Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort, daca vin

11. thea + prieten -

12. Orcul -

13. indispus + prietena - la casuta

14. darkbay + prietena - la cort

15. sorin128 + sotia - la cort

16. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

17. Cristi_G - la cort

18. Algabone - casuta - vineri & sambata

19. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

 

din pacate nu mai putem ajunge, motive obiective....poate la anu'...distractie placuta celor ce vor merge!

ASFALT USCAT! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vin sigur joi... pt cine mai vrea sa dea avans pt cazare.

deci da, plec de sambata dim cu retur duminica seara.

TREBUIE sa stabilim cele 2 plecari ca sa nu se mai faca confuzii... veniti cu o propunere de loc si ora de intalnire pt vineri seara.

eu propun plecarea de sambata dimineata la ora 7.30 de la arcul de triumf. intalnirea la 7.00 cu 30 min de socializare pt drum. cine intarzie > 0726676355

 

lista hornetelor actualizata:

 

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort, daca vin

11. hornet_basic + prietena - la casuta - sambata

12. thea + prieten -

13. Orcul -

14. indispus + prietena - la casuta

15. darkbay + prietena - la cort

16. sorin128 + sotia - la cort

17. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

18. Cristi_G - la cort

19. Algabone - casuta - vineri & sambata

20. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

 

p.s.: este cineva tot timpul la receptie in campus.

 

 

eu strang bani de cazare pt cei care poti veni joia in constitutiei. pt restul puteti vorbi separat pt o rezervare cu cei de la campus http://www.campingdirste.ro

eu vineri dim o sa trimit in contul lor avansul pt toti cei care dau pana joi seara.

 

 

buey de ce nu ai trecut si la mine cort, ca doar ti-am dat bani joia trecuta, sau vrei sa te alerg cu horneta prin parcare joia asta?:angryfire: :D

 

Ideea e, nush daca vin cu monopost sau fara, inclin spre cu, ( hehe :wave: ) dar mai aduc cu mine 4 roti, doua de RR si doua de CBR, most likely, ei or sa dea banii atunci daca e, cred ca e ok. Deci rectifica la mine da, e thea +/- monopost, cort:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, reprez. un pericol... dar pentru cine?

Sa-ti explic:

Hornetul pe la 5.000 rpm (turatia optima de schimbare a vitezelor) intra intr-o vibratie totala (si la fel si toba - pe care sta piciorul pasagerei... pulpa in genere).

Acum imagineaza-ti:

viteza 1 (5000rpm) - toba vibreaza pe pulpa - si urca

viteza 2 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca (vibratia)

viteza 3 (5000rpm) - toba vibreza iar urca (vibratia)

viteza 4 (5000rpm) - toba vibreza, inca mai urca(vibratia), adrenalina picura

viteza 5 (5000rpm) - toba vibreza, vibratia nu se mai simte, adrenalina curge

viteza 6 (5000rpm) - toba vibreza si tot urca, si urca, si ghici pana unde?

 

Si aceasta vibratie + adrenalina + pasagera buna = te strange intre picioarele ei, se lipeste cu pieptul de tine si... cum draq sa mai poti conduce, deci PERICOL! :wave:

 

P.S.: e ok insa, nu-i arde piciorul la pasager

 

am inteles :angryfire:, mersi pt explicatie :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Azi i-am reglat carburatia hornetei si este o alta bestie cu aceleasi haine. Trage foarte grav de jos si e mai nervoasa ca oricand. Urmeaza sa vad in ce sens s-a modificat consumul, in curand...

Ne vedem maine la intalnire si mai povestim.

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Azi i-am reglat carburatia hornetei si este o alta bestie cu aceleasi haine. Trage foarte grav de jos si e mai nervoasa ca oricand. Urmeaza sa vad in ce sens s-a modificat consumul, in curand...

Ne vedem maine la intalnire si mai povestim.

Numai bine!

