Sari la conținut

Triumph Speed Triple 1050


rzw
 Share

Postări Recomandate

salutare,

de ieri sunt un fericit posesor de Speed Triple 1050 ;)

 

motorul e din 2005 si are 13200 km, dar arata fff bine

 

si e negru... binenteles...

am apucat sa-i fac o poza cu tel azi dimineatza in drum spre birou.

 

 

sunt curios, mai exista vreun Speed Triple 1050 prin bucuresti ?

post-9379-1289488997_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l stpanesti sanatos si fara incidente. Foarte faina mobra!

 

Asta (si intr-o oarecare masura Agusta Brutale) a fost motocicleta care era aproape sa ma faca sa renunt (temporar, cel putin) la Ducati. Dar nah, sunetul si cuplul V-ului (nu ca 3L-ul nu ar fi cuplos si n-ar suna bine...) si mai ales faptul ca Triumph are o comunitate foarte, foarte restransa la noi, au inclinat balanta spre S4R. Nu ca ducatisti ar fi o droaie, dar oricum, nu-i numeri pe destele de la o mana ca pe detinatorii de Triumph.

 

Oricum, poate peste 1-2 ani cand vand S4R-ul poate ma bag la un Speed Triple. Pana atunci poate mai scade putin si pretul (a aparut asta nou, pe care l-au stricat) si se mai strang Triumph-isti mai multi si pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si sa bagati cat mai multi kilometri!

Cat despre Speed Triple, sunt cateva in Bucuresti, dar majoritatea le folosesc ca si motociclete de iesit odata pe luna, cand e frumos afara - deh, motociclete scumpe, bune doar de expozitie - in banii astia, lumea de la noi prefera supersporturile si chopperele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si daca ai vreodata nevoie de ceva pentru ea sa ma intrebi.

 

Nu stiu de ce atata frica de preturile de Triumph. Eu pot sa aduc Speed Triple 2010 la EUR 10,000. E asa de mult? Un Street Triple undeva sub 8,000. Noi si cu 2 ani de garantie bineinteles

Editat de aquilla
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eram cat p-aci sa-mi iau unu din '99 cand mi-am vandut chopperu' ;) de vroia metalheart sa ma alerge ;)

Dar... avand in vedere ca-mi trebuie o mobra zilnica si mai buna la toate, am ales B6-ele.

 

ST e o mobra aparte, speciala, frumoasa si agresiva.... pacat ca au distrus-o cu noul design.

 

felicitari si multi km fericiti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ice Man: LOL!

 

si eu cochetez cu ideea de Speed Triple, dar mi-am jurat ca nu imi cumpar niciodata motocicleta scumpa in .ro!!! Asa ca.. astept sa se ieftineasca! ;)) Momentan sunt cu ochii pe 955i din 2002-2003, dar cand vad cate un 1050 parca ma face sa mai tin inca un an sau doi de Fazer si sa ma duc la defime sa-mi renegociez salariul ;))

 

Oricum, T ST 1050 sta frumos pe doektopurile de acasa si de la munca :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult tuturor !

 

eu am avut vreo 6-7 motoare pana acum, dar asta e un motor cu totul aparte... e altceva, e special.

 

desi mi-l doresc de vreo 3 ani, si intre timp am avut alte doua motoare (mai scumpe...) de abia acum m-am hotarat sa mi-l iau...

 

e un motor f interesant, adica:

- trage f f f bine de la 3000 la 8000 rpm

- ciclistica specifica unui naked sport, adica foarte agila

- sunet motor : bestial

- sunet tobe : e exact ce trebuie, nici prea galagioase dar nici prea linistite...

- look: agresiv

- e un Triumph... ceea ce il face un motor mai rar si mai special in lumea asta a japonezelor.

- frane... are, dar as fi dorit un raspuns mai prompt in maneta... dar e chestie de obisnuita pana la urma

 

dupa ce ma mai imprietenesc cu el, o sa mai scriu...

 

numai bine!

 

ps. nu l-am luat ca sa-l scot doar o data pe luna cand e soare ;)

Mesaj completat

Sa o stapanesti sanatos si daca ai vreodata nevoie de ceva pentru ea sa ma intrebi.

 

Nu stiu de ce atata frica de preturile de Triumph. Eu pot sa aduc Speed Triple 2010 la EUR 10,000. E asa de mult? Un Street Triple undeva sub 8,000. Noi si cu 2 ani de garantie bineinteles

 

merci frumos,

daca imi lasi un nr de tel o sa te sun pentru cate ceva.

am incercat pe mail, dar nu am primit raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

numai bine!

