Sari la conținut

25 Iulie 2006 - Accident Dn1 - Prim Ministrul Tariceanu Implicat Cu Mo


ADMIN
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 362
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

de ce atata compasiune pt primul motorist al tarii ? a gresit ? a platit !

solidaritate cu cei care merg pe contrasens ? daca greseste unu cu masina si pe contrasens sunteti voi cum va simtiti ?

le urati "insanatosire grabnica" si celor care va calca dupa ce au ocolit o groapa ?

Editat de NaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de audiente ci despre o alta abordare a subiectului cu accidentul (ratingul nostru este constant). Nu va cere nimeni sa-l laudati pe Tariceanu si nici sa-l injurati. Noi am dat si vizitele lui Tariceanu al Arc si mitingul pentru Alex si cursa de scutere de la Pipera si comemorarea lui Dan Macarescu si alte accidente in care au fost implicati motociclisti fara vina lor. Asa ca, nu inteleg de ce va revoltati asa ca vrem sa venim la Arc, ca nu e prima data.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu era tariceanu mai faceati vreun gest?.. hai las-o dracu de treaba,merg sa fiu alaturi de un om care intra pe contrasens si face accident.si-a facut-o singur,dak era vina altuia mai intelegeam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mircea Badea acu' la TV: Ii uraste pe toti motociclistii romani, pt. ca toti sint niste pusti care fac numai teribilisme. :cheers: :D :burnout: Subliniez ii uraste PE TOTI MOTOCICLISTII

 

ala e un (cuvant urat) daca gandeste asa!

aveam alta parere, dar.........timpul trece si "people change".... :crack:

 

:burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MAI BINE EL,DECIT EU.

DACA ERA ALTUL DINTRE NOI,CITI L-AR FI VIZITAT IN SPITAL,ADICA NU MA REFER LA TOVARASII LUI,ALTII???

Chiar nu pling de mila unuia care a rupt tara in 15 si care nu face nimic pt. motociclisti numai pt. ca are si el motor.

Pai fratilor,omu are bani de cel mai tare motor,de benzina cacalau,de excursii in afara cu motoru,de ce vrea el si eu deabia mi-am permis un First Bike de 110 cc. Ce a facut omul asta politic pt. ca mie sa-mi mearga mai bine,sa am macar un second hand fara sa-mi dau nevasta la produs,ca eu sa ma duc la spital cu flori? Mi se pare cam slugarnica compasiunea asta infinita pt. unu care i se rupe de colegii lui ,motocilistii.

Hai sa auzum de bine si sper ca accidentul lui sa ma scuteasca pe mine de asa ceva,adica el sa fi luat un acident si sa ramin eu fare.

HA,HA,HA,HI,HI,HI,HO,HO,HO.

 

Ai perfecta dreptate... din punct de vedere politic e nenorocire... si decat motociclist ca el mai bine lipsa. Stiu ca nu-l intereseaza de Comunitatea Motociclistilor, fara suparare [asta se vede pt oricine vrea sa vada]. Si pentru "lucrarea" ce ne-o trage noua romanilor zi de zi merita mai mult decat trage acum.

 

Parerea mea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de audiente ci despre o alta abordare a subiectului cu accidentul (ratingul nostru este constant). Nu va cere nimeni sa-l laudati pe Tariceanu si nici sa-l injurati. Noi am dat si vizitele lui Tariceanu al Arc si mitingul pentru Alex si cursa de scutere de la Pipera si comemorarea lui Dan Macarescu si alte accidente in care au fost implicati motociclisti fara vina lor. Asa ca, nu inteleg de ce va revoltati asa ca vrem sa venim la Arc, ca nu e prima data.

steatzi dreaq in antena voastra in sediu sau unde vreti dar ocupati-va de lucruri serioase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti si voi dreptul la replica la toate mizeriile aruncate de "cunoscatorii fenomenului moto" in presa si media si va bagati capul in nisip; de ce sa dea la tv imagini cu motociclisti normali la cap care gandesc si se exprima, au joburi, functii si familii, sa-i de-a doar pe cei pe-o roata si in accidente :cheers:

 

:burnout:

 

steatzi dreaq in antena voastra in sediu sau unde vreti dar ocupati-va de lucruri serioase.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

steatzi dreaq in antena voastra in sediu sau unde vreti dar ocupati-va de lucruri serioase.

 

Nu vreau sa polemizam pe tema asta, ca e de prost gust. Dar, daca ai o idee de lucru serios de care sa ne ocupam (ca sa fii si tu multumit), anunta-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

decat motociclist ca el mai bine lipsa. Stiu ca nu-l intereseaza de Comunitatea Motociclistilor, fara suparare [asta se vede pt oricine vrea sa vada].

