Sari la conținut

Accident Mortal Langa Severin


partizan
 Share

Postări Recomandate

s-a intamplat weekendul trecut, luni a fost inmormantarea. eu am fost plecat prin tara, zilele astea m-am intors si am aflat, vad ca nu a postat nimeni.

 

motociclistul, care nu avea permis de conducere, nici casca sau echipament, motorul era neinmatriculat, a intrat tare intr-o curba. unele zvonuri spun ca ar fi depasit un papuc si a prins nisip cand era aplecat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a intamplat weekendul trecut, luni a fost inmormantarea. eu am fost plecat prin tara, zilele astea m-am intors si am aflat, vad ca nu a postat nimeni.

 

motociclistul, care nu avea permis de conducere, nici casca sau echipament, motorul era neinmatriculat, a intrat tare intr-o curba. unele zvonuri spun ca ar fi depasit un papuc si a prins nisip cand era aplecat.

 

Mare mester ! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu l-a lovit masina. s-a lovit de stalpii din gardul de protectie din curba. a murit pe loc.

 

el era din satul in care s-a petrecut accidentul (Malovat). motocicleta era furata din Italia. eu - care fac drumul ala destul de des, pt ca am parintii in Motru - m-am oprit o data cand am vazut minunea de k4 si am skimbat cateva vorbe. nu-mi mai amintesc, din pacate, nici cum il cheama. odihneasca-se in pace.

de aia am si postat, sa invatam cu totii ce inseamna inconstienta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nashpa...RIP...chiar daca n-avea permis, chiar daca n-avea echipament, chiar daca n-avea casca, chiar daca era motoru' furat...oricum se pare ca toate astea au tras la balanta prea tare in partea de jos...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P nu stiu daca si-a cautat-o cu mana lui...adica nu se stiu prea multe detalii despre accident...nu se stie clar cum s-a intamplat...poate nu a fost vina lui shi omu poate chiar stia sa mearga...a fost vinovat pt ca avea aceeasi pasiune ca noi :ok:..un echipament nu strica dar...pacat...shi stati linistiti ca sunt o gramada care merg fara permis bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P nu stiu daca si-a cautat-o cu mana lui...adica nu se stiu prea multe detalii despre accident...nu se stie clar cum s-a intamplat...poate nu a fost vina lui shi omu poate chiar stia sa mearga...a fost vinovat pt ca avea aceeasi pasiune ca noi :P ..un echipament nu strica dar...pacat...shi stati linistiti ca sunt o gramada care merg fara permis bine...

:ok:

 

R.I.P.

:hug: :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda...un gainar de rand se crede destul de smecher sa fie in pas cu "moda" , face rost de o furaciune de motor turbat dupa care poate un italian plange ca a muncit nus'cati ani, omul nostru si se da sucar prin sat...evident, gaseste ce a cautat si crapa. Si noi tre' sa plangem ? :hug: Nu dau 2 bani pe viata unor astfel de specimene :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic:

Mda...un gainar de rand se crede destul de smecher sa fie in pas cu "moda" , face rost de o furaciune de motor turbat dupa care poate un italian plange ca a muncit nus'cati ani, omul nostru si se da sucar prin sat...evident, gaseste ce a cautat si crapa. Si noi tre' sa plangem ? :P Nu dau 2 bani pe viata unor astfel de specimene :ok:

Gresit. :hug: Nu cred c-ai vrea sa ajungi vreodata la mana unuia care nu da doi bani pe viata ta...

 

Ontopic:

R.I.P. !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

repede mai trageti concluzii ,,,prea in pripa , de ce nu va ginditi poate omul era la scoala si isi dorea sa se dea putin cu motorul ...............citi dintre noi pe cind eram la scoala ne suiam putin pe motorul luat de curind sa ne dam putin ???? da are toata vina lui ca sa dat fara echipament si a avut viteza . cit despre partea cu motorul furat cine stie citi dintre noi avem motoare furate de afara si inmatriculate bine mersi in tara ??????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca era pe un motor furat, coroborat cu faptul ca nu avea carnet si echipament ma face sa nu pot avea compasiune pt acest individ.

 

Odihneasca-se in pace totusi... Moartea e o pedeapsa un pic cam dura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah da sunteti de groaza, pe cuvant. "Era om". Hitler nu era om?! Haideti sa-l plangem si p-asta, ca om a fost si-a murit saracu. La fazele astea chiar nu va inteleg deloc. Asta a fost cazu fericit in care a murit singur si gata. Daca dadea peste altu pe sosea? Ca avea toate sansele. In plus se mai bucura si de un motor furat de la cineva care posibil chiar a muncit pentru el. Al dracu sa fiu daca simt fie si cel mai mic regret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm....mai stiu un caz de un baiat care a murit si conducea tot un motor "imprumutat". Sa fie oare cineva care vegheaza?

 

RIP. Pedeapsa e prea grea totusi.

 

Nu este Dumnezeu.El are treburi mai importante.....E prostia ,inconstienta si infatuarea omului.Bine ca nu avut pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu clar datele problemei si pana nu vad cu ochii mei ceva, nu dau cu pietre. Sa se odihneasca in pace. Poate motorul nu era furat totusi. Genul asta de zvonuri se raspandesc foarte repede chiar daca nu sunt adevarate. Poate doar se dadea fara permis si fara echipament, caz in care era pe barba lui.

Dumnezeu sa-l odihneasca si sa le dea mai multa minte celor ca el...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...