Sari la conținut

URAL


mas oyama
 Share

Postări Recomandate

Da ma luceste bine intre ciulini dar mi-e teama ca nu ai grija de ea ca fostul proprietar. S-ar putea sa se fi depus praf sub aparatoarea aia de catalizator.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Lasati ironia deoparte si straduiti-va sa aveti asa o bijiterie.

De pe mine curg apele... :unsure:

 

Ironia bate catre fostul proprietar, care era extrem de grijuliu cu aceasta motocicleta. De aceea s-a mai si scris pe aici ca e mai noua decat una noua :D . Oricum un mare plus si pentru fostul si pentru actualul proprietar, este superba (y)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma luceste bine intre ciulini dar mi-e teama ca nu ai grija de ea ca fostul proprietar. S-ar putea sa se fi depus praf sub aparatoarea aia de catalizator.

eu cred ca este praf sub presul de sub scaunul de la atas :crack: "asta nu mai e motocicleta domle" :nono:

 

Copilasi, voi sa faceti ironii cand o sa puteti sa pastrati motocicleta in aceleasi conditii ca si dl. M.A., pana atunci, joc de glezne si impingeri la pompa.

 

Ironia bate catre fostul proprietar, care era extrem de grijuliu cu aceasta motocicleta. De aceea s-a mai si scris pe aici ca e mai noua decat una noua :D . Oricum un mare plus si pentru fostul si pentru actualul proprietar, este superba (y)

 

Daca a fi extrem de grijuliu cu motocicleta ta a ajuns subiect de ironie...

Luati-va Urale noi, e cea mai buna afacere. Cam scumpa, dar scapi de griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai vrem!

Sa fie in rochie de seara , in costum de baie , pe stanga/pe dreapta, cu vecinii , cu mama soacra...dimineata , la pranz si seara...

....pentru astia care nu putem scapa de griji pentru ca nu putem face cea mai buna afacere...

Multumesc anticipat!

PS

...mie personal imi plac liniile de 200 care apar pretutindeni...stiu nu sunt normal....

Editat de drobu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cercetatorii britanici au relevat cu putin timp in urma faptul ca populatia Terrei tinde sa devina ca umanoizii descrisi din aparitiile UFO. Drobule (l-ai uitat pe Mielu pe undeva),daca mai erau 50 ca tine, deja acum puteam sa-ti postez niscaiva instantanee din astea de pe Sirius. Normal, cu linii de energie fluenta.

 

PS. Esti in concediu sau ce e cu tine, ai postat in ultimele 2 saptamani cat nu ai postat in ultimii 2 ani? Sau tre sa stai cu ala micu pe Piticlic si te plictisesti la calculator. Iar daca nu iti plac afacerile, nu te obliga nimeni sa-ti iei Ural, ramai la MT.

 

PPS. Ma jur ca daca mai vad 2-3 interventii din astea la oha, bag pu.la in el de forum si-mi vad de viata mea, am ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cercetatorii britanici au relevat cu putin timp in urma faptul ca populatia Terrei tinde sa devina ca umanoizii descrisi din aparitiile UFO. Drobule (l-ai uitat pe Mielu pe undeva),daca mai erau 50 ca tine, deja acum puteam sa-ti postez niscaiva instantanee din astea de pe Sirius. Normal, cu linii de energie fluenta.

 

PS. Esti in concediu sau ce e cu tine, ai postat in ultimele 2 saptamani cat nu ai postat in ultimii 2 ani? Sau tre sa stai cu ala micu pe Piticlic si te plictisesti la calculator. Iar daca nu iti plac afacerile, nu te obliga nimeni sa-ti iei Ural, ramai la MT.

 

PPS. Ma jur ca daca mai vad 2-3 interventii din astea la oha, bag pu.la in el de forum si-mi vad de viata mea, am ce face.

Nu dragule, vreau sa-mi cumpar ural si nu ma pot hotari! De aia ma tot uit , probez , aleg culori , accesorii....

...probabil ca sunt la ciclu....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca e unu verde, M63, la voi in Cluj, ia-l pe ala, faci afacere.

...Il stiu..e de vanzare de vreo 12 ani si incepe de la 1000 de euro ( in ungaria) pentru ca personajul e maghiar...

are devoie doar de ambielaj , butuci la roti , distributie , carburatoare , chiuloase , cilindrii pistoane, toti rulmentii, transmisia si fund la atas....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai crezi ca nu stiu? De cind caut semnalizari rusesti... Oricum, sper ca-n iarna asta sa-mi fac timp pentru mai multe lucruri pe care le am in lista: cosmetizare, reparat tablarie (rezervor + aripi), rezolvat scurgeri masive de oloi, schimbat complet instalatia electrica (aici, poate, schimb si alternatorul cu unul de Tico) si ar mai fi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...nu e specificata temperatura la care se masoara jocul axial , si cum trebuie sa cada lumina pe lera....

 

Youtubistule, ai facut facultatea degeaba...

 

 

 

Sa-ti desenez?

Da, dar numai daca esti talentat. Nu-ti atasez poza unde scrie ca mine, ca ma doare in (cuvant urat) , in definitiv, de motocicleta ta...

 

Pune setul nou si blana, nu te mai uita dupa jocuri si alte minuni ca nu vei circula daca stai dupa ele...(ca alti mecanici ce tin in cutii motocicleta ca nu stie undei GAINA si nu o poate repera)

 

Ambelajul care il ai tu mai merge lejer 20.000 de km daca ii dai ulei bun si un mers normal,nu te mai lua dupa youtubisti.. care cica se dau mari cunsocatiri in mecanica(citeste si el ceva pe net si e mare mecanic)

 

Deci de aia mi-ai dat Dany teapa cu doua ambielaje, credeai ca le tin pe raft si ma uit la ele si nu ma voi prinde niciodata ca bat ca niste clopote... buna combinatie, crezi tu...

 

Sau ca urmele de ciocan luat de unul din ele in bot ar putea trece neobservate, ca ce (cuvant urat) mea, io nu ma pricep, nu restaurez motociclete ca tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.

 

Pur si simplu n-are rost sa ma obosesc cu tine. Nu vad nimic constructiv in postarile tale recente.

Hai "PA!"

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tara arde, iar Zeta si Aliosha merg zilnic de mananca pamantul! Cateodata, am impresia ca pretentiile unora sunt mai mari decat dorinta de a merge cu motocicleta :).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Il stiu..e de vanzare de vreo 12 ani si incepe de la 1000 de euro ( in ungaria) pentru ca personajul e maghiar...

are devoie doar de ambielaj , butuci la roti , distributie , carburatoare , chiuloase , cilindrii pistoane, toti rulmentii, transmisia si fund la atas....

 

Ms, pt aprecieri. Bine de stiut ca in afara de axul cu came care a fost incarcat cu sudura si rectificat la Bilcav srl Cluj totul este nou in motor, inclusiv chiuloasele. Nu s-a circulat insa cu motocicleta din 2003. Pretul nu incepe de la 1000, ci se termina la 900. Si sunt 2 motociclete incluse in acest pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PISATA SAU DILUATA IN APA ?

salut imediat du pa sablare trebuie sa dai cu un grund pe baza de zinc -plumb care neutralizeaza aparitia ruginei,eu nu am facut la eMul meu si la roata din fata la nici doi ani a iesit rugina,ca sa gasesti repede asemenea grund la magazinele de piese auto straine care au gama de produse lLIQUI MOLY au un sprei grund cu aceasta reteta,si dupa acea aplici linistit grund filer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...