Sari la conținut

Accident Mortal Oradea


nk_maniak
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sunt absolut de parere ca un circuit de viteza ar salva o gramada de vieti de motociclisti. Cred ca ar trebui sa ne concentram in aceasta directie. Unii oameni sunt construiti diferit si daca nu isi pot investi energia intr-o directie acceptata social - citeste motorsport - atunci se ajunge la ceea ce e perceput de catre majoritate teribilisme si la tragedii.

Majoritatea pilotilor de circuit atat auto cat si moto isi revizuiesc radical parerea vis a vis a mersul pe sosea. Cred ca ar trebui sa fim foarte preocupati de ceea ce putem face pentru a dezvolta motor sportul in Romania. Talente exista. Ce ar fi daca, fiecare club ar incepe sa faca demrsuri pentru un circuit de cross, de exemplu la marginea orasului. Batut la cap primarii, cautat sponsori, insistat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut si eu la TV reportajul si m-am cutremurat. :angryfire:

NO COMMENT!!chiar nu mai am cuvinte despre ce se intampla.

Baieti, hai sa lasam adrenalina sa ne zburde in vene pe circuite, nu pe strazi.

 

Inca o daca RIP :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut si eu la TV reportajul si m-am cutremurat. :angryfire:

NO COMMENT!!chiar nu mai am cuvinte despre ce se intampla.

Baieti, hai sa lasam adrenalina sa ne zburde in vene pe circuite, nu pe strazi.

 

Inca o daca RIP :angryfire:

si eu m-am varsat ieri,noroc ca nu pe strada..dar te intreb...CARE CIRCUITE????....in tara asta nu exista un circuit adevarat...pt toti nebunii care vor sa mearga intr-o roata cu 200 la ora sau jmekerii cu masini de 50mii euroi...sau oamenii normali care vor sa-si testeze capacitatile sau sa-si descarce adrenalina...si din pacate isi rup gatul dumnezeu sa-i ierte..daca de la fiecare bastan cu bani s-ar pune cateva zeci sau sute de euro pe laga cele mii sau zeci de mii aruncati cateodata pe abureli...si de la fiecare motociclist cativa euroi...pai la cati suntem pe 2 si 4 roti s-ar strange de un circuit..numai asfaltul si tot ar fi suficient...o taxa modica de s-ar percepe ca sa intrii pe pista si tot s-ar putea face...pardon..am uitat...suntem in Romania ;) ...iar pistele de karting nu sunt facute pt asa ceva...si nici nu are acces oricine.. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am auzit ca a pierdut controlul cand a vrut sa skimbe viteza ...in oradea is multi paionati de stunt`uri....unu` de exemplu isi continua activitatea in ciudat faptului k si`a pierdut uun deget de la picior....si is multe cazuri defapt....

 

 

 

 

 

when god calls u gotta go home :angryfire: ...

 

 

uitati`va ...impresionant :angryfire: http://www.bihon.ro/engine.aspx/page/artic...al_bihoreanotta go home :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...