 

 

Si eu am nevoie de o astfel de interventie... asa ca astept cu nerabdare rezultatele bondarului tau

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lista hornetelor actualizata:

 

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort, daca vin

11. thea +/- monopost - cort

12. Orcul -

13. indispus + prietena - la casuta

14. darkbay + prietena - la cort

15. sorin128 + sotia - la cort

16. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

17. Cristi_G - la cort

18. Algabone - casuta - vineri & sambata

19. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

Editat de cristigh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nevoie de o astfel de interventie... asa ca astept cu nerabdare rezultatele bondarului tau

Bafta

 

la mine dar sincron in martie/aprilie ceva de genu.....mecanic meserias.....rezultate:trage tareeee bine,fata de cand era desincronizata....suna muuult mai rotund si mai frumos(asta si din cauza tobei leo vince)...consumul evident a scazut.... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am nevoie de o astfel de interventie... asa ca astept cu nerabdare rezultatele bondarului tau

Bafta

Consumul inca nu am avut cum sa-l fac, azi m-am invartit doar ceva km prin oras, dar in weekend o scot la drum lung si vad rezultatul.

In rest este cum am zis mai sus si cum le zice si George. Trage de rupe... :D

 

P.S. am trecut de postul 1000, cred ca e timpul sa trec pe ceva miar de la Honda :angryfire:

cb1000r08h080qv8.jpg

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frati viespari ! am nevoie de una bucata lant pt mobra mea din 99' . nu vreau acum kit de lant ca nu am bani , vreau doar sa o carpesc maxim o luna sau maxim 1000 km , sa pot sa mai ma dau cu ia pana trec de concediu iar dupa imi voi lua kit-ul de lant nou . asa ca cine sti sau are un lant (sh) sau de unde sa cumpar la metru please help !!! :wave: dau multe beri :angryfire:

p.s. lantul meu este varza , nu mai merge intins , reglat , nimic . doar schimbat asa ca imi trebuie o solutie f f ieftina altfel va sta cam o luna pe dreapta :D pana fac rost de bani sa ii schimb kit-ul de lant

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lista hornetelor actualizata:

 

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - ce alege majoritatea

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort, daca vin

11. thea +/- monopost - cort

12. Orcul -

13. indispus + prietena - la casuta

14. darkbay + prietena - la cort

15. sorin128 + sotia - la cort

16. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

17. Cristi_G - la cort

18. Algabone - casuta - vineri & sambata Am modificat la un moment dat: sambata (cazare). Plecam spre BV sambata dimineata si ne intoarcem duminica seara. La fel si Horhellito.

19. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - sambata si duminica

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort

11. thea +/- monopost - cort

12. Orcul - daca vin singur - cort / daca vin insotit, cel mai probabil casuta, nu de alta, dar nu pot sa-i dau pasagerului sa care TOT(cort, lucrurile mele + lucrurile lui) :wave:

13. indispus + prietena - la casuta

14. darkbay + prietena - la cort

15. sorin128 + sotia - la cort

16. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

17. Cristi_G - la cort

18. Algabone - casuta - vineri & sambata

19. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

 

Mesaj completat

aaah... si vin de vineri....cred :angryfire: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. MetalWarrior + prietena - la casuta - vineri & sambata

2. rookie22 - sambata si duminica

3. george05 - la cort

4. danny_nt + prietena - la casuta

5. cristigh - la casuta - sambata si duminica

6. stel_ice + sotia - la cort

7. catamenia + prietena - la casuta - vineri & sambata

8. Stephon - la casuta

9. cappac44 + prietena - la casuta

10. grigu & pitica - la cort

11. thea +/- monopost - cort

12. Orcul - daca vin singur - cort / daca vin insotit, cel mai probabil casuta, nu de alta, dar nu pot sa-i dau pasagerului sa care TOT(cort, lucrurile mele + lucrurile lui) :moto:

13. indispus + prietena - la casuta

14. darkbay + prietena - la cort

15. sorin128 + sotia - la cort

16. Daniel_S (maddog14dan) + prietena - la cort

17. Cristi_G - la cort

18. Algabone - casuta - vineri & sambata

19. Horhellito + sotia - casuta - vineri & sambata.

 

Mesaj completat

aaah... si vin de vineri....cred :angryfire: :D

 

hai de vineri sa fim mai multi de vineri.....sa avem "stup" sa ne chefuim si de vineri pe sambata...nu doar de sambata pe duminica :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de intalnire de azi,

MICHELIN ( P.POWER 2CT ) 120/70 - ZR17 (58W) 667.50 RON

MICHELIN ( P.POWER 2CT ) 180/55 - ZR17 (73W) 754 RON ( luate dupa http://www.romimoto.ro)

===========Total 1421.5 RON====

P.S. recunosc ca m-am inselat, sper ca informatiile astea sa fie utile cuiva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul inca nu am avut cum sa-l fac, azi m-am invartit doar ceva km prin oras, dar in weekend o scot la drum lung si vad rezultatul.