Ravenshield, nu esti motociclist, esti un bou. Faptul ca ai motocicleta nu te face "motociclist". Poti sa o vinzi ,sa iti iei un car, pt ca esti un bou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ carlo270: Mai usor, mai usor!! Presa este binevenita, nu vad de ce nu ar fi. Isi fac meseria si depinde de comportamentul si vorbele noastre cum vor aborda ei subiectul. A, daca dau ceva tampit si neadevarat (au mai fost cazuri) atunci sa ne revoltam!! :cheers:

 

 

Si apropo de topic, Tariceanu a mai avut un accident moto acum cativa ani din care a scapat usor. Are bulan se pare!!

 

 

Tare sunt curioasa totusi ce viteza a avut. Dar probabil ca nu o sa aflam niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-as da eu ceva de bun gust...

my firend, meseria unor oameni presupune sa faca ceea ce tu numesti spectacol mediatic... anumite lucruri kre nu iti plac tie...asha k stai acasa, schimba canalul sau inchide televizorul si bea o bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ravenshield, nu esti motociclist, esti un bou. Faptul ca ai motocicleta nu te face "motociclist". Poti sa o vinzi ,sa iti iei un car, pt ca esti un bou.

 

Dragul meu... EU NU SUNT MOTOCICLIST, SUNT CETATEAN ROMAN in varsta de 30+ ani casatorit si cu salar de 500 si apoi proprietar de motocicleta... si in calitate de cetatean roman nu retrag nimic din tot ce am spus si cel care a decis sa sterga postul nu a procedat corect. E opinia prea multor oameni din tara asta ca sa nu conteze.

 

Si apropo de clasificare... cine zice cunoaste!!! precis ne-am intalnit intr-un staul la o gura de iarba. Pacat ca nu-ti amintesti. Daca ne intalnim vreodata o sa imi amintesc eu.

Ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este vorba de audiente ci despre o alta abordare a subiectului cu accidentul (ratingul nostru este constant). Nu va cere nimeni sa-l laudati pe Tariceanu si nici sa-l injurati. Noi am dat si vizitele lui Tariceanu al Arc si mitingul pentru Alex si cursa de scutere de la Pipera si comemorarea lui Dan Macarescu si alte accidente in care au fost implicati motociclisti fara vina lor. Asa ca, nu inteleg de ce va revoltati asa ca vrem sa venim la Arc, ca nu e prima data.

Aseară nu ne-am dus la spital ca să apărem pe sticlă, ci pentru acel gest făcut în sprijinul unui motociclist accidentat, indiferent din vina cui. Cum s-au mai făcut gesturi la defilarea pentru Alex sau la operația lui Motobrand. Azi la Arc nu are rost să vin pentru că nu mai are legătură cu accidentul. Vorba lui Kali: misiune îndeplinită, o seară bună.

 

PS. Kali, în pantaloni scurți Âşi cu părul portocaliu nu e ținută indecentă. Doar lejeră Âşi nu e nimic rău în asta.

 

PPS. Antena ce o să facă la Arc, o să desfacă firul în patru despre cum se produc accidentele moto? Mergeți la locul accidentului Âşi vedeți starea carosabilului (nisip, gropi), intervievați doi instructori moto care să explice că mersul pe motocicletă e mult mai dificil (Âşi mai riscant) decât pe patru roți Âşi cere mai multă experiență. Băgați Âşi o analiză scurtă că totuÂşi mersul cu motocicleta prin oraÂş este mai economic, mai puțin poluant (se arde de 3-4 ori mai puțin carburant) Âşi nu produce ambuteiaje sau uzura Âşoselelor Âşi se poate practica aproape 8 luni pe an fără disconfort serios Âşi cu economie serioasă de timp. ÂŞi că mersul la servici al oamenilor respectabili nu trebuie confundat cu puÂştii teribiliÂşti care se plimbă noaptea cu viteză mare sau fac concursuri ilegale, situație ce există Âşi pentru maÂşini.

 

ÂŞi o să aibe un efect mai bun decât un reportaj de genul:

 

<cadru pe un Harley>

- Aceasta este o motociletă de tipul celei conduse de premierul Tăriceanu aseară când a avut accidentul la corbeanca. După cum se vede, are două roți, 500 CP Âşi culoare lucioasă, făcută să alunece bine în accidente.

