Sari la conținut

Hai sa gasim motociclete abandonate


jethro tull
 Share

Postări Recomandate

  • 4 weeks later...
  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum calare si pe el ... asteptandu-si urmatorul detinator, parca tanjea dupa cineva acolo...locul sa remarcat rapid datorita lui, mandria noastra, fiarele vechi de ce oare?!...

post-27109-0-01246700-1528474427_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dacă interesează pe cineva,motoreta e în Timişoara,zona Freidorf.Pot să fac rost de un nr de tel.» Post actualizat in 07 May 2018 15:56L-am luat.Va deveni suport pentru flori.Mai am de lucru la el.

post-86931-0-60975700-1528518866_thumb.jpg

post-86931-0-62671000-1528518902_thumb.jpg

post-86931-0-88322700-1528518956_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

Pare intr-o stare decenta. Din cate vad pare sa aiba totul la locul lui. Pretul cerut este unul destul de maricel la care se mai adauga si retapitarea seii,mecanica/electrica,etc

 

Aflata pe marginea drumului...trista

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
1 oră în urmă, Lupu.D a spus:

...a fost destul de scumpa si fara acte...

Salut...si s-o stapanesti sanatos! Care a fost pretul platit, daca nu-i secret de stat?!

Si...sa-i schimbi tobele (fiindca alea de pe ea sunt de CZ Sport), manetele (idem), scaritele, rama si elementul farului, aripa de fata, claxonul...si ce-o mai fi aiurea pus pe ea, asta daca o vrei cat mai aproape de original...si monteaza-i o aprindere VAPE, ca sa scapi de chinuri. Daca vrei doar sa te plimbi, doar VAPE mi se pare util, restul incadrandu-se in modelele cehesti si nu sughite daca nu-i originala 100%! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitări pentru Jawa,

Ultima dată când am văzut un Ogar 350 a fost în 2000 la Vitan la târg.

Disperat că nimeni nu întreba de motocicleta cu ataș în stare impecabilă, domnul respectiv a avut realmente dorința de a o arunca în Dâmbovița.

Motocicleta avea numere vechi și îi era teamă că nu numai că nu scăpase de ea ci era în pericol să și plătească vreo amendă pentru potaie.

Erau anii când mireasma mărcilor capitaliste îi îmbia pe romăni iar motocicletele anilor 50-60 erau realmente detestate.

Mai rar o comunistă în starea care reiese din poze, pe semne că Ogarul a fost plimbat pe la oraș.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Ce e asta? Nu ma pricep la comuniste, dar parea intr-o stare buna asa ca astept un pret de la proprietar sa ma hotarasc daca ma leg la cap sau nu :) Avea si atas, undeva sub draciile alea aruncate peste ea.

IMG_0284.JPG

IMG_0285.JPG

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind ultimele 3 postări realizez cât de mult am îmbătrânit de o dați așa pe ghicite.

În poze este un IJ Jupiter 3 cu motor de IJ 56 și cilindru de IJ Planeta 1 sau 2.

Dacă vă bate gândul să-l cumpărați, verificați să fie trecut motorul în acte, altfel după noua legislație nu mai e posibil să schimbi motorul de 2 cilindri cu cel de 1 cilindru.

Dacă vă bate gândul de orestaurare cu motor original, mai bine renunțați.

Așa, acum, e bun de piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de sfaturi! Astept sa imi zica daca are acte si ce pret vrea, dar m-am dezumflat :) ma gandeam ca am dat peste cine stie ce "barn find-ul" :)

Editat de dan.c.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.01.2019 la 10:17, johnyebravo a spus:

Salut.

Am mai gasit si eu una la un mosneag inca prezent printre noi.

IMG-20190118-WA0005.jpg

Salut. Intrebare: motocicleta are talon model vechi, seria din talon corespunde cu cadrul dar nu si cu motorul, a fost radiata in 2007 de la politie si apoi de la primarie pentru pastrare. Se mai poate inmatricula?

Motorul se invarte si are compresie, ca si pret eu zic ca este ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 ore, ssk a spus:

Ij Planeta 3  :D   

 

Scrie mare acolo: JUPITER 3.

Acum 13 ore, Dr_krl a spus:

verificați să fie trecut motorul în acte, altfel după noua legislație nu mai e posibil să schimbi motorul de 2 cilindri cu cel de 1 cilindru.

Scrie undeva în câți cilindri e motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 10.02.2019 la 22:12, bachus_21 a spus:

Scrie undeva în câți cilindri e motorul?

 

Nu stiu daca cumva in cartile de identitate de tip nou nu se specifica, dar in cele vechi precis nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...