Sari la conținut

Calea catre Dumnezeu


Speedy.K
 Share

Postări Recomandate

HAHAHA in arabia saudita femeile nu au voie sa conduca. Aia e intr-adevar o tara imposibil de suportat, sursa tuturor preconceptiilor despre arabi.

 

Totusi faza cu condusul la femei nu e o chestia asa de rea (na sariti pe mine acum!) :lol: :)

 

 

ps: fetelor e ultimul post pt ca site-ul asta merge cu puula

 

hai mah ca ajungeam in iad, noi toti astia infidelii fara tine dracule cum o sa ne descurcam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

...

Totusi faza cu condusul la femei nu e o chestia asa de rea (na sariti pe mine acum!) :lol:

...

 

* eu cand o sa fiu convinsa de Adevar, am sa intru la carmelite. macar ele au voie sa conduca :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai mah ca ajungeam in iad, noi toti astia infidelii fara tine dracule cum o sa ne descurcam

 

 

 

ei va promit 72 de virgine...

 

 

 

eu (sheitan) va promit 72 de...fete rele!

 

tCWgMaeOWg4d7v3d5FbqFKZNo1_1280.jpg

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* daca fanny ii "agita" pe ateii forumisti, iti dai seama ce am face noi 3 (Valo, tu si cu mine) daca ne-am propune(!) :lol:

 

Eu fac pariu ca tu in afara de o ragaitura n-ai fi in stare de nimic. Ti-am vazut profilu'! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ei va promit 72 de virgine...

 

 

 

eu (sheitan) va promit 72 de...fete rele!

 

* just curious, Mr. Dracu, baieti buni aveti p-acolo? sau i-a luat Al de Sus pe toti?...

 

P.S. misto kur! ...dar si jeansii :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

mersi, ice quuen, dar am un sait mai bun: http://www.halfourdeen.com/

 

intrebai de sprancene jumulite... e vorba de intreaga spranceana. daca ai de gand sa le dai jos de tot, e interzis.

 

"daca nu ma insel in unele tzari islamiste femeile nu au voie pe bicicleta/motor..." am mai zis ca nu exista tari "islamiste" dar se pare ca unii n-au ochi sa vada.

 

"am si eu o intrebare pt fanny: pot si eu sa imi pun steagul islamic taiat sau pocit ca avatar? te-ar deranja...macar asa un pic?" esti libera sa faci ce vrei. nu ma inchin la nici un steag, la nici o semiluna, la nici un obiect, la nici un avatar

"ce faci cu baticul cand iti pui casca, il dai jos sau o pui peste?" deocamdata nu umblu cu batic, poza a fost pentru cine a vrut sa ma vada

 

Uite cum a aruncat donshoara o duma si s-a dat la fund...(ca la musulmani se poarta ca mijloc de contraceptie)..pe unde i-or umbla piciorusele ei de nu mai baga pe aici??!!

ser, iarta-ma ca nu stau toata ziua cu ochii pe forum. musulmanii au voie sa foloseasca anticonceptionale.

 

pentru cine a zis: "coranul e inspirat de toate cartile sfinte aparute inainte ei si nu are nici o treaba cu inspiratia divina , e vb de politica si arabii (triburile)trebuiau uniti cumva, religia a fost arma perfecta in cazul asta!"

normal ca pare "inspirat" din biblie. coranul a fost pogorat ca sa indrepte ceea ce oamenii au modificat in biblie.

 

In legatura cu toleranta altor religii, in quran este o sura foarte frumoasa, pe care labagii de lideri arabi o uita cu desavarsire.

 

Am pus-o aici pentru ca protagonista acestui topic sa termine cu vorbitul in necunostinta de cauza, desi ma indoiesc ca poate intelege. Probabil i s-a parut doar o chestie "cool".

 

???? ????????????? ??????????????

??? ???????? ??? ???????????

????? ??????? ??????????? ??? ????????

????? ?????? ???????? ???? ??????????

????? ??????? ??????????? ??? ????????

?????? ????????? ?????? ?????

