Sari la conținut

Honda Hornet


metaxa

Postări Recomandate

Buna! Inca un viespe in stup.

Bine ai venit. Frumoasa si culoarea.

 

Apropo de viespi galbene, poate va mai amintiti una din cele mai frumoase viespi galbene de pe meleagurile noastre : arycyĂş's wasp.....

 

Iarna scurta si kilometri faini sa ai!

Editat de sorin128
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine ai venit. Frumoasa si culoarea.

 

Apropo de viespi galbene, poate va mai amintiti una din cele mai frumoase viespi galbene de pe meleagurile noastre : arycyĂş's wasp.....

 

Iarna scurta si kilometri faini sa ai!

 

@GERGELY:bafta la viespe si bine ai venit in stup! :rolleyes: e cumva viespea cumparata de la mircea din oradea?frumoasa foc

@sorin128:hehe ce vremuri...chiar ca era cea mai frumoasa viespe galbena din tara :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine poate sunt pesimist, dar vremurile alea 2009-2010 nu cred sa le mai prindem. Foarte multi s-au restras si putini vin noi :D

 

De ce nu? eu mi-am luat viespe vara trecuta dar n-am apucat nicio intalnire cu voi. Astept cu nerabdare primele intalniri de viespari si ceberisti de la anu :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine poate sunt pesimist, dar vremurile alea 2009-2010 nu cred sa le mai prindem. Foarte multi s-au restras si putini vin noi :D

 

nu e tocmai asa..cel putin la nivel de intalniri prin tara,ne-am adunat si mai multi decat in 2009(darste-avrig) prin unele locuri :rolleyes: cat despre intalnirile de la Constipatiei,nu ma pot pronunta :rusinica:

 

daca faci un calcul rapid,daca arunci un ochi pe aici...cei nou veniti sunt mai multi decat cei retrasi.ca s-au retras cativa de la intruneli e alta poveste,dar s-au ocupat destule locuri cu altii noi.deci..semne bune anul are :friends:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine poate sunt pesimist, dar vremurile alea 2009-2010 nu cred sa le mai prindem. Foarte multi s-au restras si putini vin noi

Dani, viespi sunt din ce in ce mai multe pe strada DAR, tu ai dreptate in felul tau : Cativa oameni (2009-2010) formau o comunitate stransa (despre care am pretentia ca a supravietiut transformandu-se usor,usor - dupa cum vezi mai sus am scris "fani Hornet" ;)), in timp ce o mare de viespi nu mai formeaza asa usor o "comunitate".

Este acelasi lucru care se intampla in cazul localitatilor daca vrei. Ai vazut cum in localitatile mari cu foarte multi oameni te simti mult mai "singur"?

Pentru a crea o comunitate in comunitate ca sa zic asa avem intr-adevar nevoie de alte abordari. Eu, tu si inca o mana de oameni purtam poate fara voia noastra responsabilitatea ducerii mai departe a unei traditii frumoase.

 

 

De ce nu? eu mi-am luat viespe vara trecuta dar n-am apucat nicio intalnire cu voi. Astept cu nerabdare primele intalniri de viespari si ceberisti de la anu

Multumesc. Genul asta de entuziasm este unul din lucrurile pe care unii dintre noi poate l-au pierdut odata cu experienta castigata. Si avem nevoie de asa atitudini cand va fi momentul...;).

 

nu e tocmai asa..cel putin la nivel de intalniri prin tara,ne-am adunat si mai multi decat in 2009(darste-avrig) prin unele locuri cat despre intalnirile de la Constipatiei,nu ma pot pronunta

 

daca faci un calcul rapid,daca arunci un ochi pe aici...cei nou veniti sunt mai multi decat cei retrasi.ca s-au retras cativa de la intruneli e alta poveste,dar s-au ocupat destule locuri cu altii noi.deci..semne bune anul are

...si ca tot vorbeam de experienta, iata-i vocea mai sus :friends: ...Da, de acord cu tine, istorii s-au scris multe si se vor mai scrie cata vreme exista cativa pasionati si cativa entuziasti. Vom transforma semnele bune ale anului viitor in astfel de istorii cu siguranta!

 

Sa vedem ce-o fi. Eu unul nu renunt la Hornet.

That's the spirit!!!! :friends: Ma voi baza pe tine!!!

