Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

Cria, de-abea astept vorbele alea de care vorbeai, la primavara. Sa ma suni neaparat, vezi ca am tel-ul la profil.

 

Satano, am revenit cu avatarul ala sexos, ca ziceai ca nu l-ai vazut. Apropo de sexos, ai ceva poze de cand ai fost plecata in dormitor? :lol:

 

P.S. Mooor de foame! Cria, de ce ma chinui cu carnati, slanina si (vaga) promisiune a unui rachiu cu salata de ardei?

 

 

Da! Am poza!

/index.php?...157&st=1220

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cifrat sau necifrat, nu e de bai

ca spun la fetele frumoase "ce ochi ai"

e numa' entertaintment, strict pe net

in viata mea civila-s insurat, my friend..

 

Satano, marea mea iubire

ne mai jucam, mai si glumim

mai trece timpul, nu ne plictisim,

dar si cand o fi, de-o sa fie sa ne-ntalnim

intre Lucifer si Satana, vorbesc, ca stiu

scantei si vorbe faine o sa iasa

si poate niste beri

sau poate o iesire-n Cismigiu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: Haaaaaaaaaaa!

 

La invitatiune

Se raspunde cu o aceptatiune!

Amuzamentul virtual

E doar un joculet banal.

In viata reala sa fie

Doar voie buna si veselie!

Dati-mi o rima pentru bere,

ca lacuna-i mare...vere?!?!

Incheiem aceste randuri

Ca somnul vine printre ganduri.

Obositoare-mi va fi calatoria cu trenul maine

Si vreau sa apuc sa mai mananc o paine(pana plec, adica breakfast!)

 

 

Noapte buna forumisti neobositi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine, mai ca nu ti-a mai ajuns motocicleta, ti-ai luat si tren acuma...

noapte buna si de la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io cre'ca vrei sa fii nas...

Editat de Louis Cyphre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* hai ca s-a dus pe pustii si topicu' asta :lol:

 

pana la urma, avem musulmani printre noi au ba? ca eu vreau sa-i scot la bere. beau eu, ei doar sa fie prezenti :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ai facut un sir de presupuneri si acum esti multumit. nu ma bucur ptr. tine, dar te inteleg.

 

nu m-am uitat la tine in profil ptr. ca nu mai sunt curioasa. ai reusit sa "omori" curiozitatea. too late!

 

P.S. da, putem sa stam oricand de vorba, daca pastrezi distanta necesara fatza de spatiul meu vital. adica respecti o regula minima de bun simt. ceea ce, se pare, aici pe forum nu este posibil. si nu e vina nimanui, cred. pur si simplu virtualul reduce distantele la minim, chiar si atunci cand ele sunt necesare/bune.

saptamana viitoare sunt de gasit la Otopeni, pe 29, de la ora 8 pm. alte motive sa ma socializez cu un motociclist virtual nu am, in afara de reuniune/petrecere moto.

 

Nu sunt cu nimic mai multumit sau nemultumit decat inainte de a incepe aceasta amuzanta conversatie cu tine :lol:

 

Totusi nu inteleg de ce faci atata pe victima, cand tu esti cea care a aruncat prima insulta (tipic pentru credinciosi, de altfel). Ar trebui sa stii vorba "Cine seamana vant, culege furtuna..."

 

In privinta ateilor care n-au fost niciodata credinciosi, iar vorbesti in necunostinta de cauza. 99% din ateii de aici au fost mult timp credinciosi (poate chiar mai credinciosi decat multi credinciosi de pe aici), dar la un moment dat au realizat ca-i basm.

 

Cand oi ajunge la varsta ta (eu m-am uitat la tine in profil ca sa vad cu cine stau de vorba) sper sa fiu ceva mai intelept si sa fiu in stare sa particip la o discutie fara a insulta pe cei care nu-s de aceiasi parere cu mine.

 

Probabil esti prea orgolioasa (ca toti credinciosii, de atfel) ca sa accepti ca am dreptate in cele de mai sus, asa ca nu ma mai obosesc.

 

Pace tie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fani, atunci când mergi cu bicicleta, respectiv motocicleta, porti turban dedesubt de echipament?

 

* din cate am vazut eu, Fani nu are motor, deci n-o mai intrebati. ca s-a rusinat si a fugit, ...railor!

 

P.S. cum ar fi sa ma intrebe pe mine daca port esarfa Chanel, ceas Breitling si ochelari RayBan cand pilotez avionul? ...m-as intrista, ca mie imi plac avioanele, dar n-am brevet :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e fata ca Satana,

Cand iti ia in cap sutana,

Nici femeie cum e Cria,

cand iti umfla jucaria.

