Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

si

 

Nu ati inteles esentialul...adica :

 

 

.... uite chiar azi asa k de ziua mea de nume ....

 

La Multi Ani Andreea! Sa traiesti cu numele!

 

P.S. : App. de zi de nume : cum se numeste "tiganca"? (e notoriu faptul ca fetele isi boteaza vehiculele....)

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Va multumesc tuturor, uite chiar azi asa k de ziua mea de nume ma gandesc sa o scot la o tura mica :moto: ca doar e soare afara (stiu stiu, chiar daca e soare nu inseamna ca am aderenta 100% o sa merg chill)

p.s. invidiosi nu aveti de ce sa fiti ca mos cracila asta nu a cazut din polul nord la mine-n brate, am fost cuminte si am mancat tot deci un efort minim acolo tot am facut sa-l merit :crack:

cand ma suni sa iesim ? :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si

 

Nu ati inteles esentialul...adica :

 

 

 

 

La Multi Ani Andreea! Sa traiesti cu numele!

 

P.S. : App. de zi de nume : cum se numeste "tiganca"? (e notoriu faptul ca fetele isi boteaza vehiculele....)

 

adica...ce vrei sa zici ca eu sunt fata? :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine mai are hornet 2011? poate mai aflu ceva detalii picante despre noua mea jucarie :moto:

Ia uite ca mai vin in stup si viespi nu doar viespoi :crack: S-o stapanesti sanatoasa :bounce:

 

 

P.S. I`m jealous :blbl: pe tine si pe viespea din 2011.Asfalt..;)

Editat de ionutz_bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru urari, tiganca mea are mai multe porecle, azi am scos-o la plimbare din nou, si la Victoriei ne-am intalnit cu un hornetel din 2007 (mi-a scapat porumbelul si nu l-am mai prins cand am intrebat propietaru ce motor are :rusinica: ) ia ziceti voi le-ati bagat pe toate la hibernare? daca nu haideti maine la o intalneala rapida prin centru cu viespile :bounce:

 

Cat ajunge bijuteria asta? Sa fac un calcul peste cate zeci de ani imi permit. :bounce:

ea a costat 5500 lire plus apr 1000 lire transportul pana la mine-n fata blocului din Anglia... can atat :scratch:

 

mai vrei sa te si sun? asta asa ca sa facem aditionale, daca am iesit azi presupun ca mai iesim si maine, sau cand ai tu timp si dispozitie, ai vazut ca nu mereu iti faci nervi in trafic ne mai si distram :makeout:

 

p.s. pentru develish ultimul mesaj, aolo mi-am prins urechile :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt incepatori recomandati mobra asta?

Eu am inceput pe ea, la fel au facut si multi altii. Nu e de speriat daca o tii in ture joase, si este clar muuuult mai recomandata decat un SS pentru inceput.

Acum depinde ce vrei sa faci, pentru drumuri in afara (lungi si dese :) ) nu este cel mai potrivit, dar in oras si pentru ture scurte e perfect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mere pt orice,e allrounderul perfect Hornetzelul.Am inceput pe ea si am fost mai mult decat multumit,si pot sa zic ca acum de multe ori simt ca-mi lipseste.Ideala pt oras,mere si la forje,mere si pe curbe cu anumite limite,mere si la touring,nu exceleaza la un anume lucru,dar le face pe toate intr-un mod multumitor.

Clar recomandata si pt incepatori,dar sa nu fie incepatori din aia rupti de realitate sau racer wannabe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mere pt orice,e allrounderul perfect Hornetzelul.Am inceput pe ea si am fost mai mult decat multumit,si pot sa zic ca acum de multe ori simt ca-mi lipseste.Ideala pt oras,mere si la forje,mere si pe curbe cu anumite limite,mere si la touring,nu exceleaza la un anume lucru,dar le face pe toate intr-un mod multumitor.

Clar recomandata si pt incepatori,dar sa nu fie incepatori din aia rupti de realitate sau racer wannabe.

 

:goodposting: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat de lungi. Deja la vreo 230km tre sa faci plinu iar peste 300 km in aceeasi zi incep sa apara diverse amorteli si dureri :D

Ma gandesc sa fac un Austria cu ea dar din 2 sau 3 zile. Am auzit ca unii o fac intr-o zi :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde cat de lungi. Deja la vreo 230km tre sa faci plinu iar peste 300 km in aceeasi zi incep sa apara diverse amorteli si dureri :D

Ma gandesc sa fac un Austria cu ea dar din 2 sau 3 zile. Am auzit ca unii o fac intr-o zi :baldy:

Cred ca nu cunosti si nu esti acomodat cu motorul eu m-am suit de pe cb500 pe hornet si am facut 270 de km cu o singura oprire pt alimentare si nu mi s-a parut asa de obositor ca motor cum zici tu aici ...

