Sari la conținut

Accident Busteni - Yamaha YZF R125


galatzi_mic
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu-s bre deloc, dar sunt mulțumit de părinții pe care îi am, săraci, da' deÂştepți. ani întregi l-am bătut pe tata la cap să-mi cumpere o gioarsă de bicicletă, dar n-a avut săracul de unde, eram cinci, ar fi trebuit să le ia la toți. aÂşa că tot eu mi-am luat-o din bani munciți prin vacanțe. dacă îmi lua motoretă la 15 ani cu siguranță nu mai eram disponibil acum să bat câmpii pe internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum, despre parinti, ce sa spun, singura lor mare vina a fost ca i-au luat un supersport.

Ca progenitura a condus-o fara carnet pe drumul public si inca baut fiind, nu mai poate fi pus in carca lor.

 

Rasnita aia de 125 e supersport...doar la pozitia rastignit - genunchi la gura - oo-n rezervor.

Despre parinti numai de bine, cred ca se ghideaza dupa pricipiul: fierul se mai repara, copiii se mai concep. Poate urmatorul o sa fie mai talentat.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rasnita aia de 125 e supersport...doar la pozitia rastignit - genunchi la gura - oo-n rezervor.

Despre parinti numai de bine, cred ca se ghideaza dupa pricipiul: fierul se mai repara, copiii se mai concep. Poate urmatorul o sa fie mai talentat.

Pe sistemul "Il spalam sau facem altu'?".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu crecă bagă nimic la cap, că nu o să sufere deloc. ai lui vor mitui poliția că să nu-i facă dosar penal, vor da bani buni la doctori să-l repare Âşi apoi îi cumpără r1, că vorba aia, fiecare are nevoie de o a doua Âşansă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe sistemul "Il spalam sau facem altu'?".

 

:laugh: exact asta aveam de gand sa raspund la postul lui pana sa vad ca ai scris tu :)

 

Jjjjmecher asta micu'. Aici vreau sa atrag atentia asupra unui lucru: atata timp cat esti dobitoc, si pur si simplu esti prea pr0st (mai pr0st decat prevede legea), poti sa te omori si cu 125, si cu scuter si cu orice... Daca ar fi fost pe SS (600), se vorbea despre incostienta ca si-a luat asa motor... dar incostienta este in stilul de condus, este implantata in creierul sau, asa ca nu conteaza neaparat capacitatea cilindrica.

 

PS: a nu se intelege ca spun ca e ok motor mai mare. Din contra, ce vreau eu sa spun este ca daca te sti prea agresiv, si iti iei motor pt adrenalina, mai bine nu-ti mai iei, ca te faci praf cu orice. Mergi pe bicicleta ca-i mai sanatos :laugh:

 

Apropo... de multiplele lovituri la cap nu ar fi trebuit sa-l protejeze casca?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ca nu a murit... altii nu au norocul lui.

 

poate baga ceva la cap acum...in afara de alcool :laugh:

 

 

 

da da da

baga gixxerule la capa daca il inveti tu pozitia asta a ta din poza :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parinti ce cred ca pot inlocui timpul petrecut cu odrasla lor prin diverse cadouri si bani...No comment !

In schimb, mi-a placut o fraza din reportaj : " S-a speriat insa si a pierdut controlul bolidului, intrand intr-o masina." :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu invinovatesc numai parintii... "ala micu", la 15 ani n-ai cei cere, pe bune acum.

Nu exista pustan care sa nu vrea motocicleta, ce draq, majoritatea au ca punct de referinta youtube-ul si sunt la varsta la care "tot ce zboara se mananca".

Majoritatea dintre "prietenii" lui nu o sa invete nimic, se gasesc intodeauna alte motive si cauze ale accidentului decat adevarul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult ca sigur va scapa de dosar penal si poate la 16 ani o sa dea si el de permis..sa ii intre ceva legislatie rutiera la creierash :)

 

"15 ani,fara permis,baut" - daca-am fi intr-o tara "normala", baietzasul n-ar trebui sa mai aiba sansa de a obtine permis, ever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai mult ca sigur va scapa de dosar penal si poate la 16 ani o sa dea si el de permis..sa ii intre ceva legislatie rutiera la creierash :)

 

 

Cu siguranta nu o sa ajunga la varsta de 16 ani ca sa poata da de permis iar daca ajunge nu cred ca o sa-i mai trebuiasca moto poate doar un Q7 ca doar e la moda si are taticu banuti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult ca sigur tacsu nu il suporta....si asta era motivul sa scape de el :laugh: ...bai frateee cata inconstienta,aia ai batrani degeaba au imbatranit,ca minte canci...zici ca i au facut cadou o masinuta de pompieri de jucarie la copilas......muicaaa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banii castigati usor de taticu sunt exact banii ce le-au fost luati din buzunar oamenilor necajiti ? Exemple ar fi destule,averi nascute din preturile exagerate pe care le platim acum la energie electrica,termica,gaze si pe unde s-a mai furat adica peste tot.

Atunci putem spune ca e pedeapsa divina ca in atatea cazuri de baieti de bani gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...