Sari la conținut

Accident mortal - Pod Otopeni


Alex_250EXC
 Share

Postări Recomandate

Cam asa se intampla la prima infractiune (a recunoscut, a plecat capul, sabia nu-l taie), se da cu suspendare... *.ro plm

 

Am inteles ca cele doua parti ,acuzarea si aparearea s-ar fi inteles...si de aia n u face puscarie.cel putin asa am inteles din mass-media locala...

ca o picanterie ,cu doar cateva luni inainte de accident ,nenorocitul ala a mai fost amendat si permisul saltat tot in Brasov pt ce credeti ?...daaaa!!! pt depasire pe linie continua !!!

 

Scuzati de off sper sa nu-l deranjez pe @kidu prea tare :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 618
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daunele morale sunt exagerate (800.000 euro), e opinia mea personala. Viata unei rude NU poate fi evaluata moral in bani. Huidu e de compatimit, numai ghinioane: accidentul de la ski i-a lasat sechele, iar restul i-a distrus cariera etc.

 

Fiind neutru, gandesc altfel: te ajuta daca sta la zdup cativa ani? NU cred. Ajuta pe alti nevinovati care se pot lovi de el. Cand ii rupi la bani, e alta poveste.

 

Cam asa se intampla la prima infractiune (a recunoscut, a plecat capul, sabia nu-l taie), se da cu suspendare... *.ro plm

 

Sid, ceea ce as vrea sa intelegi este ca cei 800000 pot veni de la asigurari. Huidu ca si cel care l-a omorit pe Tibi, nu vor scoate nici un leu din buzunar, de fapt pot scoate, dar pentru avocatii lor, care nu sint chiar ieftini dar asta nu e problema noastra. Deci nu inchisoare, nu bani scosi din buzunar, ce ramin, remuscarile? Pe cei trei oameni nu-i mai aduce nimeni in cazul la Huidu, pe Tibi nu-l mai aduce nimeni inapoi, eu ca sa spun sincer ma gindesc la copii, ei cresc fara tatal lor. Nu e nimeni de vina ca acesti nenorociti au condus cu viteza si nu le-a pasat de nimica, ei personal ar trebui sa plateasca intr-un fel sau altul. Ca bani, ca inchisoare,sa simta, mai ales ca unul sa zic este persoana publica iar unul va fi daca nu este Profesor la academia de politie, nu stiu. Daca eu conduc corect si sint atenta si nu beau, nu fac nici un accident de masina pina nu-mi sare cineva in fata sau mi se strica masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, exemplul cu Huidu vroiam sa ti-l postez aici.

Are dreptul sa conduca deja..., daunele morale sunt exagerate (800.000 euro), e opinia mea personala. Viata unei rude NU poate fi evaluata moral in bani. Huidu e de compatimit, numai ghinioane: accidentul de la ski i-a lasat sechele, iar restul i-a distrus cariera etc.

 

Fiind neutru, gandesc altfel: te ajuta daca sta la zdup cativa ani? NU cred. Ajuta pe alti nevinovati care se pot lovi de el. Cand ii rupi la bani, e alta poveste.

 

Cam asa se intampla la prima infractiune (a recunoscut, a plecat capul, sabia nu-l taie), se da cu suspendare... *.ro plm

dupa mine era cel mai sanatos sa fi murit la ski.

ca nu i-a reusit, a omorat el trei oameni. nu ma intereseaza puscaria, ma intereseaza sa nu mai conduca ever. in rest mi se rupe de el si de familia lui asa cum i se rupe si lui de noi aialalti sarantoci si prosti pe care ii prostea si inca-i mai prosteste

 

Sid, ceea ce as vrea sa intelegi este ca cei 800000 pot veni de la asigurari. Huidu ca si cel care l-a omorit pe Tibi, nu vor scoate nici un leu din buzunar, de fapt pot scoate, dar pentru avocatii lor, care nu sint chiar ieftini dar asta nu e problema noastra. Deci nu inchisoare, nu bani scosi din buzunar, ce ramin, remuscarile? Pe cei trei oameni nu-i mai aduce nimeni in cazul la Huidu, pe Tibi nu-l mai aduce nimeni inapoi, eu ca sa spun sincer ma gindesc la copii, ei cresc fara tatal lor. Nu e nimeni de vina ca acesti nenorociti au condus cu viteza si nu le-a pasat de nimica, ei personal ar trebui sa plateasca intr-un fel sau altul. Ca bani, ca inchisoare,sa simta, mai ales ca unul sa zic este persoana publica iar unul va fi daca nu este Profesor la academia de politie, nu stiu. Daca eu conduc corect si sint atenta si nu beau, nu fac nici un accident de masina pina nu-mi sare cineva in fata sau mi se strica masina.