 

ps. nu l-am luat ca sa-l scot doar o data pe luna cand e soare ;)

Mesaj completat

 

 

merci frumos,

daca imi lasi un nr de tel o sa te sun pentru cate ceva.

am incercat pe mail, dar nu am primit raspuns.

 

Noi am comunicat pe mail, mi-ai raspuns la mesaj, iti propuneam un Street Triple nou 2010 pentru ca parerea aproape unanima este ca Street Triple este o motocicleta mai bine balansata decat 1050-ul, la ultimul tau mail am crezut ca am raspuns dar se pare ca nu am mai apucat fiindca nu am gasit nimic sa ma multumeasca pe mine in bugetul tau in intervalul scurt de cand am primit mesajul tau si pana am plecat in concediu, cand m-am intors il aveai deja pe asta. Sa-l stapanesti sanatos, vezi cu gazul ca roata fata vrea mereu pe sus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

ce noroc cu vremea asta...

 

intre timp am pus un set de Pilot Power si am mai facut mici operatiuni tehnice (curatat si uns lantul, bujii ngk)

motorul merge de rupe! intr-adevar, pe 1-a e greu sa tin roata jos...

 

si mi-am luat o casca noua :) , sa mearga cu triumph-ul (arai quantum uk flag)

 

ce as vrea sa-i mai iau:

- un alt tankpad (ceva cu uk flag), stie cineva cine comercializeaza Motografix?

- manete negre (pazzo, asv, rizoma)

- ghidon negru (cu sectiune variabila)

 

si sa reglez putin suspensia, pentru ca mi se pare putin cam moale (acum e stock)

 

poza noua :laugh:

post-9379-1290174433_thumb.jpg

post-9379-1290174524_thumb.jpg

Editat de rzw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos si daca ai vreodata nevoie de ceva pentru ea sa ma intrebi.

 

Nu stiu de ce atata frica de preturile de Triumph. Eu pot sa aduc Speed Triple 2010 la EUR 10,000. E asa de mult? Un Street Triple undeva sub 8,000. Noi si cu 2 ani de garantie bineinteles

 

...WOW! comand un pachet de 3 mobre la tine...in banii astia!

 

...vreau neaparat oferta!!!!

Mesaj completat

multumesc mult tuturor !

 

eu am avut vreo 6-7 motoare pana acum, dar asta e un motor cu totul aparte... e altceva, e special.

 

desi mi-l doresc de vreo 3 ani, si intre timp am avut alte doua motoare (mai scumpe...) de abia acum m-am hotarat sa mi-l iau...

 

e un motor f interesant, adica:

- trage f f f bine de la 3000 la 8000 rpm

- ciclistica specifica unui naked sport, adica foarte agila

- sunet motor : bestial

- sunet tobe : e exact ce trebuie, nici prea galagioase dar nici prea linistite...

- look: agresiv

- e un Triumph... ceea ce il face un motor mai rar si mai special in lumea asta a japonezelor.

- frane... are, dar as fi dorit un raspuns mai prompt in maneta... dar e chestie de obisnuita pana la urma

 

dupa ce ma mai imprietenesc cu el, o sa mai scriu...

 

numai bine!

 

ps. nu l-am luat ca sa-l scot doar o data pe luna cand e soare :laugh:

Mesaj completat

...felicitari!...apropo aveam si un Topic de Triumph, dar nu asta conteaza.... :) inca unul cu TRIUMPH! YEA!

 

...acuma, la detalii. Ai incredere, trage deja inainte de 3000 rpm si cu muuuuuuuuult peste 8000

...frane, o chestiune de reglaj si obisnuinta

 

...Good luck !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- ghidon negru (cu sectiune variabila)

 

Din cate stiu, Triumph-ul vine stock cu ghidon Magura. Nu mai e cazul? Daca ai ghidon Magura te sfatuiesc sa nu-l schimbi, chiar daca nu e cu diametru variabil. Magura fac printre cele mai bune ghidoane de pe piata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Triumph-urile au pret de europene. Nu-s mai scumpe decat un Ducati echivalent sau decat un BMW.

Eu am un Trident din '93 si toarce ca ca un tigrisor.

ST am mai vazut unul alb.

Oricum... PREA rare pe la noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...