Sari la conținut

Expeditia solitara "EuroAsia Tour TransSiberia 2010"


Dan Popescu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pai nu a inceput pana nu au plecat pseudo-motociclistii de internet si au ramas numai cei de valoare si cu greutate cu minim 7 dan in lupte corp-la-corp cu ursii pe flotoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odata cu postul precedent, DP l-a egalat pe MB. Ce-i, drept doar pe internet, la numar de pagini umplute in dreptul topicurilor aferente celor doua calatorii.

Dar daca ne gandim ca DP a mai generat alte doua topicuri, iata ca de fapt l-a intrecut. Deci DP=3xMB. Si-a depasit planul, care prevedea 2-2,5 MB.

post-13533-1286380531_thumb.jpg

Editat de sorinavram
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos obiectiv!

controversata calatorie!(doar pe forum)! (cainii latra,caravana trece!)

 

excelenta prezentare!

telul indeplinit!

 

 

ceilalti macar jumatate sa realizati si tot e un castig!!!

 

 

P.S. Moderatorii ....poate mai lasati matura si farasul sau macar justificati posturile sterse!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceilalti macar jumatate sa realizati si tot e un castig!!!

 

Vai de penisu capu nostru.. :crack: Noi astia saracii care am mers numai pana la cluj in viata noastra.. of of

 

Cand ma fac mare imi doresc sa ma fac Dan Popescu! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand ma fac mare imi doresc sa ma fac Dan Popescu! :crack:
Mai bine te faci urs.

 

Sorine, otv-ul are audienta mai mare decit Discovery Channel da' asta nu-i un rezultat care sa ne bucure. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine te faci urs.

 

Sorine, otv-ul are audienta mai mare decit Discovery Channel da' asta nu-i un rezultat care sa ne bucure. :crack:

 

* ai si tu dreptate.

la noi in familie sarcinile s-au impartit: fiu-meu se uita pe Discovery, iar mie mi-a reveni OTV-ul. asa mai invat si eu ce valoare au alti oameni. prin comparatie ;)

 

eu vreau sa ma fac aviator cand ma fac mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cel mai tare si cel mai tare ma oftic .. pentru ca mi-a stricat tot cheful de a merge la Magadan.

Si chiar imi doream si planuiam o excursie la Magadan pe viitor.

 

Acum, nici nu pot sa-mi inchipui o excursie acolo.. sa plec si tot drumul sa fiu chinuit de gandul ca voi fi numarul doi. ;)

Sa vad in minte chipul ranjit al lui DP soptind "iti las tie placerea sa fii numarul 2".. chiar nu pot trai cu asta! :crack:

Alt oras de-asta unde sa NU fi fost vreun roman nu stiti? Serios. (si daca e posibil sa nu fie drum pana la el)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ai declarat asta la 'nobody is perfect'?

 

* ma duc acuma! ...pfuaaa! cum am uitat! ...vezi, asta-i defectul meu, sunt uituca!

(si mananc si litere ...sau le "sucesc" :crack: )

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

citesc si ajung la concluzia ca popescu e cel putin academician pe langa restul.

 

Mi-a fost sters postul aproape instantaneu ! :crack:

Fiti ISTETI! ;)

 

Pentru cine nu a apucat sa vada fotografiile,mentionez ca erau exact cele "mai deosebite" prezentate la Raportul Expeditiei.

ADMIN-ul daca este de acord le poate reposta aici.

 

 

Cerere catre domnul ADMIN, repostati va rog mesajul si fotografiile ,sunt sigur ca cititorii forumului motociclism.ro sunt cei mai ISTETI ;)

 

@Tsunami unde esti?

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a fost sters postul aproape instantaneu ! :crack:

Fiti ISTETI! ;)

 

Pentru cine nu a apucat sa vada fotografiile,mentionez ca erau exact cele "mai deosebite" prezentate la Raportul Expeditiei.

ADMIN-ul daca este de acord le poate reposta aici.

 

 

Cerere catre domnul ADMIN, repostati va rog mesajul si fotografiile ,sunt sigur ca cititorii forumului motociclism.ro sunt cei mai ISTETI :D

 

@Tsunami unde esti?

 

ta na naahh na naahh, na naah

 

tsunami e ocupat cu alte chestii.

ce mai e de demonstrat?

 

unu pleaca cu tamtam, cu conferinte de presa alegandu-se singur prin vot unanim sa plece in siberia si aburindu-ne pe noi, ca nu s-a ales expeditionarul sau motocicleta. adica un fel de barbi pentru prosti.

insulta pe rusi, injura motociclistii, se plange ca o baba ca-i ramane motorul intr-o baltita, se lauda ca are poze facute de altii, distruge ambreiajul motorului, ajunge in magadan unde o abureste 2 saptamani pentru ca apoi sa afle ca-i expira de fapt viza, ia o caramida din siberia si-si da cu ea in piept de-si lasa rani, isi scrie articolele, jigneste comunitatea motociclista romana, isi prezinta singur raportul, lui, il si aproba.

iar cand e vorba de sfaturi, ne-o trage la toti. poze, mai luati-o o data! "sa ma sunati, ca io am secrete bah, dar le tin pentru mine, meseria se fura, ;) , iar io sunt meserias mare, ia mai luati-o o data!"