 

:(

 

Credeti ca nu este strigator la cer sa omori trei oameni si sa fii condamnat cu suspendare 2 ani si 6 luni doar pt ca esti Huidu?

http://www.mediafax.ro/social/serban-huidu-condamnat-la-2-ani-si-6-luni-de-inchisoare-cu-suspendare-9795615

 

este, dar imbecilul era doar "tare" pentru ca avea bani si era crescut si educat intr-o societate infecta care nu gaseste valori pentru a le urma...

nesimtitul de la politie stia exact ce face, era matur si in plus era in pozitia de a da exemplu.

 

stii, odata am vazut o coada de vro 4 masini care mergeau cu viteza legala, in fata lor un cruiser de politie un crown vic. si ce-mi zic io, ia sa-i depasesc...

viteza era 50, eu, bag un 60.

 

ala vine dupa mine si ma opreste.

"ce exemplu dai tu, si mai ales, ce exemplu as fi dat eu sa nu te fi oprit????"

am luat un avertisment, dar el a impus rolul lui in respectul fata de lege pentru ceilalti.

 

la noi, politia e prima care comite ilegalitati, numai pentru faptul ca se afla in masina marcata cu insemnele politiei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

Are dreptul sa conduca deja..., daunele morale sunt exagerate (800.000 euro), e opinia mea personala.

 

Si cum ai calculat tu ca daunele morale sunt exagerate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa citim si printre randuri cand simtim nevoia sa-i dam cuiva peste nas, din plictiseala; ma rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca cele doua parti ,acuzarea si aparearea s-ar fi inteles...si de aia n u face puscarie.cel putin asa am inteles din mass-media locala...

ca o picanterie ,cu doar cateva luni inainte de accident ,nenorocitul ala a mai fost amendat si permisul saltat tot in Brasov pt ce credeti ?...daaaa!!! pt depasire pe linie continua !!!

 

Scuzati de off sper sa nu-l deranjez pe @kidu prea tare :laugh:

 

Nu va grabiti sa trageti concluzii, in Romania sunt multe linii continue trasate in zone cu linie dreapta si vizibilitate perfecta si fara intersectii sau alte chestii, doar pentru retinerea de permise, pentru ca legea se aplica in litera si nu in spiritul ei...eu am ramas fara permis in Constanta anul trecut la o linie continua pentru ca desi curba se terminase si eram in linie dreapta politaiul care pandea intr-o parcare la 500 de metri mai in fata si care nu a putut sa imi prezinte vreo dovada (poza sau ceva) cu mine calcand linia mi-a zis "depasirea a fost inceputa prin trecerea peste linia continua"...eu depaseam un camion si eram de fapt a doua masina care depasea camionul, cu vizibilitate 2 km cel putin in fata, e o ditamai linia dreapta acolo...

 

Faza cu permisul saltat pentru linia continua poate avea sau nu legatura cu un comportament rutier dubios...oricum sa omori trei oameni si sa iei doi ani cu suspendare cred ca doar in Romania se poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala vine dupa mine si ma opreste.

"ce exemplu dai tu, si mai ales, ce exemplu as fi dat eu sa nu te fi oprit????"

am luat un avertisment, dar el a impus rolul lui in respectul fata de lege pentru ceilalti.

 

la noi, politia e prima care comite ilegalitati, numai pentru faptul ca se afla in masina marcata cu insemnele politiei

 

