr-o vibratie totala (si la fel si toba - pe care sta piciorul pasagerei... pulpa in genere).

Acum imagineaza-ti:

viteza 1 (5000rpm) - toba vibreaza pe pulpa - si urca

viteza 2 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca (vibratia)

viteza 3 (5000rpm) - toba vibreza iar urca (vibratia)

viteza 4 (5000rpm) - toba vibreza, inca mai urca(vibratia), adrenalina picura

viteza 5 (5000rpm) - toba vibreza, vibratia nu se mai simte, adrenalina curge

viteza 6 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca, si urca, si ghici pana unde?

 

Si aceasta vibratie + adrenalina + pasagera buna = te strange intre picioarele ei, se lipeste cu pieptul de tine si... cum draq sa mai poti conduce, deci PERICOL! :angryfire:

 

P.S.: e ok insa, nu-i arde piciorul la pasager

 

:D) Tare explicatia !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, reprez. un pericol... dar pentru cine?

Sa-ti explic:

Hornetul pe la 5.000 rpm (turatia optima de schimbare a vitezelor) intra intr-o vibratie totala (si la fel si toba - pe care sta piciorul pasagerei... pulpa in genere).

Acum imagineaza-ti:

viteza 1 (5000rpm) - toba vibreaza pe pulpa - si urca

viteza 2 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca (vibratia)

viteza 3 (5000rpm) - toba vibreza iar urca (vibratia)

viteza 4 (5000rpm) - toba vibreza, inca mai urca(vibratia), adrenalina picura

viteza 5 (5000rpm) - toba vibreza, vibratia nu se mai simte, adrenalina curge

viteza 6 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca, si urca, si ghici pana unde?

 

Si aceasta vibratie + adrenalina + pasagera buna = te strange intre picioarele ei, se lipeste cu pieptul de tine si... cum draq sa mai poti conduce, deci PERICOL!

P.S.: e ok insa, nu-i arde piciorul la pasager

:D :wave: :moto: :ok: ....cea mai tare faza din ultima vreme :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin sigur joi... pt cine mai vrea sa dea avans pt cazare.

deci da, plec de sambata dim cu retur duminica seara.

TREBUIE sa stabilim cele 2 plecari ca sa nu se mai faca confuzii... veniti cu o propunere de loc si ora de intalnire pt vineri seara.

eu propun plecarea de sambata dimineata la ora 7.30 de la arcul de triumf. intalnirea la 7.00 cu 30 min de socializare pt drum. cine intarzie > 0726676355

 

lista hornetelor actualizata:

 

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort, daca vin

11. hornet_basic + prietena - la casuta - sambata

12. thea + prieten -

13. Orcul -

14. indispus + prietena - la casuta

15. darkbay + prietena - la cort

16. sorin128 + sotia - la cort

17. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

18. Cristi_G - la cort

19. Algabone - casuta - vineri & sambata

20. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

 

p.s.: este cineva tot timpul la receptie in campus.

 

Cristi, ne vedem zilele astea sau mai mult ca sigur joi la intalnire sa-ti dau si eu banutzi. Si apropo, vezi ca esti singurul care ai zis duminica , cred ca ai vrut sa zici doar sambata seara cazare si duminica retur spre casa :moto:

 

Numai bine!

eu strang bani de cazare pt cei care poti veni joia in constitutiei. pt restul puteti vorbi separat pt o rezervare cu cei de la campus http://www.campingdirste.ro

eu vineri dim o sa trimit in contul lor avansul pt toti cei care dau pana joi seara.

pentru cei din provincie cum se procedeaza cu plata? :angryfire: :wave: se descurca fiecare sau ne dai un nr de cont in care sa-ti viram banii? sa stiu cum ma organizez sa nu raman fiul ploii :D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

si eu ca tot omul vin cu o rugaminte.daca are cineva sau stiti centre de dezmembrari va rog sa ma ajutati cu o adresa de mail sau un numar de telefon.

 

am si eu nevoie de cateva piese pentru un hornet din 2000.

 

- rezervor (de preferat albastru)

- maneta ambreiaj + oglinda stanga originala pe model 2000

- ceasurile de bord

- codita (preferabil albastra)

- ghidonul

- capac alternator

 

culoarea pana la urma nu e o problema si doar de cateva em nevoie urgenta (ceasuri, rezervor, oglinda). eu sunt mai nou asa si nu prea am cunostinete si contacte. sper sa ma poata ajuta cineva.

 

multumesc pentru timpul acordat

 

sal, Adolphino avea un hornet bun de dezmembrat, da de el si vezi ce mai are. dupa cum il stiu are preturi de bun simt.

:angryfire:

Editat de Grigu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...