Sari la conținut

AGV - Discutii Generale


Pako
 Share

Postări Recomandate

Vizitator cristi125

Salut, poti incerca de la HJC, au un raport pret/calitate foarte bun..iar la aceeasi bani k si agv-ul K3 iti iei HJC FG-15 (650 RON) cu pinlock si viziera fumurie la banii astia.Numai bine!

Daca m-ai ajuta cu un link ceva de la un site care vinde online aceasta casca as fi recunoscator !

 

Am doua k3-uri , negre . Una din ele am luat-o noua la 300 lei :)

De unde? :diggin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 348
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator cristi125

incearca pe ebayuk, sa vezi acolo preturi la k3`-uri, mi`am luat stealth sv cu 110 lire

Mi-as cumpara de acolo , dar problema e ca vine intr'o luna .

 

Viziera pentru sh, te costa in jur de 50E. Plus ca, mare grija cu sh. Am vazut om caruia i-a cazut tot parul de la una. O luat o exema.

:lool: Mersi de atentionare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sigur nu, sunt sensibil la curent si ma enerveaza ca suiera si ca nu se fac pentru ea accesorii, ma refer in special la smecheria aia care se pune sub barbie. De la viitoarea casca voi avea urmatoarele pretentii: integrala, ochelari de soare integrati, accesoriile de care ziceam si pinlock. Probabil va fi un Scorpion, dar la anul.

pentru agv se fac absolut toate accesoriile, problema e ca importatorii oficiali nu vor sa le aduca. eu am gasit detoate. de la viziere la protectii de nas si barbie. ideea e ca trebuie sa astepti ceva pana vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Azi a sosit , dupa circa 5 luni de asteptari . Saptamana viitoare ajung si vizierele . Casca in realitate este bestiala , abia astept sa vad si cum se comporta .

 

In pachet se mai aflau 3 strip-uri care se pun pe viziera pe exterior , pinlock-ul ,un set de dopuri pentru urechi , inca un set de plastice care acopera aerisirile , un set de bureti pentru a putea regla interiorul dupa forma capului fiecaruia .

 

Nu regret "investitia" facuta , este prima casca de la Agv detinuta .

 

 

 

post-8955-0-57819700-1374670624_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important e sa-ti vina bine pe cap, sa nu te doara dupa o ora de mers.

 

Azi a sosit , dupa circa 5 luni de asteptari . Saptamana viitoare ajung si vizierele . Casca in realitate este bestiala , abia astept sa vad si cum se comporta .

 

In pachet se mai aflau 3 strip-uri care se pun pe viziera pe exterior , pinlock-ul ,un set de dopuri pentru urechi , inca un set de plastice care acopera aerisirile , un set de bureti pentru a putea regla interiorul dupa forma capului fiecaruia .

 

Nu regret "investitia" facuta , este prima casca de la Agv detinuta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt viziere de toate genurile puteti apela la /index.php?/user/13085-nico1713/ . Mie mi-a trimis viziera originala AGV , anti-fog, anti-scratch si cu pregatire racing ( ptr. folii tear-off ) la 130 lei + 20 transportul pt GP-Tech-ul meu.

Ca downside la GP-Tech este zgomotul la viteza mai mare de 130km/h...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi a sosit , dupa circa 5 luni de asteptari . Saptamana viitoare ajung si vizierele . Casca in realitate este bestiala , abia astept sa vad si cum se comporta .

 

In pachet se mai aflau 3 strip-uri care se pun pe viziera pe exterior , pinlock-ul ,un set de dopuri pentru urechi , inca un set de plastice care acopera aerisirile , un set de bureti pentru a putea regla interiorul dupa forma capului fiecaruia .

 

Nu regret "investitia" facuta , este prima casca de la Agv detinuta .

5 luni de asteptari.... geezas

s-o porti cu placere! e fenomen

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Pe site-ul lor apare corsa in stoc

nu stiam. sunt si eu interesat sa probez una, asa ca poate dau o fuga zilele astea. stiu sigur ca au avut una pentru salon, insa au dat-o repede, poate or mai fi adus intre timp.

 

Pe site-ul lor apare corsa in stoc

am fost pe la show room si nu au nicio corsa, iar anul asta nu mai aduc nimic de la AGV :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Planuiesc sa-mi achizitionez o Corsa inainte sa inceapa sezonul urmator. Are cineva modelul asta? Sunteti multumiti de casca? Cum este in comparatie cu cele pe care le concureaza? Stiu ca s-a vandut una la salon anul asta, poate se arata proprietarul pe aici :D. Vinde cineva in Bucuresti asa ceva? Cei de la United Motors nu mai au niciun model si au spus ca anul asta nu mai aduc nimic de la AGV. In caz ca poseda cineva un M sau L, sunt prea indraznet daca cer voie sa o probez in caz ca o cumpar de pe net(evident, cu cagula, proaspat spalat si berea de rigoare)? Merci!

 

post-4434-0-48171800-1380224527_thumb.jpgpost-4434-0-35064700-1380224537_thumb.jpgpost-4434-0-52463100-1380224548_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu confunzi cumva cu pista gp (aici ma refer la confort, izolatie fonica si pret)? o mie nu as da nici daca as avea un milion, insa am gasit-o la 500 si putin pe ebay.de (noua) si sper ca iarna asta sa mai scada pretul. daca nu se intampla asta, cred ca ma multumesc cu un gp-tech :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu confunzi cumva cu pista gp (aici ma refer la confort, izolatie fonica si pret)? o mie nu as da nici daca as avea un milion, insa am gasit-o la 500 si putin pe ebay.de (noua) si sper ca iarna asta sa mai scada pretul. daca nu se intampla asta, cred ca ma multumesc cu un gp-tech :D

 

Ba da, ai dreptate. Ma refeream la Pista GP.

Desi cred ca intre cele doua, diferenta este facuta doar de materialele de constructie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ba da, ai dreptate. Ma refeream la Pista GP.

Desi cred ca intre cele doua, diferenta este facuta doar de materialele de constructie.

 

principala diferenta este aceea ca pista GP are shell-ul exterior facut integral din fibra de carbon (motiv pentru care este si mai usoara). iar corsa din materialul tri-compozit care se gaseste si pe castile anterioare (carbon-kevlar-fibra de sticla). in plus, difera forma neck-roll-ului (motiv pt care corsa este si mai silentioasa), la Pista GP fiind exclusiv pentru circuit, iar la corsa este adaptat pentur o pozitie "mai de strada", corsa are sitem de inchidere-deschidere al aerisirilor, in timp ce la modelul mai scump ele sunt permanent deschise, inchiderea lor facandu-se cu ajutorul unor capacele din cauciuc pe care le tii in buzunar daca nu le folosesti :D. mai e si diferenta de pret, evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • l.u.v locked și unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...