 

Sura este foarte mica, si se numeste "al kafrun" - necredinciosii. Traducerea (care desigur strica melodicitatea textului) suna cam asa: eu cred in ceea ce cred, iar voi credeti in ceea ce credeti. Caci eu nu voi crede niciodata in ceea ce credeti voi, iar voi nu credeti in ceea ce cred eu. Voi aveti religia voastra, eu o am pe a mea.

 

Cine mai tine cont de asta? nimeni....

sura se numeste al-kafirun si se refera la oamenii din tribul din care era mohammed. nu este un indemn la "credeti voi in ce vreti sa credeti si lasati-ma pe mine sa cred in ce vreau!". mohammed ii cheama la credinta si le spune ca el n-o sa fie nicicand politeist, atata tot. asta nu inseamna ca el nu era obligat sa le arate adevarul. cine vrea sa vada-vede, cine nu-nu!

 

* mne, aici avem noi europenii o preconceptie. nu din cauza ca e impotriva religiei lor nu mananca arabii porc.

carnea de porc nu este interzisa numai musulmanilor (nu toti arabii sunt musulmani). este interzisa si evreilor.

 

Ia sa vedem..daca nu sunt criminali, inapoiati, sau cum dracu' ii mai considera lumea, de ce apeleaza la sharia?!

sharia e legea islamica. dupa ce legi ai vrea sa fie condusi musulmanii daca nu de propria lege?

Editat de fannyflint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sharia e legea islamica. dupa ce legi ai vrea sa fie condusi musulmanii daca nu de propria lege?

 

 

Ha ha ha! Buna poanta...insteamna ca propria lege ii defineste ca oamnei, adica in ochii mei is mai rau ca niste animalute :lol: .

O "justitie" mai inapoiata ca a lor n-am vazut. macar la noi exista, dar nu se aplica...auzi la ea, "propria lege"..care-i curios, sa se informeze ce inseamna "sharia" asta si mai ales de drepturile muierilor conform sharia:

-o muiere d'a lor poate fi acuzata de infidelitate pe nedrept. Daca barbac-su zice asta, e crezut pt ca e barbat, iar ea tre' sa-si gaseasca 4 martori care sa zica ca ea. Daca e gasita vinovata(which usually happnes), crima de onoare scrie pe ea. Pana sa-si gaseasca sfarsitul lapidata, e incarcerata, unde cei care o pazesc au voie sa o viloeze pana-i sar ochii din hijab!

 

Si lapidarea exista si-n cazul barbatilor infideli, numai ca aia-s ingropati in pamant pana la genuncgi sau coapse, ca sa poata scapa. Daca au scapat, e vointa lui Allah. Muierea, in schimb, e ingropata pana la nivelul umerillor/gatului, ca sa nu poata iesi de acolo.

Un search pe net, fratilor........

Fara suparare, Fanny, dar majoritatea is inapoiati raaaaau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite unul si de la mine:

 

 

Imi aduce aminte de alte filmulete pe care le-am vazut, niste indivizi, toti imbracati in negru, fara femei, intr-o tabara, toti tineri, veseli si sportivi, cu baticuri pe cap, pe gura...

...daaa...stai un pic...erau filmuletele cu taberele de teroristi arabi.... :lol: :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha ha! Buna poanta...insteamna ca propria lege ii defineste ca oamnei, adica in ochii mei is mai rau ca niste animalute :lol: .

O "justitie" mai inapoiata ca a lor n-am vazut. macar la noi exista, dar nu se aplica...auzi la ea, "propria lege"..care-i curios, sa se informeze ce inseamna "sharia" asta si mai ales de drepturile muierilor conform sharia:

-o muiere d'a lor poate fi acuzata de infidelitate pe nedrept. Daca barbac-su zice asta, e crezut pt ca e barbat, iar ea tre' sa-si gaseasca 4 martori care sa zica ca ea. Daca e gasita vinovata(which usually happnes), crima de onoare scrie pe ea. Pana sa-si gaseasca sfarsitul lapidata, e incarcerata, unde cei care o pazesc au voie sa o viloeze pana-i sar ochii din hijab!

 

Si lapidarea exista si-n cazul barbatilor infideli, numai ca aia-s ingropati in pamant pana la genuncgi sau coapse, ca sa poata scapa. Daca au scapat, e vointa lui Allah. Muierea, in schimb, e ingropata pana la nivelul umerillor/gatului, ca sa nu poata iesi de acolo.

