Sari la conținut

Accident Bucuresti-Baneasa - 28.05.2010


Bogmad
 Share

Postări Recomandate

http://www.tvr.ro/articol.php?id=82952&c=47

 

REVOLTATOR TUPEUL DRUMARILOR!!! NO COMMENT!!!

 

Am patit-o si eu intr-o noapte la pasajul Lujerului (Militari), care era blocat chiar jos, in vale, la intrare, fara a preveni conucatorii de vehicule cu alte semne. Tablele erau jegoase si ruginite. Nimic nu era reflectorizant sau macar deschis la culoare. Norocul meu ca am reusit (nici eu nu stiu cum) sa evit si sa scap ca prin minune...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era sa o patesc aseara ,la intersectia ,nu stiu numele strazilor,am un lapsus ,pe unde trece tramvaiul 25 ,dupa ce pleaca din Berceni...

nu este nici o semnalizare ,si e o groapa uriasa era sa ma lovesc de fierul ce ar trebuii sa fie semnalizator ,si eu ,si o masina ce era in fata mea ,a tras el de volan ,din instinct am tras de ghidon,ca eram in spatele lui ,viteza era mica,caci sunt f multe linii de tramvai...

Motorul imi pare cunoscut...de pe forum,sau chiar pe strada,mai exact era unu la fel la bloc la mine ,exact lafel

Il cunoaste cineva ?cum se simte ,etc?

CE UOM : CE ,s-a lovit de mine ca sa spuneti ca l-am accidentat eu :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.

Citind acest articol, mi-a venit in minte o intamplare asemanatoare, si vroiam sa va povestesc cum functioneza sistemul in Italia, unde locuiesc de cativa ani. S-a intamplat pe un drum comunal, la cativa kilometri de casa mea ; prietena sefului meu a intrat intr-o groapa cu diametrul cam de 20 de cm, aparuta dupa cateva zile de ploi torentiale si a avariat roata fata dreapta, jeanta, cauciuc, planetara, ce o mai fi pe acolo. S-a dus si a facut denunt la politie, si in decurs de cateva zile a primit toti banii cheltuiti cu reparatia masinii, cam 300 de euro. De asemenea, dupa 2 ore de la denunt, groapa a fost astupata de niste muncitori de la primarie, impreuna cu alte cateva gropi mai mici.

Sa speram ca si motociclistului i se vor plati daunele materiale si morale, nu cum zicea muncitorul acela din interviu : Ce, s-a lovit de mine ? ...

Editat de Mario MT 03
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tvr.ro/articol.php?id=82952&c=47

 

REVOLTATOR TUPEUL DRUMARILOR!!! NO COMMENT!!!

 

Am patit-o si eu intr-o noapte la pasajul Lujerului (Militari), care era blocat chiar jos, in vale, la intrare, fara a preveni conucatorii de vehicule cu alte semne. Tablele erau jegoase si ruginite. Nimic nu era reflectorizant sau macar deschis la culoare. Norocul meu ca am reusit (nici eu nu stiu cum) sa evit si sa scap ca prin minune...

Banalități...

Numai luna asta am fost surprins de vreo 5 ori de astfel de decopertări. De vreo 2 ori în Buzău Âşi restul în Brăila. Ultima a fost aseara când au ras ăÂştia asfaltul de pe străzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara a fost jale mare pe bucata pod Baneasa-Casa Scanteii.Cand veneai dinspre Casa Scanteii spre pod Baneasa,iluminatul public nu functiona si era o bezna totala iar dupa fantana Mioritza te trezeai cu niste decopertari unele fiind semnalizate,altele de dimensiuni mai mici nefiind semanlizate dar cat sa te surprinda neplacut.

Pe sensul de mers,unde a avut loc si accidentul ,decopertarea s-a facut cam de 2-3 zile si asa a fost lasata.Pacat ca nici macar aseara,cand au venit sa asfalteze,nu au fost in stare sa semnalizeze corect zona unde se lucreaza astfel avand loc acest incident.

 

Numai bine motociclistului accidentat.

