Sari la conținut

Accident Dr. Taberei


ariciu
 Share

Postări Recomandate

ma sunat acum un prieten ca a vazut acum 2 hr un ducati galben lovit si era politie se faceau masuratori ....stie cineva ceva ?? yo stau la 2 blocuri distanta dar nu am auzit nika...

Editat de ariciu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu acolo dupa accident.. baiatu nu mai era acolo..s-a dus spre spital. motorul l-au urcat intr-un papuc si au plecat.

nu erau urme de frana si rezervorul era indoit.. o fi dat cu coitzele in el...

loganul era praf facut in spate.

vreau sa stiu ce a patit el.. asta am vazut eu la 19:30..

Editat de FAF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar..iar..iar..o sa murim cu totii

Mai devreme sau mai tirziu, intr-un fel sau altul...asa este...acum depinde de fiecare ce ii este sortit ,sau cit isi forteaza norocu'...

Multa sanatate si bafta motociclistului :crack: ...indiferent a cui este vina...no comment...

:crack: "Parca esti d-na cu butucu', din twin peaks. Cucuveao!" :crack:

Editat de Blackman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles de la prietenii care au luat moto motociclistul nu a patit mai nimica ... niste taieturi pe maini si la picior ... dar astea sunt informatii de ieri si nu de la un medic.

post-631-1154685007_thumb.jpg

post-631-1154685034_thumb.jpg

post-631-1154685051_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indemn pentru toti conservarii...luati-va fratilor toti golanuri...ca vad ca asa mai avem si noi sanse sa scapam cu viata...se strimba poleiala aia de tabla parca e din burete... :crack: :crack: :crack: :D :lol:

 

 

 

 

http://uncyclopedia.org/wiki/Logan :) :) :) :) :D :D :D :lol: :lol:

Editat de emanueln79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

indemn pentru toti conservarii...luati-va fratilor toti golanuri...ca vad ca asa mai avem si noi sanse sa scapam cu viata...se strimba poleiala aia de tabla parca e din burete... :crack: :D :lol: :) :)

 

 

Da' poate e invers :crack: . Creca o sa-mi iau ducati :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap..

interesante ar fi detaliile ! ce viteza a avut. cum s a intamplat!

 

dar esentialul e ca este bine motoristul, lighianu' de indreapta !

 

 

daca studiezi putin pozele...eu un caz clasic de neasigurare la plecarea de pe loc sau trecerea de pe o banda pe alta....loganul e lovit dinspre dreapta...asta e ...loganul nu are in standard si oglinzi laterale :crack: ...iar dupa cum arata motorul...si guma fara urme de frina ...nu prea a avut viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kair ar fi bine de aflat varianta reala..pt ca fiind lovit din spate e clar ca motocicilstul o sa fie scos vinovat...eu sincer cred ca totusi avea ceva viteza pt ca e prea de tot infundat fundul masinii....sper sa se faca bine!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conteaza cine e autorul moral al accidentului (Logan-ul)... penalizat e cel ce loveste din spate! Eu am patit-o la fel, dar eram in conserva... si desi tipul lovit era vinovat, el PROVOCASE accidentul eu i-am reparat masina... :crack: , dar politistul a fost cu capul pe umeri si nu mi-a dat amenda.

Bine ca nu a patit ceva motociclistul! Mare atentie si conduceti cu grija.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Cu acceptul lui Eugen va povestesc pe scurt ce s-a intamplat:

 

se deplasa pe Bd-ul Timisoara catre serviciu si a accelerat mai mult decat trebuie pe portiunea respectiva intrand printre coloanele de masini oprite la semafor. A inceput franarea dar datorita carosabilului plin de nisip a derapat, a reusit sa redreseze si a frant din nou......dupa 2 derapari si reveniri timp in care a acrosat 2 masini din coloana. Spatiu dintre coloane s-a ingustat si nu i-a mai permis inaintarea asa ca a ales varinta sa intre in spatele loganului si sa sara de pe motor. A ales varianta mai usoara.....ori intra intr-o duba ori in logan...a ales loganul. Dupa impact s-a aruncat de pe motor si a cazut langa motor.

 

Urmarile: nu foarte grave avand in vedere ca nu avea echipmant complet (din pacate avea doar casca) entorsa, cateva perforatii in picior si maini.

Viteza in momentul impactului : 40km/h

Reparatia motorului se face pe asigurare are CASCO.