<cadrul se mut[ pe figurile câtorva motocicliÂşti cu părul mai lung sau mai neraÂşi>

Cu astfel de motociclete rockerii sataniÂşti terorizează populația României Âşi Poliția nu poate ține sub control fenomenul. De la începutul anului Âşi până acum motocicliÂştii au cauzat peste 150 de accidente în care Âşi-au pierdut viața peste 30 de Âşoferi inocenți de maÂşini care circulau regulamentar făcând stânga fără să se asigure peste linia continuă.

<cadrul se mută pe parcul Herăstrău>

În fiecare miercuri seară grupuri de motocicliÂşti se adună la această intrare în Parcul Herăstrău din capitală, unde fac demonstrații de mers pe o roată Âşi ars cauciucuri, în timp ce beau alcool sau se droghează.

 

bla ... bla ... bla ... fără sens încă un minut, ca să umple jurnalul de la ora 20.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară nu ne-am dus la spital ca să apărem pe sticlă, ci pentru acel gest făcut în sprijinul unui motociclist accidentat, indiferent din vina cui. Cum s-au mai făcut gesturi la defilarea pentru Alex sau la operația lui Motobrand. Azi la Arc nu are rost să vin pentru că nu mai are legătură cu accidentul. Vorba lui Kali: misiune îndeplinită, o seară bună.

 

PS. Kali, în pantaloni scurți Âşi cu părul portocaliu nu e ținută indecentă. Doar lejeră Âşi nu e nimic rău în asta.

 

PPS. Antena ce o să facă la Arc, o să desfacă firul în patru despre cum se produc accidentele moto? Mergeți la locul accidentului Âşi vedeți starea carosabilului (nisip, gropi), intervievați doi instructori moto care să explice că mersul pe motocicletă e mult mai dificil (Âşi mai riscant) decât pe patru roți Âşi cere mai multă experiență. Băgați Âşi o analiză scurtă că totuÂşi mersul cu motocicleta prin oraÂş este mai economic, mai puțin poluant (se arde de 3-4 ori mai puțin carburant) Âşi nu produce ambuteiaje sau uzura Âşoselelor Âşi se poate practica aproape 8 luni pe an fără disconfort serios Âşi cu economie serioasă de timp. ÂŞi că mersul la servici al oamenilor respectabili nu trebuie confundat cu puÂştii teribiliÂşti care se plimbă noaptea cu viteză mare sau fac concursuri ilegale, situație ce există Âşi pentru maÂşini.

 

ÂŞi o să aibe un efect mai bun decât un reportaj de genul:

 

<cadru pe un Harley>

- Aceasta este o motociletă de tipul celei conduse de premierul Tăriceanu aseară când a avut accidentul la corbeanca. După cum se vede, are două roți, 500 CP Âşi culoare lucioasă, făcută să alunece bine în accidente.

<cadrul se mut[ pe figurile câtorva motocicliÂşti cu părul mai lung sau mai neraÂşi>

Cu astfel de motociclete rockerii sataniÂşti terorizează populația României Âşi Poliția nu poate ține sub control fenomenul. De la începutul anului Âşi până acum motocicliÂştii au cauzat peste 150 de accidente în care Âşi-au pierdut viața peste 30 de Âşoferi inocenți de maÂşini care circulau regulamentar făcând stânga fără să se asigure peste linia continuă.

<cadrul se mută pe parcul Herăstrău>

În fiecare miercuri seară grupuri de motocicliÂşti se adună la această intrare în Parcul Herăstrău din capitală, unde fac demonstrații de mers pe o roată Âşi ars cauciucuri, în timp ce beau alcool sau se droghează.

 

bla ... bla ... bla ... fără sens încă un minut, ca să umple jurnalul de la ora 20.

 

 

 

:cheers: Laser :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai bine sa ne facem cum se cuvine datoria de motociclisti diseara si sa ne pastram :cheers: pana dupa ce se difuzeaza materialul, in cazul in care aia dau pe post vreo duma, OK? Mi se pare cel mai corect asa. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...bai fratilor..ne certam intre noi de fiecare data...ce draq..

ne plingem toti ca traim in tara asta de cacao ...murdara...plina de badarani...cu o presa , tv etc avide de senzational...dar e cineva care incearca sa faca ceva?....altceva decit sa arunce mai departe cu noroi in stinga si dreapta...

...vrem respect....ar trebui sa il acordam noi intii...fara sa asteptam sa primim ceva inapoi..

...vrem o tara curata....citi dintre voi au ridicat de jos un pet ...un gunoi...si sa il puna acolo unde ii e locul...