Editat de Heinz 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-as dori sa fi fost fiul acestui muncitor nesimtit in locul motociclistului, sa vedem ce mai zicea ? E plina tara de alde Dorel din astia, cu mintile imbibate de alcool. De ii venea motocicleta scapata de sub control in bot, poate il mai aducea cu picioarele pe pamant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am trezit odata intr-o Joi venind la miezu noptii pe Mihai Bravu de la Ursu inntr-o "jupuire" de asta noua marcata... doar pe "cheltuielile primariei"... a fost cu stringere de c... inima. Mobra incepe imediat sa danseze in canalele alea sapate de freza si zici ca esti pe patinoar... daca reactionezi brusc esti pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am trezit odata intr-o Joi venind la miezu noptii pe Mihai Bravu de la Ursu inntr-o "jupuire" de asta noua marcata... doar pe "cheltuielile primariei"... a fost cu stringere de c... inima. Mobra incepe imediat sa danseze in canalele alea sapate de freza si zici ca esti pe patinoar... daca reactionezi brusc esti pe jos.

Am patit-o ieri, e chiar dupa iesirea din pasajul ala spre Berceni rashchetata banda a doua, daca nu ma avertiza un nene cu numere de Franta (cred) prin flash rapid de avarii, o luam frumusel chiar pe griblura aia nenorocita.. Daca apucam, ca dupa 2-3m de griblura urma un canal, daca n-as fi incetinit sa ma indepartez putintel de "francez", nu aveam timp sa evit canalul ala in mijlocul griblurii..

 

Cum sa nu iubesti uamenii care te fac sa-ti doresti sa se aplice pedepse d'ale arabilor?? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stlk
daca nu ma avertiza un nene cu numere de Franta (cred) prin flash rapid de avarii, o luam frumusel chiar pe griblura aia nenorocita..

 

Din pacate observ ca acest comportament nu este specific soferilor romani. Intotdeauna cand sunt cu conserva si vad in fata o groapa mai serioasa sau dau de o coloana oprita pe drumurile nationale bag avariile. Foarte rar am vazut niciodata pe altcineva facand la fel, si doar incepatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vineri, calare pe mobra, mergeam spre Urziceni. nu stiam ca asfaltul este raschetat in Voluntari, noroc cu un alt confrate cu un motor negru care m-a vazut si mi-a facut semne repetate sa reduc viteza. Pe aceasta cale ii multumesc :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E plina toata tara de lucrari de decapare a asfaltului care nu sunt semnalizate. Nu exista motociclist cu vechime mai mare de o luna sa nu fi trecut printr-o experienta asemanatoare. Problema e ca ne obisnuim ....... asta nu trebuie sa se intample. Macar de copii nostri sa avem grija.

Eu unul nu inteleg cum de e posibil asa ceva, singura explicatie e ca nu raspunde nimeni in caz de accident.

Ce se intampla acum in Romanica e crima premeditata. Chiar nu vede nimeni ? Statul impreuna cu organele abilitate nu omoara cu buna stiinta. RUSINE !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf?

vreti sa puna cate un indicator cu drum in lucru la fiecare mp decopertat? voi n-aveti faruri? n-aveti ochi?

 

Da prietene motociclist. Se cheama ''siguranta circulatiei'' !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf?

vreti sa puna cate un indicator cu drum in lucru la fiecare mp decopertat? voi n-aveti faruri? n-aveti ochi?

 

n-avem toti enduroaice bre!

 

io mi-am belit janta fata destul de naspa acu vreo 2 saptamani intr-o gropana la viteza relativ mica... stiam de ea, am uitat de ea, mergeam in spatele unei masini(poate prea aproape) si mi-a aparut in fata.

click pe semnatura daca vreti s-o vedeti, sau e si-un topic facut p-aici pe undeva.

 

oricum, asfaltangii si administratorii drumurilor isi bat joc de noi in ultimul hal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wtf?

vreti sa puna cate un indicator cu drum in lucru la fiecare mp decopertat? voi n-aveti faruri? n-aveti ochi?