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut si peste 700km pe zi, si in vacanta am avut o medie de 430 km pe zi. Ce-i drept am chilotul ala de carena-wanna-be, dar se poate, nu zic ca nu, doar ca dupa un 400km/5ore nu mai e asa comod (in prima si a doua zi, de la entuziasm e comod, dar mergand zilnic cate 400km, o saptamana, nu prea e). Pentru touring incearca un Deauville sau enduro-touring (Transalp, V-Strom, TDM, s.a.). Touringurile pur-sange (BMW R1XXX rt/lt) sunt destul de scumpe, atat la chizitie, cat si la intertinere.

Hornetul prin definitie este o motocicleta commuter, adica "navetist", pentru drumuri scurte si dese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu cunosti si nu esti acomodat cu motorul eu m-am suit de pe cb500 pe hornet si am facut 270 de km cu o singura oprire pt alimentare si nu mi s-a parut asa de obositor ca motor cum zici tu aici ...

ce-ți mai place troaca :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca nu cunosti si nu esti acomodat cu motorul eu m-am suit de pe cb500 pe hornet si am facut 270 de km cu o singura oprire pt alimentare si nu mi s-a parut asa de obositor ca motor cum zici tu aici ...

stie @danny_nt ce zice.dar depinde de la om la om.eu personal am facut 1150km intr-o zi,a doua zi nu am mai vrut sa ma urc pe motor de durere de coor.dar din a treia zi eram din nou la drum.acum dupa ce m-am acomodat(vreo 40k si ceva in plus pe viespe) fac 700km lejer fara sa resimt vreo durere sau amorteala,la bere direct o tai :friends: .acum cum zice si @mettal,sa faci zilnic 500km o saptamana intreaga nu e cel mai indicat motor :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si eu aproape un sezon pe o Honda Hornet din 2002.., in prima luna am fost entuziasmat, in a doua inca imi placea iar in a treia ma gandeam deja la alta, neavand bani la indemana am scos din barlog o kawa gpz 750 din 83 care era mult mai funny si mai vinteage! . Hornetul are frane beton, ciclistica si manevrabilitate exceptionale, motoras feroce, mai ales in primele trei trepte, este cool ca design, cosuma multisor, eu mergeam mai turat, recunosc, adica schimbam vit pe la 7-8000.., o motocicleta cu temperament dar nu era ceea ce imi trebuia mie.., prefer drumurile lungi si bune celor scurte si proaste!. pt asta exista Tdm. Ah, mai era un mare avantaj care il avea Hornetul.., era Honda!

 

e nemaipomenita pt.incepatori...asculta f bine la comenzi..si cand esti incepator iti treb o motocicleta cu ciclistica f buna.

Mishule, ce ai beut , frate, de dimineata.., Hornetul e nemaipomenit pt incepatori?!, sa mor eu daca te inteleg.., au facut astia Hornetul de doi jumate sau am calarit eu altceva?! PS Ma rog, poate ca incepatorii astia din ziua de azi sunt mai precoci in manifestari si aptitudini, insa cand ma gandesc cu ce frica am iesit cu Voshodul de 175 dupa ce de abia imi luasem permisul, iarasi nu mai inteleg nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si eu aproape un sezon pe o Honda Hornet din 2002.., in prima luna am fost entuziasmat, in a doua inca imi placea iar in a treia ma gandeam deja la alta, neavand bani la indemana am scos din barlog o kawa gpz 750 din 83 care era mult mai funny si mai vinteage! . Hornetul are frane beton, ciclistica si manevrabilitate exceptionale, motoras feroce, mai ales in primele trei trepte, este cool ca design, cosuma multisor, eu mergeam mai turat, recunosc, adica schimbam vit pe la 7-8000.., o motocicleta cu temperament dar nu era ceea ce imi trebuia mie.., prefer drumurile lungi si bune celor scurte si proaste!. pt asta exista Tdm. Ah, mai era un mare avantaj care il avea Hornetul.., era Honda!

 

 

Mishule, ce ai beut , frate, de dimineata.., Hornetul e nemaipomenit pt incepatori?!, sa mor eu daca te inteleg.., au facut astia Hornetul de doi jumate sau am calarit eu altceva?! PS Ma rog, poate ca incepatorii astia din ziua de azi sunt mai precoci in manifestari si aptitudini, insa cand ma gandesc cu ce frica am iesit cu Voshodul de 175 dupa ce de abia imi luasem permisul, iarasi nu mai inteleg nimic!

 

si uite si primul om care spune ca viespea nu e buna de incepatori.cat despre comparatiile cu voshod 175,nipre,urale si alte asemenea utilaje...e din ciclu:daca esti posesor de motoreta de 30 de ani,asta nu te face automat motociclist.sorry,fara supararea,dar la cum ai raspuns de acid si plin de cunoastere....nu m-am putut abtine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stimabile....ai un viesp foarte frumos.

arata cam cum a lasat-o mam aiei din fabrica, ceea ce e cam rar in zilele astea pentru un motor din 98-99.

la cum arata cadrul, cred ca a fost totsi revopsita, dar asta nu e un lucru rau. desi daca e adusa dintr-o tara civilizata unde nu-s pietre si nisip pe stada care sa sableze orice trece pacolo........e posibil sa fie si vopseaua originala.

sa o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...