Un search pe net, fratilor........

Fara suparare, Fanny, dar majoritatea is inapoiati raaaaau!

 

Nu stiu unde dai tu search da nu dai bine. Cei patru martori sunt necesari acuzarii si nu apararii. Mahomed a impus aceasta procedura dintr-o cauza personala,chiar lui-a fost acuzata cea mai tanara dintre soti si cea mai iubita, Aisha, de adulter de catre persoane care nu vedeau deloc buna influenta acesteia, influenta care crestea in fiecare zi si asupra lui Mohamed si asupra religiei. Oricine acuza pe nedrept are parte de pedeapsa.

Sharia este similara legii talmudice evreiesti sau legii canonice catolice, legi dupa care se conduc foarte multe comunitati.

Foarta multa lume vorbeste despre Sharia fara sa aiba idee despre ea, ce inseamna si ce presupune.

Poate e interesant sa vezi cat de efectiva este Sharia in comparatie cu sistemele legale moderne, ale statelor civilizate. Da un search cu nivelul criminalitatii pe tari si infractiuni, vezi ce-ti iese.

Sharia = peer pressure.

Mohamed a fost un reformator al conditiei femeilor in societate iar femeile islamice care si-ar lasa status-quo-ul actual pentru societatea vestica sunt exceptii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu unde dai tu search da nu dai bine. Cei patru martori sunt necesari acuzarii si nu apararii. Mahomed a impus aceasta procedura dintr-o cauza personala,chiar lui-a fost acuzata cea mai tanara dintre soti si cea mai iubita, Aisha, de adulter de catre persoane care nu vedeau deloc buna influenta acesteia, influenta care crestea in fiecare zi si asupra lui Mohamed si asupra religiei. Oricine acuza pe nedrept are parte de pedeapsa.

Sharia este similara legii talmudice evreiesti sau legii canonice catolice, legi dupa care se conduc foarte multe comunitati.

Foarta multa lume vorbeste despre Sharia fara sa aiba idee despre ea, ce inseamna si ce presupune.

Poate e interesant sa vezi cat de efectiva este Sharia in comparatie cu sistemele legale moderne, ale statelor civilizate. Da un search cu nivelul criminalitatii pe tari si infractiuni, vezi ce-ti iese.

Sharia = peer pressure.

Mohamed a fost un reformator al conditiei femeilor in societate iar femeile islamice care si-ar lasa status-quo-ul actual pentru societatea vestica sunt exceptii.

 

Unul care stie despre ce vorbeste. Toturi azuilla, din pacate nu se tine cont de lucrurile astea, si se ajunge deseori la abuzuri (Ceea ce zice domn'soara satana)

 

daca tot vorbim de idei preconcepute: daca intrebi 10 femei din orasele tarilor din orientul mijlociu, toate 10 iti vor zice ca nu vor sa auda de barbati europeni, pentru ca " nu ii intereseaza de noi, nu au grija de noi sunt slabi din punct de vedere moral, alcoolici, curvari, fricosi si nespalati" - citatul nu imi apartine ahhahahah :lol:

Editat de Dracu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul care stie despre ce vorbeste. Toturi azuilla, din pacate nu se tine cont de lucrurile astea, si se ajunge deseori la abuzuri (Ceea ce zice domn'soara satana)

 

daca tot vorbim de idei preconcepute: daca intrebi 10 femei din orasele tarilor din orientul mijlociu, toate 10 iti vor zice ca nu vor sa auda de barbati europeni, pentru ca " nu ii intereseaza de noi, nu au grija de noi sunt slabi din punct de vedere moral, alcoolici, curvari, fricosi si nespalati" - citatul nu imi apartine ahhahahah :lol:

 

Puterea corupe iar puterea absoluta corupe absolut. De ce ar fi islamismul altfel? Asta referitor la abuzuri.