Tsunami,Tot laudam eu politia de aici, se pare ca si aici e la fel, cu institutiile de guvern nu te pui niciunde. Aici au fost 2 zapezi asta iarna,la una din ele eu eram oprita la stop la culoarea rosie, o masina care curata zapada , a venit si a oprit in spatele meu prea aproape. Am plecat, a plecat si el dar a alunecat direct pe partea din spate a masinii mele. Omul a chemat seful lui si politia, a fost chiar corect, si-a cerut scuze. A venit tanti militianca si a inceput sa-mi zica ca sa zic mersi ca nu-mi da amenda ca masina mea nu e inregistrata pt anul acesta, i-am scris actele si a zis, nu conteaza ca ai documente (mai tirziu am cerut scris de la politie ca totul e in regula cu inregistrarea si totul a fost in regula),in plus, asigurarea mea era valabila pina pe 28 ale lunii, ea mi-a spus ca asigurarea este aproape expirata, era in 12 (oricum aveam si asigurarea pe urmatoarele 6 luni), m-a tratat ca pe o infractoare. Am intrebat-o frumos de ce ma trateaza asa, oricum s-a ales cu o plingere din partea mea mai tirziu, pur si simplu a te certa cu oameni mici nu merita, sint alte cai. Ma rog, a trebuit sa platesc eu din buzunar 1000 dolari sa imi repar masina rapid, asigurarea mea a plecat dupa asigurarea primariei sa imi recupereze banii, mi-au spus ca au 50% sanse sa-mi recupereze banii, daca plec eu dupa asigurarea lor, asigurarea mea nu se mai amesteca. Mi-au spus ca in cariera lor la asigurari de masini daca au cistigat 10 procese cu primaria dar am o sansa daca am raport de politie. Am raport de politie nesemenat dar am numarul de la raport (sper sa nu fie din cele anulate), fara numele celei care l-a facut . In 6 luni asigurarea mea a cerut raportul de la Politie si Politia a raspuns ca nu exista asa ceva.Noroc cu copia mea, nesimtirea politiei nu cunoaste margini nu conteaza unde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am citit se pare ca avea masina inregistrata.Citeste mai atent.

Ar fi bine sa se discute asa ceva in alta parte.Sa lasam topicul cu date concrete la subiect.

Editat de pantera002
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dana din ce spui tu acolo, te deranjeaza ca astia au aplicat legea.. tu ce cautai cu masina neinregistrata?

 

Masina era inregistrata si aveam si acte sa dovedesc, a incercat doar sa ma sperie cum ca in recordurile lor nu figureaza ca am platit acest an " the registration". Politia e mai buna sau mai rea ca peste tot.

 

Ar fi bine sa se discute asa ceva in alta parte.Sa lasam topicul cu date concrete la subiect.

 

Ai dreptate.

Astazi se fac doi ani de cind Tibi s-a dus dintre noi, nu pot decit sa spun ca noi ne gindim la el si azi ma duc la biserica sa-i aprind o lumanare si sa ma rog pentru el asa cum probabil fac toti cei din familia mea.

 

Tibi, nu te vom uita niciodata!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Am fost la inmormantarea lui Tibi desi nu il cunoscusem inainte, am fost impresionat de marele ghinion al acestui baiat. Ce vreau sa spun, este ca sunt inca politisti inconstienti in trafic.Oameni care daca lucreaza in politie,au o tabla prinsa pe legitimatie au impresia ca au dreptul sa incalce legea mai abitir decat noi muritorii de rand. Nu invata nimeni nimic din aceste accidente se pierd vieti in zadar, tragediile continua...Poate acum in mijlocul crizei,vor da guvernanti de fundul sacului si de nevoie se vor mai face reduceri de personal si se va alege neghina din grau.Teama imi e, ca vor ramane someri tot cei corecti si muncitori nu lingai cu pile pe la sefi.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ieri a fost prima infatisare la recurs, el a cerut aminare ca nu are avocat, poate nu are bani "saracul", poate vrea o cheta sa-i platim noi avocatul. Dupa ce ca si asa nu va plati el nimica din buzunar ca plateste asigurarea, ma gindesc ca ar putea macar avocatul sa si-l plateasca. Games, games, asta este, prefer sa ma abtin sa spun mai multe, focusul nostru trebuie sa fie pe copii nu pe el. Urmatoarea infatisare este pe 22 Octombrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cativa ani fix acelasi tipar.auto trece pe contrasens si omoara motociclist.nu a invatat nimeni nimic din asta.ieri alt accident mortal.auto cu auto.cand morti lor de jegosi ordinari o sa puna separatoare inalte de beton intre sensurile de mers.inca nu a castigat licitatia vre un muist care are combinatii cu primaria.cati trebuie sa mai moara pe dn1 pana o sa faca astia ceva?!