...nu ne place caterinca din media...inchide tv ..nu mai cumpara ziarul...doar noi putem decide...

...sa intelegem ca unii din noi au motor pentru ca au nevoie de el...nu pentru ca da bine ...la imagine..

...am fost la un pescuit...toti de pe lac se vaitau de jegul de acolo..dar nu faceau nimik..din contra..contribuiau si ei cu ce nu le mai folosea...

....nu tara noastra e de toata jena...noi suntem...ne facem ca nu vedem..si trecem mai departe..

trebuie sa schimbam ceva...sa incercam sa ne schimbam noi..

 

..nu conteaza care din noi sufera...persoana importanta sau nu..e un om...bun sau rau..e un om..si atit..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseară nu ne-am dus la spital ca să apărem pe sticlă, ci pentru acel gest făcut în sprijinul unui motociclist accidentat, indiferent din vina cui. Cum s-au mai făcut gesturi la defilarea pentru Alex sau la operaţia lui Motobrand. Azi la Arc nu are rost să vin pentru că nu mai are legătură cu accidentul. Vorba lui Kali: misiune îndeplinită, o seară bună.

 

PS. Kali, în pantaloni scurţi şi cu părul portocaliu nu e ţinută indecentă. Doar lejeră şi nu e nimic rău în asta.

 

PPS. Antena ce o să facă la Arc, o să desfacă firul în patru despre cum se produc accidentele moto? Mergeţi la locul accidentului şi vedeţi starea carosabilului (nisip, gropi), intervievaţi doi instructori moto care să explice că mersul pe motocicletă e mult mai dificil (şi mai riscant) decât pe patru roţi şi cere mai multă experienţă. Băgaţi şi o analiză scurtă că totuşi mersul cu motocicleta prin oraş este mai economic, mai puţin poluant (se arde de 3-4 ori mai puţin carburant) şi nu produce ambuteiaje sau uzura şoselelor şi se poate practica aproape 8 luni pe an fără disconfort serios şi cu economie serioasă de timp. Şi că mersul la servici al oamenilor respectabili nu trebuie confundat cu puştii teribilişti care se plimbă noaptea cu viteză mare sau fac concursuri ilegale, situaţie ce există şi pentru maşini.

 

Şi o să aibe un efect mai bun decât un reportaj de genul:

 

<cadru pe un Harley>

- Aceasta este o motociletă de tipul celei conduse de premierul Tăriceanu aseară când a avut accidentul la corbeanca. După cum se vede, are două roţi, 500 CP şi culoare lucioasă, făcută să alunece bine în accidente.

<cadrul se mut[ pe figurile câtorva motociclişti cu părul mai lung sau mai neraşi>

Cu astfel de motociclete rockerii satanişti terorizează populaţia României şi Poliţia nu poate ţine sub control fenomenul. De la începutul anului şi până acum motocicliştii au cauzat peste 150 de accidente în care şi-au pierdut viaţa peste 30 de şoferi inocenţi de maşini care circulau regulamentar făcând stânga fără să se asigure peste linia continuă.

<cadrul se mută pe parcul Herăstrău>

În fiecare miercuri seară grupuri de motociclişti se adună la această intrare în Parcul Herăstrău din capitală, unde fac demonstraţii de mers pe o roată şi ars cauciucuri, în timp ce beau alcool sau se droghează.

 

bla ... bla ... bla ... fără sens încă un minut, ca să umple jurnalul de la ora 20.

 

Bre, jos palaria pt ce ai scris! :cheers: :D :burnout:

 

 

mateo45us, tare bine ar fi sa arati asta responsabilului de reportaj. Pentru ca tare cred ca se va intampla ca in partea a 2-a a postului lui AdrianB1.

 

Vrem naibii obiectivitate, nu show, sau exagerari (cand aud "bolizi de sute de cai putere" fac tensiune naibii)

 

PS: sau probabil chiar nu tine deloc de tine asta ... macar incearca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, jos palaria pt ce ai scris! :cheers: :D :burnout:

mateo45us, tare bine ar fi sa arati asta responsabilului de reportaj. Pentru ca tare cred ca se va intampla ca in partea a 2-a a postului lui AdrianB1.

 

Vrem naibii obiectivitate, nu show, sau exagerari (cand aud "bolizi de sute de cai putere" fac tensiune naibii)

 

PS: sau probabil chiar nu tine deloc de tine asta ... macar incearca.

aha cai putere si magari puturosi.hai care mergetzi la arc sa va vedeti la tv?ce porcarie...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...