 

Tot threadul asta este despre idei preconcepute, e vorba de dumnezeu , ce dracu... :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul care stie despre ce vorbeste. Toturi azuilla, din pacate nu se tine cont de lucrurile astea, si se ajunge deseori la abuzuri (Ceea ce zice domn'soara satana)

 

daca tot vorbim de idei preconcepute: daca intrebi 10 femei din orasele tarilor din orientul mijlociu, toate 10 iti vor zice ca nu vor sa auda de barbati europeni, pentru ca " nu ii intereseaza de noi, nu au grija de noi sunt slabi din punct de vedere moral, alcoolici, curvari, fricosi si nespalati" - citatul nu imi apartine ahhahahah :lol:

S-ar putea sa te inseli, arabii (musulmanii) ca barbati sunt la fel de curvari ca si restul, din ambele tabere fie barbati sau femei dupa ce fac o escapada in afara" lumii" lor sunt ca oricare alt european sau american. Desi coranul interzice cumva homosexualitatea sunt foarte multi barbati bisexuali care o iau sau o dau pe la spate. Am petrecut o mica perioada prin orientul mijlociu si stiu ce vorbesc, una e ceea ce spun alta e ceea ce fac. Ca barbat esti abordat de diversi mai ceva ca femeile, e greu de crezut dar dupa o perioada traita in " lumea araba" predominant musulmana te vei lamurii.

O chestie care m-a amuzat teribil era faptul ca femeile in marea lor majoritate acoperite si fardate,intr-un restaurant erau mascate de paravane care sa nu permita nimanui sa le vada , desi se stia ca ar fi trebuit fi servite numai de femei, de cele mai multe ori cereau sa fie servite de barbati, si da se descopereau, unele fiind sexi altele mai putin, prin sutanele alea negre dracul oricum te impinge sa iti dai frau liber imaginatiei. Cand erau insotite de masculi si nu era imprejmuita(e) de paravan, trebuiau sa manance cu masca pe ochi,, plm o fi aia religia dar era cam bataie de joc, la fel ca si faza cand barbate-su manca si se scobea intre degetele de la picioare in acelasi timp. Orice femeie din asta cu toata religia ei, la primul semnal daca poate pune gheara pe un altfel de barbat, nu musulman, calca stramb 100 % pentru simplu fapt ca e femeie si vrea altceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Puterea corupe iar puterea absoluta corupe absolut. De ce ar fi islamismul altfel? Asta referitor la abuzuri.

 

Tot threadul asta este despre idei preconcepute, e vorba de dumnezeu , ce dracu... :lol: :) :)

 

* n-ai inteles, e vorba desre razboiul dintre sexe. ce dracu...! :D

 

P.S. statutul femeii determina comportamentul ei in societate (sexual, religios, moral, etc.). cum la arabi statutul femei este complet diferit de al nostru, europence, sa zicem, e normal ca si raportul de putere intre sexe sa fie altul. raportul asta determina manifestarile si mentalitatile conforme traditiilor si legilor societatii respective. cand femeia va avea si la musulmani alt statut, atunci n-o sa mai importe cum e imbracata, cum manaca si cum se fu*te, ci cata putere va avea sa influenteze mersul lucrurilor in comunitatea ei. deocamdata ele sunt acolo unde sunt, iar noi ...ne dam cu presupusul despre religia lor. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa te inseli, arabii (musulmanii) ca barbati sunt la fel de curvari ca si restul, din ambele tabere fie barbati sau femei dupa ce fac o escapada in afara" lumii" lor sunt ca oricare alt european sau american. Desi coranul interzice cumva homosexualitatea sunt foarte multi barbati bisexuali care o iau sau o dau pe la spate. Am petrecut o mica perioada prin orientul mijlociu si stiu ce vorbesc, una e ceea ce spun alta e ceea ce fac. Ca barbat esti abordat de diversi mai ceva ca femeile, e greu de crezut dar dupa o perioada traita in " lumea araba" predominant musulmana te vei lamurii.

 

 

Cum ziceam citatul nu imi apartine. Intr-adevar bine zici, in arabia saudita spre exemplu trebuie sa umblii cu dopul in fund pentru orice eventualitate :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Budd, ti-am vazut cu intarziere faza de sezon... Stii poanta cu bufnitza? Bufnit-as pwla-n gat...

Bun topic, fannyflint straluceste ca de obicei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Calea catre Dumnezeu

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...