 

e normal. in randul nostru, putine daune totale, dar sunt multe aduse de afara, deci numarul motoarelor a crescut.

sa va vad la vara.

Sa NE vedem la vara!!!! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma ai grija ca stiu unde stai si vin si-ti fur motoru :crack:

 

ba domnilor, o mica mare rugaminte:

care ai demontata sau nu te deranjeaza sa demontezi schimbatorul de viteze. al meu a fost stramb l aun moment dat (mai e un pic) si vreau sa il aduc la starea initiala.

nu trebuie sa mai mentionez ca donatorul trebuie sa fie nelovit, nestrambat. mai mult de un weekend nu il tin (asta daca va apuca plimbatul in mijlocul lui decembrie)

va foarte multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Multumesc. Genul asta de entuziasm este unul din lucrurile pe care unii dintre noi poate l-au pierdut odata cu experienta castigata. Si avem nevoie de asa atitudini cand va fi momentul...;).

adevar graiesti!asta e din ciclul:cine n-are batrani sa-si cumpere,dar(as adauga de la mine) e nevoie si de "carne proaspata" :rolleyes:

...si ca tot vorbeam de experienta, iata-i vocea mai sus :friends: ...Da, de acord cu tine, istorii s-au scris multe si se vor mai scrie cata vreme exista cativa pasionati si cativa entuziasti. Vom transforma semnele bune ale anului viitor in astfel de istorii cu siguranta!

m-ai facut sa ma simt "greu" :bounce:

 

si uite cum discutiile "generale" si off-topic sa zic asa iau locul discutiilor tehnice la un motor fara probleme :banana:

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut discutii tehnice in sectiunea asta... :disappointed:

 

Daca ar fi sa triezi posturile probabil sectiunea Hornet ar avea max 100 pag.

 

:cheers:

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! De aceea threadul se afla aici si nu in sectiunea 'Service'. Scopul topicului este intr-adevar unul dual : atat tehnic cat si social.

 

P.S. : Personal sper ca procentul de posturi "sociale" sa fie in continuare superior celor de ordin tehnic marcand astfel raritatea problemelor tehnice ale acestui model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect! De aceea threadul se afla aici si nu in sectiunea 'Service'. Scopul topicului este intr-adevar unul dual : atat tehnic cat si social.

 

P.S. : Personal sper ca procentul de posturi "sociale" sa fie in continuare superior celor de ordin tehnic marcand astfel raritatea problemelor tehnice ale acestui model.

:goodposting: :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revin cu aceasta rugaminte:

ba domnilor, o mica mare rugaminte:

care ai demontata sau nu te deranjeaza sa demontezi schimbatorul de viteze. al meu a fost stramb l aun moment dat (mai e un pic) si vreau sa il aduc la starea initiala.

nu trebuie sa mai mentionez ca donatorul trebuie sa fie nelovit, nestrambat. mai mult de un weekend nu il tin (asta daca va apuca plimbatul in mijlocul lui decembrie)

va foarte multumesc.

+1 acum

care si daca desface robinetul de sub rezervor in iarna asta, imi trebuie pentru o masuratoare rapida tubul care e in interiorul filtrului de benzina.

 

sa traiti bine.

 

Later edit:

 

a venit postaaaaaaaaaaa :banana: :bounce: :banana: :bounce:

post-56075-0-09660500-1323842704_thumb.jpg

Editat de COObra
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nou posesor de viespe 600 din 2001. Un upgrade de la suzuki GS500. Modificari nu vreau la ea desi recunosc ca imi place fundul de la faceliftul din 2004. va urma la primavara schimbat ulei, filtre, semeringuri si ulei furca (din obisnuinta cand iau ceva la mana a doua), si un set de cauciucuri noi michelin pilot power pt ca oricum trebuie sa schimb cauciucurile care le are din cauza vechimi prea mari. Altfel hibernare si in asteptarea noilor placute de inmatriculare.

PS: anu asta cand s-au tinut intalnirile in bucuresti ? cand reincepeti activitatea ? asta in cazul in care ati bagat toti viespea la hibernare. :)

 

a venit postaaaaaaaaaaa :banana: :bounce: :banana:

 

de unde ai luat apratoarea si la ce bani ? ms

post-48131-0-25266000-1323951829_thumb.jpg

Editat de ema_mann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...