Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Salut, ceva preturi de bujii NGK normale sau iridiu? Voi de pe unde ati mai luat?

Sau alte marci gen Denso? Nu e graba, inca ma mai tin astea doar caut ceva oferte daca sunt.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare!

 

Am o rugaminte la voi:ma pune cineva la curent cum e cu modelele astea de hornet?

 

Am la dezmembrat un hornet din 2004...acuma...ce am aflat de pe net e ca se fabrica din 98...

 

Care sunt perioadele unde sunt identice?piesele sunt compatibile la toti anii?am tot vazut gen: motor Pc nu stiu cat...bla bla bla :)

 

Multumesc! :bigstar:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce lipseste de acolo e ca in 2005, parca, i-au bagat USD fork, si bord digital, iar in 2007 s-a schimbat generatia totalmente.

 

Ieri am facut ultima iesire pe anul asta, si am bagat motocicleta la caldutz. De mult nu am avut asa un sentiment de tristete.

Sarbatori fericite :friends: :cheers:

Editat de mettal86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani insectelor, si cum planuiesc in acest an un tur al europei de sud, viesparii care posed de suporti side case, top case, sau set complet compatibil cu modelul pc34 fabricat intre '00 - '02, si nu planuiesc s-o mai foloseasca, sa-mi dea de stire, i need them :D multi kilometri cu zambetul pe fata, cu domnisoare la spate, cu asfaltul uscat si zile insorite va doresc!

Editat de Norbyke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ! Sunt cam la inceput si am o Honda Hornet 600 s din 2000. Am reusit isprava de a rupe scarita de la comenzile dreapta.Nu am tinut-o bine pe loc si am dat-o jos. Exista cineva care imi poate vinde sau sugera un magazin in Bucuresti, sau ceva dezmembrari? Multumesc mult pentru ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor ! Sunt cam la inceput si am o Honda Hornet 600 s din 2000. Am reusit isprava de a rupe scarita de la comenzile dreapta.Nu am tinut-o bine pe loc si am dat-o jos. Exista cineva care imi poate vinde sau sugera un magazin in Bucuresti, sau ceva dezmembrari? Multumesc mult pentru ajutor.

 

/index.php?/topic/672102-dezmembrez-honda-hornet-an-2004/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cerere de pret, piese originale se poate apela cu incredere la Paul de la 'onda

paul.gasca@honda.com.ro

serie de sasiu si ii spuneti ce vreti. cand face oferta da si poza cu piesa sa nu existe probleme ca io am vrut aia si ai adus ailalta.

doar ca e posibil sa mai intarzie cu raspunsul ca e singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1325754409

Mare grijă la prețurile de la second. O scăriță de hornet nu face mai mult de 30-40lei second. Nouă e 50lei.

 

 

 

 

Corect :) Insa majoritatea pieselor le gasesti la juma'de pret fata de cele noi,second. Piese ORIGINALE,nu aftermarket...calitate inferioara. :bigstar:

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect :) Insa majoritatea pieselor le gasesti la juma'de pret fata de cele noi,second. Piese ORIGINALE,nu aftermarket...calitate inferioara. :bigstar:

Caca ... ce e asa nasol la una aftermarket? pretul? Ati auzit toti ca-s mai bune alea OEM si o tine-ti intr-una cu replica asta.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caca ... ce e asa nasol la una aftermarket? pretul? Ati auzit toti ca-s mai bune alea OEM si o tine-ti intr-una cu replica asta.

frumos mod de a te exprima.daca iti sustii punctul de vedere hai te rog cu cateva exemple concrete(poze,detalii,calitatea lucrarii,orice ne poate ajuta pe restu sa intelegem parerea ta)de piese aftermarket care sunt de calitatea celor OEM.daca iei aceeasi piesa OEM si aftermarket si tu sustii sus si tare ca doar pretul difera,inseamna ca nu prea ai idee de ce inseamna calitate si unde sa te uiti sa vezi diferentele.desi in timp,diferentele sunt din ce in ce mai evidente.pot zice ca am folosit/vazut/vandut OEM si aftermarket si diferentele exista in cele mai multe cazuri.gasesti piese OEM mai proaste ca si cele aftermarket?DA!gasesti piese aftermarket mai proaste ca cele OEM?DA!.ca ai prins sau ai auzit tu ca nu e nici o diferenta e partea a doua.sper sa nu te ataci prea tare,desi de obicei sari ca ars cand cineva nu e de acord cu tine.

 

tu ai dat vreun argument sa iti sustii cele scrise mai sus?nope...deci esti in aceeasi oala cu "aia care o tin pe a alor ca is mai bune OEM-urile".corect?legat de scarite iti garantez eu ca scaritele aftermarket sunt facute dintr-un aliaj mai de proasta calitate,guma de pe ele se duce mult mai repede,palpatorul se roade in 25% timp mai scurt decat la OEM.prinderile cedeaza mai usor...contrazi-ma cu explicatii logice

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...