Sari la conținut

Accident grav in Timisoara 5.05.2011


rob_debruce
 Share

Postări Recomandate

,,Accident grav de circulație, joi noaptea, în Calea Aradului din TimiÂşoara. Un motociclist a ajuns la spital după ce s-a izbit de o maÂşină Âşi a fost proiectat într-o alta, care venea din sens opus. Motorul a fost distrus, iar cele două automobile au fost avariate serios.'' Daca are cineva detalii sau stie ceva sa ne spuna.

 

LE:

Un motociclist din Timisoara a fost grav ranit dupa ce a fost implicat, joi seara, intr-un accident in lant la marginea orasului, pe drumul spre Arad.

 

Victima a lovit autoturismul care ii cedase trecerea si in urma impactului, motocicleta i-a fost proiectata intr-o alta masina, care venea de pe contrasens, anunta Realitatea Tv.

 

Motociclistul a fost transportat in stare grava la spital.

 

"Recomand motociclistilor, cu ocazia constatarii acestui accident rutier in care au fost implicate o motocicleta si doua autoturisme, sa circule cu o viteza redusa pentru ca se pot expune foarte grav, atat ei cat si alte persoane la vatamarea lor corporala si distrugerea de autovehicule sau bunuri", a declarat agentul de la Politia Rutiera Timis, Mirel Bulearca.

post-57230-0-14722000-1304669204_thumb.jpg

post-57230-0-62404100-1304669227_thumb.jpg

post-57230-0-77944900-1304669245_thumb.jpg

post-57230-0-09373400-1304669257_thumb.jpg

post-57230-0-34418400-1304669269_thumb.jpg

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg cum poti lovi autovehiculul care ti-a cedat trecerea... "cedarea trecerii" se face in punctul in care e safe pentru traficul ce are prioritate... nu?! :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tânărul se îndrepta spre ieÂşirea din TimiÂşoara, pe Calea Aradului, alături de prietena sa. Când a ajuns în mijlocul intersecției cu strada dr.Grigore Popa, în față i-a apărut o maÂşină al cărei Âşofer nu s-a asigurat corespunzător. Motociclistul nu a mai apucat să frâneze Âşi a intrat în plin în automoturismul care îi tăiase calea. Mai mult, el a fost proiectat într-o maÂşină ce venea din sens invers, la intrarea în TimiÂşoara.

 

sursa TION

Editat de Clever
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai bine ca acolo scriu ca masina nu s-a asigurat corespunzator ..dar titlu mare UN MOTOCICLIST A DISTRUS 2 MASINI .. par inseamna ca o masina a distrus o motocicleta si o alta masina .. mama lor de idioti .. si motoristul si pasagera cum sunt?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In noul dictionar al soferilor de duminica dupa-amiaza, cedeaza trecerea=a taia calea.

Deci cand ii tai lu unu care avea prioritate fata..zici mama ce i-am dat prioritate lu ala.

Va rog frumos sa incercam sa vorbim corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa distruga frate o motocicleta 2 masini? Astia sunt idioti?

 

Cum e cel care calarea motorul? Este ok?

Mobra era din material asemanator navei Enterpise si circula cu 3 warp :huh: ...asa ar fi posibil,ca tot timpul mobristul e de vina,bai frate noi ar trebui sa disparem si sa lasam conservele sa si vada de treaba cu handicapatii care le conduc...Ce se stie de cei 2 de pe mobra,stie cineva???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa distruga frate o motocicleta 2 masini? Astia sunt idioti?

eu am "distrus" 2 masini. fara sa cad de pe motocicleta. am ramas tot pe ea, dar cele doua masini nu mai aveau bara fata/respectiv bara spate :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am "distrus" 2 masini. fara sa cad de pe motocicleta. am ramas tot pe ea, dar cele doua masini nu mai aveau bara fata/respectiv bara spate :huh:

 

nu m-ai inteles .. si totusi dupa postul asta am mai pus inca unul ..se pare ca nu l-ai citit .. ideea era ca de ce au pus in titlu ca motoristul a distrus 2 masini? cand de fapt masina nu a acordat prioritate ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am citit tot pe TION se pare ca motoristul are multiple fracturi fiind transportat de urgenta la spital, iar pretena sa a suferit noar niste contuzii

 

LE. se pare ca pretenii nostri ziaristi de la TION au modificat titlul pe Prima pagina "Motociclist ranit intr-un accident, la Timisoara" insa in articol a ramas acelasi titlu "Un motociclist a distrus doua masini la Timisoara" :huh: :crack: vai vai ce ziaristi :moron: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In noul dictionar al soferilor de duminica dupa-amiaza, cedeaza trecerea=a taia calea.

Deci cand ii tai lu unu care avea prioritate fata..zici mama ce i-am dat prioritate lu ala.

Va rog frumos sa incercam sa vorbim corect.

Daca ai 4 roti ti se acorda prioritate, daca ai 2 roti ti se acorda jumatate de prioritate. Si masina avanseaza usor spre centrul intersectiei astfel incat nu stii clar daca ti se acorda sau nu prioritate. Eu in cazuri din astea si pe motocicleta si mai ales pe scuter franez tare si eventual dau prioritate de tanc, mai ales in Bucuresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce idioti de ziaristi..

Urmatorul titlu o sa fie "Un pieton a distrus farul si oglinda retrovizoare a camionulul care l-a lovit pe trecere"

Multa sanatate motociclistului si prietenei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci... are careva idee ce motocicleta era? CBR 600, 900?

Ca sa zic in engleza "Who the fuck cares?".

Pe mine ma intereseaza mai mult daca aia mai sunt in viata si extraordinar de putin daca partaitoarea era de 600 sau de 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multiple fracturi scrie acolo.Bine ca nu e vreun traumatism intern,aia e nasol,rupturi de organe,etc.Bine,si la fracturi,daca pierzi mult sange in operatie poti s-o mierlesti linistit.Un update despre starea motociclistului daca se poate...

Daca prietena nu a suferit decat contuzii,trag eu concluzia ca domnul motociclist nici nu circula cu cine stie ce viteza...sau doar a avut prietena rugaciunile facute la zi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu neaparat, putea sa sara peste motocicleta sa nu loveasca nimic si sa se duca taras...daca avea si echipament cu atat mai bine. sau l-o fi avut pe nenea bulanu cu ea.. oricum important e ca au zis deja ca nu a fost vina motociclistului, dar cel mai important e sa aflam vesti despre starea baiatului ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistu are 2 degete rupte si o taietura pe frunte este acasa si se simte OK. Alte detali mai tarziu nu a existat a 2 persoana pe motor !!!

adica ..tu! vad ca userul tau e numarul motorului accidentat :scratch: poate ne lamuresti cum fost ..sa nu o mai lungim cu topicul asta ... sa presupunem una sau alta ... :unsure:

off topic ... azi accident in fata la Tvt 89 ...trecusem cind deja politia facuse masuratorile .. ce se stie de accindentul acela >? :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...