Editat de SheriffC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dorit sa deschid un topic nou pe tema accidentului de ieri. Stau si ma intreb cam cati oameni trebuie sa mai moara pe sosele in Romania pina cand in sfarsit se va decide ca cei care omoara cu masina trebuie sa faca puscarie. Atita timp cat toate sentintele se dau cu suspendare carnagiul va continua.

Cu siguranta ca separatoarele de sens ar fi salvat pe Oana Dicu - asa se numeste biata femeie, jurnalist ProTV - dar probabil ca acel (cuvant urat) lovea alta masina pe sensul lui de mers si cine poate sti ....

Iar acest accident este un exemplu si pentru acei zmei care figureaza si pe aici pe forum care gandesc astfel: daca merg cu viteza mare treaba mea, imi asum consecintele, gresesc si platesc. Sigur ca da! Iata aici cum a platit cu viata o fata tanara si o fetita de 6 ani cu niste bucle blonde minunate.

Si poate va mai ganditi de 2 ori inainte de faceti flash-uri "atentie radar". Cand politia sta cu radarul pe acolo prin zona cu totii ii injuram ca stau la panda, acuma ca de ce Politia nu ia masuri. Asa raman toti imbecilii in trafic si din cand in cand mai omoara pe cineva.

Dar gandirea individualista tipic romanesca ne face sa fim complet indiferenti la ce patesc ceilalti. Nu mi s-a intamplat mie, nu ma intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum cativa ani fix acelasi tipar.auto trece pe contrasens si omoara motociclist.nu a invatat nimeni nimic din asta.ieri alt accident mortal.auto cu auto.cand morti lor de jegosi ordinari o sa puna separatoare inalte de beton intre sensurile de mers.inca nu a castigat licitatia vre un muist care are combinatii cu primaria.cati trebuie sa mai moara pe dn1 pana o sa faca astia ceva?!

Ehhh.....separatoare....

Sa puna sine pe fiecare banda si sa mearga toata lumea ca tramvaiul.

Sau nu ! mai bine tuburi de beton, ca cine stie ce poa' sa vina si de prin atmosfera !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ehhh.....separatoare....

Sa puna sine pe fiecare banda si sa mearga toata lumea ca tramvaiul.

Sau nu ! mai bine tuburi de beton, ca cine stie ce poa' sa vina si de prin atmosfera !

Mda...tie ti se pare normal ca pe o portiune cu risc ridicat de accidente sa nu se ia nici o masura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec des prin zona si mereu am vazut soferi circuland cu minim 80 90.

Separatoarele din beton nu cred ca sunt o solutie in zonele urbane.

 

In schimb sa renunte soferii la viteza, sms si FB.

De cand merg cu motoreta prin Bucuresti vad ZECI de soferi conducand cu nasu in telefon sau vorbind la telefon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...tie ti se pare normal ca pe o portiune cu risc ridicat de accidente sa nu se ia nici o masura?

Toata Romania este o zona cu risc crescut de accident. Si nu separatoarele sunt problema de baza ci incultura acestui popor precum si blindetea absoluta cu care justitia trateaza pe cei care circula ca nebunii, fac accidente sau omoara oameni.

Ce crezi ca este mai eficient: separatorul de beton sau puscarie+anulat permisul pentru x ani unui (cuvant urat) care goneste cu +100 km/h si croseteaza printre masini?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata Romania este o zona cu risc crescut de accident. Si nu separatoarele sunt problema de baza ci incultura acestui popor precum si blindetea absoluta cu care justitia trateaza pe cei care circula ca nebunii, fac accidente sau omoara oameni.

Ce crezi ca este mai eficient: separatorul de beton sau puscarie+anulat permisul pentru x ani unui (cuvant urat) care goneste cu +100 km/h si croseteaza printre masini?

 

 

Aproape toti soferii , cind se urca la volan, ghidon, nu se gindesc ca ar putea face tocmai ei un accident grav, daca conduc cu viteza mare si foarte mare. Nici daca ar sti ca dupa accident ar fi impuscati conform legii, ei tot cu viteza ar merge. Cei ce fac accidente usoare, invata astfel din experienta. Zidul, in cazul ascesta nefericit, trebuie facut pentru soferii care inca nu au experienta. Acum, dupa ce am vazut acest accident, eu nu o sa mai merg pe banda a 3-a. Fac ocazional traseul pina la Aeroport HC si foloseam banda a 3-a ca sa pot ajunge mai repede.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...