In rest este cum am zis mai sus si cum le zice si George. Trage de rupe... :angryfire:

 

 

Da, morala mea este ca tre sa-i fac neaparat o sincronizare de carburatoare.

Simptome: Motorul nu toarce asa frumos cum zice George si nici nu trage asa bine la demaraj (cam dardaie).

Consumul nu mi se pare chiar mare 5,5.... la mers normal !

Va multumesc ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou sunt gata cauciucurile mele! credk e ultima oara knd mai o sa imi pun cauciucuri foarte moi; de cand am motorul am folosit numai pilot power mai mult si pentru siguranta mea! daca m-as da cu motorul numai in weekend knd merg pe trasee mai sinuoase as putea sa imi pun in continuare tot din astea dar la mers zi de zi si drumuri unde nu prea ai ce sa te inclini si mai si cu un pic de viteza dupa 2000 km cauciucul e aplatizat pe mijloc! cunoaste cineva modelul pilot road 2 de la michelin,pentru ca spre asa ceva as vrea sa ma orientez? cu ultimul set am facut totusi 10 000km in 3 luni de knd le-am schimbat dar sunt aplatizate de aproape la inceput si as vrea ceva mai rigid pe mijloc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou sunt gata cauciucurile mele! credk e ultima oara knd mai o sa imi pun cauciucuri foarte moi; de cand am motorul am folosit numai pilot power mai mult si pentru siguranta mea! daca m-as da cu motorul numai in weekend knd merg pe trasee mai sinuoase as putea sa imi pun in continuare tot din astea dar la mers zi de zi si drumuri unde nu prea ai ce sa te inclini si mai si cu un pic de viteza dupa 2000 km cauciucul e aplatizat pe mijloc! cunoaste cineva modelul pilot road 2 de la michelin,pentru ca spre asa ceva as vrea sa ma orientez? cu ultimul set am facut totusi 10 000km in 3 luni de knd le-am schimbat dar sunt aplatizate de aproape la inceput si as vrea ceva mai rigid pe mijloc!

pilot power 2 ct ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pilot power 180/55/17 73 w

 

ala 2 ct am inteles ca e ceva mai rigid pe mijloc cam ca si pilotu sport de la michelin deci tot cam un drac e! cine stie cum e pilot road 2? ma uitam acuma la dunlop sportmax d 207 poate sa faca cineva o comparatia intre michelin si astia?

ps: michelin sunt cele mai bune anvelope dupa parerea mea...merg si pe ploaie,intra repede in temperatura aderenta maxima chiar si la uzura mare a cauciucului etc!

Editat de tommy_the_gun_2006
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pilot power 180/55/17 73 w

 

ala 2 ct am inteles ca e ceva mai rigid pe mijloc cam ca si pilotu sport de la michelin deci tot cam un drac e! cine stie cum e pilot road 2? ma uitam acuma la dunlop sportmax d 207 poate sa faca cineva o comparatia intre michelin si astia?

ps: michelin sunt cele mai bune anvelope dupa parerea mea...merg si pe ploaie,intra repede in temperatura aderenta maxima chiar si la uzura mare a cauciucului etc!

 

maestre,nu stiu sa iti spun multe despre noul pilot road...dar pot sa iti spun de cel vechi,poate stii si tu,ca e mega dur pe mijloc.si in rest e la fel,nu merge inclinat tare mult,intra greu in temperatura.dar la uz zilnic prin oras si alte cele,e mega potrivit.asta nou am inteles ca tine si mai bine,ca ar avea o structura mai buna chiar si pt curbe.nu stiu daca te-am ajutat cu ceva,sunt doar pareri.sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frati viespari ! am nevoie de una bucata lant pt mobra mea din 99' . nu vreau acum kit de lant ca nu am bani , vreau doar sa o carpesc maxim o luna sau maxim 1000 km , sa pot sa mai ma dau cu ia pana trec de concediu iar dupa imi voi lua kit-ul de lant nou . asa ca cine sti sau are un lant (sh) sau de unde sa cumpar la metru please help !!! :) dau multe beri :lol:

p.s. lantul meu este varza , nu mai merge intins , reglat , nimic . doar schimbat asa ca imi trebuie o solutie f f ieftina altfel va sta cam o luna pe dreapta :D pana fac rost de bani sa ii schimb kit-ul de lant

 

salut

am vazut lant la metru la intrarea pe autostrada dinspre pitesti (pe la Albota - exact in intersectia aia mica cum faci stanga dinspre Pitesti, este un magazin unde vand si motoare si scutere... acolo am vazut lant la metru).