 

io, de ce trebuie sa mai fiu p-aici?

efectiv nu ma (mai) intereseaza. am treaba la servici, am treaba la tsunami, ii trebuie baterie si ceva geamantane, imi trebuie echipament de vreme rece, n-am ales inca gps-ul.

cum as putea eu ajuta? ca a disparut un mesaj? si mie mi-au disparut. dar am inghitit in sec. nu e forumul meu, nu dau eu bani pentru el.

mai publica-l odata, ia legatura cu moderatorii, cu administratorul, vezi, ei ce zic?

apoi, merita timpul tau? daca merita eu zic s-o faci. sa lupti, sa faci tot ceea ce te face pe tine fericit si nu deranjeaza libertatea celorlalti

 

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai publica-l odata, ia legatura cu moderatorii, cu administratorul, vezi, ei ce zic?

 

 

 

 

Multe din mesaje au fost o parodie ;)

Nu este important nici acest ultim mesaj,dar fotografiile erau interesante...fotografiile speciale pe care le-a adus D.P. din expeditia Euro-Asiatica :crack:

 

A fost un CIRC TOTAL! Oricine poate sa aibe aceste poze.

Circ total fratilor.

 

Salutari

 

Probabil motivul stergerii postului au fost fotografiile "aduse" de D.P. ;)

Mesaj completat

Gasiti doua foto pe pro-bike.

Este atata circ legat de multe aspecte ale calatoriei incat imi este dificil sa nu scriu intr-o nota de parodiere.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea sunt pozele pe care @Aran sustine ca le-a vazut la prezentarea Raportului Expeditiei. Iar aici este site-ul de unde au fost luate:

http://www.blackbearheaven.com/world-record-grizzly-bear.htm

 

Informatia va fi mai credibila daca si altii prezenti la Raportul Expeditiei pot confirma cele de mai sus. Nothing personal, @Aran, dar esti doar 1 (una) sursa.

post-13533-1286481346_thumb.jpg

post-13533-1286481359_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...

 

Flotoare folosite, Kahdykchan, 30.000km, 33 - 64 oameni, festivitate de primire la Magadan, Raportul expeditiei.. astea in puse in balanta in dreptul lui DP si .. in dreptul lui Aran nimic.

 

Neee.. tind sa-l cred pe Aran.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand au fost prezentate pe ecran fotografiile cu ursul,in sala erau cel putin 20 persoane.

Poate apare chiar D.P. si confirma :crack: Ar fi tare.

Adresez o intrebare:

Domnul Dan Popescu,fotografiile cu ursul gigant prezentate mai sus sunt cele pe care le-ati prezentat si la Raportul Expeditiei?

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e chair interesant.

din momentul in care a declarat ca are o fotografie a unui biciclist devorat de urs, am speculat ca poza n-a facut-o el. si asa a fost.

ba chiar am intrebat daca ursul a fost grizzly, caci parca kriminal a declarat ca a vazut si poza cu ursul ucis.

n-am primit nici un raspuns.

apoi a declarat ca poza o are de la oficiali rusi. m-as mira iar ca oficialii sa dea unor necunoscuti poza din baza lor de date.

cel mai probabil este tot internetul bata-l vina, internetul blamat chiar de dan, cu o baza de date imensa.

 

ala e prea mare sa fie un grizzly siberian al carui cap de regula nu trece de 0.4m-0.5m la maturitate.

 

 

articolul e din 2003, oh my

 

e de inteles de ce nu vrea sa imparta cu noi pozele. nu prea are drept sa le foloseasca. doar e jurist nu?

 

si daca stau bine sa ma gandesc, se mai naste o intrebare:

cine a sters pozele prima data. si mai ales, de ce?

avem curaj sa raspundem?

cred ca nu

Editat de Tsunami
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A, apropo. Am văzut imagini (deloc plăcute) cu biciclist mâncat pe jumătate de urs. . Pozele nu erau făcute de Dan Popescu, le primise de la autorită?ile care investigau moartea omului. Am văzut ?i poze cu ursul vinovat, împu?cat de autorită?i. Huge motherfucker. :crack:

 

@kriminal si altii care ati mai fost prezenti la Raportul Expeditiei NU VA MAI LASATI MANIPULATI de asemenea personaje.

Mesaj completat

e chair interesant.

din momentul in care a declarat ca are o fotografie a unui biciclist devorat de urs, am speculat ca poza n-a facut-o el. si asa a fost.

 

@Tsunami daca mi se permite va aduc poza cu biciclistul chiar aici postata! Poza care spunea ca o are de la organele de investigatie..procuratura..etc. INDIVIDUL ASTA NE-A MINTIT PUTERNIC cu multe aspecte ale calatoriei.

L-am vazut cum povestea despre anumite situatii! Dan Popescu vrei sa iti mai spun unde ai mintit puternic?

Nu va mai lasati inselati de asemenea "povestitori".

Din punctul meu de vedere ar fi fost un om brav daca parcurgea cu motocicleta chiar si numai 1000 de km pe drumul Siberian,dar sa nu minta in halul acesta.

Editat de Aran
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...