 

Eugen pe aceasta cale multumeste tuturor celor care l-au ajutat cu transportul motorului si pentru urarile de sanatate. Este placut surprins de solidaritatea dintre motociclisti si spiritul de ajutor intre frati.

"Va saluta cu faru si asfalt uscat"

 

Eu ii transmit insanatosire grabnica si revenire cat mai repede pe 2 roti.

Data viitoare poarta macar plasa cu protectii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca studiezi putin pozele...eu un caz clasic de neasigurare la plecarea de pe loc sau trecerea de pe o banda pe alta....loganul e lovit dinspre dreapta...asta e ...loganul nu are in standard si oglinzi laterale :crack: ...iar dupa cum arata motorul...si guma fara urme de frina ...nu prea a avut viteza

 

Sanatate accidentatului intai. Bine ca n-a iesit mai rau.

 

Emanuel, tu nu ar trebui sa te uiti la poze din astea, cel putin pana nu se termina recuperarea.

 

40 la ora dupa doua franari si derapari succesive in coloana de masini oprite la semafor. WOW! Meserias. Si asta este singurul sfat pe care i-l dai prietenului tau, sa poarte protectii data viitoare?

 

E ceva in neregula cu mine? Daca avea de ales intre un Tico cu copii in spate si un Twingo cu copii in spate ce ar fi ales?

 

Daca data viitoare un sofer va inchide culoarul s-ar putea sa o faca din mai multa grija pentru unii decat au ei insisi pentru ei. Think about it.

 

Inca odata - Sanatate! (include si mintala)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate accidentatului intai. Bine ca n-a iesit mai rau.

 

Emanuel, tu nu ar trebui sa te uiti la poze din astea, cel putin pana nu se termina recuperarea.

 

40 la ora dupa doua franari si derapari succesive in coloana de masini oprite la semafor. WOW! Meserias. Si asta este singurul sfat pe care i-l dai prietenului tau, sa poarte protectii data viitoare?

 

E ceva in neregula cu mine? Daca avea de ales intre un Tico cu copii in spate si un Twingo cu copii in spate ce ar fi ales?

 

Daca data viitoare un sofer va inchide culoarul s-ar putea sa o faca din mai multa grija pentru unii decat au ei insisi pentru ei. Think about it.

 

Inca odata - Sanatate! (include si mintala)

De acord cu ce a postat omul asta. Oricum a avut noroc ca a scapat doar cu atat. Sanatate Maxima! si data viitoare sa se gandeasca ca poate nu o sa mai aiba norocul asta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gazu ne manaca mai baieti. Protectii si printre mashini mergeti incet ca nici nu vreau sa ma gandesc e viteza avea inainte de prima frana pusa.

 

Multa sanatate sia sfalt uscat

 

Gazu ne manaca mai baieti. Protectii si printre mashini mergeti incet ca nici nu vreau sa ma gandesc e viteza avea inainte de prima frana pusa.

 

Multa sanatate sia sfalt uscat

 

Gazu ne manaca mai baieti. Protectii si printre mashini mergeti incet ca nici nu vreau sa ma gandesc e viteza avea inainte de prima frana pusa.

 

Multa sanatate sia sfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate accidentatului intai. Bine ca n-a iesit mai rau.

 

Emanuel, tu nu ar trebui sa te uiti la poze din astea, cel putin pana nu se termina recuperarea.

 

40 la ora dupa doua franari si derapari succesive in coloana de masini oprite la semafor. WOW! Meserias. Si asta este singurul sfat pe care i-l dai prietenului tau, sa poarte protectii data viitoare?

 

E ceva in neregula cu mine? Daca avea de ales intre un Tico cu copii in spate si un Twingo cu copii in spate ce ar fi ales?

 

Daca data viitoare un sofer va inchide culoarul s-ar putea sa o faca din mai multa grija pentru unii decat au ei insisi pentru ei. Think about it.

 

Inca odata - Sanatate! (include si mintala)

 

 

 

Da este o intrebare la care iti raspund.....scurt.....In momentele alea iti alegi calea unde ai sanse de supravietuire mai mari, instinctul de conservare dicteaza. Doar nu o sa zici stai sa intru in duba sa devin afis si daca scap am noroc.

 

Eugen este un motociclist cu ani buni in spate si nu e la prima cazatura, te asigur ca a ales varianta optima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...