Cred insa ca ai putea gasii si prin buc. la vreun magazin, incearca prin vitan, sau pe energeticienilor la trancanici la service, sau la united motors la service pe pipera-tunari(in spatele magazinului de ktm, au service mare acolo)

 

bafta!!!

Mesaj completat

pilot power 180/55/17 73 w

 

ala 2 ct am inteles ca e ceva mai rigid pe mijloc cam ca si pilotu sport de la michelin deci tot cam un drac e! cine stie cum e pilot road 2? ma uitam acuma la dunlop sportmax d 207 poate sa faca cineva o comparatia intre michelin si astia?

ps: michelin sunt cele mai bune anvelope dupa parerea mea...merg si pe ploaie,intra repede in temperatura aderenta maxima chiar si la uzura mare a cauciucului etc!

 

 

eu am pe spate continental sport-atack - si sunt fff multumit de ele.

se incalzesc repede si pe umezeala sunt f eficiente.

ce-i drept nu ma dau foarte tare pe curbe, insa prin bucuresti am vreo 8000 de km cu ele si arata ca noi ;)

 

recomand metzeler (parca asa se scrie... nu?) M3 - bijuterie(diamant) de cauciuc - comparabil la calitate cu bridgestone bt002(de asemenea fff bune dar cu pretz de luxe)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

later edit : HORNET 600 PC 34 1999 , am facut rost de bani si caut kit de lant de la did , asa ca , cei care au piese si ma pot ajuta , dati un PM cu pretul si detalii

 

frati viespari ! am nevoie de una bucata lant pt mobra mea din 99' . nu vreau acum kit de lant ca nu am bani , vreau doar sa o carpesc maxim o luna sau maxim 1000 km , sa pot sa mai ma dau cu ia pana trec de concediu iar dupa imi voi lua kit-ul de lant nou . asa ca cine sti sau are un lant (sh) sau de unde sa cumpar la metru please help !!! :) dau multe beri :lol:

p.s. lantul meu este varza , nu mai merge intins , reglat , nimic . doar schimbat asa ca imi trebuie o solutie f f ieftina altfel va sta cam o luna pe dreapta :D pana fac rost de bani sa ii schimb kit-ul de lant

Editat de arycy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma baieti eu nu ma hotarasc unde sa stau ca vad ca scoru e cam egal 9casute si 8 cort si eu as fi nr9 daca vin si stau cu cortu ;) ce sa fac ce sa fac? Eu vin de vineri ca sa fiu mahmur sbt dim nu dum cand tre sa ma intorc acasa :), bine parca vad ca si duminica dim o sa caut muraturile, nah asta e alta treaba :)) :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din nou sunt gata cauciucurile mele! credk e ultima oara knd mai o sa imi pun cauciucuri foarte moi; de cand am motorul am folosit numai pilot power mai mult si pentru siguranta mea! daca m-as da cu motorul numai in weekend knd merg pe trasee mai sinuoase as putea sa imi pun in continuare tot din astea dar la mers zi de zi si drumuri unde nu prea ai ce sa te inclini si mai si cu un pic de viteza dupa 2000 km cauciucul e aplatizat pe mijloc! cunoaste cineva modelul pilot road 2 de la michelin,pentru ca spre asa ceva as vrea sa ma orientez? cu ultimul set am facut totusi 10 000km in 3 luni de knd le-am schimbat dar sunt aplatizate de aproape la inceput si as vrea ceva mai rigid pe mijloc!

Recomand cu caldura Pirelli Diablo. Sunt foarte bune ca si aderenta, se uzeaza greu si au exact ce-ti trebuie tie. Sunt mai tari pe mijloc si mai moi pe exterior. Costa ceva mai mult dar isi merita fiecare banut :lol: Le-am pus in aprilie si am facut vreo 2 mii si ceva cu ele si....sunt noi. Si nu am fost doar la suc cu ele :D

Editat de omunegru22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...