Regina ghetii cand sufla,

Boasele ti le desumfla,

Numai fanny necajita,

Ateii mi-i cam agita.

BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAI!!!!!!!!!!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-daca tot esti musulmanca de ce te pensezi? nu se zice acolo: "creatia lui allah, bla bla, sa nu fie modificata bla bla cei care isi jumulesc sprancenele sunt blestemati bla bla?"

 

 

Gresit. Ce zici tu se refera la tatuaje si operatii estetice sau mutilari deliberate ale corpului. Mai mult, indepartarea parului pubian si al celui de sub brat este wajib (OBLIGATORIE) macar odata pe luna. Indepartatea parului de pe maini/ picioare/sprancene este mubah (nu e nici recomandata nici interzisa)

 

 

 

 

 

toate religiile sunt facute pt controlul in masa si sunt folosite ca motiv de razboi

nu exista o religie sau o cale catre dumnezeu

 

La origine nu e chiar asa. Sunt sigur ca personajul istoric Isus s-ar rasuci in mormant daca ar vedea ce fac astia cu el si reforma lui religioasa. Sa revin la Islam: quranul spune clar ca dumnezeu va pedepsi necredinciosii, si indeamna la toleranta, pentru ca "necredinciosii vor fi pedepsiti dupa moarte de catre dumnezeu". Nu de catre altcineva.

 

In legatura cu toleranta altor religii, in quran este o sura foarte frumoasa, pe care labagii de lideri arabi o uita cu desavarsire.

 

Am pus-o aici pentru ca protagonista acestui topic sa termine cu vorbitul in necunostinta de cauza, desi ma indoiesc ca poate intelege. Probabil i s-a parut doar o chestie "cool".

 

???? ????????????? ??????????????

??? ???????? ??? ???????????

????? ??????? ??????????? ??? ????????

????? ?????? ???????? ???? ??????????

????? ??????? ??????????? ??? ????????

?????? ????????? ?????? ?????

 

Sura este foarte mica, si se numeste "al kafrun" - necredinciosii. Traducerea (care desigur strica melodicitatea textului) suna cam asa: eu cred in ceea ce cred, iar voi credeti in ceea ce credeti. Caci eu nu voi crede niciodata in ceea ce credeti voi, iar voi nu credeti in ceea ce cred eu. Voi aveti religia voastra, eu o am pe a mea.

 

Cine mai tine cont de asta? nimeni....

 

 

Deci fannyflint, renunta la ideile astea de a ne arata "calea cea dreapta" mai bine te-ai concentra asupra ta :). Totusi parca se exacereaza cu mistourile la adresa fetei, nu pea face fatza :lol:

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* din cate am vazut eu, Fani nu are motor, deci n-o mai intrebati. ca s-a rusinat si a fugit, ...railor!

 

P.S. cum ar fi sa ma intrebe pe mine daca port esarfa Chanel, ceas Breitling si ochelari RayBan cand pilotez avionul? ...m-as intrista, ca mie imi plac avioanele, dar n-am brevet :lol:

 

daca nu ma insel in unele tzari islamiste femeile nu au voie pe bicicleta/motor...

dar romania nu e tzara islamista asa ca fanny are o sansa...cu toate ca aproape i-a dat cu piciorul trecand dincolo

 

am si eu o intrebare pt fanny: pot si eu sa imi pun steagul islamic taiat sau pocit ca avatar? te-ar deranja...macar asa un pic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HAHAHA in arabia saudita femeile nu au voie sa conduca. Aia e intr-adevar o tara imposibil de suportat, sursa tuturor preconceptiilor despre arabi.

 

Totusi faza cu condusul la femei nu e o chestia asa de rea (na sariti pe mine acum!) :lol: :)

 

 

ps: fetelor e ultimul post pt ca site-ul asta merge cu puula

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit niste discutii intre niste islamisti francezi inainte sa zic chestia aia legata de sprancene. unii ziceau ca e ok sa te pensezi altii ca nu, ca traditia zice bla bla

 

da mai dracule, si crestinii au taiat si au spanzurat exact ca si paganii

nu tin cu nimeni dar uite, vrei toleranta ce zici de crucea aia pocita? e faina nu?

e alegerea ei si ca si-a bagat piciorul in cruce macar sa nu puna poza aia ca poate jigneste pe careva.

eu una ca am ajuns aici nu ma apuc sa ard steagu romaniei, ba mai mult barbatu-miu poarta stema pe vesta moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare :lol: :) :) ca tot zicea cria ca e plictiseala si pauza pe forum

 

* daca fanny ii "agita" pe ateii forumisti, iti dai seama ce am face noi 3 (Valo, tu si cu mine) daca ne-am propune(!) :D

 

eh, noroc ca exista viata si dupa forum :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...