 

 

Cind ai sa dai cu masina intr-o groapa nemarcata de la o "lucrare" sa vii sa ne povestesti ca sa putem sa iti zicem: "Da ce bah? Vrei acu fiecare gropita sa fie marcata? nu ai faruri? WTF?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erea sa o patesc si eu dupa fantana Mioritza dar am oprito cu frana de urgenta , oricum ii multumesc lu jojo ca a dat pe avarii cand a vazut drumu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa mi-o fur sambata, prima data cand am iesit din pasajul muncii spre dristor ( atentie ca la intrarea in pasajul muncii dinspre dristor spre iancului e decopertata banda a II-a din pasaj ), iar a doua oara intrat pe barbu vacarescu dinspre baneasa si....surpriza mare, aproape de intersectia cu pipera decopertare la greu pe ambele benzi.

Nu mai stiu cum sta treaba cu capacele de canale de pe vacaresti ptr ca pana acum cateva zile erau lasate la suprafata, iar cei din masini in incercarile lor sa le ocoleasca/evite erau sa se urce de cateva ori pe mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

60/h nu e o viteza ametitoare zic eu, problema e ca pe langa canalele longitudinale lasate in urma decopertarilor au lasat si o gramada de pietris sau ce o fi , singura data cand au marcat drum in lucru la pasajul muncii a fost sambata seara pe la 1 jumate cand l-au inchis de tot ( cel putin pe sensul dinspre dristor spre iancului ) iar duminica cand am trecut pe acolo nu se schimbase nimic, cred ca au stat baietii in pasaj si au ars niste beri ca de lucrat nu au lucrat deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, eu am trecut vineri prin zona Baneasa spre Fantana Miorita, si de obicei merg pe banda 1. si acum nu era nici o problema, doar ca nu trec bine de pod ca aud o mega frana in stanga mea si toti tragand disperati de volan dreapta. Am crezut ca au calcat pe cineva la cum s-a auzit de urat, cand colo ce sa vezi?! Ditamai gropanele raschetate pe care toti iesind din pasaj le-au luat din plin. Si cand ziceam ca e gata, hop inca vreo alte doua la fel.

In afara de inconstienta letala ce sa mai zic? Fiti cu ochii in patru ca nu e de gluma. Chiar deloc!

Pe langa asfalt uscat ...drum drept si lin!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu era sa mi-o fur sambata, prima data cand am iesit din pasajul muncii spre dristor ( atentie ca la intrarea in pasajul muncii dinspre dristor spre iancului e decopertata banda a II-a din pasaj ), iar a doua oara intrat pe barbu vacarescu dinspre baneasa si....surpriza mare, aproape de intersectia cu pipera decopertare la greu pe ambele benzi.

Nu mai stiu cum sta treaba cu capacele de canale de pe vacaresti ptr ca pana acum cateva zile erau lasate la suprafata, iar cei din masini in incercarile lor sa le ocoleasca/evite erau sa se urce de cateva ori pe mine.

 

sambata pe la 12 noaptea, dupa ploaie, am trecut si eu prin pasaj. erau niste lumini sanatoase de pe sensul celalalt si m-am trezit ca dansez cu pasagera :lol:

am reusit sa raman pe doo roti, am injurat cat am putut si asta e. oricum, sunt criminali cu acte. e de neconceput sa mergi pe stefan cel mare, sir de masini cu 50-60 km/h, si sa te trezesti cu o bucata de 2x1 m asfalt decopertat. e nesimtire. stiu ca nu patesc nimic si ii doare in cot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeti mai incet si n-o sa aveti probleme cu decopertarile, simplu.

 

Bravo maestre ..... ce concluzie sa traga si bietul tau neuron ...... esti cu 100 de ani in urma comunistilor.

 

 

 

Eu m-am trezit noapte in curba aruncat pe banda opusa de mers din cauza unei lucrari de decapare nesemnalizata. Eram cu masina si ma gandeam ce noroc pe mine ca nu am luat motocicleta (nu merg din principiu noaptea in Romanica). Decii dupa ce se screme neuronul tau o sa vomite deductia logica ca nu au ce cauta noaptea motocicletele pe strada. Esti de expus la vitrina EXEMPLARULE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...