Sari la conținut

7.07 - Accident Brasov


gamster
 Share

Postări Recomandate

Pe la ora 12, in timp ce se intorcea de la Sf. Gheorghe, fratele meu ( runaway ) a experimentat putin cum e sa devii planor. Din cate am inteles, venea cu un prieten, pe la Harman ( drum destul de prost ) a pierdut controlul ghidonului, a reusit sa-l restabileasca, iar i-a fugit si a intrat in peisaj. Pe drum a acrosat o cruce ( ii urasc pe aia care pun cruci la locul accidentelor sa-si rupa si altii gatul ) care l-a dat peste cap.

Urmari: - el : clavicula rupta, il doare rau mana la cap pare sa nu aiba nimic ( radea ca dobitocul si cand l-am intrebat ce a facut, a zis ca a facut pe avionul :disappointed: ) casca foarte putin julita, geaca de pe el ( a mea, de altfel ) are acum o miiiiiiinunata culoare pamantie si e plina de julituri. :crack:

- cbr: din cate am inteles ( ca nu am vazut-o ) are fata cam prastie, si s-a tarat ceva pe asfalt.

 

PS: viteza am inteles ca era pe la 120

 

Mai multe detalii va da el cand iese din spital.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca a scapat , dar sa stii ca crucile puse la locul accidentului sint foarte bune indicatoare pentru zone periculoase.

Gindeste-te ca fix in aceeasi zona, un alt 'zmeu' nu a avut norocul fratelui tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nasol :crack:

 

Insanatosire grabnica frate motoretist! :disappointed:

 

e bine ca a scapat cu viata avand in vedere ca mergea pe un drum nu atat de bun si cu 120 km /h

 

Cam asa mergem toti pe-acolo, a avut ghinion :sick:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O fi lat si drept drumul acolo, dar pe porcariile alea de placi de beton chiar ca nu merita sa-i dai gaz.

 

Cat despre cruci, da, asa e, dar nu ai ce face... lumea incearca si ea cumva sa-si cinsteasca mortii. Cati dintre ei s-or gandi ca probabil vreun motociclist ar intra fix in ea? Niciunul.

 

Oricum, luati mana din gaz. Si insanatosire rapida motoristului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Se pare ca din cauza unei pene pe fata am intrat in voblaj/boblaj (nu stiu exact cum ii spune). Cum zicea si frate-meu, la un moment dat am restabilit-o, ajunsesem chiar la 70-80, dar...a intrat din nou. Stiu doar ca ultimul lucru pe care mi-l amintesc de dinainte de accident e ca am vazut campul si mi-am zis : "a, macar ma vars pe camp" iar dupa aia m-am trezit la spital .

Multumesc pentru urari tuturor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Se pare ca din cauza unei pene pe fata am intrat in voblaj/boblaj (nu stiu exact cum ii spune). Cum zicea si frate-meu, la un moment dat am restabilit-o, ajunsesem chiar la 70-80, dar...a intrat din nou. Stiu doar ca ultimul lucru pe care mi-l amintesc de dinainte de accident e ca am vazut campul si mi-am zis : "a, macar ma vars pe camp" iar dupa aia m-am trezit la spital .

Multumesc pentru urari tuturor !

insanatosire grabnica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate ai avut noroc, Bine ca nu a fost mai rau, insanatosire grabnica si bine ca ai scapat ca viteza mica nu a fost. Avand in vedere viteza si impactul cu crucea care era fixa ai avut Bulan :lol: MA bucur ca ai scapat si pacat ca :lol: sezonul acesta, dar lasa ca trece si iar :crack: :sick: , sa speram ca nu mai ai incidente . Bafta :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...